Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

FanKalEl

Aj na to že som katolík sa mi to vyložene veľmi páčilo, hlavne čo sa týka prvej polovice filmu. Tak najprv ku "kresťanskej kritike". Režisér vyťažil minimum z predlohy starého zákonu, Noe miestami ani nie je Noe a niektoré scény a nelogické prvky ma pekne vytočili. Teraz by som rád došiel ku chválospevu. Predovšetkým je to vizuálna atrakcia s výbornými hereckými výkonmi na čele s Russellom Croweom, on podal fakt super výkon ako takmer vždy :) Scenár je podarený a pútavý a takisto aj počas celého filmu nehrozí nuda vrátane v tom že je tu kopec mrazivých scén kde som ani nedýchal. Nerozumiem rozpočtu, myslel som že film stál okolo 200 mil. ale budiš, každý dolár bol skvele využitý. Ešte musím pochváliť nápaditosť tvoreniu Noemových videní, to sa len tak nevidí a ku koncu by som dodal že je to fakt multi-žáner, je tu fantasy, drama, thriller a hlavne aj slušná akcia ale ešte to musím zopakovať, jednoducho vizuálna atrakcia, čiže si myslím že trochu viac vykrášlenia Biblii neuškodilo. Ako aj celkový prerobený príbeh sa mi páčil a myslím že sa tento film bude zmestiť do top 10 najlepších film tohto roku. Odporúčam každému, niekto si bude trhať vlasy, iný zase kochať blahom ! (86%) ()

Kubeska

Čekal jsem něco velkolepého, ale na mě to tak nepůsobilo, vyznělo mi to nakonec jako takové beztvaré komorní drama s pár epickými momenty. Kamera je ovšem hezká, Russell Crowe jako vždy výborný. Clint Mansell složil už lepší kousky, ale tohle téma ho asi limitovalo, aby pustil uzdu své kreativitě, ale není to špatná hudba. Darren Aronofsky to ještě poměrně slušně ukočíroval, není to vůbec hloupý film, jen to téma je samo o sobě takové těžko uchopitelné a kontroverzní. ()

Charlie84

Smysl to samozřejmě nedává pražádný, ale vzhledem ke knižní předloze to těžko můžeme přičíst na vrub filmu... I když o věrnosti této adaptace by se zřejmě dalo s úspěchem polemizovat, vlastně fakt nevim, jestli hodnocení prospěje např. být věřící. Inu, např. Noe trochu pije...a to je rozhodně ten z menších problémů. Vlastně se tady mísí feel good náborovej film lehce srovnatelný s letáky Strážné věže, se syrovým a drsným důrazem na lidskou stránku všech zúčastněných, což úžasným způsobem nejde dohromady. Ale baví. Pominu trochu srandovní části (naloďující se hadi, Metuzalém hledající celej film borůvky, mimochodem když konečně nějakou najde, zrovna přijde vlna, což nasere...). Pro dívky v publiku je ve filmu spousta zvířátek, ale zase, některé z nich stihne osud, který si nezadá s průměrným hororem. Zase ta rozervanost (ano, i těch zvířátek:), což je na jednu stranu sympaticky bizarní, na druhou nevíte, co si myslet. Watsonová je rozhodně sexi. Božský Russel je Boží. Všichni ostatní jsou přinejmenším OK. Někdy mám po filmu chuť přečíst si knížku…ehm…zde jsem naopak rád, že nic z toho číst nemusím a dostal jsem k monitoru pevně poutající story a to po celý čas neuvěřitelných 138 minut, které utekly, tak říkajíc jako velká voda. Prostě takový jiný postapo, navíc zabalený do Arafonskyho vizuálních hrátek a tklivých tónů Clintovi mjůzik. Hodně slušný. ()

Ducke

Shrnutí této hloupé pohádky: 1. Hlavní kladná postava Noe se chová jako největší hovado filmu, takže jsem v průběhu snímku přehodnotil priority komu fandit. 2. Opravdu nechápu co v biblické pohádce o potopě dělají transformeři. 3. Zjištění, že už tehdejší lidé věděli, že kvalitní bílkoviny se dají získat z masa. 4 Pokud chcete kvalitní čtivo, přečtěte si Epos o Gilgamešovi, ať víte kde se vykrádají nápady. :) ()

Rockerman

Je mi jasné, že v naší ateistické zemi to má tento biblický příběh těžké a nedostane se mu uznání. Kdyby se však všichni "neznabozi" podívali na ten film, jako na nějakou fantasy, podle Tolkienovy knihy, museli by uznat, že místy je to velkolepé! Natočeno to tak přece je, ne? Ti zdatní Noeovi pomocníci v podobě obrů - hlídačů by klidně mohli pomáhat i Frodovi v Pánovi prstenů. Akční to je dostatečně. Aronofsky to pojal po svém. Nikde jsem například neslyšel o tom Kainově potomkovi, který se vetřel na archu. Všechny postavy byly nejednoznačné. Není tu dobrých a zlých, ale jsou tu jen lidé se všemi svými přednostmi i chybami. Krásný film, který jsem jistě neviděl naposledy. První potopa nepomohla, protože lidé se nepoučili. Zdá se, že by to už chtělo druhou! ()

Whitebeard

Kdo by to byl řekl, čekal jsem moudra, přišla akce. Žádná řež, nic podobnýho nečekejte (ikdyž kratší roztržka tam přece je). Ale všechno je to nějak zvláštně dynamický a zastaví se to vlastně až na konci, kdy je třeba zrekapitulovat, proč si lidstvo zaslouží přežít. Odsejpá to příjemně, biblický příběh o potopě světa, o budování Archy, která má zachránit co bůh zachránit chce a nastolit na Zemi nový pořádek. Líbí se. Všechno to dohromady s hudbou a skvělýma hercema slušně funguje a na svý si tak přijdou i ateisti :) 4* ()

SiMMaS

Tak tady to někdo prostě pos*al. Totální odchýlení od biblického příběhu, aniž by to bylo třeba. Doporučuji komentář Jantrneny - vystihl vše, co jsem k tomu měla:) ()

darkreider

Ani mozog v mrazáku tento raz nezaberie. Myšlienka "aspoň trochu si to v hlave prebrať" sa stále vtiera a nakoniec človek začne vnemy cerebrálne postprocesovať. Empiricky som zistil, že až toto nastane, prichádzajú na rozum len hrubé výrazy dehonestujúce film a prirovnávanie Aronofskeho k ženskému prirodzeniu. Do fantasy sa dá skryť všetko, ale čo je veľa... ()

dalziel

Prvu polovicu filmu som si stále vravel čo to kurva je...však ten maník vzábere bežal s vlnovkovým plechom.Je ten film mimo alebo som mimo ja????Nokoniec bol noe pre mňa obrovským milým prekvapením.Jenifer Connelly neznášam ,ale v tom to filme podala neskutočný výkon.Najmä finále filmu bol priam strhujúce... ()

Petyas

Nejsem věřící, takže mě to do děje nevtáhlo, celkově mi to nic neříkalo a příběhově to bylo tak nějak o ničem, divné. Prostě nic moc. ()

AngelG

Rozhodně to není něco, kde by člověk hýřil výrazy jako "epic" či "geniální".. ale zase tak drsně kritické hodnocení a komentáře si to dle mého nezaslouží.. Má to skvěle depresivní atmosféru a to od začátku, až do konce, herecké výkony taky nejsou nejhorší a efekty jsou skvělé.. co se děje týče, tak samozřejmě, není to dokonalé, to rozhodně ne.. Někoho to bude nudit, někomu bude vadit zbytečná délka (to je třeba můj názor), někomu zase Aronofskyho převyprávění si Biblického příběhu po svém.. ať to vidíte jak chcete, furt by se zde nemělo zapomínat, proč to hodnocení a komentování je, takže by se spousta lidí - a to nemyslím jenom u tohohle filmu - mělo oprostit od svých zaujatostí vůči něčemu nebo někomu a hodnotit opravdu objektivně.. což se zrovna tady , myslím, nekoná.. ()

Kultak

Trochu mi to připomíná http://www.csfd.cz/film/228261-robin-hood/ . Stačí vzít nějakou historickou (nejspíše smyšlenou) událost a upravit ji tak, aby obsahovala populistické myšlenky a líbila se co největšímu množství lidí s podřadným intelektem. U Robina Hooda to byla demokracie někdy v době křovácké (ano, všichni strašně demokracii milujeme i když nechodíme k volbám), tady máme veganství a greenpeace v době předkřovácké. Zvířátka jsou přeci nevinná a my s Maximem si k večeři dáme šutry s trochou trávy. A když už si nebudeme vědět rady, Albus Hannibal z jeskyně nám poradí. Takže když to shrneme, máme tu hipíka Noeho, jeho pokryteckou klimakteriální pichnu, slaďoučkého syna č. 1, ubrečenou Emmu a barbarian kinga s další kliše freewill filozofií. Kdyby pan gladiátor radši využil svou násilnou povahu a vzal ten projekt, kde jezdí po světě ve svém remorkéru a všude se rve. Mohlo by se to jmenovat třeba "Russell Crowe jezdí po světě a všude se rve". Dávám 40% za scénu se stvořením vesmíru. ()

Kingjiri

Je fajn, že Aronofsky zfilmoval náboženský téma bez zbytečnejch pánbíčkárskejch keců a Noah přestavuje hlavně katastroficko apokalyptickej počin. Tentokrát si Aronofsky střihnul předevšim filmařský cvičení a vyzkoušel si práci s většim rozpočtem. V týhle rovině určitě uspěl - po vizuální stránce i s náznakem atmosféry velice slušná práce. Hlavní postavy jsou sice pěkně odehraný, ale chybí mi Aronofskyho typická práce s jejich psychologií, která mě vždycky vtáhne do děje a na kterou se vždycky nejvíc těšim. Jenomže už holt bývá pravidlem, že se schopnym režisérům menších snímků nedaří do velkofilmu vložit veškerej svuj um, tři silnější hvězdy. ()

tomik99

Už nějak po první scéně jsem tušil, že tento film nebude přesně můj šálek kávy. A bylo tomu tak. První hodina byla pro mě naprosto děsná a nutil jsem se do koukání. Měl jsem několikrát nutkání film vypnout a radši se vrhnout na něco smysluplnějšího, naštěstí (nebo naneštěstí?) jsem se donutil to dokoukat. „Noe“ je pochopitelně hrozně předvídatelný, divák ví, jak to dopadne. Takovéto filmy se tedy musí točit s inovativními nápady a tvůrčí vizí. I když si myslím, že Aronofsky tvůrčí vizi rozhodně má (aspoň ve svých jiných filmech), tady trošku klopýtl a jeho dílo je nemastné, neslané. Film nezachrání ani Russel Crowe, ani Anthony Hopkins ba Emma Watson. Díkybohu za druhou polovinu filmu. Když se Noe a zbytek nalodí na Archu, začne se konečně něco dít a vše je o poznání koukatelnější. Přesto se jedná poměrně o nudnou šeď, kterou si za rok už nikdo nebude pamatovat. ()

mutace odpad!

Doposud jsem měl zato, že Noe byl veskrze kladná osoba. Nyní zjišťuji, že to byl desocializovaný sociopat. Zařazuji si tento film mezi Evilenka aTeda Bundyho. ()

Torgal

Úvod filmu mi hrubo nesadol, od scény vysvetľovania osudu padlých anjelov som sa ale naladil na rovnakú vlnu ako režisér a film sa mi začal páčiť. Russel ako vždy perfektný a veľmi filmu pomáha, naopak postava Raya Winstona, akokoľvek pochopiteľná, mi po začiatku potopy v deji strašne prekážala. Celkovo po uzavretí postáv na arche sa nálada filmu výrazne láme do psychologickej drámy, čo prudko kontrastuje s prvou polovicou. Prestrihanie filmu a skrátenie o takú pol hodinku by nebolo na škodu. Na rozdiel od takého Wrestlera si ale viem predstaviť, že by som tento film chcel ešte niekedy vidieť. 6+/10 ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu