Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaluž
  ***

  Atmosférická urban fantasy líznutá tvorbou Neila Gaimana. Má to parádní vizuál, sympatické herecké obsazení, ale zábavné to moc není. Na můj vkus je to příliš zdlouhavé, vševysvětlující a nakonec to vyšumí někam do zapomnění. Po technické stránce nemám výtek, dějově slabší průměr. BBC si zase jednou provětralo peněženku, pokračování nejspíš nehrozí.(12.2.2013)

 • hellstruck
  ****

  The Fades, Vyhaslí chcete-li, duchové, kterým se nepodařilo přejít na druhou stranu a zoufale touží po tom znovu žít.. Zpočátku mi propojení humoru, fantasy a hororové atmosféry připomínalo první řady Supernatural, ale seriál si po prvních dvou epizodách jde vlastní cestou,která je nanejvýš originální. Jenomže- existují případy,kdy nenávidíte hlavního hrdinu tak, že si rvete vlasy jakmile je na scéně (tedy skoro neustále) - a tohle je jeden z nich. Herec sám o sobě špatný není, ale postava Paula je typickým příkladem komplexu méněcennosti a nepochopení, jeho asocialita zavání špatným klišé. V prvních epizodách se to dá snést, ale jakmile odmítne zabíjet Vyhaslé, je to skutečně k nevydržení. Naštěstí seriál zachraňují výborné vedlejší postavy (Lily Loveless jako protivná sestra, vtipný Mac, Vyhaslá Sarah), odkazy na filmy a jejich chyby (Šestý smysl,Stmívání..), příběh (i když ten je chvílemi skutečně přitažený za vlasy), napětí,to, že není všechno tak černobílé jako v jiných žánrovkách, dobro a zlo tu není tak snadno oddělitelné a nebo prvky, které mnozí třeba ani nezaregistrují - síla přátelství, sourozenecká rivalita, nenaslouchající psychiatr, a tak dále a tak dále. Závěr mě ale nijak nenadchnul, navíc zůstaly ještě nezodpovězené otázky.Přesto jsem vděčná, že je jen šest dílů, britská roztahanost zde skutečně nechybí. Co jsem ale postrádala, byla nějaká výrazná a zajímavá hudba, kterou se obvykle v podobných seriálech Britové vyznačují. Přesto za shlédnutí stojí, jen škoda šablonovité hlavní postavy, nebýt té,jdu klidně výš...(25.3.2013)

 • rikitiki
  ***

  Logiku to nevidělo ani z rychlíku, postav je tolik, že spíš překážejí, než by posouvaly příběh dopředu a náboženských připomínek je přes míru únosnosti. Ale jo, jde to. Hlavní hrdinou je dospívající kluk, který zjistí, že je něco jako anděl strážný celého lidstva, navíc někdy až s mesiáškými schopnostmi. ____ Dobré herecké výkony, zajímavě vytvořené charaktery postav, občas vtipný moment, poněkud nepřesvědčivé lavírování mezi dobrem a zlem a hlavně osvěžující ztvárnění zombie tématiky.(7.7.2014)

 • 6thSun
  ****

  Je to svůdným způsobem zábavné (hláškující černoch FAKT HLÁSÍ!) a první tři díly se to rozjíždí k něčemu opravdu neobvyklému, jenže pak se začne víc kecat než jednat a protože to má hodinu, stává se každá z posledních tří epizod značně nudopudnou a počáteční potenciál je tak ubit téměř do bezvědomí. I přesto nemůžu jít pod čtyři hvězdy, to by k tomu černochovi, perfektně zpracovaným úvodním titulkám či originálnímu námětu prostě nebylo fér. Jedním dechem ale dodávám, že mně je úplně jedno, jestli bude další série, což taky myslím mluví za vše. 50 - 80%(6.11.2011)

 • LordSnape
  ***

  Seriál, který na mě působil rozpolceným dojmem. Na straně jedné jde o atmosféru a na té druhé se autoři snažili protlačit humor a vztahy mezi adolescenty. Nápad není až tak originální, jedná se o vykradenou Hlídku od Lukjaněnka a kdyby zde nebyly některé poněkud otravné postavy, bylo by to také o moc lepší.(12.5.2012)