Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Lucasion

Bryan Singer umí tvořit skvělé filmu, to víme. Komu jinému svěřit projekt, který zmapuje jednu z nejvlivnějších kapel v naší historii. Kapela Queen se představuje ve svém filmovém opusu. Kdo miluje Queen, tak vrní blahem. Je to tak? Ano je to tak. Filmový spektákl, kde se členi kapely představují z jiného úhlu a zároveň vidíme poslední chvíle Freddieho Mercuryho. Hudebně je film báječný. Všechny možné fláky, ty známé, i ty známější. Všechny se postupně dostávají na scénu a film jede. Rodinné i kapelové rozepře, první láska i hledání sexuality. Vše film splňuje a ze své dráhy neuhne. Ve výsledku jsem se skvěle bavil a hlavně si užil skvělou hudbu z filmového pohledu. Film baví a tím, že je točen nejen pro fanoušky, tak i místy dobře pobaví. Finální koncert je balzám na uši. Aspoň děkuji, že jsem mohl slyšet a vidět slavný koncert Queen. Jsem také rád, že neudělali z Freddieho čistě kladnou postavu a než ho začnete pořádně obdivovat, tak je Vám ho líto. Navíc Rami Malek si tu roli skutečně zasloužil. [Dolby Atmos] (80 %) ()

Morholt

Sice jsem čekal něco trochu kontroverznějšího a trošku mě mrzelo, že se ve filmu neobjevily postavy Eltona Johna nebo Davida Bowieho, ale na to se dá celkem snadno zapomenout. Sledovat, jak vznikaly ty nejprofláklejší hity, na kterých jsem vyrůstal, byl prostě zážitek a během závěrečného koncertu ve Wembley jsem ani nedutal. Jen se blbě culil. Co se Maleka týče, tak na něj jsem si musel chvíli zvykat a nepřirozený mi přišel především mercuryovský předkus, ale o to víc jsem pak musel ocenit, jak se se svojí rolí popral. Naopak trojka May-Taylor-Deacon mi sedla hned od začátku. Takhle nějak by měl vypadat hudební film. 90% ()

jerry12

90%. Blockbusterové zhmotnění legendy, které se chce zavděčit všem, ale na druhou stranu ani nevypadá, že by si dělalo ambice být něčím víc. Mnozí v Bohemian Rhapsody postrádají hloubku, já též. Singer se však o nějaký ultra filozofický kurz ani nesnažil, chtěl jen audiovizuální dokudramatickou formou - a nutno říct, že formou velmi hravou - vzdát čest legendárnímu zpěvákovi. Že je to, spíš než kontinuální vyprávění, v zásadě jen shluk známých a významných kulturních událostí 70. a 80. let, je sice pravda, ale komu to vadí? Nemám pocit, že by se Singerovi nepodařilo to, co s Bohemian Rhapsody zamýšlel. Naopak vnímám jako velmi pozitivní, že nezabředl do vod politické korektnosti a nějakých velkých melodramat, kromě toho, že ukázal, kým Freddie Mercury pravděpodobně skutečně byl - osamělým a od konvenční společnosti odtrženým snílkem, který si svůj sen splnil. Když budete ve filmu hledat hloubku nebo nějakou významnou katarzi, nenajdete ji a pravděpodobně budete zklamaní. Pokud se na něj ale budete dívat jako na audiovizuální oslavu hudby, bude se vám líbit. Podobně jako všem lidem v narvaném sále, z nichž se při závěrečných titulcích ani jeden nezvedl a neodešel ze sálu, protože si všichni chtěli ty legendární a nesmrtelné hity vychutnat až do konce. Není to film ničím převratný nebo nezapomenutelný, ale je to film scenáristicky i režijně velmi, velmi líbivý, a třebaže mu chybí jakási dramaturgická kauzalita, poslechnout si všechny slavné hity na pozadí filmařsky-řemeslné dokonalosti v podaní režie, kamery, výpravy, zvuku a Ramiho Maleka jako jednoho z nejúchvatnějších hereckých výkonů poslední doby, bylo prostě nádherné. Náročnější divák může hledat mouchy a našel by jich spoustu, já si chtěl tento umělecky mělký a jistě nedokonalý, ale divácky velmi efektivní a neustálou husí kůži způsobující film užít, a to se mi podařilo. Podotýkám, že pokud nemáte rádi Mercuryho, budete mít poloviční zážitek. Ano, možná jsem při hodnocení zaujatý sympatiemi. Ale jde to v tomto případě jinak? ()

Handle

Do poslední chvíle jsem nevěřil tomu, že to bude fakt tak skvělé, jak všichni povídají. Nevím proč, ale čekal jsem spíš hype (asi protože Queeny má rád přece každej a tak se bude filmu nadržovat). V každém případě jsem podobně jako u "A star is born" narazil, protože to bylo fakt boží. Letos mají hudební filmy asi opravdu svůj rok a já moc doufám, že to tak s tímhle žánrem půjde dál. Jinak jsem si u filmu prakticky od začátku říkal "tohle je jejich největší hit", ale vždycky přišel další, další a další - a tak jsem si vlastně až u Bohemian Rhapsody kompletně uvědomil genialitu Queenů. A taky to, jak moc je důležitý dělat věci po svém a maximálně tomu věřit. Jedinečný snímek, který si všechnu tu pozornost rozhodně zaslouží. Mimochodem skvělé herecké výkony a bezvadný střih. Nechápu, na co koukala filmová kritika v USA, když dala tomuhle snímku průměrné hodnocení. Ale přišel mi to vlastně jako dobrý paradox vzhledem k tomu, jak přistupovala kritika právě ke Queenům... :) ()

ScarPoul

Nikdy som nemal rád Queen. A kedysi som nemal rád ani Rami Maleka. Išiel som do toho len s tým pocitom, že sa o tom rozpráva ako o TOM filme. A pravdou je, že som odchádzal plný rôznych emócií. Každá jedna z nich bola ale pozitívna. Malek je výborný, ale to viem už dávno. A Queen má svoje piesne, ktoré dokážu zarezonovať a je vtipné ich vidieť rezonovať u publika aj v tejto dobe. To je myslím ten rozdiel medzi umením a kultúrou. Kultúra je pre masy. Umenie oslobodzuje a často krát ho treba nájsť. Je veľmi málo umelcov, čo dokázali tvoriť umenie pre masy. Čo dokázali ovplyvňovať a ukazovať krásu, hoci sami mali problémy ju vo svojom živote naozaj nájsť. Freddie bol taký človek. A som rád, že mi to mohol cez tento film ukázať. Od scény v daždi to naberá na emóciach, ktoré sú čisté, úprimné, dobre zahraté a oslobodzujúce. To už hovorím o skvelom finále. Štek Mike Myersa výborný. Jeden z tých filmov o ktorých sa bude ešte bude dlho rozprávať. A ak budeme mať šťastie tak to nikdy neprestane. ()

Lacike

Po väcsinu filmu to nepôsobi ako nejaky funkcny pribeh ale len sled scen z Freddieho zivota, ktore sami o sebe nefunguju. Malekov vykon je afektovany vdaka comu pôsobi divne a miestami skoro az ako karikatura. O ostatnych clenoch Queen sa prakticky nic nedozvieme. Dokonca poriadne ani to ake mali povahy. Skôr to vyzera ako dokument o tom za akych okolnosti vznikali jednotlive hity a aj v tomto ohlade to pôsobi nevierohodne a prilis prispôsobene filmu, kedze jednotlive pesnicky zazneju presne vo chvilach ked sa do situacie atmosferou hodia. Po dramatickej stranke film zacina funguvat az v zavere po Ferddieho vzpamätani sa a priprave na koncert. Jednak je Malek konecne utlmeny natolko, ze pôsobi ako normalny clovek a zaroven samotny koncert ma neskutocnu atmosferu vdaka comu sa konecne dostavia aj nejake emocie. Aby nie, kedze sa do popredia naplno dostane uchvatna hudba od Quenn. Prave ta pre milovnikov tejto kapely zachranuje aj predosly dej. Celkovo to pôsobi ako taky neskodny videoklip s genialnou hudbou. Ak by ste si na 2 hodiny pustili klipy k ich pesnickam, tak by to bol pravdepodobne zabavnejsi zazitok. Uspech filmu celkom chapem, ale dufam, ze akademia bude mat sudnost a ziadneho Oscara to neziska. 6/10. ()

GeusX

Psát k tomu nějaký komentář? To by bylo jako dělat díru do střechy stadionu Wembley. Prostě na to jděte do kina. Tečka. # edit: druhé shlédnutí na tv je přece jen takové trochu ochuzené... (viděl jsem: 1x kino titulky, 1x dvd cz) ()

ALIENka_

Sakra tak tohle je přesně ten typ filmu po kterým bych ho chtěla celej zapomenout, jenom abych na něj mohla jít zase znova a stejně si ho užít. Queeni jsou skvělá kapela sama osobě a některý jejich songy poslouchám do teď, protože po každý povedený činnosti se to musí přece oslavit songem We Are The Champions. Každopádně na filmy o kapelách tak často nechodím, spíš vůbec, ale když tady přece hraje Rami Malek (kterej si jen tak btw konečně získal trochu tý zasloužený pozornosti a zahrál to mistrovsky) a má to hodnocení nad 90%. Riskla jsem to a vyplatilo se, bylo to sakra dobrý a měla jsem chuť si začít v kině zpívat, ale to by lidi odcházeli z kina, takže tuhle část jsem vynechala. Posledních pár scén filmu se mi málem rozmazal muj drahocenej make-up, kterej jsem pečlivě dělala 5 minut, až takhle emotivní to bylo. No prostě tomuhle filmu nemám co vytknout. Deset z deseti mých osobností doporučuje. :) ()

Mr. Lobo

Jednoduchá popová záležitost, která ničím nepřekvapí ani nahoru ani dolů. Snad těch sentimentálních scén, které mi tak často kazí požitky z tohoto typu filmů, nebylo tolik, nebo jsem je tolik nereflektoval. Je to koncert. Chvílemi strhující, po celou dobu je však konvenční a drží se v jednotné lince, ze které nevybočuje. ()

Tommassi3

"Kdo je to ten Galileo ??" ;) A kdo byl ten Freddie Mercury ?? To bohužel tenhle biják zrovna moc upřímně říct nedokáže.. Docela by mě zajímalo, co chtěl tímhle bijákem vlastně vůbec říct Bryan Singer.. Zrovna od něj bych nečekal podobný slint !! Životopisné bijáky se takhle nedělají !! Jistě, jeden musí vždy ocenit trhák, co natáhne do kin takové davy, ovšem co zrovna tenhle případ spíše vypovídá o divákovi, českém zvláště, je nasnadě.. Stačí sázka na nostalgii a chytlavé pecky ?? Stačí !! Miluju Queen, zbožňuju Mercuryho, o to víc mě mrzí, že Bohemian Rhapsody neplatí za nic jiného než neskutečně zbabělý a cynický snímek, který se snaží zavděčit všem.. To proto ten hype !! Nakonec lze považovat za naprostý zázrak, že tahle polofikce drží vůbec pohromadě, že nejde o ještě větší průser.. Spolu s Avengers: IW jednoznačně zklamání dekády.. ()

BoPo

Rozprávka o Queen, respektíve posmrtné PR pre Freddyho. Od nepekností a kontroverzností vykuchaný a pre väčšiu filmovú atraktivitu nereálne popreskladaný príbeh hudobnej legendy. Keď do podoby filmu môže zásadne zasahovať priamy účastník (žijúci členovia kapely) príbehu, tak to je asi ako keby ste natočili film Zrůda (Charlize Theron) a nechali vedľa strihača sedieť Aileen Wuornosovú. Ak nebudete čakať od Bohemian Rhapsody snahu o zachytenie reálneho obrazu udalostí a postáv, tak si užijete cestu ku sláve, ktorá je oslavou výnimočného talentu. Gwilym Lee a jeho podoba s Brianom Mayom bola nereálne reálna na úrovni špičkovej CGI. Rami Malek ako Mercury to trafil hlavne pohybovo. ()

Hwaelos

Na jednu stranu emoce ždímající a fakta ohýbající skoro-kýč, na straně druhé esteticky a obrazově nejzručnější film v Singerově filmografii. ()

argenson

Queen/Mercury je naprosto bez debat legenda, fenomén. Nejsem skalní fanoušek, ale kdykoliv si je rád poslechnu, protože je to rozhodně něco z toho nejlepšího, co v hudbě 20. století vzniklo. Scény o vzniku hitů OK (We Will Rock You mám fakt rád), ale mimo hudbu je Bohemian Rhapsody celkem průměrnej film se spoustou idiotských frází, přehnanýho předkusu a vytřeštěnejch očí. Plus tři čtyři vtipné hlášky. A co se týče zásadního momentu filmu – vystoupení ve Wembley – musel to bejt neskutečnej nářez pro dav i kapelu, to si dám vždycky rád. Ale v originále a s doopravdickým Mercurym. ()

kepiash

Jsem opravdu moc rád, že jsem se na Bohemian Rhapsody zašel podívat do kina, neboť tím byl tento neobyčejný zážitek ještě umocněn a myslím, že jsem nebyl sám, koho při závěrečné písni We are the champions pořádně zamrazilo. A to šlo jen o životopisný snímek! Zažít na živo koncert kapely Queen, nebo přímo Live Aid muselo být něco neskutečného. Film měl hned několik hodně silných momentů a byl více než důstojným připomenutím života jedné z největších hudebních legend 20. století. ()

Johny_fork

Dával jsem si na čas, protože kapelu Queen mám od malička hluboko ve svém srdci a vyrůstal jsem s plakátem Fredieho Mercuryho nad postelí. Naštěstí všechny mé obavy z toho, že by se to také nemuselo povést, byly liché. V kině jsem se tetelil blahem a tancoval v křesle na songy, které jsem v takové kvalitě ještě neslyšel. Remi Malek v životním výkonu nechal Fredieho ještě jednou ožít. Bylo zřejmé, že přípravu vzal velmi vážně. Nastudoval každý Fredieho pohyb, který byl schopný odkoukat ze záznamů koncertů, napodobil jeho gesta a vystihl ten jeho věčný vnitřní rozpor. Mrkněte na porovnání skutečného vystoupení na Live Aid vs. film https://www.youtube.com/watch?v=-XqPBEODZ4s . Jako fanda kapely jsem ocenil do detailu nastudované reálie. Všechny kostýmy, obrázky na bubnech, ale i třeba šála Queen v publiku odpovídají realitě. ()

Hismael

Pěkný písničky, ale co ten zbytek. Rami Malek dokonale napodobuje Mercuryho, jenže samotný příběh a události v něm, nebude pro diváka který nemiluje kapelu Queen něco, co by nějak extra prožíval. Celé to působí poměrně obyčejně, přesně podle přání kapely. To co chybí, částečně asi nahradily koncerty. Záznamů z koncertů je tam několik a ten nejdelší u konce, trvá téměř čtvrt hodiny. Vysoké hodnocení není ani tak hodnocení filmu, jako spíš hudby kapely Queen. ()

MoiJe

Zjavne som urobila chybu, ze som na to nebola v kine. Len tak na domace pozeranie je to film relativne bez deja, prehlad par zasadnych koncertov, napadov a meetingov. Hudba je skvela a uzasna a straveny cas nelutujem, ale nabuduce si radsej pustim len tie skladby. ()

vurhor

Hudební filmy většinou moc nemusím, protože se často bojím, že se mě pokusí přespříliš okouzlit onou hudební složkou, ale na zbytek kvalit filmu se už tak nějak vyprdnou. Nutno dodat, že nejsem žádný velký znalec Queenů. Byť se mi vždycky ty písničky líbily, nikdy jsem neměl vyložené nutkání je jen tak poslouchat. Bryan Singer (a i jeho dvorní kameraman, který se ujal otěží režie několika sekvencí) však dokázal divákovi naservírovat podmanivou a vtahující podívanou, kterou ocení jak fanatičtí znalci, tak i naprostí neznabohové. Není to přehnaně sentimentální, udržuje si to dobrou rovnováhu mezi prezentací životopisného dramatu a hudebního manifestu, plus herci jsou výborně vybraní. Mercury (respektive jeho představitel) má naprosto okouzlující charisma, a to dokonce natolik, že při jakékoliv scéně na jevišti jsem si, i jako plně uvědomělý heterosexuál, říkal, že ten jeho performance je sakra sexy. Byl očividně podobně pitoreskním týpkem jako Morrison, ovšem velký plus za to, že měl evidentně rád kočky. Závěrečná scéna z koncertu Live Aid je navíc jedna z nejvíc epic scén, co jsem za posledních pár let viděl, až mě to téměř přinutilo tomu vrazit pětku. Pak jsem se ale přeci jenom vrátil do objektivnějších nálad, protože film se nevyhnul několika nudnějším sekvencím s určitou dávkou klišé (to hodnocení na čsfd je krapet ulítlý), ovšem vzhledem k mému vztahu k tomuto typu filmů musím říct, že Bohemian Rhapsody určitě patří k těm nejpovedenějším, co jsem viděl. Lepší 4* ()

Seabeast

Rozhodně snímek, který stojí za pozornost a navzdory své stopáže velmi odsýpá a nenudí. Fenomenální výkon Ramiho Maleka asi netřeba zmiňovat, protože bez nadsázky nelze přehlédnout. Na druhou stranu Bohemian Rhapsody není nic tak kulervoucího, aby se z něj člověk měl posadit na zadek. Navíc když mrknete na "zajímavosti", tak zjistíte, že spousta faktů v rámci filmového dramatu bylo přikrášleno, aby neztratilo diváckou atraktivnost. Moc tomuhle formátu nefandím, ale chápu, že bez toho by film nebyl zajímavý. Jasně, že do dvou hodin nelze narvat veškeré historické události a momentky, ale i tak mi přišlo, že se spousta věcí vzala hopem. Závěr příběhu je grandiózní bez vyloženě přehnaného patosu a srdceryvných scén. Bryan Singer odvedl perfektní práci na režisérské stoličce, ale Bohemian Rhapsody mi zkrátka příjde hodně přeceňovaná záležitost, která si umístění v TOP 10 filmů na ČSFD úplně nezasluhuje. Zarytý fanda QUEEN nejsem, ale Bohemian Rhapsody potěší jak konzumního diváka, tak i hudební publikum. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě