Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Desmond04

Od Noeho jsem nečekal nic světoborného, předloha je všem dobře známá a tvůrci tak měli asi dosti svázané ruce. Proto mě nepříjemně překvapuje i celková délka snímku, bezmála 140min se mi zdá opravdu zbytečně moc. Stopáž okolo 100min by Noemu slušelo více. Na to u mě doplatilo úvodní půlhodina, která mě přišla nezáživná až nudná. Šmrnc to chytlo, až se dostalo k samotnému stavění Archy a když se na scénu dostal potomek bratrovraha Kaina. Od té doby má film příjemný spád a musím uznat, že mě pro mé překvapení i bavil. ()

johnajz odpad!

Psychopat Noe alias Russel Crowe se prohání po magické krajině, kde rostou kytky z popela a voda slouží místo GPS se svými absurdními teoriemi o tom, že nesmí zabít zvíře, zatímco naprosto bezostyšně přemýšlí nad vraždou vlastních vnoučat. Do této imbecilní frašky se navíc přimíchávají prapodivné úchylné teplé víly polepené kamením a nějaké pusté oblasti připomínající Černobyl bezprostředně po výbuchu. A aby toho nebylo málo, přisypal si Darren do tohoto mišmaše ještě agresivní zvěř, bláznivého starce, který na jednu stranu neposkytne žádné důležité informace, a na druhou stranu zamotá a následně přetrhá všechny dějové nitky svými lysohlávkovými fantaziemi, a "zlé lidi", kteří dobývají archu před potopou i během potopy. Chudinka Ema tak tedy nemohla ani svým hereckým umem, ani všemi kouzly, které se v roli Hermiony naučila zvrátit rapidní propad kvality filmu mezi úvodními a závěrečnými titulky. ()

PatrikP4

Co k tomu říct? čekal jsem více... vše to stojí na Noemovi a s jeho hereckým výkonem jsem naprosto spokojený... Emmě bych přál aby nikdy nezestárla, protože už 10 let je kočka... ()

Skaliery

Pro mě je tento film rozhodně zklamáním. Moc jsem se na něj těšil a to byla určitě chyba. Russel Crowe je výborný herec, ale do téhle role se mi vůbec nehodil. Přesto se najdou scény, které za shlédnutí stojí. Bohužel jen kvůli nim podruhé tento film vidět nemusím. ()

frolo

Podľa môjho názoru vynikajúci film, ktorý priniesol zaujímavý a neokukaný pohľad na biblické udalosti. Čakal som klasický výpravný a notoricky známy príbeh z Biblie, ale dostal som pravý opak. Arofonsky sa nezaprel a nenechal nič dlžný svojej povesti, keď sa nebál a do filmu zakomponoval dosiaľ nevídané nové obzory a možnosti, akými obohatiť staré známe biblické príbehy. (Samozrejme Sväté písmo navždy zostane tím, čím je, a teda nezmeniteľnou a navždy pevne ustanovenou dogmou minimálne troch náboženstiev, ale v dnešnej dobe, a hlavne pri filmoch nezaškodí troška inovácie, všakže :) Celý film som fandil Jafetovi a veru, aj slzu som skoro vyronil pri nekompromisnosti Noeho voči Na'el. Padlý anjeli nemali chybu a tento film ma tak uchvátil, že mu dávam nekompromisných 5* ()

brasek

Viackrát čítaný a raz videný príbeh. Žiaľ ako veľkofilm zlyháva v podstatnej miere, vyrozprávanie príbehu je biedne a nezaujímavé. Ako tak ma potešili vizuálne efekty, zmiešané pocity som mal z Padnutých anjelov vo forme vizáže Kameňožrútov z Nekonečného príbehu. ()

argo.smile

Od Aronofskeho som cakal viac. Ale pribeh je dobry,nikoho neurazi a hviezda dole za chodiace kamene, co patri do inej filmovej sfery ()

esmoke

Režisér Darren Aronofsky v minulosti dokázal, že natočit super drama rozhodně umí (Rekviem za sen). A tentokrát přináší novou nevšední adaptaci slavného nadčasového příběhu. Aronofskému se nedá upřít originalita a odvaha, se kterou přistoupil k adaptaci této posvátné látky (samozřejmě celý děj je předem daný). (2D dabing) Rozpočet: $ 125 miliónů, Tržby: $362,637 miliónů. ()

Vairon

Ateisté si stěžují, že pro ně ten film nedává smysl a já jako křesťan musím konstatovat, že pro mě taky ne. Je zde plno historických i biblických nesmyslů, obrovský potenciál zůstal nevyužit - např. Hopkinsova role je plýtvání mistrovým časem a role Emmy Watson je plýtvání její krásou. Takže nakonec ***, protože se na ty herce celkem hezky dívá, ale zasloužili by si něco lepšího. ()

oiuoiu

Určitě lze film dokoukat bez újmy na zdraví, ale božínku, to je blábol!!! Noe vegetarián. Ku**a. Pro osoby, které to nečetly: původní biblický příběh má hlavu a patu. Fakt. ()

kolly13

Na blockbuster docela odvážné zpracování zkázy a fanatické víry. Během snímku fandím představitelům, po něm režisérovi. Místy to drhne s logikou, tak ji raději moc nepoužívejte :). ()

kishi_SO

fanaticka viera v bozie vnuknutie ... cele zle. Od golemov az po samotny zaver. Emma je kus peknej zeny, ale preboha preco je taka drevena a pri kazdom zabere vyzera ako by jej nieco smrdelo pod nosom ? ()

sirjohn

Scénáři bych možná mohl dát za 3, za 4, našli (by) se tací, kterým by se nelíbila "stopáž" příběhu, který by mohl být rozvětvenější, avšak toto není honitba Achilla v Tróji, ani Gladiátorský amfiteátr. Film si sám o sobě zaslouží daleko víc a určitě si nezaslouží srovnávání s jinými filmy nebo hodnocení co se našich slavných náboženstev týče. Darren si do toho nenechal od Paramountu kecat a svůj koncept vysněný od dětství dotáhl až k nám na obrazovky. A je o co stát. Vykreslení Noema a jeho vnitřní cesty/zápasu je dokonalé. Russel se vžil do role na Maximu(s) a předvedl mistrné herectví. Vše funguje od začátku do konce, vykreslení lidských pohnutek, "pro a proti" každého z nás, fanatismu, víry a lásky, které když se naslouchá v srdci, je vše v pořádku a cokoliv by šlo předtím proti - rázem není. To umí dobro v nás, dobrota ke všemu živému, kterou máme všichni, když na chvíli zamyslíme, přestaneme se štvát, za něčím honit a rozhlédneme se. Je tam ta touha být dobrým nejen rodičem, který chce, aby jeho děti byly šťastné, štěstím, které se dá pouze získat darováním citu, věcí, které jsou nejdražší na světě, protože se nedají koupit. Jo, film Vás může dovést k zamyšlení :) ..a erudované názory přiklánějící se k trendu ostatních názorů, ať se jdou bodnout ;). Ocitnout se na vlně skupinového hodnocení je snadné. To krásně předvedli právě ve filmu, tak na to pozor ;) P.s.: Anthonyho cameo bravůrní ()

buchannon

Když jsem jako malý četl ilustrovanou Bibli (ne, nejsem věřící, ale čtení to bylo poutavé, hlavně Starý zákon), tak jsem si potopu nepředstavoval úplně takto, jak byla zobrazena v tomto filmu. Je zde několik rozporů s Písmem svatým, ale to mi nebránilo si ho užít jako celkem zdařilé fantasy dílo. ()

Kalda69

Uchvatny fantazy s divne koncipovanym incestnim jak zacatkem tak koncem. Jako WTF? Jestli maji byt vsichni z Hermiony a co na to genetika? Radsi se neptat protoze k vysvetleni prece staci vira :D Njn blahoslaveni chudi duchem. ()

rEooo

Snáď najhorší herecký výkon pôrodu dieťaťa aký som videl, a to som videl dosť, Emma prosím ta do budúcna neroď vo filmoch. Ďakujeme ()

meda2016

Ještě hnusnější než hloupá biblická pověst. Jen bůh může a dle jeho rozkazu musí člověk vraždit ve víře v jednoho, jako dříve ve víře v mnohé. Božská selekce /genocida. Opakuji - hnusný scénář. ()

Kozlowski8

Noe je oním vyvoleným, který má zachránit život na Zemi před blížící se vodní zkázou a začít nový život na nové Zemi... Velkolepé ambiciózní dílo, které je ale žánrově nesourodým představením, v němž se perou biblické motivy s filozofováním o stvořiteli a se samotnou katastroficko-fantasy-rodinnou rovinou. Vizuálně vynikající, hudebně úchvatné, herecky uspokojivé (Russell Crowe standardně dobrý, Jennifer Connelly standardně slabá, Emma Watson něco mezi). Pojetí jako dobrodružný, katastrofický příběh s biblickým základem bych ocenil víc. I tak mne film Darrena Aronofskyho mnohem víc bavil, než sral, a proto uděluji slabé, ale 4*. 70 %. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu