Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

surprise

Nemohu si pomoct, ale Darren Aronofsky sice filmy točit umí, ale jak se pustí do nějakého duchovna, je to průšvih. Holt komu není dáno, a pan Aronofský sám přiznává, že věřící není, co z toho může vzejít dobrého? Jen povrchní rádoby zbožná patlanina jako Fontána. Nyní tedy Noe. Pokud si někdo myslí, že když je to z Bible, že tomuhle křesťané, muslimové, židé věří, pak mohu na 100% všem nevěřícím říci, že nevěří. Důkazem je odpor křesťanů v USA a naprostý zákaz v muslimských zemích. A já bych tento moderní biblický apokryf jen zařadil do škatulky, jak to doopravdy nebylo aneb Noe - Nee. ()

DirtyDozen

Já mám prostě Enšpígla rád, velice často má stejné mínění(jako zde) a často mě i pobaví. Dobře, nepolezu mu do zadku moc. Já si film užil a dalších 5 let ho vidět nepotřebuju. ()

skrob

Pro mně zdaleka nejhorší Aronofského film. Na jedné straně vizuálně pěkné scény (pozor nikoliv úchvatné), ale vedle toho animace "andělů" trhaná jak ze socialistického filmu (možná záměrně ? ale proč proboha ?). Zásadní problém ovšem 2 věci: - Aronofsky vždycky dokázal "donutit" i slabší herce k parádním výkonům, ale tady... - scénář - no možná se bude líbit všem hluboce věřícím vegetariánům přístupným volné interpretaci bible, ale jinak... ()

Rikku

Místy naprosto geniální momenty a místy naprosto mimo... Každopádně se pan režisér nezavděčil ani jedné divácké skupině, kterou mohl film do kina přitáhnout - ani katolíkům, ani těm, co přišli na katastrofický nebo fantasy film, a už vůbec ne Aronofskyho příznivcům. Navíc pokud někdo nezná dobře Bibli, tak některé detaily mu můžou přijít jako nepochopitelné, např. proč měli dovoleno jíst pouze byliny, proč ta až kýčovitá scéna s duhou na konci a nakonec postavy "transformerů-entů", kteří měli být vlastně padlí andělé. ...Tak snad se letos poštěstí na poli biblických filmů alespoň panu Scottovi a jeho Mojžíšovi. ()

doogiemus

Ach, ach, to bola podpásovka. Celý natešený s veľkými očakávaniami idem do kina, konečne niečo, čo som nevidel sfilmované z Písma, a dostanem hollywoodsky blábol, ktorý ma riadne iritoval. Keby to nebolo z Knihy kníh, ktorá je pre mňa najvzácnejšou knihou, a ktorú sa snažím spoznávať, a skrze ňu aj môjho Pána, tak by to bolo možno pre mňa celkom iné. Bolo veľmi jasne vidieť, ako sa film snaží natlačiť svoje chápanie viery, veriaceho človeka a Boha. Jasný new age film, ktorý ma pravda zarmútil, ale na druhej strane mi jasne ukázal, aká je dnešná predstava o veciach viery. Samozrejme, samotný biblický príbeh je ťažko stráviteľný a treba poznať dobové pozadie a okolnosti jeho vzniku, ale toto bolo na mňa priveľa. Tých obrov som nejako prehltol, proste jednoduchý nádych fantasy, ktorý vyplýva z ťažkého textu, a ktorý bolo dobré aplikovať, aby to pútalo a lákalo. Ale to, čo nasledovalo potom....radšej to ani nebudem rozoberať, všetci by ma tu napráskali za ultra dlhý komentár Je mi z toho filmu smutno. No na druhej strane jedna myšlienka si u mňa vydobila jednu hviezdu: nikdy som sa nezamyslel, aké to muselo byť pre Noeho, keď si bol v arche a všetci zomierali. Ale to je všetko. Asi to však uzavriem výstižným textom, o tom, že v Biblii "sú isté veci ťažko pochopiteľné, takže ich, ako aj ostatné Písma, neučení a neutvrdení ľudia prekrúcajú na vlastnú záhubu. Vy teda, milovaní, keď to už vopred viete, chráňte sa, aby ste sa nedali oklamať bludom bezbožníkov a nepadli zo svojho pevného postavenia, ale vzrastajte v milosti a poznávaní nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista. Jemu sláva aj teraz, aj naveky." (1Pt 3,16-18). Pre blaho a pokoj duše film neodporúčam. ()

Epco

Film v ktorom si človek ak chce určite nájde to svoje, či už katastrófu, biblický presah, postapo sci fi, rodinnú drámu, proste skoro čokoľvek. Dôležité je však chcieť a pristúpiť na režisérovu hru. U mňa osobne prevládla osobná dráma človeka, ktroý má poslanie s ktorým ku koncu nie je celkom stotožnený. A túto myšlienku Crowe predáva divákovi neskutočne strhujúcim spôsobom. O réžii samotnej a špinavo temnom vizuále sa vôbec nemá cenu baviť, od Aronofského človek proste dostane to čo čaká a to KVALITU. ()

LosBota

Darren Aronofsky je bůh. Noe je podle mě jeden z nejlepších filmů za posledních 5let. Škoda, že má tak "malé" hodnocení. U mě 95% ()

leonus.atrum

Pro mě docela dobré a to nemám rád bibli ani její příběhy. Pokud se na to koukneme jako na sci-fi nebo fantasy tak nám vznikne zajímaví film. Plus velice naturalistický a tak to mám rád!!! ()

xfizif

Prvních 25 minut nic, ale pak se to celé parádně rozjede, čímž film nabudí epickou atmosféru. Celkem se dá říct, že film mě nezklamal. Pochopit se dá i to, že si to režisér krapet domyslel, ale jinak snad nejlepší zpracování NOEMA A JEHO ARCHY. ()

Robino15996

Konečne po dlhom 3 a pol mesačnom čakaní na lepšiu kvalitu som sa dopracoval k Noahovi. Musím povedať, že pred premiérou som očakával veľkolepý film no po prvých hodnoteniach to vyzeralo, že Aranofsky sklamal a ponúkne iba priemer. Chvála bohu sa nestotožňujem z väčšinovým hodnotením. Film ponúkol presne to čo som očakával navyše herci dokonca milo prekvapili. Tak isto triky na vysokej úrovni. Jediné čo by som filmu vytkol je možno tá dĺžka...predsa len ku koncu to strácalo šťavu, ale tak či tak veľmi kvalitný film. 85% ()

Kajouska

Už dlouho jsem se u filmu takhle nenudila. Režisér, se evidentně, u příběhu řídil rčením: "co se vleče, neuteče". Přes dvě hodiny "ničeho" s uřvanou Emou Watson mě opravdu nebavilo. Dvě hvězdy (a to s hodně odřenýma ušima) jsou za dobré efekty a mojí oblíbenou Jenn. Jinak film stojí slušně řečeno za zlámanou grešli. ()

pepca72

Celkem dobře a přehledné zparcování biblické potopy, ala Hollywood. V zásadě nemám co vytnkout, ani co pochválit. Dívalo se na to dobře i přes dlouhou stopáž. Znalost bible k filmu zásadní. zasloužené tři *, ale ani o píď více. P.S. Emma Watson měla skončit s herectvím u Harryho Pottera, ta mi tam fakt vadila. ()

Isuzu

Nie je to najlepsi Aronofsky, tym pre mna ostava Fontana, ale aj Noah ma nieco do seba. Ked uz nic ine, tak sa sklanam pred hereckymi vykonmi, ktore zo mna vydolovali viac emocii ako vsetky zaplavy a ine pohromy. Film vnimam ako cistu metaforu, ktora sa odohrava na nejakom nedefinovanom mieste (ale to nie je podstatne, aj ked sa mi paci myslienka, ze ide o postapokalypticku Zem az po "nasej" civilizacii) a skor ako biblicky ci nabozensky film o konci sveta hovori o cloveku a otazke volby. Ako ateistka mam na cely pribeh asi iny pohlad ako veriaci, ale moj osobny nazor je, ze Aronofsky dokazal aj do takejto nabozenskej temy vlozit vlastny odkaz a to na jeho filmoch obdivujem najviac. ()

Mukade

Veľmi dlhé, vcelku nudné, vlieklo sa to (som rád že som za to nevysolil ani cent a s nutnými prestávkami to pekne doma pozeral ako warez :). Ďaleko zaujímavejšie je čítať si tu niektoré komenty, napr od Kiddo :)) PS: pre tých čo sa sťažujú na trailer, trailery si pred samým filmom pozerajú len amatéri :) ()

ywusha

Pro mne zcela zbytečný film. Velké očekávání bylo rázem ta tam a lákadlo v podobě Russella Crowea tomu bohužel nepomohlo. ()

koci

Russell Crowe a jeho rockformeři dostali výzvu jako moderátoři v Top Gearu. Ale když Clarkson a spol. stavěli svý obojživelný káry (S08E03, S10E02), byla to větší sranda. ()

house336

Něco mezi biblickým příběhem a počítačovou hrou. K smůle umělce to neinklinuje ani k jednomu natolik, aby mohl být film oceněn více než 3*. Scénář byl trochu nedostatečný s několika hluchými pasážemi, plný původních odkazů a způsobů mluvy té doby (jako Trója). Nicméně všechny postavy byly dobře zahrané i propracované, až na Šéma, hraného špatně vypadajícím pornohercem s nulovým talentem, což vedlo k tomu, že žádná z jeho replik nebyla složená z více než dvou vět. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu