Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek diváka navrací zpátky do 90. let 20. století do Belfastu, hlavního města Severního Irska. Člen vojenské organizace IRA, Irské republikánské armády, se stává zvědem a poskytuje tak velmi cenné informace MI5.
Drama režiséra Jamese Marshe bylo promítáno na filmovém festivalu v Sundance a ucházelo se o ocenění na filmovém festivalu v Berlíně. (ellegrey)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (23)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem, jak mě bude tenhle film neskutečně nudit. Snažil se zobrazovat události, které jsou poměrně emotivní, události, které by měly v divákovi nějaké ty pocity vzbuzovat, ale v konečném důsledku to byl poměrně krátký film, který se natáhl do neskutečného časového horizontu z pohledu relativního. Severní Irsko je místo, kde docházelo k bojům i krveprolitím. A není to až tak dlouho. Belfast bylo nebezpečné město, kde fungovala jak teroristická organizace IRA, tak i tajná služba MI5. MI5 se snažila potlačit vliv rebelů a zničit jednotlivé buňky, IRA zase celou dobu toužila po samostatnosti. "Shadow Dancer" by pak měl být dramatický příběh o tom, jak se členka IRA stává informátorkou MI5, aby mohla ochránit svého syna. Problém je v tom, že příběh není tak dramatický a není ani tak emotivní, jak by se dalo očekávat. Herci zde hrají, ale všichni tak nějak stejně, na všem je deka deprese, což je sice dobré zachování atmosféry, ale nějak to moc nepřidává celkovému vyznění filmu, které je pořád, no, řekněme diskutabilní. Asi se najdou tací, kterým se bude tenhle kousek zamlouvat, budou ho hodnotit jako unikátní thriller, ale já si pořád myslím, že podobné filmy by měly mít napětí. "Shadow Dancer" napínavý není. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jak mám Clive Owena rád jako herce, sem se mi vůbec nehodil. Film samotný je normální anglicko-irská depkařina o pocitech viny a odplaty v tom nekonečném irském konfliktu, máme zde cosi jako pokus o sofistikované. surové a naturalistické špionážní drama, ale přitom je to jen sled podivných scén bez jakéhokoliv jiného pocitu než depky, bez čehokoliv k posouzení, ztotožnění, zamyšlení. Sofistikovaná dramata bez jakýchkoliv dalších ingrediencí a rovin jsou prostě na prd. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Od Marshe Jamese jsem čekala rozhodně daleko větší zážitek a taky nevím, kam dal Clive Owen oči, že do toho šel. Možná nebýt jeho, tak se po tomhle snímku slehne zem úplně. Právě Clive byl pro mě tím lákadlem, ale ani on to nezachránil. Mělo to docela dobrý potenciál, stačilo si s ním trochu víc pohrát, dát tomu trochu víc té irské horkokrevnosti a možná by to bylo koukatelnější. Takhle se to neskutečně vleklo a nechápu, co mě drželo až do konce, který to už zazdil úplně. Po Red Ridingu opravdu velké zklamání. ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejnudnějších filmů, co jsem (aspoň za poslední dobu) viděl. Plyne to děsně pomalu, nic moc zásadního se tam neděje, resp. to je spíš na pozadí a divák si to musí nějak domýšlet a doplňovat, aby dal mozaiku dohromady. Nicméně to absolutně postrádá atmosféru, nevytvořil jsem si ani k hlavním postavám nějaký pouto, takže cokoliv komukoliv kdyby se stalo, bude mně to srdečně jedno. A tohle nikdy není dobře! V podstatě už teď zapomínám, o čem to bylo. No, bylo to hodně náročných 101min. ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Zvlastni film, ktery mnozi i pres zajimavou zapletku zavrhnou pro jeho pomale a misty mozna az prilis klidne tempo. Paradoxne az lehce sniva mi prijde atmosfera tohoto tematicky mraziveho filmu. Z nejakeho duvodu jsem se ale nenudil tak jak mnoho ostatnich recenzentu. Mozna pro velmi presvedcivy herecky vykon puvabne Andrey Riseborough. Ta tu s lehkosti prehrava nejenom Gillian Anderson, ktera se zastavila jen na skok, ale i Clive Owena, jehoz vykon by se zde dal charakterizovat jako neutralne pusobci standardka. Tento film rozhodne nepatri k filmovym vrcholum tematiky IRA, za videni ale podle me stoji. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (4)

  • Na monitoroch viacerých počítačov je vidieť, že sa používa operačný systém Windows 95. Dej filmu je však zasadený o 2 roky skôr, t. j. 1993. (MikaelSVK)
  • Celý film sa natáčal v írskom hlavnom meste Dublin a jeho blízkom okolí. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama