Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

Pete1790

Musím říct, že na film jsem se opravdu hodně těšil, takže zklamání je možná o to větší. V ději je těžké se orientovat, nevím jestli to byl záměr, ale závěr mě taky bůhví jak neoslnil. Typický americký formát zvratů. Prostě ten film postrádal srdce, a ani přímé ruční masáže od hlavního manželského páru, nepomohli k jeho nahození. Je to jenom těžký průměr o náboženském fanatikovi a jeho rodinných potížích, namísto epického historického vyprávění. ()

Ace.A.T.L.

Čekal jsem náboženskou slátaninu, plnou náboženských kravin a fanatických myšlenek a postojů. A upřímně? Dopadlo to, přesně podle představ... Jen s jedinou kladnou částí. Vizuální efekty jsou super a alespoň díky efektům, se člověk mohl dodívat až do konce. Jinak je ten film naprosto o ničem. Pro toho, kdo nevěří v Boha(jako jsem já), je to film, bez ladu a skladu. Pokud jste věřící, tak si z toho možná čůrknete do spoďárů. Já to stáhnul, podíval se na to, u toho jsem dělal i pár věcí mimo(což u mě značí, že mě film neuchvátil) a po shlédnutí jsem to zase bez mrknutí oka smáznul z compa a už mi to tam nesmí. Za mě 1*(za vizuální efekty), ale NEDOPORUČUJU ()

fafejt001

Fakt dost divný film . Proč to vzali Russell a Anthony to asi nikdo netuší . Dívná směs fantas, velkofilmu , biblického příběhu a katastrofy . NOE by se musel otáčet , kdyby to viděl , jak vrtula . Tož podinéé . Jo a zvířena , to byla hustota na druhou , Vstoupili do podpalubí , očadili je a usnuli . Bombastik . místy jsem musel v kině si ucpat uši , aj přivřít oko . V tomto případě obě . Co bude příště , Darrene ???? Mojžíš ???? ()

FantoMaSk odpad!

Hrozná srágora u které se nedalo souvisle vydržet déle než 15 minut, aniž bych usnul, takže jsem musel koukat na několikrát a přiznávám, že někde ve 3/4 jsem už dál nemohl. Je k nevíře, jak strašně je Aronofsky nevyvážený režisér. Jeho Requiem za Sen je parádní pecka, Wrestler a Fontána poměrně v lidu koukatelné filmy s hezkým přesahem, Černá labuť je solidní psycho, ale třeba Pí nebo Noe, to je prostě katastrofa ... Konkrétně Noe sice na scénu přivádí Gladiátora, Haniballa Lectera, Hermiónu, Percyho Jacksona a právě Jenniffer Connelly z Requiemu, ale ani takto silná herecká skvadra nemá šanci dát takhle plytkému a hloupému příběhu naprosto žádnou přidanou hodnotu. Film se hrozně táhne, z úst protagonistů vycházejí tak neskutečné dialogy, že to snad ani není možné. Někde jsem četl, že trailermakeři hrozně špatně prodali bitvu před naloděním na archu, kde si to s vojsky Kainova praprapředka rozdají kamenní obři, kteří Noema ochraňují (to nám v Bibli zjevně zatajili ...). Bohužel obři jsou zvládnutí trikově tak strašně špatně, že dají zavzpomínat na stop-motion animovaná monstra ze starého Souboje titánů, kde tomu tak ale bylo proto, že tenkrát to jinak udělat nešlo. Kdyby byla v trailerech, nepřišel by na film ze soudných lidí vůbec nikdo. Triky u obrů jsou prostě katastrofa a celý zbytek filmu o tom není o moc lépe. Promarněný čas, potenciál, i rozpočet. Ještě, že Aronofsky takhle nedostal šanci zprznit Robocopa... Ruce pryč! ()

retrix

Film mě mile překvapil, čekal jsem nudu, ale právě naopak. Scenérie biblická, herci neměli chybu i děj měl spád. Bohužel, jak se to svižně rozjelo, Noeova rozpolcenost v poslední třetině filmu to však zcela zkazila, protože hlavní hrdina se během filmu měnil ne v zrovna chápající postavu : první třetina filmu - Noe chytrý, odhodlaný, spravedlivý, druhá třetina filmu - Noe fanatický, nekompromisní, poslední třetina filmu - Noe magor, happyend - Noe vyléčený, Noe opět dobrotivý taťka, děda a manžel. ()

kalysta

Ještě horší, než jsem se obával. Nemá cenu nic dodávat. Postavy něco deklamovaly, duchovně to mohlo obohatit tak 10-ti leté školáky, jenže ti by chudáci, asi nechápali, proč je špatné jíst maso, pak začalo pršet, chvilku se bojovalo, pak se filozofovalo o špatnosti lidstva, do toho si AH zobnul borůvku, no a byl konečně konec. Proč vlastně dávám 20% a ne nulu? ()

Sentinel

Tak se nám mistr tesař utnul, a to docela pořádně. V životě by mě nenapadlo, že budu u Aronofského filmu uvažovat o 2 hvězdách, ale Noe bohužel není nic víc než pokusem o mišmaš historického eposu a filozofického dramatu. Nevychází ani jedno - akce je samoúčelná a na dnešní dobu nudná, filozofování nad otázkami předurčení, lidství a viny jsme mohli vidět zpracované daleko lépe v jiných filmech a po herecké stránce není Noe taky žádným překvapením. Crowe hraje "to svoje", zbytek jeho rodinky se veze, takže jediným pozitivním překvapením je postava Raye Winstona, které jsem fandil třebaže bylo jasné, jak dopadne. Snad si Aronofsky vybral slabou chvilku a podobného přešlápnutí už se od něj nedočkáme. ()

ElFifo

Z pohledu dosavadní tvorby DA podprůměr. Ovšem při vší té bídě poslední doby se jedná o koukatelný průměr. Nevím proč to tak dopadlo a doufám, že šlo jen o jakési tvůrčí zaškobrtnutí a další film bude zase standardní pecka par excellence. ()

R.R.R.Remeck

Zaujímavo spracovaný biblický príbeh v štýle apokalyptickej fantazy. Ako fanušika fantazy ma film pobavil ale z hľadiska kritika ma určite nedostatky, čo sa týka logiky ako samotný príbeh ale to nie je až také hrozne. ()

jirkahorn

Ehm, tohle byl vtip? Blázen Gladiátor, kterýho byste utopili jako prvního, pak nemastná neslaná uječená Hemeroida Watson, do toho trochu nechutně digitálních zvířat, přidat špetku fantasy prvků, protože na to prej dneska nadržení teenageři letí a výsledek? Jedna hvězna je za to, že jsem se chvílemi i trošku pobavil (vpodstatě jen díky úžasnému Metuzalémovi Hopkinsovi). Druhá hvězda je tak nějak z celkového pocitu. Sám nedokážu popsat proč, jestli za to, že jsem to nevypnul v půlce nebo prostě jenom za snahu.. Ale byla to nuda, tahle látka k pořádnému zpracování prostě potenciál má. Celkem důležitá poznámka ke komentáři: Jsem ateista, neřešil jsem původ látky. Naopak si myslím, že jsem dal takhle lepší hodnocení, něž kdybych si večer před spaním předčítal Bibli, protože jinak bych teď asi dělal blé blé ()

Merenre

Kromě trapné Hermiony a jejího nabíječe poměrně slušně obsazené dílo, které má jakousi atmosféru. Za pochvalu stojí hudba...jinak prapodivně naivní a těžce nesmysluplná storka. Přesto veskrze dívatelná. ačkoli efekty na urovni kreslení ve windows si mohli odpustit. ()

ZetDaElO

Očakávanie v sračku a prepadák sa nekonalo. Možno je to aj naškodu, pretože lepšie totálne nepodarený film, ako nedotiahnutý. Miestami to bolo epické, hudba bola grandiózna, vody bolo veľa, zvierat pre takú relatívne malú loď asi tiež, ale chcelo to čosi viac. Aronofsky asi vedel, že do niekoľkých krajín na dovolenku už asi nepôjde, ale ani to nedotiahol do dokonalosti. Ak by vynechal vplyvy fantastiky do reinterpretácie Bibilie (???!) zrejme by nasral ešte viac ľudí. To isté platí o Russelovi, dať mu ešte väčší priestor pre jeho prirodzene agresívnu povahu, bolo by to oveľa menej stráviteľné pre veľké percento populácie. Takže Noe sklamal - sračka to nebola. 6/10 ()

kacer4 odpad!

Tažšie sa mi asi žiaden Odpad nedával. Najlepší herec aké som kedy videl, režisér s nezabudnutelnými filmami a scenármi, hudbu robil jeden geniálny človek a tak ďalej. A toto z toho vzniklo? Tragédia nad tragédie. Keby som to videl v utorok večer v televízii tak dám jednu hviezdičku. Ale s takýmito nábojmi vyšiel takýto výstrel? A to ešte neviem, aký bol rozpočet. Ešte do začiatku povodni som to ako tak trávil, aj keď som nechápal, čo sa bude diať ešte jednu hodinu. A keby som to vtedy vypol, dal by som jednu hviezdičku. Lebo potom to už bolo úplne zle. Noe sa mení na psychopatického vyhrádžača a jeho asi dementný syn sa stará o ďalšieho psychopata. A popri tom? Zase nič. Takýto prepadák si nepamätám. ()

hejpockej

Herecké výkony jsou super. Film ale postrádá nějaký náboj, myslela jsem si že mě to chytne silně za "koule" ale nestalo se. Ale trošičku jsem si poplakala. :) ()

Lenny.cz

Na film jsem se šla podívat s tím, že uvidím něco graficky skvělého, proto bylo moje očekávání splněno. Mělo to jasný příběh, mělo to spád .. asi nejsilnější moment nastal, když Crowe mával s nožem nad dvojčaty. Jasně, bylo to předvídatelné (kdo si myslel, že "zlý člověk" přežije?) Jistě, bylo tam i plno nesmyslů (sežral zvíře, když byl od každého jeden samec a jedna samice - wtf?!) A co ta věta na konci - milujte se a mějte děti? Vždyť jediní chlapi byli strýcové, táta a děda těch dvojčat! Ale jak říkám, já chtěla vidět dokonalé vizuální efekty, takže za mě slabší 4* ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu