Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

deltoro145

Nezbývá než doufat, že se tématu jednou chopí Netflix a udělá z toho opravdu dramatickou minisérii nebo film, který bude alespoň z 50% připomínat nedostižný The Doors od Olivera Stonea. ()

awerto

Queen i Fredie mali uzasny zivot a skvele songy, ale tak povrchna zalezitost ako je Bohemian Rhapsody ma sklamala. Velke ocakavania neboli, lebo uz som mal indicie, ze film klze po povrchu a bohuzial bolo to tak. Ziadna hlbka, len karikatura Rami Malka na Fredieho. Tie dve hviezdicky su za skvely koniec, teda Live Aid, ktory muselo stat hodne energie natocit po Frediem. Ale na niektorych scenach Ramiho bolo citit uz len diderotovske herectvo. A tak dopadlo i moje hodnotenie. Film bez hlbky a velmi povrchny. Hudba Queen 5 hviezdiciek... to je jasne. ()

Cezar209

velmi nie je co vycitat a ani to nie je pointa aj ked sa to vola "kritika" :o) ...ale chybalo mi v tom nieco co by ma chytilo viac na to aby som povedal ze lepsie byt nemoze - tj len subjektivne vnimanie. urcite pre fanusikov kralovskej kap. to je vec ktoru nesmu vynechat. Tazko modifikovat pribeh natoceny podla skutocnej udalosti ...ale o to lahsie to bolo s vyberom hudby k filmu :o)) ()

Darthorias

Uprimne nedokážem pochopiť prečo tolko ludi tento film tak velmi ospevuje pritom je to len priemerne poskladaný príbeh o jednej z najuspesnejších skupín všetkých čias teda o Queen. ale tak podme po porade Plusi: dobré herecké obsadenie , skvelá muzika a tu končím lebo viac plusov nemam . Mínusi: slabý dej , dosť zbitočne natiahnutých scén ktoré boli už sami o sebe zbytočné , a ako vždy hra na citi ktorá vôbec nefunguje . Ja osobne som nikdy nepatril medzi velkých nadšencov muziky prosto preto , že ma hudba nikdy nezaujmala a ani velmi nebavila . Ked už som sa rozhodol pozrieť si Bohemian Rhapsody tak som čakal ovela viac ale nie toto . Hodnotim na 60% ()

tyler1311

Film ma viac bavil v druhej polovici. Zaverecny koncert vyborny. Hodnotim ho ako lepsi priemer. Velke platno + hudba v kine pridaju na pozitivnych emociach. May lepsia 3 jka. Ked to porovnam s filmom Zrodila sa hviezda ten je skutocne kvalitenejsi /z mojho pohladu/:-) viem ze cas mi da za pravdu. Tych 91 %?, to urcite nie. /toto nie je rovnaka liga ako forrest, shawshank/ ()

Lodovico

Tento film je ako opereta, operu vedia oceniť "lepší" ľudia, vyžaduje schopnosti oceniť jemné hlasové nuansy, hlasový rozsah atď., opereta je pre širšie publikum, ktoré by inak nejaká opera otravovala a ani by na ňu nešli. Film je povrchnejší ako iné filmové veľdiela, o to však nejde... Čas pri pozeraní utečie rýchlo, film je to pre masy (rovnako ako hudba od Queenu) nie pre akademikov, preto si jeho analýzu odpustím a zostane mi len excelentný film, a párkrát do roka tichá vďaka pri počúvaní Bohemian Rhapsody s originálnou finálnou verziou skladby profi-remasterovanou 5.1 24bit 96kHz LPCM. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Smísíme žánry, překročíme hranice... Budeme mluvit cizíma jazykama, když se nám zachce." Neví se, co Queen představuje, protože nepředstavuje jen jednu věc. Freddie Mercury jedna z hudebních ikon 20 století. Film ho často vykresluje jako zženštilou slečinku. Období večírku a jeho radovánek s můži, se to věnuje pouze okrajově. Díky bohu za to! Většina filmu je o úžasné hudbě... Jsou tam celé písně. Závěr: Posledních 20 minut si dopřejeme celý koncert Live at LIVE AID. Když se podíváte na ten originální koncert, a pak na ten ve filmu, tak musíte říct WOW! Rami Malek a jeho předkus prostě celej Freddie aneb házeč kufrů. Tomu se říká naprosto výborně zvládnuté řemeslo, Bryane. Rejža X-Menů dodal film, kde to vyhrává muzika na plné čáře. - 100%. P.S: Jednoznačně nejlepší životopisný film roku 2018! ()

ORNN

Bohemian Rhapsody je hodne nekomplexný a roztržitý snímok, čo sa filmarskej práce týka. Nájdeme tam veľa chybičiek krásy, tak trochu z "uzdy utrhnuté" dejové línie, ale to všetko kompenzuje krásna audiovizuálna pornografia, ktorej zážitok je ešte niekoľkokrát znásobený pomocou veľkého plátna. Proste je to nárez, ktorý by ste si rozhodne nemali nechať ujsť, kým je ešte v kinách. ()

pekkanik

Bol som na tom DVA krát (prvý krát sa mi nezdal zvuk, tak som som dal Dolby Atmos) - forma jednoznačne víťazí nad obsahom. Tí, čo o Queenoch nič moc nevedia, budú v siedmom nebi, postupné predieranie sa k svetovému formátu za použitia vhodne vybraných piesní - O. K., k skutočnému príbehu kapely Queen to má však ďaleko, nebudem frflať, je to film, nie dokument, z dramatického hľadiska to celkom ujde, zvuk je originál (taký spevák sa ešte pekne dlho nenarodí), že je to veľmi dobre zremastrované, klobúk dolu, od polovičky filmu som si hovoril (od We Will Rock You) - a kde je We Are The Champions? V poslednej časti filmu som pochopil - nikde inde by jej to nepasovalo viac. ()

pantokrator

Opravdu upřímně jsem doufal, že film buď naruší mou hlubokou a letitou nechuť vůči Freddiemu, nebo že uvidím strhující epické dílo o někom, koho budu i nadále upřímně nemít rád. Nestalo se. Ten film je zoufale špatný po všech stránkách. Plochý, jalový, nezábavný. Viděl jsem postavy toporně odříkávající naprosto debilní dialogy. Kapela je prezentována jako trio pasivních troubů. Kde jsou probůh emoce, odvázanost, orgie chlastu, fetu a sexu? Kde je kurva nějaká katarze z toho všeho? Kde je do prdele nějaký drama smrtelný nemoci? Co ty nemastné neslané postavy okolo? Kde jsou zhrzené city odvržené snoubenky? To je doprdele nějakej film o pětiletce v severokorejské frézárně? Ježíšmarjá, vždyť i postava dědy Komárka ze samoty u lesa je vykreslená hlouběji! Dobře, muziku Queen jsem si nikdy nezamiloval (i když generačně k nim patřím), ale kam z filmu ta muzika zmizela, když je to film o kapele Queen? To fakt nešlo místo žvanění o ničem tam té muziky nechat víc? A co ten koncert pro Live Aid? Bylo opravdu nutné ho narušovat prostřihy na holyvúdsky šťastné tváře juchající v hospodách, které jako by zbyly z natáčení Armageddonu? Prostě ne. Tohle absolutně nebyl ten Mercury, co mi roky lezl na nervy. Mnohem, mnohem lepší film o odporných buznách postižených uměleckou genialitou, je třeba takové Úplné zatmění od Agnieszky Holland. To je mazec! Z toho mi bylo blivno, až jsem chrochtal blahem. Když byc se už měl obejít bez buzeranta, tak třeba z Amadea jsem zrovna na větvi nebyl, nicméně BR se proti němu může jít bodnout. Chtěl jsem původně dát odpad - v mém pojetí by to znamenalo, že pomyslné DVD hážu do koše a už nikdy takhle bídný film nepotřebuju vidět znova. Ale nakonec jsem si uvědomil, že jedno pozitivum film má: Utvrdil mě v přesvědčení, že dělám dobře, když si holím podpaždí. ()

Karzelek

Film jsem si pustil doma. Na obrazovce mého notebooku jsem sledoval obraz a zvuk mi proudil do špuntových sluchátek za dvě stovky, ze kterých mě ke konci filmu bolely uši. Žádný kinosál, žádný Dolby Atmos či domácí 7.1.. Po padesáti minutách filmu jsem měl sto chutí to regulérně vypnout. Bez toho abych měl orgasmus z hučíci hudby z reproduktorů za desítky tisíc korun, film nic nenabízel. Jednoho gaye, zubaře, astrofyzika a elektrotechnika, kterým vycházelo vše na co šáhli, nemuseli o nic bojovat, dělat sebemenší kompromisy, či dělat půl kroku zpátky, o kousíček zpomalit či "objet překážku". Já věřím tomu, že to byli magoři a uznávám je za to.. Ale co je moc, je prostě moc.. Pak se to však pomalu začalo lomit a film dostával tu krásně schizofrenickou atmosféru, kterou osobně u filmů moc nevyhledávám, ale zde to byl ten impulz k tomu, abych si film konečně začínal užívat. Čím výš Freddie při koncertech a v očích diváků stoupal, tím níž padal v soukromém životě. Konečně nešlo vše krásně jednoduše. Půl hodiny před koncem filmu když stál v tom lijáku a koukal na taxík, který odvážel jeho "jedinou" lásku, jsem si konečně mohl s čistým svědomím říci: "Dokonáno jest"!! Live Aid už byla pouze třešnička na dortu :-) Za film hvězdy 3.. Za to, že si dokážu představit tu husí kůži v kině hvězda čtvrtá... A za scénu, kdy odchází z léčebny a než dojde ke dveřím uslyší pacienta na lavičce a jeho EEOO hvězda pátá.. To bylo lepší než celý Live Aid!! ()

MonaMa

Bohemian Rhapsody bol tento rok pre mna jednoznačne najvačšie prekvapenie. Za mna jeden z najlepších životopisných filmov, aj keď si myslím, že tým najskalnejším fanúšikom skupiny Queen to stačiť nebude. Jednoznačne Ramiho životný výkon za ktorý si zalúži Oscara. Pozor film treba vidieť v kine... je to neskutočný zažitok. Za mňa 5 hvezdičiek ! ()

teekanee

Já vám nevím, upřimně se hnedka přiznám, že jsem čekal trochu víc. Hudbu Queen miluju jako každej druhej, ale přiznám se, že jsem o její historii tak moc nevěděl. Film mi prostě přišel trochu táhlej a kromě závěrečnýho koncertu, kterej byl úžasnej, sem tam nenašel žádnou pořádnou scénu, která by mě zvedla ze sedačky a pamatoval bych si jí i za půl roku. Film je technicky samozřejmě perfektní, ale nějak tu postrádám duši. Ano, herci hrajou výborně, včetně Maleka, ale jeho umělý zuby mě drásali celou první půlku filmu, dokud se neostřihal. Nejlepší věc na tomhle filmu je určitě ta hudba, všechno ostatní je pouze hodně dobrý. 84% ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě