Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

djrewerz

Rami Malek neskutočný výkon. Hudbu nemá význam hodnotiť, proste QUEEN. Počas Live Aid sa miešali slzy so zimomriavkami. Jedine čo mi vadilo, že pri záverečnom koncerte som nemohol dať volume up +20%. Pre mňa film roka. ()

Goldenstein

Téma filmu je podle mého natolik zajímavé nakolik je náročné jeho ztvárnění. To je podle mého důvod proč se film nenarodil daleko dřve, ale až nyní. Neumím si představit lepší způsob ztvárnění legendy QUEEN. Film naštěstí není nimrání se v soukromí Freddieho o nemoci a homosexualitě nebo drogách, což by si mnozí asi přáli, ale o tom co je na této osobnosti nejdůležitější a naprosto jedinečné, o tom co ho odlišuje od miliónů ostatních smrtelníků. Rami Malek to dokázal, což je nadlický výkon. Dokázal citlivě vykreslit Freddieho osobnost jak ji vnímám i já. Jeho genialitu, odlišnost, citlivost i smutek, všechno tam je. Filmu dokážu odpustit i pozměněnou časovou linku událostí. A vyvrcholení v podobě koncertu ve Wembley? Ta krása která je v hudbě QUEEN ukrytá prostě tryská z plátna a energie stošedesátitisíc lidí proudí jako by se to dělo teď a tady. ()

BlackAdder87

Asi nejzábavnější životopisný film, jaký jsem kdy viděl, nabitý energií a skvělou hudbou. Který je přesně v duchu Freddieho Mercuryho jedna velká show. O kvalitě nejvíc vypovídá, že to bylo poprvé, kdy jsem v kině zažil potlesk na konci filmu. Myslím, že k tomu není co dodat. ()

flipx

Takhle dobrý soundtrack nemůže mít žádný jiný film. Neboli, film s tímhle soundtrackem by fungoval, i kdyby bylo plátno černé. Hudbě je podřízeno vše. Dokonale ji podtrhuje perfektní kamera a přirozená počítačová realita závěrečných scén. Díky strhující hudbě filmu odpustíte i sázku na osvědčené dramaturgické postupy a mainstreamovou cestu. Stejně tak určitá povrchnost filmu je odpuštěna a pompéznost hudby i filmu si diváky velmi snadno přemluví k svému jazyku. Trochu delší stopáž je v tomto případě vítána a díky nekončícímu seznamu hitů skupiny Queen budete chtít víc, nejen malý přídavek nakonec mezi titulky. Bohemian Rhapsody je podívaná podobná rockovému koncertu: velikost, beat, show; nic míň, nic víc. 90 %. ()

Naghavi

Audiovizuální orgasmus...Film jako stvořený pro kinosály a dle kladného přijetí Češi + Slováci evidentně milují Queen, což je samozřejmě dobře...Ve filmu je sice spousta nepřesností, někdy i výmyslů, ale děj a spád to má, pak nakonec ty faily tvůrcům odpustíte...Samotné Live Aid finále je natočeno nádherně a nestydím se, že jsem z toho byl dost naměkko. 3 hvězdičky bych dal za objektivní celek, ale 5* za celkový dojem a zážitek. ()

Ironhead

Části filmu, kde byly písničky od Queen byly výborné, nicméně to není až tak moc zásluha filmařů, ale hudby... kdežto části filmu, kde měl být nějaký děj, byly jak opravdu nablblá telenovela... dialogy přímo strašlivé, plné klišé a patosu, žádná spontánnost, jen jakoby jedna prkenná postava za druhou četla někým třetím napsaný velmi zvláštní projev... prostě těžko uvěřitelný životopis... spíš hodně zromantizovaná a přikrášlená pohádka o Freddiem. ()

halberdier

Postava Freddyho Mercuryho je dosatečně známá a nosná a její životní osudy zajímavé, proto bylo otázka času, kdy se někdo chopí jejího filmového ztvárnění. Nakonec to byl Bryan Singer, který již mnohokrát ukázal, že patří mezi režiserksou elitu. Nicméně musel před koncem natáčení odejít - naštěstí to nejspíš bylo až na samotném závěru natáčení, protože výsledný film tím nijak neutrpěl a Bohemian Rhapsody se tak může zařadit mezi ty nejlepší životopisné filmy. Pro toho, kdo má Queen a jejich písničky rád, byla návštěva kina povinnost a neměli by být zklamaní. Film je plný největších hitů skupiny, lehce je nastíněno jak některé z nich vznikly. Samotné finále ve Wembley je pak třešnička na dortu, které nemůže nechat nikoho v klidu. Pak je tu další trumf - Rami Malek. Na kolik je jeho věrohodnost způsobená tím, že je Freddymu podobný a perfketně si osvojil jeho gesta a na kolik za to může skutečný Malekův herecký výkon může být trochu diskutabilní, nicméně je tahoun celého filmu a v roli legendy je téměř bezchybný. Vizuální stránka je také skvělá (točil to přece Singer) a ostatní herci jsou také víc než padnoucí. Potěší fakt, že je film utnut v tom nejlepším a vyvaroval se možného zobrazení posledních Freddyho dnů a tím i případnému dojení slz. Co mně trochu vadilo byl fakt, že celý film je až příliš uhlazený a nešel víc do hloubky Freddyho bujarého života i za cenu případného snížení přístupnosti.I tak se jeddná o výborný životopisný film, která si jedna z legend 20. století určitě zasloužila. A po dlouhé době jsem v kině zažil, že se tleskalo a dívací vydrželi ve svých sedačkách až do konce titulků. ()

jablonec

Mírné zklamání, po všech těch nadšených reakcích, ale posledních 20 minut na koncertě Live Aid je opravdu fascinující zážitek. Přednost bych dal osobně trochu tvrdší verzi, kterou chtěl Sacha Baron Cohen, který měl hrát původně Freddieho. Tři a půl hvězdiček. ()

tchempi

Jako by někdo natočil mládeži přístupné porno. Vykleštěné, patetické, za hranou neúmyslné parodie (hlavně „edwoodovské“ výkony imitátorů zbylé trojice Queen). Ty dvě hvězdy jsou z milosti. Jedna za Malka, druhá za vystoupení na Live Aid. ()

pds

Film/dokument plný emócií, humoru, ale hlavne skvelej hudby od nesmrteľných Queen. Perfektne zvolení protagonisti, ktorí dosť verne stvárňujú svoje postavy. Nieje to dokonalé, niektoré scény boli zbytočne dlhé a nudné, ale to všetko prebije hudba a hlavne záverečné finále. Videné v IMAX BA 93% ()

S.hort.Y

Za mě super film, pokud ho beru jako ódu na hudbu Queen. Film je perfektně zpracovaný (zvuk, kamera, zvuk, prostředí, zvuk, herecké výkony, zvuk...). S podáním Freddieho jsem spokojen. Hrozně se mi líbila práce kamery - dynamika kde měla být dynamika, statické záběry kde měly být statické záběry, a i všechno mezi tím. A práce se zvukem? NEUVĚŘITELNÉ! Stereo mísící se s vícekanálovým zvukem. Nikdy jsem to nezažil a přitom to neskutečně prohlubuje celý zážitek. Fakt něco. Ten pocit prostoru, když se ze sterea rozhovoru a studiových záběrů stane 7 (nebo kolika) kanálový zvuk koncertu, kterého se najednou účastníte. Film mě pohltil. Ano, mohlo tam být víc faktů. Ale co - Queen jsou pro mě jedna z nejlepších kapel (jestli ne vůbec nejlepší) a vždy rád slyším jejich hudbu. A film oslavující jejich tvorbu? CHCI VÍC! PS: Co máme ve městě multikina, tak jsem nezažil, že by bylo naše poslední opravdové kino vyprodané. A co víc - nikdy jsem nezažil, že by se lidi začali zvedat až po nejposlednějších titulkách a zatažení opony. Potlesk byl na můj vkus až moc, ale nakonec jsem se přidal. Co mi film dal? Neskutečný zážitek, který si budu chtít zopakovat. Více než dvě úžasné hodiny, které bych nemohl strávit lépe. Co mi film vzal? Jen těch pár slz. // *cvak cvak* avšak v protějším domě zůstává lampička zhasnutá. ()

Dejfajz

Na začátku filmu mě celkem mrzelo, že ten start byl takovej hodně rychlej. Farrokh pracuje na letišti, najednou bum, je z něj Freddie a dostává se do kapely Smile, která se najednou jmenuje Queen a už jezdí na turné. Bylo to rychlé, ale na konci filmu jsem toho absolutně nelitoval. I když klidně bych si ten film o hodinku prodloužil, protože jsem doslova místo popcornu žral každé slovo, které kdo řekl. Rami Malek byl fantastický, ten vás hned chytne a nepustí. Fantastičtí byli i kluci z kapely: Brian, Roger a John. Fantastický byl i vrchní kameraman úžasného "xmenovského" režiséra Bryana Singera. Bryan se předvedl v jiném světě, který mu ovšem taky moc svědčí. Napětí, podle kterého se celý film dostává až na samotný vrchol toho koncertu ve Wembley, je neskutečné a koncert LIVE AID sám o sobě ještě neskutečnější. Vzdávám hold a poctu samozřejmě Queenům, ale i všem, co se na tomhle filmu podíleli. Já byl na filmu v sále s obřím plátnem a atmos zvukem, takže zážitek ještě desetkrát silnější! Bomba. 92% ()

anti.rybka

Splnilo to vše, co jsem od filmu očekávala. Oslava rockové legendy se povedla na výbornou. Film mě absolutně ničím nezklamal. Ano, některá fakta byla jinak, ale to mi v tomto případě vůbec nevadilo. Rami Malek zvládl úlohu na jedničku a závěrečný koncert na Live Aid byl třešničkou na dortu. ()

r007

Jako hudební film to nemá chybu. Vynikající režie i kamera, výběr písní, prostě dokonalost sama. A to ani nejsem bůhvíjaký fanoušek Queen.Jenže to má v podtitulku taky životopisný a tím tento film bohužel není. Srdceryvné scény s manželkou bohužel nezachrání děravá nebo nepravdivá místa z Fredieho života. A to je věčná škoda, protože Rami Malek by toho zvládl určitě víc .Nemůžu se ubránit dojmu, že je to vykalkulovaný scénář ušitý na míru americkému divákovi. Nevěřím postavě Fredieho, kterou mi předložili. A přece mám z filmu silný dojem. Když zavřu oči, vidím ten poslední koncert pořád znovu a znovu. Ty davy lidí, atmosféra nádherná a místy ani nejde rozeznat opravdové záběry s těmo novými. Takže dohromady to vychází na 4 hvězdičky, ovšem bez toho jedinečného koncertu by byly jen 3. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě