Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

johnywalker

WTF?! Emmo!! Čemu ses to upsala??!! Proboha... už dlouho jsem nechtěl tolik vystát řadu na zabití hlavní postavy společně se zlosyny jako při této velkolepé biblické katastrofě (doslova). Nechápu, kde Aronofsky sebral tenhle kádr na takovouhle kravinu! ()

JakeG

Modrý čísla?? Běžte psát kritiky do novin vy bezvěrci! Daren prostě umí a kdo neumí, tak prostě kritizuje. Cožpak jste si nevšimli těch detailů světa krátce po zrození, jako jsou hvězdy viděné za denního světla a neocenili jste drzost, kterou byla evoluční teorie vložená do biblického příběhu? OK, kdo z vás má takový smysl pro detail, vy samozvaní odborníci? Opět stejné téma a tou je posedlost a chtění a ty milony dolarů, nebyly bezúčelně použity, měli jsem být okouzlení, ale asi jsem na to sám. Zkrátka a dobře,jen tak dál Darene, nikdo mi nevymluví, že talent máš. PS: podepsán ten, kdo očima svět podobně vidí. ()

Wargoo

Veľmi rozporuplné... Látka je to veľmi ťažká, ale ako "bývalý rodičmi nútený katolík" to beriem ako kompletné sci-fi nereálne dielo, ktorým neviem čo chcel Aronofsky vlastne povedať. Presvedčiť všetkých ako to vlastne bolo ? Ukázať nám, ako veľký katolík je ? Pre mainstreamové náročné publikum to pravdepodobne nebolo to pravé orechové, ale pre mňa, aj napriek tomu, že nie som veriaci, to bola očakávaná bomba. Chyba ! Opäť som sa nepoučil zo svojich vlastných chýb, pričom som zasa očakával veľkolepý blockbuster, ale paradoxne, ostal som na suchu ! 2** za "miláčika" Russella, a aj zvyšok castingu... Inak ale ďaleko za očakávaním, škoda. Už len počkať, kým sa niekto odhodlá natočiť seriál "Bible" v hlavnej úlohe s Neesonom :) 40,001 % ()

Anduril

Uf, pre mňa to bol veľmi ťažký film. Pozrime sa na pozitíva. Herci odviedli skvelé herecké výkony (Russell, Ema, Jennifer, Anthony... proste všetci), vizuálnosť, epickosť, veľkoleposť a výprava filmu je úžasná. Spracovanie a fantasy prvky (ohnivý meč, kamenný obry, snové zobrazenia) ma veľmi zaujali. Počítačové zvieratá a zábery ako prichádzajú do archy mi vyrazili dych. Nuž a to je asi tak všetko. Na filmovej úrovni je to obrovské a hodnotné dielo. Čo ma však dostalo, že vôbec nevystihli hodnotu a posolstvo tohto biblického príbehu. Ktorý je o nádeji, ľútosti, o obnovení sveta - ľudstva (nie o jeho zániku) a o prísľube Boha, že už to nikdy ľuďom nespraví (znak toho je dúha na oblohe). Celý film na mňa pôsobil veľmi depkársky a psychologicky veľmi rozporuplne. Niktoré scény ma naštvali, iné zarmútili a niektoré vyrazili dych. Ak si chcete urobiť naozaj názor na tento príbeh, prečítajte si ho v Biblii a nie z tohoto pokrúteného a pozmeneného (asi aby bol divácky zaujímavejší) filmu. Sú tu dosť brutálne zábery smrti, takže mladším ako 15ročným by som ho určite nepúšťal. ()

strikeman

Rozporuplný snímek, který funguje více v rovině rodinné tragedie a la Shakespeare než coby katastrofický film nebo epické podání biblického příběhu. Bohužel pro shakespearovské drama potřebujete více než 2 dobré herce ... 60% ()

SalyczeQ

Velice krásně pro oči upravený snímek*, ale jak kdyby opěvovaný režisér nevěděl do jaké žánrové škatulky dílo zařadit. Myšlenka dobrá*, zpracování nedostatečně. ()

Gahan odpad!

Hovori sa, ze nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt horsie. O tomto filme to neplati. Nestoji to ani za to, aby ste si to pozreli a dali tomu odpad. Darwin by sa inak asi velice potesil z toho, ako bolo zobrazene stvorenie sveta a zivota :-) ()

char_t

Mohlo to být dobré fantasy, není. Mohl to být dobrý biblický příběh, ale to by nesměli totálně překopat některé z hlavních podstat příběhu. Mohlo to být trikově zajímavé, ale to by tam, ehm, nesměla být jen samá voda, že ano... Škoda, s tímhle obsazením šly rozhodně udělat zajímavější věci... Palec nahoru snad jen za nenápadné pomrkávání na téma Evoluce, Velký třesk atd. ()

fr3ak

Hezký no. Takže Noe byl ve skutečnosti naprostej psychopat, kterýmu nezáleželo skoro na nikom. Arofonsky dostal prašule, které mu evidentně dost svazovaly ruce, jinak si ten nesmyslný (a díky návratnosti financí bohužel nezbytný) boj o archu neumím vysvětlit. Podle mého by filmu prospělo zkrouhnutí rozpočtu, naprosté vypuštění celého úvodu (nalodění, boj o archu apod. hovadiny), které by se dalo v klidu shrnout v nějakým fashbacku a celý film by se mohl odehrávat pouze na Arše. Tam by se Darren vyřádil daleko víc (samotného Noema by mohl rozebrat pěkně do hloubky). Měl by možnost utápět postavy v depresích a pochybnostech na jejich činy (což sice nakonec trochu nakousl, ale spíš to vyšumělo do prázdna a popravdě mi bylo úplně u predel co že se s nimi nakonec stane). Věřím, že tak by to byl mnohem lepší film a ne pokus o jakýsi blockbuster s přesahem. A postava Raye Winstona vypadá jako Micke Rourke z Immortals... ()

massdonfel

Co o tomhle říct... Mělo to pár dobrých scén, ale u mnoha více jsem si říkal "proboha proč?" Celkově to bylo zbytečně moc dlouhé a nudné.. 4/10 ()

MickeyStuma

Biblický příběh upraven do stavu krapet netypického. Prostředí ponuré, tmavé, téměř apokalyptické. Takto zvýrazněné zlo, které ovládlo lidstvo, je vskutku hrozivé. Zásahu stvořitele se snad ani nelze divit. Ekologické vyznění a vnucování vegetariánství je však nepochopitelné. Platí to snad i pro ostatní savce? Fantasy motivy se dali očekávat. Scénář by mohl být, co se týče dějství, přeci jen o něco lepší. Dramatizace je však na velmi vysoké úrovni. Ve scéně kdy se Noe chystá zabít právě narozená dvojčata se doslova tají dech. Opravdu je zabije? Za zmínku stojí i soundtrack. Ona hudební agresivita podtrhující dramatizaci vytváří vskutku napnutou atmosféru. Scény, kdy Noe komunikuje se stvořitelem, přeci jen mohli být lepší. Takhle je to takové nelogické a těžko uchopitelné. Inu, laťka je vyzdvihnuta hodně vysoko, ale celkově ( hlavně vizuálně ) to zase tak úplný zázrak není. ()

Ydrosten

Přiznám se bez mučení, že i kdyby z nebe zlato padalo, tak bych na tohle do kina nešel. Čily jsem si počkal na RIP. Digitalizovaný blábol který nemíním špinit ani jako bezvěrec, ani jako NEfanda Aronofského. Ve zkratce jen napíšu že to byla sice pěkná digitální podívaná - přímo si vyžadující 3D, ale jinak jsem se nemněl v příběhu čeho chytit. Neuzávám podobné filmy a proto ani nebudu hodnotit ( jsem proti víře silně zaujatý a abych odškrtl film jen kvůli tomu že je to z BIBLE, se mi nezdá být fér ) Z mého pohledu je to špatný film. Bez hodnocení ( Jennifer Connelly, tady sice vypadala božsky, ale to je na takový film hodně málo. Emma Watson už z Hermiony vyrostla. Snad ji uvidím i v lepším filmu ) ()

Ombak▼Penari

Biblická látka se filmuje vždycky blbě, pokud má zůstat biblickou látkou a přitom zaujmout co nejširší publikum a stát se výdělečným filmem. Gibsonovo Umučení Krista se ujalo především pro svou mediálně propíranou kontroverznost, ačkoliv to také nebyl film pro široké publikum. Aronofsky se pokusil udělat z biblické látky drahý velkofilm s blockbusterovými bitevními scénami a zároveň pracovat s hloubkou charakterů postav a nezabít při tom ani jazyk původní látky. Výsledkem je film dost těžko uchopitelný, ve kterém efektní bitevní scény s obry a obrovským množstvím lidí a emmerichovské katastrofické scény střídají se silně naturalistickými pohledy na zkaženost lidstva a hlubokými morálními rozpory, kterými procházejí ústřední postavy. Snímek, který mě úplně nenadchl ani jako rozmáchlý trikový film, ani jako katastrofický snímek ani jako biblická látka a už vůbec ne jako pseudohistorický film. Přitom mu nelze vůbec vytknout povrchnost, logické faily či filmařské neumnětelství. Herecké obsazení je také na naprostou jedničku, všichni hráli jako o život (především skvělá Emma Watson). Jen mi jednoduše připadá, že snímek jako celek míří kamsi do prázdna a díky rozdílným pojetím jednotlivých částí jsem na konci filmu měl velmi rozporuplné pocity, co jsem to vlastně viděl. Aronofskému by slušel menší rozpočet a možnost se soustředit jen na postavy samotné a jejich prožívání, v tom vidím to nejzajímavější, co film mi nabídl. ()

BOURQUE

Príbeh biblického Noe podľa D. Aronofskeho! Grandiózne pozadie príbehu je dobre vypracovaný, avšak z režisérskej stránky trošku postrácam Darrenovo genialitu/originalitu. Na druhej strane však správne necháva väčší priestor pre hercov a herečiek. R. Crowe ako Noah je parádny, J. Connelly skvele asistuje a so svojim výkonom veľmi milo prekvapuje E. Watson. Záverečná scéna pri úsvite Slnka je prekrásna. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

burton

Mimořádně depresivní film. Přečtete - li si starý zákon, zjistíte, že je to rovněž depresivní čtení. Pán Bůh tenkrát byl pěkný prevít. Ale, a to je podstatné, rozmyslel si to a dal lidstvu, a nejen lidstvu, ještě šanci. Ještě několik šancí. Tunu šancí. A lidstvo si to vždy nějak posere. Neříkám, že všichni, ale valná většina ano. Abych se vrátila k filmu. Loď se mi dost líbila. Nesmíte zapomenout, že k tomu, aby plula, jí dopomáhal Bůh. Takže na konstrukci nezáleželo, hlavně, že se do ní hodně vešlo. Noe se mi nelíbil. Byl směskou starozákonního mača, gladiátora, policajta z přísně tajného L.A., démona ze Zimního příběhu a Praotce Čecha strdím oplývajícím. Děcka byla v pohodě, až na Logana Lermana, který se mi zdál nevýrazný, stále stejně vykulený. Ale to on prý je pořád, i doma. Je mladý, dejme mu šanci. No a Jennifer Connelly byla dobrá, měla by mít svatozář, myslím, jako Noeova žena. Asi jí nejspíš má, jako většina z nás Noeových praprapraprapravnuček. Jo a abych nezapomněla: takhle že vypadá praotec? No to tedy tvůrce nemá moc vlastních nápadů, když musel kopčit Gluma. Takže, jestliže se na tento film budete dívat, obrňte se něčím dobrým, buďte v klidu a v suchu a vězte, že to není akční superfilm. Je to pokus o ztvárnění biblického příběhu. Musím říci, že už jsem viděla horší a tak nedávám odpad, ale symbolickou jednu hvězdu. ()

Olík

Darren Aronofsky je solitérský snílek a ne vždy se jeho průkopnické vize ztotožňují s těmi mými (např. Fontana), ale touto veganskou bajkou "kterak náboženský fanatik i hrocha zachránil" jsem mu sednul na archu. Nevadila mi upravená interpretace Písma svatého (zajímalo by mne co na to autor :D), skousl jsem i obsahovou rozporuplnost i jakési míchání žánrů, smířil jsem se i s absencí hlubšího poslání a to všechno díky samotnému tématu, vizuálnímu krásnu a Russellu Crowemu..... nezapomenutelnému Maximu, průměrnému Robinu Hoodovy a charismatickému Noemu. ()

lemonova

Prvýkrát som to nebola schopná dopozerať. Druhýkrát som sa zaprela a vydržala to. S čím som mala hlavne problém, boli tí prapodivní skamenení anjeli, ktorí mi boli jednoducho na smiech - mala som pocit, že si tam omylom odskočili z Hobita... nesedeli mi tam ani reálne, ani metaforicky ani nijak inak - pretože ak chcem vychádzať aspoň ako tak z nejakého rámca, ktorým bola v tomto prípade biblická predloha, pôsobí to veľmi umelo a nasilu, ak do príbehu vtesnám akési prometeovské mytologické bytosti. (aspoň na mňa tak celý čas pôsobili).. ale .. odhliadnuc on nich a od miestami hluchých pasáží rozvíja sa v Noemovi niekoľko dôležitých otázok o podstate človeka, ktoré sú znepokojujúce a aktuálne. Jeho tendencia zvoliť si nesprávne, Noemova dilema, či zachovať raj bez človeka, alebo prejaviť súcit aj za cenu, že raj môže byť opäť zničený, to všetko sa vracia v dejinách času a napriek nášmu stále hlbšiemu poznaniu sveta sme v týchto otázkach neustále na začiatku. Z viacerých komentárov mám pocit, že tento film vlastne nesplnil žiadne očakávania. Ale svoj zmysel asi má. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu