Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1983, 113 min

K Psychu originál hľadám slová odkedy som ho prvýkrát videl a stále neprichádzajú. K "dvojke" je to už o čosi ľahšie... V každom smere skôr milo nostalgické ako strašidelné, niektoré zábery a momenty však za to naozaj stoja. Anthony Perkins proste má miesto v mojom priečne-pruhovanom svale s funkciou hladkého a ja si ho vždy rád pozriem, v hocičom. Nôž cez ústa, telo s nožom na schodisko, Tony za klavírom s Moonlight sonátou od Ludviga van... a namojdušu perfektný záver, u mňa to pod štyresu jednoducho nejde! 75%(6.1.2014)

Nostalgické spomienky z detstva. Paradoxom je, že prvú časť som videl zo všetkých dielov Psycha ako poslednú. Tou prvou, ktorú som zhliadol bola práve dvojka. A treba podotknúť, že výsledok vôbec nebol zlý. Anthony Perkins sa po neuveriteľných 23. rokoch vracia vo svojej najslávnejšej úlohe. Film začal tam, kde Hitchcockovo Psycho pred vyše 20timi rokmi skončilo. Normana prepustia z ústavu v domnení že je vyliečený a ten sa chce vrátiť k svojmu bežnému, ničím nerušenému životu a vypchávaniu svojich milovaných operencov. Všetko sa zamotá, keď dostane prácu a začne dostávať odkazy od svojej matky......najviac mi v hlave utkvel trochu zvláštny prekombinovaný záver. Solídny scenár ktorý síce čiastočne vykráda originál, no na druhej strane dokáže prekvapiť desivejšími a detailnejšími vraždami a vcelku slušným napätím. Na originál to nemá ale druhý najlepší diel série je to celkom určite(5.7.2008)

Kultový film Alfreda Hitchcocka "Psycho" sa dočkal svojho pokračovania až po 23 rokoch. Po toľkej dobe sa znova môžeme stretnúť z Normanom Batesom, ktorý má znova problémy so svojou mŕtvou matkou. Tiež znova zavítame do motela, nad ktorým sa prízračne týči ich staré rodinné sídlo. Je dobré, že Anthony Perkins prijal úlohu v tomto filme a opäť si zahral psychotického Normana. Lepšie ako on by túto postavu nezvládol hadám nikto na svete. ***(31.1.2008)

Velmi solidní pokračování legendárního Hitchcockova Psycha. Promyšlená zápletka, podmanivá hudba Jerryho Goldsmithe, postupně opět šílející Perkins (hlavně v závěru), děsivě krásný dům na kopci, neznámý vrah s dlouhým nožem a docela šokující konec s příměsí černého humoru, kterým měl však být kult Psycha raději uzavřen. "Opravdu už si nedáte sendvič?" :)(1.1.2006)

Hustota vražd poblíž našeho starého známého motelu se znovu zvýšila protože pan Norman Bates byl po 22 letech propuštěn a bohužel musím konstatovat že po těch pár letech strach z něho již ustoupil strach.Ale některé vraždy jsou fakt nezapomenutelné=drsné:muž s dýkou v srdci přepadá přes zábradlí schodů a padá na druhé přímo do míst kde je dýka,vrah probodne ženu nožem na způsob strč kudlu skrz krk a všechny jsou v detailním záběru a na závěr také pointa.(26.4.2003)

• - Rozpočet filmu byl 5 milionů dolarů. Za první víkend promítání film vydělal přes 8 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Scénárista Tom Holland si ve filmu zahrál náměstka Norrise. (Chatterer)

• - Jméno postavy Meg Tilly - Mary Samuels je odkazem na původní Psycho. V prvním díle se Marion Crane zapsala v Batesově motelu pod falešným jménem a to jako Marie Samuels. (Chatterer)