subic

Willem Dafoe tu hraje dědu, který vychoval sedmerčata své zemřelé dcery, která všechna hraje Noomi Rapace. Zákon jednoho potomka je neúprosný. 7 žen s jednou identitou, která je daná v náramku. Začátek je zajímavý, ale jak se holky začnou prát, tak v tom chytnou saze. Je totiž potřeba je eliminovat. Nejdřív chytnou Pondělí, pak Úterý, Neděli zabijou, pak zabijou Středu i Sototu, Pátek se obětovala. Ta nejakčnější krátkovlasá Čtvrtek to tak musí zvládnout sama, musí se dostat k Pondělí i Úterý... Jak totiž vyjde najevo, Pondělí otěhotněla a pro přežití svého potomka se rozhodla obětovat své sourozence... A mě to přišlo celkem originální a líbilo se mi to. ()

adamix

Futuristický Wirkola a jeho zaujímavo poňaté sci-fi plné nečakaných zvratov a s Noomi Rapace v hlavnej roli (rolách). Je tu veľa nápadov a k prekvapeniu aj zopár krvavých scén a film má pointu, čo býva v podobných filmoch chýbajúcim elementom. Nie je to nič svetoborné a finálne rozuzlenie som odhadol približne v polke filmu ale aj tak je to solídny kúsok z Tommyho filmovej zbierky. Za mňa 80%. ()

black.crow

Bylo to zábavné, bylo to zajímavé, bylo to napínavé, ale nedokážu přenést přes srdce, jak jednoduše šlo totalitní systém ve světě 7 životů převézt. Pár triků s ID náramkem, pár kliknutí a člověk se dostal k veškerým státním informacím, včetně přístupu ke kamerám? To jako vážně? Za mě by to chtělo trochu dotáhnout detaily. Takhle je to jen docela dobrý film s hromadou nevyužitého potenciálu. Škoda. ()

PlayEasy

Už vysoce ambiciózní námět sliboval výjimečnou žánrovou událost, ovšem tak dravou krvavou jízdu s napínavou zápletkou zabývající se současnými tématy jsme vskutku nečekali. Navíc Noomi, kterou jinak nemusíme, ve své ehm... "sedmiroli" září! Nebýt toho překombinovaného finále, s klidem bychom mohli prohlásit, že primárně evropská scifárna si namazala na chleba všechny své zámořské druhy poslední dekády... 4 a 1/2* ()

nula87

Nápad výborný, provedení vcelku mizerné. Noomi hraje jak o život, snaží se z toho vymáčknout co to jde, ale rozhodně to nestačí. Logické díry, a totální scénaristická ignorace věcí, které by napadly i osmileté dítě, vedou celý film do pekel. 40% ()

dudo24

Náročný výkon pre Noomi. Inak priemerný film. Začiatok bol pomalý a celé mi to prišlo také prvoplánové. Veľmi dobrá aktuálna téma preľudnenia, ktorá sa už začína prejavovať aj v západnom svete. Pekne bolo ukázané, že ľudia napriek všetkej našej “nadradenosti”, proti všetkej logike stále podliehajú dvom základným zvieracím inštinktom – prežiť a množiť sa. Dystopická atmosféra mi pripomínala Equilibrium. ()

Jadro

Zážitok, ktorý Vám neponúkne skoro žiaden film. Na pár prehnaných scén je to veľmi podarená možná predloha budúcej éry. Nezdá sa Vám, že nejako pribúda filmov s motívom redukcie populácie? :) ()

ESNYR

Kdyby ty sestry byly 4, na výsledku by to nic nezměnilo. Spousta podivností založených na skutečnosti že je jich 7, spousta zbytečného plácání, špatně vykreslený svět budoucnosti, ne moc logický děj (nevěřím že by se dokázaly takhle dlouho schovávat) a docela dost děr ve scénáři - občas jsem si říkal že to prostě nedává smysl. Někde od poloviny filmu jsem se přestal snažit odlišit jednu sestru od těch dalších a prostě jsem přijmul fakt že jedna se jednou jmenuje Katka a podruhé (ta samá ?) se jmenuje třeba Jitka aby o 5 záběrů později řekla sama že se jmenuje Marie. Ty kráso ! 2 hvězdy. Co by jako dělaly v případě že by nebyly identitcké ? Nebo kdyby byly 3 holky a 4 kluci ? Co když by ji srazilo auto a ona přišla třeba o nohu ? Jak to fungovalo třeba u zubaře, nebo lékařské prohlídce celkově ? ()

boyjm

Líbilo. Orwell z toho na mne dýchl, hlavní hrdinka zajímavá a pěkná, hlavní antihrdinka zase pořádně hnusná, takže nebyl problém rozhodnout se komu fandit. Fajn filmek. ()

eMeMko

Povedený snímek se zajímavým příběhem, dobrými hereckými výkony a překvapivým koncem. Nějaké drobnosti bych samozřejmě vytkl, ale jako celek nebylo co řešit. Noomi Rapace ve svém sedmiroli celkem exceluje, každý ze sourozenců byl jiný a postupně si v nich divák najde svého oblíbeného. Flashbacky s Williemem Dafoe měly koule a skvěle dovysvětlovaly, jak která z dívek získala svou povahu. Hlavní příběh byl pak napínavý, neměl žádný problém udržet moji pozornost po celé dvě hodiny, a především obsahoval několik nečekaných scén. Vizuálně se pak jednalo o klasické ztvárnění blízké budoucnosti, podobně jako ve snímku Equlibrium (úřady ve futuristických budovách, běžní obyvatelé v rozpadajících se domech ze současnosti s pár hi-tech prvky) což rozhodně nebylo na škodu. Finální hodnocení: velmi dobrý film a opětovný důkaz, že i za malé peníze se dá natočit podívaná, která předčí blockbustery s patnáctinásobným rozpočtem. ()

Plaque

Waw, super, skvelé. Neviem, čo presne som čakal, ale asi nejakú ďalšiu radovú scifi akciu, v ktorej sa to bude hemžiť super technológiami, super bojom, super zbraňami a možno aj super hrdinami... A dostal som super príbeh so super napínavým priebehom, v ktorom hlavná(é) hrdinka(y) neboli žiadne nedotknuteľné, ale vytrpeli si super tortúru, čo iba pridávala na zaujímavosti. K tomu ešte niekoľko super myšlienok a nápadov, ktoré dokonale prekryli aj zopár super chýb. Takže na záver hovorím, že už dlho som sa takto super nebavil a zároveň zdôrazňujem moje super veštecké vlastnosti, pretože už nejaký ten piatok hovorím, že pondelok je najhorší a mali by sme ho konečne vyškrtnúť z kalendára. ()

MichaelKey

Po konci promítání jsem měl na mysli jen jednu jedinou otázku a dost jsem si nad ní lámal hlavu. Jak zabránit přelidnění, pokud lidi nechtějí být omezováni? Ale po chvilce přemýšlení jsem hledání odpovědi vzdal, protože vypořádání se s tímto problémem stejně nebude na mě a já se budu jen muset přizpůsobit tomu, co vymyslí někdo ve vedení. I díky tomuhle dopadu můžu film jedině doporučit. Člověk se nenudí, sem tam nemůže uvěřit zvratu, že se opravdu stal, i když ho předvídal půl hodiny dopředu a Noomi hraje úžasně. ()

waltosin

Wirkola tohle umí úžasně zkombinovat jako carodejnice a pak zombie trosku jinak udělal na jednicku, tak se mu povedla i daleká budoucnost (Rumunsko :D), ale on umí dát do toho příběhu takovou štávu ze je to super a je to skvělá jízda s výborným koncem. :) I nad celým tím je potřeba se zamyslet, protože tak to může v budoucnu klidně dopadnout! 80% ()

Luckyboy

Neotřelký nápad s ženskou sedmirolí. Zápletka je pak sice schématická, ale mizení ne deseti malých černoušků, ale 7 stejných ale přece jiných žen je hravý základ, na kterém lze postavit film. Ten ale nemusel být tak dlouhý. ()