Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtyřicátnice Na-mi má coby žena v domácnosti, matka a manželka vrcholového byznysmena zdánlivě ideální život. Setkání s kamarádkou z dospívání jí připomene dobu, kdy se s rodiči přestěhovala z vesnice do Soulu a postupně se stala členkou tehdy nerozlučného spolku sedmi spolužaček nazvaného Sunny. Vinou nešťastného incidentu se ale kamarádky od střední školy neviděly a Na-mi se rozhodne po dvaceti pěti letech dát bývalou partu dohromady. Úsměvné melodrama režiséra divácky úspěšné komedie Průšviháři se v Koreji stalo druhým nejúspěšnějším filmem tohoto roku a potvrdilo sílu středně nákladných filmů, které v posledních letech přitahují domácí publikum více než nákladné spektákly. (Filmasia)

(více)

Recenze (31)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Komedy-drama na zakusnutie o znovunajdeni sily priatelstva a oslavy zivota ako takeho. Skvely timing humornych situacii, vyborna chemia 2x7 hereckych predstaviteliek a hutne omamna retro atmosfera. Ak poznate co-to z korejskej historie (hlavne politicke a socialne pnutie v 80.rokoch), ste pozorny na malickosti v druhom a dalsom plane (plagaty, dobove rekvizity,...) a nebodaj ako-tak viete odchytat jemne nuansy v "soulskom" dialekte a usmevne rozvijanie nadavok skrz stvrtstorocie, film vam ponuka dalsie bonusove body navyse. Ovsem bavil som sa kralovsky aj bez nich. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

"Sunny" je ve všech ohledech ukázkový snímek pro současnou jihokorejskou kinematografii. Na jedné straně představuje další doklad triumfu středně nákladných snímků, které čistě na základě scenáristických a hereckých kvalit lákají davy diváků. Ale současně dává vhled do společnosti definované povrchností a umělostí. Vyprávění o ženě v domácnosti, která se vrací ve vzpomínkách do doby dospívání, je rozkročené mezi současností a flashbacky do 80. let. Zatímco minulost je v pelíškovském stylu naivizována, současnost ač zdánlivě zatížená problémy jako jsou životní zklamání či rakovina v pokročilém stádiu má podobu fantazie z lifestylového magazínu. Korejská společnost se tak ukazuje jako společnost růžových brýlí, kde pravicová diktatura je viděna jako doba apolitické nevázanosti, zatímco současnost je stylizována do pouze zdánlivě tíživé, ale při tom laskavě komfortní soapopery. Nelze se pak divit, že žena umírající na rakovinu je zde schopná i v pokročilém stádiu nemoci mlátit drzé školačky po hlavách značkovou kabelkou a vypadat jako výstavní modelka. Jako divácká ukolébavka je "Sunny" dokonale funkční i odporné zároveň. ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Jedná se o druhou nejlepší asijskou komedii, kterou jsem viděla. Na prvním místě stále zůstávají moji oblíbení Průšviháři. A jelikož jsou tyto dva filmy od stejného režiséra, tuším, komu za to vděčíme. Konečně začínám jejich humor pořádně chápat. Postavy jsou dokonale vybarvené, takže jsem měla pocit, že je už nějakou dobu znám. Propojení přítomnosti a minulosti včetně výběru hereček se také povedlo. Finální taneček rozhodně neměl chybu. Nikdy jsem ještě neviděla korejské "holky" takhle rozjeté..bravoooo! 4,5* ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $51,116,421║ Zručne natočená dráma, ktorej nechýba miestami dravosť a drsnosť ale má to aj príjemné odľahčené scénky z ktorých saje energia. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012) ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

V podstatě nemám co dodat více, než napsal JFL. Minulost naivní a současnost... ač se snaží hrát na reálnou strunu, je to spíše pohádka pro dospělé, u které jsem si říkala, že se nechám strhnout do toho víru nadšení a emocí, které se tvůrci snažili hodit na diváka, ale ten konec mě zklamal. Ani ne tak ty pohádkové dary, jako úplně poslední scéna, která pro mě byl úplným převrácením kombinace pohádkovosti s lehkou hořkostí. A upřímně jsem se nakonec nedokázala pořádně zorientovat v tom, která dospělá byla v minulosti kterou holčinou. 100% jasné mi byly jen tři a ta třetí jen díky tomu, že byla otylá všude. Chápu, že film dokáže učarovat, když člověka vtáhne melancholie a jiné podobné pocity, ale na mě se to nějak nepřeneslo. Tak snad příště už budu mít konečně štěstí na korejský film, který mě dostane. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama