poster

Třídilové

Krátkometrážní / Akční / Krimi

Česko, 2011, 7 min

Scénář:

Miroslav Ondruš

Kamera:

Martin Štrba

Hudba:

Petr Šoupa

Komentáře uživatelů k filmu (23)

 • Marigold
  ***

  Ale ne, středoškolská slohovka s pitomými stereotypy a přehrávajícím Ornestem... Rádoby "světový" look je docílený spíš kamerovým filtrem než způsobem nasnímání a nápaditým střihem. Nemá to úplně špatný spád, ale tak nějak to končí celé na jedné hromadě. Asi zas ten mýtus o lokálním myšlení, nebo co.(3.11.2011)

 • whack
  ****

  Mafiánsky film s eko-pointou? Prečo nie? ...Vždyť se říká, že to všechno vysypou na jednu hromadu, ale oni to třídí! Tak proč to třídí?!(22.2.2014)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Nevím, ale rozhodně nelze u sedmi minutové záležitosti, jež má za cíl upozornit na třídění odpadu čekat nic závratného. A na malém prostoru autor vytvořil dosti zábavnou směsici a potvrdil, že má velký talent, snad se mu do pazour dostane parádní scénář. Navíc je přítomen velmistr malých rolí Norbert Lichý. Edit: viděno potřetí a díky skvělejm vtípkům a závěru zvedám na pět (2.2.2013)

 • boshke
  ****

  Mně se to líbilo. Pointa se dala tušit, ale i tak to mělo nápad, atmosféru a vtip... 80%(8.3.2016)

 • dO_od
  ***

  // Ten kamerový filtr tomu sluší, má to dobré tempo a solidní pointu, jenom kdyby ti herci nezněli tak strašně směšně.. míň mluvení, více střílení a možná bych šel i s hodnocením výš. Spolu s posledním trailerem k Vendettě mě to ale konečně přesvědčilo k shlédnutí Ondrušova celovečeráku, a to je asi jediné, na čem doopravdy záleží.(26.11.2011)

 • Snorlax
  ****

  Má to nadhled, má to nápad, má to švih a má to vtip.(25.2.2013)

 • Vančura
  ***

  Nějak nevím, co si o tom celém mám myslet. Natočeno mi to ale přijde poměrně zdařile.(23.11.2011)

 • heyda
  ***

  Takový obyčejný průměrný kraťas, který těží z dobré technické stránky, ale dost pokulhává obsahem. 55%(12.1.2014)

 • Yardak
  *****

  Povedená mini-gangsterka s českým humorem k tomu:o)). Opravdu jsem se těch 5 minut bavil, takže dávám za krátký filmek maximální hodnocení. Zajímavý pohled na jeden mýtus...:))(1.11.2011)

 • honajz
  **

  A tak jo, je znát inspirace žánrem, určitý nadhled, parkur po pražských střechách je slušný, odkaz na Hostel jasný, ale i na tak malé ploše je znát hlavní nedostatek Ondrušových věcí - nedotaženost. Nedotaženost postav i scénáře. Spokojí se s prvotním nápadem, a ten mu stačí. Podobně jako u Vendety nikdy nezjistíme, co se stalo s policajty, tady zas, co se stalo se slepcem. Nápad s masem a Drobečkem šel také víc dotáhnout. Chybí nějaký vtip na vtip, druhý plán.(22.4.2012)

 • movieband
  ****

  Po Vendetě jsem si říkal, že bych mohl zkusit něco dalšího co natočil Ondruš, jen tak ze zvědavosti. Vyplatilo se! Třídilové su super, krátkometrážní, gangster bomba! 7 minut uteče, jak voda. Nápadité, černohumorné a vcelku originální. 80% EDIT: Napodruhé už to tak nepobaví a vtípky přestávají být tak směšné, jako na poprvé. 70%(13.9.2013)

 • kajas
  **

  Před samotnou "Vendetou" jsem si pustila tento kratičký film. Utekl naštěstí rychle, protože mě nijak nezaujal, ani herecky, ani scénáristicky.(30.4.2012)

 • bartias
  ***

  Díky kampani na podporu třídění odpadu vznikla obstojná krátká lokální gangsterka s patřičným filtrem na kameře a slušnou stylizací. Možná, že žánrový film by u nás přece jen šel?(26.11.2011)

 • Cheeter
  ***

  V první chvíli jsem si myslel, že to bude nějaká totální kravina. Pak z toho byl najednou vtipný snímek. A na konci se ukázalo, že jde úplně o něco jiného, než o gangsterku. No, tenhle film měl větší potenciál, než jsem čekal.(17.4.2018)

 • Kadlík
  ****

  Značně povedené po všech stránkách. Herci jsou přesvědčiví, (Ornest svoji těžkou roli docela ustál) Ale hlavně co vás na tomto krátkometrážním snímku překvapí, je velmi dobře odvedená práce kameramana a vybudouvaná atmosféra. Pokud bude i Vendeta takhle svižná a bude úspěšně napodobovat zahraniční vzory, máme se opravdu na co těšit. 7/10(1.11.2011)

 • ghatos
  ***

  Nejvíc mě potěšil poskok Jiřího Ornesta...60%.(11.4.2013)

 • Gekacuk
  ****

  Zajímavé komedialní dílko diváka nijak nešetří. Během okamžiku musí pochopit o co jde a přemýšlet může až potom. Když vidím takovéto kraťasy, přestávám mít strach o českomoravský film. Současně jsem pochopil, kdo chyběl ve Vorlově filmu „Skřítek“, aby byl dokonaý. Byl to Norbert Lichý, který se svou nezaměnitelnou vizáží a hereckým umem už povýšil kvalitu mnoha filmů.(27.3.2014)

 • RakeW
  ***

  No, stojí to a padá na Ornestově nevyvážené roli. Dokud jen kouká a kroutí krkem, tak dobrý, vlastně i ty jeho hlášky nejsou špatný, ale ten nezvládnutý přízvuk to celé pohřbívá. Na druhou stranu, honička je výborná a vtipná (včetně prostřihů na reakce gangsterů), pohled na slisované prachy k nezaplacení a Lichého bourač mýtů Drobek je prostě Pan Řezník! Přesto by to chtělo ještě doladit. Pro mě #3 na samosebou.cz.(9.12.2011)

 • Rejže
  ****

  Z produkce iniacitivy ekologických krátkých filmů Samosebou, jsou Třídilové docela napínavým thrillerem s trošku sice nečekaným a ne tak úžasným rozuzlením, ale jelikož film má grády a pobavil, budu mu fandit ;)(11.9.2016)

 • strycekmaso
  ****

  Výborně natočený krátkometrážní film. Scéna s honičkou je skvělá! Výborný střih a kamera.(15.11.2011)

<< předchozí 1 2