Jinny

70 % Kombinace dobrého a špatného. 7 životů je sci-fi o světě budoucnosti na pokraji zhroucení a originální je zpracováním, ne už tak příběhem. Dost věcí nedávalo při zamyšlení smysl a celé téma o příliš mnoho dětech zasazené do Evropy působí trochu zvláštně. Sledovat sedmerčata je na začátku samozřejmě matoucí, ale film je pak docela šikovně od sebe odliší a každá má aspoň chvíli svůj prostor. A konec? No, na první pohled je ambivalentní, na druhý pohledu už moc ne :) ()

Ivoshek

První čtvrtina a obecně námět mi přišly fajn. Zbytek už ne, protože to jednak přestane dávat smysl, jednak to nemá nic hlubšího. Znovu a lépe. ()

Xeelee

Podle Cervenaka se od poloviny filmu logika děje rozpadá, ale ona chybí už na začátku. Ale když se to rozjede, tak akce je dobrá, se spoustou nápadů, které šly zabalit do smysluplného příběhu. Tvl a to hacknutí střeženého objektu bezdotykovou synchronizací s náramkem zaměstnance (bez autorizace, bez jeho vědomí) bylo jako co? ()

Necrotongue

Noomi Rapace mi ve filmu bohatě stačí v jediném provedení, takže jsem z její mnohorole příliš nadšený nebyl, nakonec se ale ukázalo, že jsem byl zbytečně předpojatý, i když se sestry lišily hlavně účesy. Potěšilo mě, že se tvůrcům podařilo vytvořit slušnou atmosféru i napětí. Námět snímku mě zaujal, ani akce nebyla z nejhorších a Glenn Close byla pro svou roli skvělou volbou. Pravda, díry v logice byly místy až hrozivé ("Nechte mě projít, jinak ho zastřelím pistolí, která funguje jen v jeho ruce."), ale i přes mnohé výhrady jsem se docela dobře bavil, takže 4*-. ()

luka4615

Skvělý námět filmu společně s výborným hereckým výkonem Noomi Rpace mě ukolébal k falešnému dojmu, že takhle skvělé to bude po celou stopáž. Bohužel, What Happened to Monday se začne zhruba v polovině "sypat" pod rukama režiséra, přičemž odhalí nedokonalé "stavební kameny" v podobě chabého scénáře, občasných plytkých dialogů a natažené stopáže. Pomyslnou třešničkou na dortu je úsměvná, téměř až naivní snaha o vyvolání šokujícího "plot-twistu", která ovšem ve výsledku působí jen jako průhledná scénáristická berlička. Škoda. ()

JASON_X

Děj je standarně hollywoodsky hloupoučký, jak už tak bývá v posledních letech bohužel u scifáren zlozvykem. V době rychlého vymírání Severu a nekontrolovaného přemnožování Jihu působí zápletka o nemilosrdné redukci porodnosti v blízké euroamerické budoucnosti opravdu silně dementně, snad jako kdyby chtěli tvůrci diváka-našince nasrat. Ale zároveň má zase film i jedno velké plus, kvůli kterému mu taky dávám čtvrtou hvězdu. A to nečekaně drsné scény i průběh, respektive nečekaně drsné v rámci podobných schématických a klišovitých filmů pro široké divácké masy. Třeba řezání dětských prstíků, nebo absence soucitu s většinou hlavních postav hlavní sedmihlavé postavy, je příjemně nezvyklá podívaná. Na Rapace se taky dobře kouká, její xichtík je zajímavý a po Larssonově trilogii a Prométheovi je to její další skvělá role (nejvíc se mi samozřejmě líbila její bojová, městsko-guerillová verze, jen už nevím, který den to zrovna byl... vlastně byla). Pointu s Pondělí jsem sice uhádl už dlouho předem, ale i tak jsem nadprůměrně spokojený, i když od rejži Død snø a Hänsela & Gretel jsem přece jen čekal něco méně šablonovitého. ()

mm13

Bolo to evidentne nad sily všetkých zúčastnených. Sľubný začiatok, každou ďalšou scénou ale viac a viac pritiahnuté za vlasy a stále deravejšie. Okrem toho šlo všetko (doslova všetko!) vytušiť skôr, než by to divákovi vôbec malo napadnúť riešiť. ()

Morholt

Po třičtvrtěhodině se mi příliš nechtělo věřit, že má tohle na svědomí Wirkola, protože film se jevil především jako kritika společnosti v ne až tak vzdálené budoucnosti. Jenže pak to sedmijediná Noomi Rapace rozjela a začalo se to řezat přesně v intencích norského řezníka. Sice to působilo společně s předešlými chvílemi trošku nekonzistentně, ale to vem čert. Já se u toho bavil a vůbec mi nevadilo, že to všechno nezadržitelně směřuje k jedinému možnému konci. Slušná práce, ale přeci jen bych viděl Wirkolu raději zpátky u zombíku a čarodějnic. 75% ()

Lacike

Na zaciatku nam je predstaveny celkom originalne pojaty preludneny svet v buducnosti v ktorom môze mat kazdy len jedno dieta. Bohuzial sa mu uz dalej film prilis nevenuje. Nasledne este chvilu sledujeme suzitie siedmych sestier, ktore musia navonok zit ako jedna. Tu uz to zacina trochu haprovat a ich spolocna vecera mi pripomenula trapne sceny zo Zamilovaneho profesora. No a potom tvorcovia hodia akukolvek snahu o zmysluplny dej do hajzla a sustredia sa na akcne sceny, ktore ako jedine za nieco stoja. Su prehladne a poriadne krvave. Bohuzial nelogickych scen je prilis a akcnych scen nie je dostatok, aby to nenudilo a fungovalo aspon ako tupy akcny vyplach. Noomi Rapace herecky tiez prilis nezaziari. So siedmych sestier sa vyraznejsie odlisuju dve a zvysok mi splýval. Sympaticka mi ale nebola ani jedna. Najviac sa mi ale pacili flashbacky z detstva sestier, ked sa o ne staral Willem Dafoe. Tie pôsobia jak z nejakeho ineho o niekolko tried lepsieho filmu. Vysledkom je sci-fi so zaujimavym nametom ale prekombinovanym spracovanim v ktorom nic poriadne nefunguje. 4/10. ()

Khalesi

Tak musím priznať, že som sa neubránila sklamaniu. Kontrola porodnosti by mala byť samozrejmá a nevyhnutná záležitosť, vzhľadom k aktuálnemu stavu planéty a preľudneniu. Najviac ma potešila reklamná tabuľa s nápisom " Jedna Zem- jedno dieťa!" Taktiež vidím ako dosť pravdepodobné značenie ľudí čipmi, sledovacími zariadeniami a všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré sa vo filme vyskytli nás dosť pravdepodobne čakajú už v blízkej budúcnosti. Musím však súhlasiť s whackom, že potenciál zostal veľmi nevyužitý a na koniec celý snímok vyšumel do prázdna, len ako prachsprostý americký akčný thriller. Veľké sklamanie! ()

malylada

Po celou dobu projekce jsem si připadal jako na houpačce a když na tím přemýšlím, tak je scénář tupoučký a logikou připomíná céčkovou záležitost. Úvodní půl hodina mapuje rychlým tempem skomírající svět, ve kterém se zápletka odehrává a pomocí flashbacků se snaží přibližovat třicet let života hrdinek. Velkou nudu utne až výborná akční scéna v baráku, která nastavila pro zbytek filmu vysokou laťku. Malinko ke konci docházejí nápady, ale pokud něco vypíchnout, určitě je to akce. Bohužel veškeré směřován k závěru má sestupnou tendenci do kvality, plného klišé bez překvapení a vyloženě konec zklame. Noomi Rapace hraje ve všech polohách naprosto fantastická, zvláště role drsňačky jí sedí na míru. Hůře jsou na tom ostatní postavy, nezajímaví záporáci a proč proboha ten Arab? Laciný vizuál enormně evokuje a nepřekvapilo by mě, že se 7 životů natáčelo ve dvou ulicích někde v Rumunsku. Vzhledem k této ptákovině jsem hodně mírný v hodnocení, to díky Noomi a pár akčním scénám.......5/10 ()

Gwaihir

Ve jménu vyššího dobra může společnost dopadnout prakticky jakkoli. Budoucnost, jakou vykresluje tahle dystopická jizda, by byla v tomto směru poměrně výživná a zdaleka by nemusela být nereálná. Současně jde o celkem originální počin, a to pokud jde o ústřední motiv, zápletku a nakonec i samotné zpracování, což dohromady tvoří zábavnou a trochu překvapivě také dosti drsnou akční cestu za hledáním pravdy a získáním svobody, navíc korunovanou skvělým výkonem Noomi Rapace. 75 % ()

GeusX

Když přečkáte počáteční nenáročnou seznamku, to abyste byli jako v obraze, pokud jste náhodou netušili oč tu půjde (což pochybuji), dostaví se solidní akce (kvůli které jsme přece na ten film šli,že). Děj plyne jako sinusoida a nejeden divák na to, že cosi shnilého je v tomto nově budovaném světě a kam se ztratila sedmá rota za úplňku, pardon, Pondělí (Pondělí v cz titulkách a Monday v českém dabingu), nejpozději v polovině filmu odhalí. Když si to shrnu, dočkal jsem pěkně natočeného akčňáku s příběhem, který nepřekvapí zápletkou, ale zaujme vícerolí hlavní představitelky. Souhlasím se zdejším hodnocením, buď jasné 3 nebo s hodně primhouřeným okem 4*. 75% (viděl jsem: 2x ... 1x kino/tit, 1x dvd/cz) ()

BoPo

Myšlienka filmu o globálnej katastrofe, ktorá má vplyv na pôrodnosť, je stará snáď ako sci-fi žáner samotný. Ďalšou kaňkou je absencia hereckých ťahúňov. Nepomohol ani Willem Dafoe (mal len pár minút), ani Alex Hunter z FIFY, ani trans verzia Glenn Close. Všetky bolo hodené na Noomi Rapace. Úprimne. Sedem postáv je fakt moc. Takže sa odlišujú hlavne vlasovými kreáciami a delia sa na dve charakterové skupiny. Uťápnutá/pipina a drsnačka/držkatá. Našťastie scenárista mal s Noomi súcit a začal jej repertoár svižne preškrtávať. Záverečná 15 minútovka zrazila ako tak priemerný film do vôd tuctovosti/odfláknutosti, a teda ubrala ďalšiu z pôvodných piatich životne dôležitých hviezd. ()

kepiash

Mám rád, když příběh není černobílý, co se týče určité polarity "dobra" a "zla". Naopak líbí se mi, když jsou velká, celospolečenská témata vykreslena jako lidské, morální dilema jednoho člověka. Filmů, kde hlavní padouch je někdo, kdo se snaží za každou cenu zachránit lidstvo (a v zásadě má pravdu, přestože při té snaze paradoxně, v duchu machiavellismu, trochu té lidskosti, kterou má v sobě zničí), zase tolik není. Film rozhodně není dokonalý (herecky mě přesvědčil snad jen Dafoe), ale je originální a nadhazuje otázky, které nutí člověka k zamyšlení a proto stojí za to ho vidět. ()

MoiJe

Celkom fajn koncept. Proti Rapace normalne nic nemam a aj bola vhodnou volbou, ale chvilami predsa len bola rusiva, bolo vidiet, ze reaguje na nic. Prepojenie s mocnarmi a zaver trochu onicom, viac som sa tesila na to, ako budu riesit, ked jedna nebude nieco vediet / niekoho poznat. Ako celok ok jednohubka. ()

Chermy

První Wirkolův pokus o vážněji míněný film nedopadl špatně a je příjemné vidět zase jednou něco syrového a neholywoodského. Ale možná si přeci jen ukousl velké sousto, protože ustát takhle komplexní myšlenku bez mezer v logice není nic snadného. Minimálně si ale budete po filmu mít o čem povídat :) ()

joehot

V pohodě čtyři, hodně muziky za málo peněz. Tak trochu feel a la Equilibrium (dystopie, hodně akce, snaha zničit systém), slušná Noomi a fakt, že si člověk vlastně nemůže být jistej, která strana má vlastně pravdu. ()