Ledová archa

Snowpiercer, le Transperceneige

• Austrálie

Sci-Fi / Drama / Thriller / Akční

USA / Jižní Korea / Francie / Česko, 2013, 126 min

Hehe, světlo na konci tunelu. Některé věci bych si představovala jinak, ale i navzdory tomu jsem zase v lásce. Asi by se to dalo shrnout tak, že bych byla raději, kdyby režisér ještě víc kašlal na všechno a na všechny a frčel si ještě víc svou flow co se surrealismu týče. Můj asi nejoblíbenější moment byl, když Chris vyhrožoval Tildě nožíkem ("You can fucking die, that's what you can do.) a jeho hlas najednou tak krásně, něžně selhal a změknul u slova die. Na film jsem se pro umocnění zážitku dívala ve vlaku a skoro bych si přála mít nějak zaznamenaný výraz paní, která seděla naproti mně a byla tak nedobrovolným svědkem mého expresivního prožívání tance seker. A jak nemám ráda, když se ve filmech kouří, tak tady obě ty cigarety stály sakra za to. K čertu, odpouštím všechny nedostatky! Jeden z nejkrásnějších filmů, jaké kdy byly vyrobeny.(26.5.2016)

Přepálený námět je to jediné co bych chtěl tomuto filmu vytknout. Dokonalá sci-fi se skvělým obrazem i zvukem, která se nebojí ukázat kontroverzi a problémy doby, ve které se děj filmu odehrává. Závěr mě hodně překvapil. Vynikající záležitost, kterou na plný počet brzdí silou vlakové záchranné brzdy jen řada roztomilých úletů...(8.4.2014)

Mají pravdu všichni, kteří píší, že by se to dalo natočit líp, a taky ti co trdí, že scénář mohl být víc propracovaný. ... Souhlasím bezezbytku. V rámci žánru se však jedná o těžký nadprůměr.(20.5.2014)

Perfektní režijní i scenáristické nápady s americkými a britskými herci, které vede krutý Chris Evans!(21.5.2014)

• strixsr

95% na Rottentomatoes...to je snad vtip!(7.7.2014)

(15/2015) / Tak musím priznať, že už som videl fakt kopu brutalít vo filmoch ale prvú polhoďku som pri Snowpiercerovi mal otvorenú chlebáreň. Super naturalisticky, drasticky a špinavo spracovaná prvá, tá akčnejšie časť. Perfektne dynamicky a originálne natoćené. Tušil som, že toto sa fakt celý film vydržať nedá a presne tak, po ústupe z akčnosti sa film začína orientovať viac na kecy a filozofovanie. Napriek tomu, tým, že je na čom stavať (námet, herci, atmosféra a hlavne očakávanie rozuzlenia) si Snowpiercer až do konca udržal moju pozornosť bez problémov. Neni to na plný počet, ale určite každému odporúčam ako ten "must see" kus. Chris Evans to zahral jak pán mimochodom. (8/10)(14.1.2015)

Hranice přesahující multikulturnost tohoto snímku způsobená tím, že jde o korejský sci-fi velkofilm na motiv 30 let starého francouzského komiksu natočený v Barrandově očividně cílený na západní [čti: americké] publikum je na filmu hodně znát. Bohužel v nepříliš pozitivní slova smyslu. Výsledkem je výstavní sinusoida skvělých a nepochopitelně špatných momentů. Patrné je to zejména na rozpačitých hereckých výkonech střídajících komiksově-teatrální přehrávaní se super dramatickou seriózností a občasnou dávkou prkenného anti-talentu z kterého krvácejí oči. Nejsmutnější je, že vzhledem k námětu by snímku sedl libovolný tón kdyby jen ale byl aspoň trochu konzistentní. Námět a příběh zní možná originálně, ale jde o ten nejtypičtější scénář ze všech typických sci-fi scénářů. Otázky a paralely kterých se film dotýká jsou sice fajn, ale máte-li už nějaký ten dystopický zářez, tak vás na zadek těžko posadí. Pravdou ale je, že i přes generický základ tento film, ať už díky francouzské předloze či korejské produkci, občas něco neotřelého z rukávu vytáhne. Podtrženo a sečteno Snowpiercer působí jako lehce nadprůměrné béčko plné promarněného potenciálu. A takových tu bohužel bylo a bude mnoho, mezi nimi i dost těch co si s tématem poradily o něco lépe. Snowpiercer na sebe ale trochu neprávem stáhne většinu pozornosti. Nebýt totiž ostříleného a na západě (právem) populárního režiséra +korejského hereckého velikána tak po tomhle sci-fi neštěkne ani pes. 66%(22.3.2014)

Každý malý kluk chtěl být někdy ve skrytu duše mašinfírou.Pokud jste si jako malí hráli s vláčky bod pro vás.Probojujte se s těmi nejposlednějšími z nejposlednějších skrz všechny vagony přes nemalé nesnáze až k vytoužené metě .Postapo podané ryze zábavnou formou nehrající si zbytečně na inteligentní podívanou.PS: S Tildou až na kraj světa!!!(26.3.2014)

Netuctová sci-fi s velmi dobrým Evansem. Poselství ať si každý vyloží sám, snímek je každopádně výjimečný. Škoda slabších efektů, atmosféra chvílemi připomíná The Divide z roku 2011.(24.8.2014)

Nepřemejšlet, nepřemejšlet!(24.12.2014)

• Natabar

Nízkorozpočtová (pozor - to není ten problém) prázdná bublina (to už problém je), v průběhu děje plná chyb a nesmyslů, v závěru beze smyslu a pointy. Absolutní ztráta času.(6.3.2015)

• Timak

Drama / Thriller? To asi ne :) Spíše taková akční, sci-fi, černá pseudokomedie :) Film, který si člověk pustí jen jednou a nikdy víc :)(29.6.2015)

Konečne dobré postapo! Nikdy by som si nepomyslel, že sa dá vymyslieť taký príbeh, prostredie. Postavy síce ploché ale s jasnou motiváciou. Miestami ale uletené a nereálne ( masaker v tunely ). Inak skvelý film, ktorý miestami vyráža dych. 4 z 5(31.12.2015)

Mám rád filmy, které se zabývají tématikou totalitní moci a pokusů o její svržení. Tedy orwellovské téma. Zde se vše odehrává v dlouhém vlaku, kde vládnoucí třída žije v prvních vozech, lůza pak v těch posledních. Aby byla revoluce dokonána, musí se povstalci probojovat až do prvního vagónu. Čímž jde základní orwellovská myšlenka trochu stranou, protože diváka zajímá především vizuální stránka filmu a "překvapení" nacházející se v jednotlivých vagónech. Z těch mně se nejvíce líbil vagón zabijáků se sekyrami a celková akční scéna v tomto vagóně. Když tedy přivřu oči nad některými logickými nedostatky, dostanu celkem slušný a především vizuálně nabušený film. PS: Otázka: Byla i v originál verzi scéna s asiatkou za dveřmi, která po jejich otevření řekla "zavřete ty dveře"? - normálně česky i při anglickém znění.(19.1.2016)

Nápadité a netradičné sci-fi aké tu už dlho nebolo, Vlakový MAD MAX ...šialená rezba! (4,5*)(29.10.2016)

Možná by neškodilo trochu déle pobýt ve střižně, protože čas od času se to dost vleklo. Jinak to ale byla brutálně podaná kritika současného světa s několika kurevskými hláškami ("Kola se musí točit a vlak jede dál"), samozřejmě myšleno globálně. Když se k tomu přidá dobrý konec, tak je z toho velmi příjemné překvapení. 90%(27.5.2017)

"Zavřete dveře" - zaznělo ve filmu česky a já se pousmál. Snowpiercer je v konečné fázi neskutečná pecka. I když někteří mluví o opaku, tak pro někoho kdo má rád postapokalyptické filmy a hrál např. Metro 2033, ten bude jásat. K tomu si přičtěte perfektní atmosféru, napětí a práci production designera Ondřeje Nekvasila. Dojem z filmu pak může kazit jen ten tuctový konec a strašně špatné (ale to skoro u všech filmů pro mě) CGI. Souboje byly kupodivu celkem ok, ale nechápu to znovu vzkříšení toho mamlase. Škoda, bylo by to jinak na plnou palbu, ale i tak se nedivím, že to někteří i dávají, jde o opravdu výborný film.(25.3.2014)

• NDroo

Špatné, blbé, nudné, ztracené dvě hodiny času; a bohužel, ani jako nadsázku to nešlo brát...(28.3.2014)

Originální postapo, které má i sociální myšlenku o rozdělení tříd a o boji za stejná práva. Ovšem i když nebudu hnidopich, tak tam bylo celkem dost nelogičností a zmatků.(5.4.2014)

vélikej pozor na tenhle zájezdní mašinátor, on totiž oproti ČD jede na čas a hlavně zahrnuje nepřetržitý luxus. Pokud ovšem sedíte v jedničce a nikoliv v zaflusané dvojce, kde to umírá o sto šest! Při v jízdě v tunelu se nemusíte bát o peněženky,ale rovnou o to,aby Vám někdo nepustil žilou..a i když máte pocit,že se blíží cílová stanice, raději nechte šoupačky zavřené..100% jízda(17.5.2014)

Coolervoucí béčko jak se sluší a patří a jsem velmi rád, že jsem tenhle film zaregistroval a viděl, jelikož je to akční nářez a ke konci jsem byl strašně nerad, že už to končí a není kam postupovat. Kdyby z toho někdo udělal ještě seriál, bylo by to zajímavé a svého diváka si to jistojistě našlo. Mě určitě. 8/10(17.5.2014)