Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Lina

Skvělá je tu samozřejmě hudba, jinak by aspoň v prvních dvou třetinách šlo naprosto obyčejný životopisný film. Bez fantastických známých písní skupiny Queen, Freddieho nemoci a koncertu Live Aid by byl dojem sotva poloviční. Jinak mě oslovila vlastně jenom pasáž se vznikem We Will Rock You. Rami Malek se naštěstí na konci přece jen dá dohromady a ukáže něco z toho, čím Freddie Mercury dokázal lidi tak strhnout. Na téhle části si všichni včetně Maleka dali velice záležet. V první půlce filmu ale herec působí spíš divně a srovnání Mercurym si můžete udělat při závěrečných titulcích. A když se dívám na Wikipedii, Freddie mohl něco tušit, ale zřejmě se o svojí nemoci dozvěděl až po Live Aid, takže tohle si autoři z uměleckých důvodů trochu posunuli (https://cs.wikipedia.org/wiki/Queen). Při hodnocení jsem dost váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdami, jenže jsem musela přidat, protože šedivý průměr to určitě není. ()

ElisR

Jednoznačně nejlepší film roku, ne-li víc. Rami Malek byl naprosto famózní, ztvárnit takovouhle legendu není jen tak a on to zvládl na výbornou (ač jsem u traileru nebyla o výběru přesvědčena). Bryan byl tak věrohodný, až to vypadalo, že tam hraje sám, podoba k nepoznání! Skvělá hudba, skvělé scény, střídání humoru i vážných scén...Hádám to na oscara, kterého by si tento film určitě zasloužil. Všem doporučuji do kina zavítat a tento film vidět. Po dlouhé době mi vůbec nebylo líto utracených peněz za lístek, ba naopak, možná si to ještě zopakuji :-) Velká paráda, maximum hvězdiček! ()

Dzusifruit

Niekedy sa proste nedá objektívne hodnotiť a človek bude bias as f***. A načo sa trápiť hľadaním chýb, a niečoho, čo mohlo byť lepšie, a čo tam chýbalo. Všetci vieme ako to bolo, čo sa stalo a aj tak si to ideme pozrieť, lebo si chceme v IMAX-e vychutnať hudobné pecky a vizuálnu štylizáciu, ktorou sa niekedy Singer vyznačuje a som rád, že ho tu bolo cítiť. Všetci hrali výborne, vyzerali autenticky, čo viac si taký fanúšik môže priať. A ešte tak jednoducho vysvetliť gay príbeh. No som dojatý. A tlieskam. A slzím. Ready, Freddy, you always will be my lady. ()

bonovox

Queen nikdy neboli mojou obľúbenou kapelou ale po tomto snímku sa ňou definitívne stali. Bohemian Rhapsody je strhujúcim zhrnutím životného príbehu kapely a hlavne Freddieho Mercuryho, ktorý povýšil post frontmana vo svete hudby na absolútny piedestál. Hlavne záverečná bodka na Live Aid je asi to najlepšie vyvrcholenie aké sa dalo natočiť. Neskutočný inenzívny zážitok, ktorý je potrebné si vychutnať v kine. A nemôžem opomenúť výkon Ramiho Maleka, ten sa dokonale prevtelil do hlavnej postavy a ak nedostane za tento výkon oscara, tak potom neviem za čo sa má skutočne dostať. Jedným slovom nádhera... ()

darthboal

Chyběly mi dvě věci. Víc scének z doby kdy ještě kapela nebyla tolik populární a přílet vrtulníkem do Knebworth Park. Jinak jsem byl opravdu nadšen a seděl v kině do poslední melodie a posledního písmenka v závěrečných titulkách. 90% ()

Saroman

Pro mě by to bylo úplně perfektní, kdyby tam bylo víc scének než se proslavili a větší zaměření když skládali hudbu a slova. Zbytek je bezchybnej. Film se pomalu rozjíždí a jsou tam čímdál tím silnější scény a končí to enormním koncertem. /95%/ ()

mouzi

Je to pecka. Proste kazda minuta tady ma svoje misto, byt je to sebevetsi patos. Ja jsem hltal kazdou vterinu kazde skladby, ktera zaznela a bylo mi uplne jedno, co bylo okolo toho za krovi. Chapu, ze se ma hodnotit film a nebyt zaslepeny obdivem a fanouskovstvim, ale tady to proste nejde. Prestoze mi Rami Malek ne uplne sedl, zejmena proto, ze mel ocividne o 2 cm vetsi chrup nez mel Freddie a tim padem s tim bojoval cely film, tak Brian May snad hral sam sebe, jinak si tu podobu nedokazu vysvetlit. Shrnuto: na 100 % by to natocil Pan Buh, na 80 % uzivatel Jordan a na 60 % ti nejlepsi z ostatnich. A ja jsem rad, ze to muzu hodnotit, jako by to natocil Pan Buh =) P. S. Docela me prekvapilo, kolik bylo v kine nactiletych. Zrejme i nastupujici generace ma trochu povedomi o kvalitni hudbe.. ()

Tondonis

Réžia je úžasná, kamera je úžasná, hudba je (samozrejme) úžasná, Malek je úžasný...ten film je jednoducho úžasný !!! Nebojím sa napísať DOKONALÝ ()

Salvator

Úžasné, úžasné a ještě jednou úžasné. Příběh o legendě jménem Queen jede od začátku do konce v nepolevujícím tempu a předkládá většinu zásadních okamžiků z profesní dráhy Freddieho a spol. Navíc bez zbytečného hrabání se ve zpěvákově sexuální orientaci a následné nemoci. Mercury se díky tomu ve filmu loučí zcela stylově - prostřednictvím jednoho z nejsilnějších zážitků v dějinách populární hudby. Tvůrci navíc nepodcenili žádný detail. Důkazem budiž kelímky s pepsi a pivem na klavíru během koncertu ve Wembley Stadium. ()

Hamar

Nejsem, bůhvíjakým, fanouškem kapely Queen, ale až po návratu z kina jsem si, doopravdu, uvědomil, jak to byla skvělá kapela. Snímek Bohemian Rhapsody mě na více než dvě hodiny zatlačil do sedačky kina a já odcházel z kina spokojený, jak už dlouho ne. Určitě znáte ten pocit, kdy vy a většina sálu zůstává sedět v sále i po skončení promítání. Také děkuji, tvůrcům, že jsem se mohl i v roce 2018, zúčastnit Live Aid 1985 ve Wembley. Je to opravdu parádní film, který nechá chladným, snad, jen úplného cynika. O čemž svědčily vlahé oči, většiny, mých spolu diváků bez rozdílu pohlaví. Respekt tvůrcům! ()

panki9922

Jeden z mojich najlepších kino zážitkov ever. Po La la land a Whiplash ďalší hudubný film ktorý ma dostal. Tak intenzívne pocity a zimomriavky som mal naposledy pri sledovaní Nolanových Interstellaru alebo Dark Knight. Očakávania som mal pomerne vysoké a aj tak som bol nadšený. Bravo ! Casting, práca s kamerou na výbornú. Toto je oslava výnimočnosti, jedinečnosti a radosti ktorá z hudby Queen plynie a tiež oslava ikony menom Freddie Mercury. Vďaka nemu, vďaka Nim, som v kine zabudol na všetky problémy života, nechal sa unášať a ďakoval za to, že sa zrodil tak unikátny človek. Rozhodne nie iba s dobrými stránkami, no dokonalý nie je nikto z nás. Ak ste na film išli za účelom nejakého nudného životopisného filmu, tak možno budete sklamaný. Ja, som si túto filmovú jazdu užil náramne. Záverečných 15 minút je skvelých. Aby bolo jasné, nie som a ani som nebol fanúšikom Queenu, tento komentár je súhrn pocitov ktoré vo mne po záverečných titulkoch ostali. Záverečný potlesk v kine hovorí za všetko :) ()

mejriou

Pokud je pravda ze pri poslouchani hudby mozek produkuje opioidy a navazuje tak pocity podobne sexu, tak jsem prave zazil 2 hodinovy orgasmus....kolosalni, jedinecne, dechberouci. Kdo si chce uzit, bezte do kina. ()

hony23

Tak předně, pokud je nějaký film vyrobený pro obří plátno Imaxu a skvěle nazvučený sál, tak je to Bohemian Rhapsody. Za druhé, pokud Rami Malek nedostane Oskara za stvárnění Mercuryho, tak porotci ztratí poslední zbytek soudnosti. Za třetí, to že přenesete na plátno silný životní příběh nejlepšího zpěváka všech dob a prošpikujete ho jeho geniální hudbou, ještě neznamená, že se do filmu nedostanou slabší pasáže. Tvůrci naštěstí přeskočili Freddyho dětství i smutný konec a z jeho životopisu nám naservírovali pasáž počínající jeho hudebními začátky a konče legendárním vystoupením ve Wembley na LIVE AID. Sledujeme i jeho sexuální eskapády, výstřelky i divoké večírky, které střídají chvíle osamění - naštěstí to vše ve snesitelném množství. Film je samozřejmě nejsilnější ve chvílích, kdy se zpívá a díky famóznímu výkonu herců i maskérů nesledujeme žádný přiblblý revival ani Tvář má známý hlas, ale dechberoucí koncert rockových legend. Jako důkaz slouží to, že se z natřískaného sálu během titulků nezvedla ani noha a všichni vydrželi až do posledních tónů Show Must Go On. ()

ivanek.b

"I see a little silhouetto of a man ..." little golden man called Oscar, protože jestli tady aspoň jednou nezazní "And the Oscar goes to ...", tak už tomu vážně nerozumím. Dokonalý zážitek už od první sekundy (ano, včetně 20th Century Fox znělky), až po poslední záběr filmu z Wembley a v podstatě až do konce titulků. Je moc dobře, že se na podobě filmu podíleli i ostatní členové kapely a další lidé, kteří s Freddiem spolupracovali, hodně scén je díky tomu autentických a přestože nevidíme celý životopis legendy, dozvíme se to nejpodstatnější. Casting je úžasný, hlavně Gwilym Lee je téměř stoprocentní kopií Briana Maye, no a přestože jsem se při prvních informacích o představiteli hlavní role hodně bál, po skončení filmu musím říct, že moje obavy byly zbytečné a Rami Malek byl ta nejlepší volba. Byly momenty, kdy ta podoba nebyla úplně zjevná, ale ve spoustě záběrů se zdálo, že tam skutečně Freddie Mercury je. Rozhodně tedy co se týče pohybů a gest, to bylo zvládnuté precizně a jen by mě zajímalo, jak dlouho se točila závěrečná scéna z koncertu Live Aid, než byla dovedena k dokonalosti. Stačilo mi těch pár minut a hned závidím všem, kteří tam v roce 1985 mohli být, zatímco já jsem si hrál někde na písečku. Emocemi je to nabité a kdo tvrdí, že mu ke konci ani jednou nezvlhly oči, tak prostě kecá, tomu nevěřím. U několika scén se dostavila husí kůže a mráz přeběhl po zádech, nejvíce pak v mém případě v části, kde se prolíná vznik "We will rock you" ve studiu se záběry z koncertu. Dokonalé ... jako celý film. A já jdu upravit žebříčky v osobním profilu. ()

Teobea

Uvažovala jsem jak tento film hodnotit. Rami Malek ztvárnil Freddieho výborně. I přes nepřesnosti a chybějící momenty z Freddieho života hodnotím kladně - hudební scény nedostatek překryly! Bylo to krásné. Není třeba komentovat víc, snad jen to, že když závěrečný koncert skončil a moje nejoblíbenější píseň nezazněla, byla jsem zklamaná, ale pouze jen 5 vteřin. Děkuji! ()

kaukola78

Bez kompromisů pro mě jeden z nejlepších životopisných filmů co jsem kdy viděl.Najdete zde vše podstatné z celé historie této skupiny.Film nemá žádná hluchá místa jak to u životopisných filmů bývá a vrcholí ba přímo graduje v samotném závěru koncertem ve Wembley 1985.Za sebe můžu říct že díky filmovému zážitku z kina pro mě Fredie doslova obžil na cca 2.hodiny. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě