Psycho II

Trailer 1

Třiadvacet let poté, co byl Norman Bates uznán duševně chorým pachatelem dvojnásobné vraždy a zmizel za branami psychiatrického ústavu, byl lékaři uznán za vyléčeného a přes protesty některých lidí propuštěn. Kvůli snížení státního rozpočtu však Normana nečeká žádná "mezistanice", která by mu ulehčila návrat do normálního života a také není určen žádný sociální pracovník, který by ho občas navštívil. Norman se vrátí zpět do starého gotického domu nad Batesovým motelem a najde si práci v kuchyni blízkého motorestu jako umývač nádobí. Spřátelí se se sympatickou číšnicí Mary, která dokonce souhlasí, že se k němu nastěhuje. Jenže pak to začne znovu. Jeho dávno mrtvá "matka" mu začíná telefonovat a zanedlouho dojde k první vraždě. Není divu, Norman, který vypadá jako by se snažil žít v klidu, je neustále pronásledován sestrou své dávné oběti (pamatujete na slavnou vraždu ve sprše?) a navíc se dovídá, že jeho matka ve skutečnosti jeho matkou nebyla. Není divu, že se mu vrací znepokojivý pohled a mrtvých přibývá. Zda však vraždí Norman nebo někdo úplně jiný, to zdaleka není jediné překvapení, které vás v závěru filmu čeká. (oficiální text distributora)

Trailer 1

tron

Nakrútiť sequel Psycha je na prvý pohľad podobne obskúrny, ako nakrútiť sequel Čeľustí. Na strane druhej, ruku na nožík, koho by nezaujímalo, čo sa s Normanom stalo po kultovom konci Hitchcockovej klasiky? Zmätený scenár dvojke však skôr hádže polená pod kolená, než aby jej pomáhal. A Perkins bol evidentne plus mínus herec jednej postavy, takže ani v tomto smere nepredstavuje Psycho 2 žiadnu veľkú slávu. Naopak, hororových fanúšikov relatívne poteší prekvapivá brutálnosť vrážd, miestami to pripomína až Piatok 13 a nie pokračovanie po stránke gore minimalistickej jednotky. ()

Djoker

Po úvodním zavzpomínání na jedničku jsem očekával velký průser. Jak jsem se mýlil. Atmosféra byla hodně blízko jedničce, stejně jako Norman. Samotný děj rozhodně nic nekopíroval, naopak novátorská snaha se vyplatila a divák si tak až do konce nemůže být ničím jistý. Místy je to možná až moc překombinované, ale snaha se hodnotí. ()

Bloody13

Né, ta dvojka je fakt dobrá! Šedesátky nejsou osmdesátky, takže byla nutná renovace. A renovovalo se poměrně efektivně. Pokračování se může chlubit slušnou dávkou napětí, peprnějším mordováním (strč nůž skrz krk) a závěrečnou, gradovací půlhodinou, v níž jsme se dočkali nejednoho zajímavého twistu. A co víc, Perkins sice zestárl o dvě dekády, kukuč psychopata však nezapomněl. Jeho Norman je zkrátka sympaťák, jehož pozvání na sendvič se nedá odmítnout. ()

woody

Hustota vražd poblíž našeho starého známého motelu se znovu zvýšila protože pan Norman Bates byl po 22 letech propuštěn a bohužel musím konstatovat že po těch pár letech strach z něho již ustoupil strach.Ale některé vraždy jsou fakt nezapomenutelné=drsné:muž s dýkou v srdci přepadá přes zábradlí schodů a padá na druhé přímo do míst kde je dýka,vrah probodne ženu nožem na způsob strč kudlu skrz krk a všechny jsou v detailním záběru a na závěr také pointa. ()

Shit

No, kupodivu, je i dvojka dobrá, sice je tady celkem znát, že se tvůrci tak trochu snažej vytřískat z povedenýho prvního dílu co nejvíc prachů, ale jelikož je to pojatý celkově úplně jinak a zůstal Anthony Perkins, tak to dostává takovej zvláštní nádech prvního Psycha, kterej ale nějak neotravuje neoriginalitou a opakováním stejných situací z jedničky. a i konec, i když je trošku přeplácanej se dá označit za povedenej ()

• Jméno postavy Meg Tilly - Mary Samuels je odkazem na původní Psycho. V prvním díle se Marion Crane zapsala v Batesově motelu pod falešným jménem a to jako Marie Samuels. (Chatterer)
  • Rozpočet filmu byl 5 milionů dolarů. Za první víkend promítání film vydělal přes 8 milionů dolarů. (Chatterer)