Malí lidé

(TV film)
  • Velká Británie The Borrowers
Komedie / Rodinný / Fantasy
Velká Británie, 2011, 88 min

Snímek Malí lidé je vzrušujícím a zábavným dobrodružstvím ze světa lidiček, kteří žijí pod podlahami našich domů. Sleduje dobrodružství Arriety Clockové, dospívající tvrdohlavé "pidislečny", jejíž rodiče, Pod a Homily, mají strach ze světa takzvaných "lidských fazolí", které žijí nad nimi. Arrietty zoufale prahne po svobodě a dobrodružství, a proto se jedné noci proplíží do lidského světa, kde se spřátelí s Jamesem, osamělým chlapcem, který žije se svým otcem a babičkou. Arriettyina cestovatelská vášeň však dostane její rodinu do pořádného nebezpečí, neboť se tak o jejich existenci dozví profesor Mildeye. Pidilidi jsou proto donuceni opustit svůj úkryt a vrhnout se do velkého nepřátelského světa. Arrietty podnikne společně se Spillerrem - šílencem v kožené bundě s šibalským pohledem - odvážnou misi, jejímž cílem je přechytračit Mildeye a dostat Arriettyinu rodinu do Vánoc domů. (HBO Europe)

Pítrs85

Pohádková jednohubka na jedno zkouknutí, ale v hlavě mi určitě moc dlouho nezůstane. Za svým předchůdcem z roku 1997 však zaostává a to hlavně v tej odlhečenej atmosféře, kterou starší Pidilidi nabídli, tady se děj sem tam zbytečně moc hrotí (skoro až do rodinného drama), ale zas to aspoň není tak rozjuchané. Sečteno podtrženo- jsem rád, že to BBC pojala úplně jinak a já se tak nedíval na stejný film jen s jinými herci- btw herci, to je přednost obou verzí, tu navíc v jedné z hlavních rolí devátý Doctor (Doctor who? Jop, přesně ten ;-). ()

playboxguest

Vcelku průměrná televizní pohádka jedoucí podle zavedených klišé. Ale celkem odsýpající a koukatelná. Určitě mě bavila víc, než Pidilidi s Goodmanem. A navíc tady hraje hlavní roli Aisling Loftus, která je ještě lepší, než v předchozím Dive. Začíná mi být líto, že jí nikdo neobsadil do prvních generací Skins. ()

jafuska

klasický rodinný film, který je svým způsobem kouzelný v podobě malých lidí, kteří žijí v těch nejmenších prostorech, kde byjsme je nejméně čekali, dobře se na tento film dívalo, a jako oddechovka na odpoledne i s dětma proč ne. ()