• slovenský

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1983, 113 min

No, kupodivu, je i dvojka dobrá, sice je tady celkem znát, že se tvůrci tak trochu snažej vytřískat z povedenýho prvního dílu co nejvíc prachů, ale jelikož je to pojatý celkově úplně jinak a zůstal Anthony Perkins, tak to dostává takovej zvláštní nádech prvního Psycha, kterej ale nějak neotravuje neoriginalitou a opakováním stejných situací z jedničky. a i konec, i když je trošku přeplácanej se dá označit za povedenej(2.4.2007)

• JohnnyD

Anal gang bang Hitchcockovej klasiky. Aspoň, že sa toho nedožil. Pôvodný námet tvorcu predlohy Blocha o tom, že Norman Bates bude vyčíňať pri nakrúcaní filmu na motíve jeho života, bol hodený do koša a vybraná bola ešte horšia báchorka znásilňujúca originál. Normana Batesa akoby hral úplne iný herec.(25.6.2012)

Mile prekvapenie.Velmi dobre vymyslene, Perkins vyborny, vrazdy chrumkave. Ale Hitchcock to proste nie je. Podobny pripad ako druhe celuste. Velmi solidna zanrovka, ktora ma hlavny problem v tom, ze nadvazuje na jeden z najlepsich pocinov historie. Akurat rozuzlenie niciace original je na facku 7/10(21.7.2018)

Vysoce kvalitní pokračování, což bych nečekal od filmu, který navazuje na dvacet let starou klasiku a navíc se stejným hlavním hrdinou. Batese jsem v tomhle filmu první půlku i litoval a soucítil s jeho problémy. Navíc od půlky nám příběh předkládá fakt, že možná vůbec nevraždí on. Ovšem chybí zde několik vysvětlení věcí, který mi přišli originální, jakože na dívku někdo vykoukne dírou ve zdi a přitom Norman ihned přiběhne zespoda... kdo to byl??? Apod. Kdyby tyhle věci někdo vysvětlil, pošoupl bych film o stůpínek nahoru, protože (s pocitem viny) přiznávám, že se mi líbil víc, než originál.(23.2.2011)

Kultový film Alfreda Hitchcocka "Psycho" sa dočkal svojho pokračovania až po 23 rokoch. Po toľkej dobe sa znova môžeme stretnúť z Normanom Batesom, ktorý má znova problémy so svojou mŕtvou matkou. Tiež znova zavítame do motela, nad ktorým sa prízračne týči ich staré rodinné sídlo. Je dobré, že Anthony Perkins prijal úlohu v tomto filme a opäť si zahral psychotického Normana. Lepšie ako on by túto postavu nezvládol hadám nikto na svete. ***(31.1.2008)

• - Když Mary a Norman poprvé jdou do pokoje jeho matky, můžete před rozsvícením na pravé straně zdi spatřit siluetu Alfreda Hitchcocka. (Chatterer)

• - Meg Tilly nikdy neviděla původní Psycho. Velmi se divila tomu, když Anthony Perkins na sebe strhl veškerou pozornost tisku, který oslavoval jeho comeback. (Chatterer)

• - Mladého Normana Batese hraje Oz Perkins. Anthonyho syn. (Chatterer)