Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

Karbos

Viděl jsem už několikrát a až teď koukám, že jsem ještě nehodnotil. Za mě určitě jeden z nejlepších filmů s biblickou tématikou, dost možná i proto, že dostal zároveň jeden z největších rozpočtu na film s biblickou tématikou a zároveň se ho povedlo i skvěle obsadit. Crowe, Connelly, Hopkins i Watson podali skvělé výkony a hlavní záporák, ač pořádná svině, měl svoje charisma. Navíc se vyvedl i scénář. Nevede člověka tolik za ručičku a často zde tvůrci místo slov komunikují s divákem i obrazem. Což filmu náramně sedí. Závěrečné drama je opravdu emočně působivé a vzhledem k tomu, že filmů s touto tématikou je minimum a těch dobrých ještě míň, čas od času se rád k tomuto kousku vracím. Rozhodně se zde, na ČSFD jedná o velmi podceňované dílo. ()

F2003F

Russell Crowe s barbersky upravenou bradou. Presne takto to spravidla dopadne, keď zverí s dôverou veľké štúdio súčasne najtalentovanejšiemu artovému režisérovi do rúk rozpočet 125mil na historický veľkofilm. Nemalé sklamanie voči nezvyčajným očakávaniam od Aronofskyho, ale nie natoľko prekvapivé aby sa stratili vlohy do budúcna. I tak celkom podarená pozerateľnosť v porovnaní s inými úspešnejšími. Lenže bavilo ma to poznateľne viac než také Kingdom of Heaven, Braveheart, Pompeii atď. Na záporáka by sa dosť hodil Mickey Rourke. ()

amaretto

Tak jak je zkažené lidstvo, tak je zkažený i tento film. Člověk byl stvořen s ušlechtilým záměr. Stejně tak tento film. Je třeba zničit lidstvo, je třeba zničit tentp film i všechny blockbusterové děti, které se rodí. ()

r.carlos

Film, na který se spousta křesťanů zajde podívat ze zvědavosti a zjistí, že se až tak moc nedrží předlohy. Ono ostatně se ale není čeho moc držet, když v Genesi je o Noemovi sotva pár desítek veršů. Tvůrci si tak mohli domyslet Noemovy vlastnosti a jeho charakter. Jako mnohým, i mně vadil ten ve filmu přítomný "ekologický" aspekt (např. že Noe byl vegetarián"), nicméně film může být inspirací pro lidstvo. Třeba si pár lidí uvědomí, že člověk sice je pán nad vším stvořením, ale s vládou přichází i odpovědnost. Bohužel celkový dojem z filmu je celkem průměrný a myslím, že stejně jako mnohé apokalyptické filmy, i tento zmizí v propadlišti dějin. ()

Marlo

Je to epické fantasy dobrodružství, s nervydrásající poslední půlhodinkou v které je znát nejvíce Aronoskyho rukopis. Asi tak.Čekal jsem spíše po shlédnutí trailerech "reálnější" uchopení příběhu, ale ihned mě ze začátek filmu mě přesvědčil o opaku. A jsem za to secsakramensky rád jelikož fantasy zbožňuji a tohle se velice povedlo. Vše je zde provedeno ve vysoké kvalitě od efektů, výpravy, hudby k hereckým výkonům apod. Jedině co mi občas uteklo byl smysl, nebo spíš význam některých objektů či postav, jako byla například postava A. Hopkinse která se mi do příběhu moc nehodila, ale neurážela. K nepochopení některých věcí došlo u mne nejspíš neznalost předlohy...tedy starého zákona...což mi příjde jako škoda že v příběhu neni pro nás normální smrtelníky vysvětleno podrobnějc toto universum v kterém se příběh odehrává.Což u mne tento film sráží o pár % dolů... Ale co mě nejvíc nadchlo?.... popravdě po skvělém R. Croweovi který si vystrihl svou kladno/zápornou postavu výborně mě mnohem více zaujal čistě záporák Ray Winstone jehož ďábelské charisma číšilo přímo z plátna. A celkově ještě jednou zmíním že herecké výkony zde hrají prim u všch postav Darren nemohl vybrat lépe... Takže za mne s menším vroubkem 85% ()

RoxaNie

Úchvatné, pútavé, dynamické, strhujúce, super, len škoda že jedna zásadná vec tam dejovo nesedela.Podľa Biblie do archy šli Noe, jeho žena a traja synovia aj s manželkami. Ten dej bol teda na konci totálne nelogický, lebo ako by asi splodili dve malé dievčatká pokračovateľov ľudstva... čiže nechápem toto rozhodnutie tvorcov... preto som jednu ubrala. Efekty boli super, viackrát ma v tom kine aj skoro vyhodilo z kresla, aj som si poplakala nad celou podstatou ľudstva, ale prečo ten príbeh bez logiky? ()

XTrader

První polovina filmu celkově velmi vydařená, ale ta druhá, z velké části "drama" o nenarozených dětech Emmy Watson, byla vysloveně trapná. ()

reccal

Postapo jsou mým oblíbeným tématem. Postapo jsou vděčným tématem. Postapo jou tématem, ze kterého se dá vytřískat opravdu hodně. Jenže to by se Darren musel, sakra, rozhodnout, jestli natočí sci-fi, nebo psychárnu, případně křížence PP s efektními tsunami. o toho špetka všemožných psychóz hlavního hrdiny a je to nedochůdče, které mělo rozhodně na víc! Taková škoda... málokdy nervózně poposedávám v sedačce, málokdy mám chuť shodit režiséra z paluby Archy a málokdy odcházím z kina v první vteřině titulků. A jak jsem si všimla, rozhodně jsem nebyla sama. 40%. ()

kakapo007

Nemůžu jinak než 5 hvězd: 1. hvězda: pocit, že se v určitých pasážích dívám na remake výrazu alá Jack Torrence ze Shiningu made by Russell Crowe 2. hvězda: Výborné efekty 3. hvězda: teorie evoluce zakomponovaná do biblického příběhu, včetně nenásilně naznačeného stvoření člověka z opice (pánbíčkáři v kinech doufám vrní blahem) 4. hvězda: za happy end (opomineme-li 99% genocidu lidstva) 5. hvězda: za Hopkinse závislého na borůvkách. Trochu jsem byl zmaten propagací vegetariánství a neobvyklým ztvárněním andělů - trochu jsem si vzpomněl na rodinku z filmu Nekonečný příběh. ()

kyblik2

Silný zážitok. Rozprávkovo vedený príbeh z Biblie okrášlený ***SPOILER*** kamennými transformermi pomáhajúcimi stavať a brániť Archu. ***KONIEC SPOILERU*** Konečne poriadna rola pre Emmu Watson, najlepšie zahraná postava samotného Russella, ktorá mala mnoho podôb. Psychologická druhá polovica filmu dodala celému filmu slučný šmrnc. Filmu nemám čoo vytknúť a veru som si ani nevšimol ako tých 138 minút ubehlo. 3D bolo klasicky slabšie. K dokonalosti tomu ešte chýba veľa. Inak ****. Film si ešte pozriem minimálne dva krát. ()

Pythonator

Film, který byl odsouzen dřív, než byl natočen, kvůli veganskému pojetí dobra a kvůli zlu zobrazenému jako lidská přirozenost současného světa. Aronofsky to musel vědět, že film bude nenáviděn masy diváků, kteří nejsou dost zralí ho pochopit a přesto se odvážil něco takového natočit. To chce smeknout a přiznat si, že i když film má své nedostatky, tak klady je převažují a vizuální ztvárnění i celý film jsou ve své podstatě vlastně BOŽÍ. Jako fantasy fanoušek jsem si film užil stejně vrchovatě jako ten nejzarytější křesťan. Aronofsky ukuchtil fantasy velkofilm stravitelný pro každého diváka, co dokáže vstřebat poselství v něm obsažené, a to nehledě na jeho víru. Russell Crowe a Jennifer Connelly hrají snad lépe než v Čisté duši a mladá Hermiona jim zdatně sekunduje. Těžko hledat chyby na filmu, který byl prvoplánován jako velkofilm a podle toho bylo vybráno i skvělé obsazení. Těžko hledat chyby na filmu, kde je každý záběr dokonale vyšperkovaný a scenérie jsou tak úchvatné, že by jste z nich mohli vylepovat obrázky na stěnu. Inu ani Bůh ani Noe ani Aronofsky se nezavděčí všem a vždycky se najdou tací, co budou remcat. Jelikož lidstvo na konci filmu přežilo a dnes to tu vypadá tak, jak to vypadá, přímo se nabízí natočit pokračování. Noe 2 by mohl být strhující příběh z budoucnosti, kde by současné lidstvo včetně Američanů a veškeré podobné špíny mělo být vyhubeno, aby byla matička Země zachráněna pro další pokus začít znova a lépe. Točit by to mohl třeba Spielberg, aby to dostalo potřebný sexepeal. ()

davebono

Byl jsem velmi spokojen, jak se Darren postavil k takovému, klasickému a všem známému, tématu. Je neskutečné jak dokáže vykouzlit dech beroucí atmosféru v příběhu o 6ti lidech. Přirovnal bych to k Černé labuti, která byla výbornou sondou do lidské duše, jejich světlých a tmavých zákoutí. Podobné téma se line celým filmem Noe. Když jsem opouštěl kino, mé nadšení a přiklonění ke 4* bylo podtrhnuté pocitem a uvědoměním si lidské podstaty, lidské vůle a našeho souznění s přírodou. A to nejsem věřící člověk :) ()

lubica1995

Skutočne, ale naozaj bez srandy by mali Slovákom zakázať dabovať zahraničné filmy. Nanajvýš rozprávky, ale filmy UŽ NIKDY. Cítila som sa v kine, akoby som sledovala program na trojke... a každú chvíľu som čakala reklamu. Samozrejme aj dej bol PRAVDEPODOBNE zmenený len obyčajným dabingom. Takže ľutujem, že som nevidela tento film v pôvodnom znení. Ako príbeh pekné, ale ako biblický príbeh bol príliš zbytočne domyslený. Asi mal za každú cenu šokovať. PS: Nešokoval, znechutil. ()

Nalito

Priznám sa, že si nepamätám konkrétnosti tohto príbehu z Biblie, čiže neviem posúdiť hodnovernosť (hoci, kto môže však), pamatám si však, že iste Noe nebol vyobrazený ako vo filme, čistý "psycho", že kam sa pohne, sa ľudia boja, či neprídu o život a ešte ak ide o vlastnú rodinu..celkom zaujímavé, miestami až vtipné. Posadnutosť vyhladením ľudskej rasy - asi takýto titulok by bol najvýstižnejší :D..nie som ani prekvapená, ani sklamaná, tri hviezdy sú tak akurát. Samozrejme za efekty, vyobrazenie bájnej archy 100/100b. cus ()

Johny24

Naprosto perfektní film. Dlouhou dobu sem neviděl nic tak strhujícího. Celou dobu sledování sem hltal příběh. A asi nejlepší bylo grafické zpracování zrodu života, perfektní. Můžu doporučit ()

breebee odpad!

To bylo jedno velké a sakra dlouhé utrpení. Musím se přiznat, že ten oficiální příběh úplně neznám, ale nějak jsem si myslela, že Noe dostal za úkol postavit archu a zachránit od každého živočišného druhu dva jedince a za odměnu mohl zachránit svou rodinu. Ale vezmeme to od začátku. Kýčovité prostředí, někdy až tak, že by člověk brečel, kostými mi přišly taky dost pofidérní, že se Noe pozastavoval nad zabitou pásosrnou (či co to proboha bylo) ale lidi kosil bez rozmyslu, to bych ještě byla schopná odpustit, ale zatraceně chodící, mluvící kameny? Seriously? A že se neobjevili v traileru, to je ale náhoda, nejspíš k tomu byl důvod (ano, nikdo by na ten film pak nešel). Potenciální divák byl zmaten i docela hvězdným obsazením, nedovedu si představit jak k tomu ty nebohé herce donutili. Druhá část filmu už sice nebyla plná kýčovitého nebe ani podivných robotických stvoření ale jen a pouze psychoNoeho, který se rázem stal nejzápornější postavou ever a my tak měli úžasný pohled na skutečnou zkaženost lidstva. Jak už to ale bývá, všechno dopadlo dobře (och, snad omluvíte spoiler), všichni byli zachráněni a z Noeho se stal na pár minut alkoholik, posléze požehnal svým vnučkám a řekl jim, ať se množí (s kým, to nám zůstane nejspíš navždy skryto) a mohlo se jít domů. ()

Filatov

S odstupem pár dní musím říct, že jsem viděl vcelku dobrej snímek, ale mám s ním pár určitých problémů. Celkově mi asi nesedla vizualizace a vyprávění ve filmu a možná jsem očekával větší apokalypsu. Na druhou stranu jsem se ale dočkal zhruba toho, čeho jsem chtěl a vlastně jsem odhadl, jaký film bude, protože jsem přesně čekal Hollywood a to tam bylo. Příběh upraven ale nepřekvapilo mě to a paradoxně ty upravené věci dali snímku šťávu a pár epických momentů se taky našlo. Díky za padlé anděly v rolích poslů a za souboje a za Russella. Celkově ale snímku pět dát rozhodně nemůžu. ()

robbez

Biblický příběh o potopě v podobě fantasy filmu. V bibli je vlastně spousta příběhů, které se pro tento žánr vyloženě hodí. Problém je spíše v tom, že jde o klasický velkofilm pro mainstreamové publikum, takže nad myšlenkami převládají vizuální efekty a předojemné emotivní scény. Přeci jen jsem čekal, že Aranofsky tam nějak výrazněji promítne svůj originální rukopis, ale asi se musel přizpůsobit požadavkům, které na něj byly kladeny. Nějaké náznaky tam ale přeci jen jsou: 1. specificky temná a pochmurná atmosféra; 2. určitý alternativní výklad biblického příběhu, který připomíná spíše nějaké gnosticko-kabalistické než tradiční křesťanské pojetí. ()

Rozmarýna

Nelíbilo se mi to. Zbytečně dlouhé, většina dialogů nudná, zbytečné nesmysly - neodpovídající bibli. Už ani ten Crowe není to co býval, ale možná to ani líp zahrát nešlo. Asi jsem moc konzervativní, ale filmy 2D se mi líbí víc než sedět v kině s brýlema. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu