Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Majkak

Ústřední myšlenka, která mnohým kritikům unikla, je totiž časté lidské pokušení pasovat sám sebe do role Stvořitele. Ztráta pokory a ochoty naslouchat tomu, co Bůh skutečně žádá. Noe dospěl k závěru, že Stvořitel se rozhodl vyhladit svět, protože lidé jsou prohnilí, zvrhlí a zvrácení. Jo, Stvořitel se doopravdy naštval a Noe naslouchal jeho sdělením, která ho neomylně vedla na místo, kde začal stavět archu. Měl víru i v době, kdy na nebi nebyl ani mráček. Deset let stavěl a věřil. Pak se to ale to trochu zvrtlo. Noe si začal dedukovat závěry, které už neměly oporu ve Stvořitelově plánu. A nevadí mu ani, že ve svých závěrech si vnitřně odporuje. Ilu, nalezenou zachráněnou dívku považuje za Stvořitelův dar, aniž mu současně není nic divného na jeho rozhodnutí, vyhladit její potomky. A vrší další krutosti, jako je neposkytnutí pomoci Chámově dívce. V okamžiku, kdy Noe dospěl k závěru, že jejich úkolem je zachránit zvířata a vymřít jako zkažené lidstvo, jsem si říkala, kamže se to Aronofsky řítí. Sebedestruktivní sklony jsou sice jeho specialitou (Requiem za sen, Černá labuť), ale tentokrát jeho Noe do té destrukce zahrnuje i své potomky. Závěr je však moc milý. Fascinují klid Ily a smíření. ()

Páně

Aronofskymu se nesporně povedla především jedna věc a sice ta, že stvořil dílo jehož potenciál uspokojení jakéhokoliv případného diváka je minimální. Asi vůbec nejhůře je na tom sorta kontinuálních uctívačů jeho dosavadní tvorby, která se uvázala do vpravdě smrtící spirály velkých očekávání něčeho fenomenálního v každém nadcházejícím kusu. Noah totiž obsahuje Darrenovy geniální trademarky jen v míře velmi omezené a bohužel často hrubě udupané v ambicemi až příliš nakynulém vizuálním velikášství (byť v mnoha ohledech pochopitelném). Touha stvořit zásadní dílo základního filozofického významu vycházející z poctivých komorních tradic a Darrenova filmového talentu s vkusně naroubovaným a svojsky pojatým nabušeným vizálem či kompoziční rozmáchlostí, totiž bohužel tak trochu v Noahovi selhává. V tomhle směru se mohou spolu s Terrencem Malickem směle chytnout za packy a vyrazit vstříc zapadajícímu slunci. Vizuální moment stvoření světa dokonce nápadně Malickovy úletové náladičky připomínal. Jako klad rozhodně beru několikanásobné mírné pomrknutí na milovníky Fontány a především byť už mírně schématický, tak přesto opět skvělý soundtrack Clinta Mansella. ()

dave14

Po technický stránce nelze filmu vytknout nic. Ovšem, bohužel pro Aronofskyho, platí pravidlo, že bez silného příběhu se dobrý film nedá natočit. Můžete mít fantastického režiséra, skvělé herce, perfektní výpravu... ale jak říká jedno anglické přísloví: You can't polish a turd. ()

Marykus

Lze hodnotit dvojím způsobem. Ten 1. by byl z hlediska "filmaře" a druhý diváka a toho lze ještě rozdělit na: "Již dříve seznámen s tímto příběhem" a "Dříve neseznámen, čili teď poprvé". Začněme filmařskýma očima. Lze jen říct, že to bylo úžasné a velkolepé. Spokojenost. Ty záběry z míst kde se to natáčelo, kamenní obři, celková režie a hlavně nesmím zapomenout na herce!! Posuňme se tedy k divákovi "lajkovi" co příběh Noe do této doby neznal. Trošku nuda nezdá se vám? Pokud mu ten příběh nic neříká, tak ho to občas muselo fakt nudit. Některé scény byly fakt natažené a bylo to dost znát. No a poslední je člověk, jako já, ten co příběh zná. Vždyť si tam půlku věcí domysleli, vymysleli a předělali. Tak snad se to jmenuje Noe. Oukej kdyby se to jmenovalo jinak (ovšem nevím jak) a mělo to být INSPIROVÁNO příběhem Noe a né Noe, tak mlčím, ale když Noe tak bych čekal Noe. Shrnutí: Film byl dobře zpracován ovšem příběh za nic moc nestál a já jsem z kina odcházel celkem nespokojen- Čekal jsem víc .. Mnohem víc! ()

brumbrum

Hm.. Na 2* to tak-tak vystacilo, vdaka 3D brilam, prazdnemu kinu (dalo sa sustat cipsami) a hercom. Ale je to presne take, ako ked holivud spracuje biblicky pribeh: totalne ustrelena akcna bojova scifi srajda. Z noeho pribehu to vela nemalo, iba snad tu potopu. Z padlych anjelov spravili daco ako kamenozroutov z Nekonecneho pribehu, animovane je to podla Pana prstenov. Kamenni obri su tuna akoze "strazcovia ludstva" (videli sme to v nemcine, ale asi to do sk prelozili rovnako), Boh s nimi uz vobec nehovori, lebo pomahali ludom - a teraz nadalej pomahaju ludom. WTF, to komu drbalo! Ale pekne su spraveni, v 3D dost strasidelne, zvukove efekty nam skoro urvali hlavy a cloveku padaju lupienky od huby od uzasu. Cely ten pribeh biblicky dosrali, zaujemcom odporucam knihu Genezis, cize 1. kniha Stareho Zakona, aby clovek nezostal uplne dementne brainwashovany z toho. Efekty domrte, hodne nasraty Russel Crowe, furt uplakana Emma Watson.. Hm.. Staci vidiet v kine, netreba stahovat a archivovat - ale treba k tomu kibel cipsov, 2L praveho dzusu a prazdne kino, aby to malo aspon na 2*. Nacpali hviezdne osadenie do hviezdneho pribehu a spravili hviezdne efekty. A je z toho hviezdna sragora: neuprimne, preefektovane, prefarbene, pateticke, prazdne a ne-historicke. Bezny cesky film je lepsi. ()

owwidius

U mna velke sklamanie a len duuufam, ze tato tema je z nejakeho dovodu Darrenova srdcovka a preto mal potrebu natocit taketo nieco. Najma po jeho inych kuskoch je toto teda riadna slabota. Ani obsah, ani forma, ani to neni monumentalne a aj ked som nevidel 3D verziu tak nemam pocit, ze by som o nieco dosiel. Este aj CGI je dost ubohe na dnesnu dobu.. ziadne 'epic' sa nekona, co je vzhladom na temu dost fail. ..tak po precitani zaujimavosti k filmu sa fakt zda, ze Aronovsky je posadnuty temou Noe.. [#24/2014] ()

Bejbinka

Hodnocení mě u tohoto filmu hodně udivuje. Vlastně si neumím představit, jak by si lidé tenhle příběh představovali a ztvárnili ho jinak, když to tu tak čtu. Pro mě byl film zážitkem, velmi silným. Tyhle klasické příběhy mě vždycky bavily a baví mě mnohem víc, než všichni ti superhrdinové, kterých je teď plný celý filmový svět...je spousta povrchních filmů v čele se Spidermanem, Kapitánem Amerikou a spol., což je pěkná podívaná pro oko. Pro mě byl Noe pěkná podívaná pro oko, ale i zasycení pro duši, což je to, co od filmu očekávám a proč se na podobné fimy vlastně dívám. Navíc mě moc potěšila moje milovaná Emma, která byla podle mě dokonalá....a za zmínku stojí i hudba Clinta Mansella, která pro mě nebyla tak výrazná (a úžasná), jako v jiných filmech Aronofského, ale přesto výrazně nadprůměrná. ()

Shredo

Miestami výborne, miestami naťahovaná žuvačka. Priznávam, že skutočnú predlohu, či to ma niečo spoločné s históriou (Biblia a pod.) som si nie istý. Každopádne, po zhliadnutí 3D projekcie, vždy keď ma to začalo neskutočne nudiť, zas som sa dostal do deja a bažil. Výborné vkustku výborne herecké počiny, vyzdvihujúc Russela a Emmu Watson - na ktorú som bol obzvlášť zvedavý ako sa popasuje s inou úlohou ako Hermionou a počínala si vynikajúco a nerád by som bol keby ju kvôli Potterovi nechali takto zaškatulkovať. Ale 7.30 € je asi drahá sranda na tento snímok :D ()

Qeo

Au, au, au. To bolelo. První au za dialogy, druhé au za herecké výkony a třetí au režii. Opravdu nevím co nefungovalo víc. Již dlouho jsem neměl tolikrát ruce na hlavě. S kolegyní jsme si několikrát vyměnili udivený výraz s mimickým "proč". Někdy i trochu nekorektní "proboha proč?". Dále si myslím, že je netřeba se vyjadřovat. Snad jen si šťouchnu do Emmy, která opravdu, ale opravdu neví co to znamená rodit. Né, že bych měl více zkušeností než ona, ale její herecké ztvárnění porodu v roce XY se nedá věřit ani jeden vzdech. Trochu to hold přepískla. ()

Hapretor

Kdyby to natočil někdo jiný než Aronofsky, tak dám i tři *. Jenže on natočil "Černou labuť"! Skvělé dílo, kde na konci vše zapadne a divák docení kvalitu scénáře a hereckých výkonů. Noe je bezpochyby zasazen do skvělého prostředí, které připomíná post-apo, což jsem velmi uvítal. Kamenní obři byli zase přesah do fantasy, ale i tento mix žánrů neubral dílu na poutavosti. Darren si Bibli vyložil po svém, aby se mu lépe zfilmovala, a i tak to nebylo špatné. Špatný byl konec, a vyloženě hluchá místa, kde se nic neděje (ano, nemá to být akční film), ale já mám na mysli zbytečné, špatně odehrané, neprocítěné proslovy, které vyzní úplně do prázdna. Pan Aranofsky by si měl vzít příklad z Mela Gibsona a jeho "Umučení Krista". Toto bylo polovičaté. Věřím, že by to dokázal i lépe. Podle mě vinou nedostatečných hereckých výkonů. Má to hrát ten, kdo tomu opravdu věří. ()

agassi68

Holt aj z najlepších surovín sa dá uvariť brečka. Russel sám na všetko nestačil, Hopkins už len zbiera jahody. Krásna Emma je iba krásna, Connelly ako vždy afektovaná. A tí padnutí anjeli premenení na skalných obrov.. Sklamanie ()

jirkis

Noeho jsem nějak zvlášť neočekával a tak jsem byl mile překvapen, jak skvěle jsem si film užil. Herecké výkony byly velmi dobré, hlavně Crowe a Watson předvedli to nejlepší ze sebe. A i když nejsem věřící, tohle skvěle natočené "fantasy" se mi líbilo. A vlastně je to dobře, že nejsem. Zcela chápu to rozporuplné hodnocení... ()

lasonic

Mr. Aronofsky asi nie je veriaci clovek, inak by takuto sprostost urcite nenakrutil. Slabe, velmi slabe. Po tom, ako Connelly zistila Watson z nejakeho listka, ze je tehotna, som to vypol. To bol nejaky historicky tehotensky test. Neviem, ci aj ta 1* nie je vela. ()

Radek.SCH

Na půl cesty mezi letním dobrodružným blockbusterem a snahou o psychologický art s náboženským podtextem. To první funguje (do 1h 20 min), poslední hodina je už zbytečná a celé to kazí. Škoda. Celá ta linie s neplodnou Hermionou a hledáním žen působila dost trapně. Ze začátku se dokonce vyskytovala povedená (postapo) atmosféra. Hned jsem si potom musel pustit Doomsday! ()

loki5

No dám tomu plný počet. Čekal jsem prokřesťanskou propagandu, ale tohle je zatraceně něco jiného. Darren mě nezklamal a musím říct, že tohle člověk musí dost rozdýchat než může hodnotit. Opět emocionální nářez se vším všudy a rozhodně to není žádná pohodová podívaná se zázraky. Aronofsky navíc používá velice zajímavá triková a kamerová kouzla a některé záběry jsou velice nápadité. Atmosféra je celý film velmi hustá a ještě houstne s průběhem filmu a scéna na horní palubě lodi ke konci filmu nemůže nechat chladného snad nikoho. Ostatně ztvárnit Noeho takovýmto způsobem rozhodně chtělo odvahu zvlášť v Americe. I když jsou totiž jeho motivace psychopatické jsou zároveň velmi logické (skutečně zvláštní kombinace). 85% P.S. Manselova hudba je opět výborná. P.P.S. Všimněte si že Země je jiná než dnes (planeta před potopou) zajímavý detail. ()

Rockerman

Je mi jasné, že v naší ateistické zemi to má tento biblický příběh těžké a nedostane se mu uznání. Kdyby se však všichni "neznabozi" podívali na ten film, jako na nějakou fantasy, podle Tolkienovy knihy, museli by uznat, že místy je to velkolepé! Natočeno to tak přece je, ne? Ti zdatní Noeovi pomocníci v podobě obrů - hlídačů by klidně mohli pomáhat i Frodovi v Pánovi prstenů. Akční to je dostatečně. Aronofsky to pojal po svém. Nikde jsem například neslyšel o tom Kainově potomkovi, který se vetřel na archu. Všechny postavy byly nejednoznačné. Není tu dobrých a zlých, ale jsou tu jen lidé se všemi svými přednostmi i chybami. Krásný film, který jsem jistě neviděl naposledy. První potopa nepomohla, protože lidé se nepoučili. Zdá se, že by to už chtělo druhou! ()

GOREGASM

Filozofický, historický a fantasy film v balení od pana Nezávislého (bejvávalo ;-), Darrena Aronofskyho. Z mainstreamu ale Darrena rozhodně nepodezírejme, protože jako režisér/vypravěč se nikdy nebál a bát nebude. I Noah ač to nemusí na první pohled vypadat nabízí spoustu otázek, na které Aronofsky v průběhu téměř 140 - ti minut bude formulovat odpovědi, nebo alespoň nabídne pár indícií. Dějově jsem byl na Noaha opravdu zvědav a jsem plně spokojen, jelikož nejde o úzkoprsé přežvýkání notoricky známých "faktů", ale o osobitou Aronofskyho interpretaci v monumentálním vizuálu a s perfektními herci, které se svou australskou zarputilostí táhne pan Russell Crowe. To, že za kamerou stojí Mr. Libatique a hraje mu k tomu Mr. Mansell berte pouze jako ne(místnou) poznámku. 90% P.S. Scéna evoluce... Dammit ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu