La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Hrabka

Výborný thriller se skvělým nápadem, neokoukanými herci, trochu pozvolnějším vypravováním (úvodní část bych zkrátil), ale údernou druhou polovinou, která graduje do zajímavého finále, které jsem si asi představoval trochu jinak, ale celkově můžu tento film jen a jen doporučit. 80% ()

nunka

Jeden z najlepších mysterióznych filmov, aké som videla za posledné obdobie. Španielom sa darí geniálne skĺbiť nápad, zimomriavky, červenú knižnicu, napätie a všetko dokonale odviesť aj po technickej a hereckej stránke. ()

TedGeorge

Do 40té minuty si budete říkat co je to za červenou knihovnu, pak budete mít čelist dole. Neskutečně promyšlená věc. Nic si o tom filmu nezjišťujte a shánějte... Pokud se vám opravdu podaří vyhnout spoilerům, budete spokojení a hlavně překvapení. Nečekal sem to 9/10 ()

lamps

Ale jo, nakonec hezky poskládaná pohádka o 'pomstě ze záhrobí', s níž jsem měl problém především z toho důvodu, že je asi třeba fandit postavě, která si to vůbec nezaslouží a je hrozně hloupá a nesympatická. To však nic nemění na tom, že druhá polovina má šťávu a množství soběstačných nápadů, které to vytáhnou k uspokojivému finále. Čtvrtá hvězda ale jen o prsa té plošší (a hezčí a sympatičtější) z hrdinek. ()

Pepinec

Řadím se mezi šťastlivce, kteří o filmu předem věděli jenom to, že má název jako střižený z dětské partie scrabblu. Jak známo, jsem úchyl na cokoli, co ke mně přijde z pyrenejského poloostrova, ale ani tak nedávám plnou palbu jen ze zvyku. Výborně vystavěný příběh, atmosféra žijící si svým vlastním životem, záplava skvělých nápadů a v neposlední řadě soundtrack vyvedený tak, že kdyby byl ještě o fous lepší, myslel bych si, že jsem ho snad napsal sám. P.S: Někdo tu píše, že je to o prsa za 3. Zajímalo by mě, o jaký prsa myslel, protože nejlíp ze všech na tom byl německej ovčák Hans. ()

Big Bear

Spíše než o horor se jedná o thriller. To označené horor dokonce v mém případě snímku lehce uškodilo, protože když jsem v zamlženém zrcadle poprvé zahlédl obrys zmizelé přítelkyně Adriana, znechuceně jsem si odplivl. Takovýchto lekaček podbarvených nějakým děsivým tónem se dnes už asi nikdo nelekne. Stejně tak zničehonic se rozvlnící hladiny napuštěné vany. Jenže ono to není tak jak se na první pohled zdá. Jak snímek pokračoval, začal jsem je s čím dál větším zaujetím sledovat. Nechci zde spoilerovat a proto je zde nutno s komentářem skončit. Zápletkou jsem byl velmi mile překvapen, ale závěr jsem odhadl stejně jako většina zde komentujících ve 2/3 snímku. Ačkoliv námět byl originální, kdesi v hloubi jsem cítil, že už to tu někde někdy bylo... Trochu mi to připomnělo knihu Daltona Trumbo - Johny si vzal pušku. Dávám tři poctivé konzervy uleželého lunchmeatu. * * * ()

JohnnyD

Vynikajúci napínavý nelineárne vyrozprávaný príbeh špatí len nevhodná rozprávková hudba, no skutočnou chybou na kráse je až ten predvídateľný koniec. Inak fakt originálny námet. ()

playboxguest

Prvních padesát minut se jenom souloží a ve zbývajících čtyřiceti se sem tam něco děje s to dost předvídatelně a vtipně. Na druhou stranu musím uznat, že jsem se několikrát zasmála tak, jak se mi ani u komediálního žánru moc nepoštěstí. Španělská verze Sophie Marceau každopádně ladila oku. A horor? Nenašla jsem ho tam. 50% ()

Nin

Všechny postavy jsou nesympatické (nepomůže ani to, že obě hlavní hrdinky jsou kočky) a film vznikl nejspíš tak, že autory napadla nejhorší noční můra každé ženy (přijít o svého prince a maximálně nechutně si přitom vymáchat čumák v jeho nevěře - abych moc nespoileroval), a narouboval na to různé neuvěřitelné náhody, podivný nelogický bunkr (kde nechybí jednosměrné repráky a zrcadlo, ale chybí jakákoliv možnost komunikace ven) a postavy, které se chovají hloupě a později i zle bez pořádné motivace. Možná kdyby se trochu víc zapracovalo na postavách a více se vyhrotily situace, kdy se ta a ta postava zachová pitomě/ďábelsky, tak bych si ten film užil. Natočený to je pěkně a napínavé scény se taky najdou... ale vůbec jsem tomu šokujícímu slepenci náhod a postav jak z telenovel nevěřil. (4/10) ()

Pilda17

Hodně stylově podaný thriller, který je opět ze Španělských rukou. Pomalu si začínám zvykat, že od Španělů nemůže přijít téměř žádné zklamání.. 8/10 = 80% ()

salahadin

Bunkr aneb milostný trojúhelník jen o dvou odvěsnách. Já to manželce říkám pořád, aby nezapomínala klíče. Slušný nápad, vcelku dobře zahrané, byť oba ženské charaktery jsou nesnesitelně hloupé. Konec jsem moc nepobral - to jako fakt?? Ale ten nápad se cení, první polovinu sledujeme nahatou Fabianu, v druhé půlce se dovídáme, že jsme ji nesledovali jen my.... ()

S.Quentin QUALE

Další skvostný návrh španělského štryhu! Na tohle by se měly podívat všecky žarlivý a vypočítavý kravky, protože jedněm by mrzl úsměv v prostřední části, druhým na konci filmu. Žánr bych označil spíše jako thriller/drama/romantický, s hororem to moc společného nemá, což je ale v tomto případě detail, jelikož film staví na skvělém nápadu, perfektně ušité orchestrialní hudbě a uvěřitelných hercích (hlavní hrdina je od začátku nečitelný slizoun s kamenným xichtem). Za pomalé tempo a poměrně otevřený konec dávám 4*. ()

Mi Nü-Chai

Jawohl: Charaktery hlavních hrdinů, všichni jsou opravdu náramně nesympatičtí, atmosféra v první půli, hudba! Nejen s Beethovenovou sedmou se nedá šlápnout vedle. Nein: Příliš brzké odhalení karet a z toho plynoucí zbytečně brzké a jasné tušení konce. [3,5* / možná změna hodnocení vyhrazena] ()

vteco

Výborný španělský thriller, který opravdu potěší každého fanouška napětí a dobrých scénářů. La Cara oculta se zpočátku projevuje jako tuctové a nezajímavé romantické drama, které předkládá divákům záludně skryté návnady a stopy. V polovině své příjemně krátké stopáže se vše naprosto převrátí a pohled na události z druhé strany je předveden opravdu ukázkově. Stejně tak musím vyzdvihnout samotný příběh, napětí, zvraty či fantastickou hudbu. /80%/ (Kino) ()

misterz

Pointa a zápletka sú síce dosť lacné, ale na druhú stranu z toho autori dokázali vyťažiť maximum. Atmosféra je po celý čas celkom slušná, ani herci nehrali zle, na ženy sa veľmi dobre pozerá. Celkovo ide o pohodový thriller s trochou napätia, aj keď ja som v ňom nič mysteriózne nenašiel, čo je škoda, pretože to je podľa mňa presne to, čo tomuto filmu chýba. Tiež je na škodu, že koniec sa dá predvídať už veľmi skoro. Pre mňa slabý nadpriemer. 70/100 ()

Vančura

Skvělý film, které mě v podstatě bezvýhradně dostal. Nejlepší způsob, jak si ho maximálně užít, je zhlédnout ho naslepo a nic o něm předem nevědět - jakékoli předchozí informace jsou zde zbytečné a hrozí zkazit výsledný zážitek. Což by byla škoda, protože tenhle film je vážně pecka (která se podle všeho šíří mezi lidmi sama, viz vysoký počet místních hodnocení). Pokud se dostane i k vám, vřele doporučuji - skvělá kamera, hudba a režie, výtečné obsazení i originální námět se postarají o to, že těchle 92 minut bude stát za to. UPDATE 8.4. 2017 - Moc mě to bavilo i na podruhé, ačkoli jsem již znal závěrečné rozuzlení - ostatně díky tomu jsem si tam mohl všímat věcí, které mi napoprvé unikly. Nově mě na tom asi nejvíc bavily ty tři krasotinky - Martina García, Clara Lago a Marcela Mar (která je z těch 3 nejhezčí, proto mi bylo líto, že její postava se zde objevuje jen v pár záběrech) - na všechny 3 se velmi dobře kouká, a spolu s atraktivním dějem je to zárukou toho, že jsem se od toho filmu nemohl ani na chvíli odtrhnout. Povedený je též soundtrack a střih - na tomhle filmu se zkrátka povedlo skoro všechno, a opět jsem si potvrdil, jak moc mám španělské filmy v oblibě. UPDATE 22.7.2023 - Ani napotřetí po pár letech mě to stále neomrzelo a bavilo mě to, skoro jako bych to viděl poprvé. Příběh je prostě výborný a udrží pozornost od začátku do konce, i když člověk předem ví, jak to dopadne. ()

Omnibus

No páni! Andrés Baiz mi nasadil nepěkného brouka do hlavy, kluk jeden šikovná. Obávám se, že dneska před spaním si zuby v klidu nevyčistím... Další povedený španělský koncert, tentokrát i s dirigentem. Film má v druhé půli krásně plynulou křivku vzrůstajícího napětí. Jako když na violoncellu brnknete na strunu a pak zvolna otáčíte ladícím kolíkem... Pár ponaučení z příběhu: Nečiň druhým, co nechceš, aby činili oni tobě! A pokud někoho miluješ, nesnaž se zjišťovat, jestli on tebe také! Prostě ho miluj i s jeho chybami a s jeho zálety. Nebo odejdi. Doporučuji hodně daleko, ne jen pár metrů! Aby ti sešel z očí a z mysli. A tomu placatému (ale přesto hoblovanému :-) prknu bych řekl jen jedno: Když už se jednou rozhodneš zachovat jako prvotřídní kurva, nemůžeš si pak hrát na spasitelku. Tedy, samozřejmě že můžeš, ale... ()

Snorlax

Ono to má sice takový dosti jednoduchý scénář, ale je to zručně zrežírované a hlavně dobře zahrané. Jen to rozhodně nesmí být promítáno v klubu skalních feministek, neb ty by zajisté tento film prohnaly žehem. ()