poster

Fades, The (TV seriál)

Fantasy / Horor

Velká Británie, 2011, 7x55 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  ***

  Rozjezd zajímavej, dojezd mdlej. Trochu mi to připomínali britskou variaci na americký Supernatural, akorát bez výplňových epizod a se zaměřením na hlavní příběh. Škoda, že tak zajímavý nápad nakonec skončí jako další z řady béčkových fantasy, kde logické principy prostě moc nejsou. Některé postavy jsou fajn (Leo Fitz z Agents of SHIELD a Natalie Dormer), některé naopak maximálně na pěst (trapný záporák, přítelkyně), ale aspoň se to nebere úplně vážně a má to takový pubertální styl humoru. Postavy nejdou pro "fuck" daleko, ale zas tak přisprostlé a ironické jako Misfits to není.(6.4.2016)

 • rikitiki
  ***

  Logiku to nevidělo ani z rychlíku, postav je tolik, že spíš překážejí, než by posouvaly příběh dopředu a náboženských připomínek je přes míru únosnosti. Ale jo, jde to. Hlavní hrdinou je dospívající kluk, který zjistí, že je něco jako anděl strážný celého lidstva, navíc někdy až s mesiáškými schopnostmi. ____ Dobré herecké výkony, zajímavě vytvořené charaktery postav, občas vtipný moment, poněkud nepřesvědčivé lavírování mezi dobrem a zlem a hlavně osvěžující ztvárnění zombie tématiky.(7.7.2014)

 • pufina
  *****

  Velká Británie u mě seriálově dost boduje. The Fades (Vyhaslí) přišel s nevšedním nápadem a výborným provedením. Od prvního dílu se to zlehka rozjíždí a postupně nabírá lepší a lepší kvalitu (atmosféra čím dál lepší)! Herci byli pro mě neznámí a o to víc jsem nadšená, protože lepší obsazení jsem si přát nemohla. Pomalu a jistě se tu rodí herecká hvězda - Iain De Caestecker(Paul). Další postava, která mě zaujala je Mac (Daniel Kaluuya) a to asi především proto, že jeho nezapomenutelné hlášky odlehčují od příběhu a navíc skvěle pobaví. ,,Tolkien měl zvrácenou sexualitu? - Oko Mordoru, ten muž byl jasně strachy bez sebe z vagín. Závěr série byl famózní a už se nemůžu dočkat další série!(25.11.2011)

 • kinghome
  *****

  BBC prostě umí, jen mě sere, že ukončují minisérie ještě před tím, než se pořádně rozjedou. The Fades je další mistrovské dílo od Farrena, který už prokázal svojí kvalitu u Luthera. Největší plus má seriál za výběr herců, který je naprosto úžasný, hlavně díly Lily a Joeovi (Naomi a Chris) ze Skins. Přepadla mě úplná nostalgie a ty postavy jsem si úplně zamiloval, i když Joe hraje hlavního záporáka a Lily strašnou krávu :D Ale prostě stejně to byli mí oblíbenci. Příběh je zajímavý a sem tam se dočkáme i nějakého zvratu. Poslední dva díly jsou dost silný a hlavně při jedný scéně v posledním díle mi zvlhli oči. Všechny díly jsem zkouknul za dva dny a strašně mě sere, že už se rozhodlo, že druhou sérii nenatočí. Snad si to někdy rozmyslí, byla by chyba, kdyby to skončilo na dobro. Zamiloval jsem si Maca, nechápu že ho tu lidi tak nenávidí, kdyť to byla jedna z nesympatičtějších postav a jeho úvody byli naprosto luxusní. Oblíbené postavy: Mac, Natalia( jen jako vyhaslá), John, Anna(15.12.2013)

 • Fanita
  *****

  Podmanivý seriálik s takmer neprebádanou zápletkou, ktorá vzala čosi z toho a čosi z tamtoho a ukuchtila vynikajúci príbeh. Herci bavia, rozosmievajú. Každodenné problémy odľahčujú globálnejšie problémy. John je fešák a sympaťák, napriek všetkému. Mesto je plné zbabelcov, vyhaslých, popola a krídiel a jediné po čom túžia ľudia je, aby uzrela svetlo nového sveta aj druhá séria.(20.11.2012)

 • Johnny Harris

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace