Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

kenkaku

Je tu naprosto vše co by jeden čekal od "klasického akčního béčka" z osmdesátých let. Rusko se rube s Amerikou, ponorky, rakety, speciální komanda, hrozba třetí světové... Ale tady to nějak nefunguje. Nevím jestli je to proto, že už jsem unavený z toho otravného scenáristického tahu nechat největšího záporáka-hajzla vždy v první linii, vždy zodpovědného za vše zlé co se stane a vždy schopného přežít zcela cokoliv (jo, mluvím o tom tajtrdlíkovy co hrál rusa i v posledním Indiana Jonesovi - toho kterého sežrali mravenci). Nebo jestli je to až moc debilní a přitažené za vlasy. Natočené je to ale v pořádku a tempo jede tak akorát. Průměr je tedy tak akorát. ()

sedm.1

Samozřejmě nikdo by neměl tuto podívanou brát jakkoliv vážně, rejpat se v detailech, jak a jestli je to, či ono možné, protože takový divák by musel jít po prvních pár scénách s ponorkami do mdlob. Ne, základ je vypnout mozek, nehledat žádná pravidla, či logiku, a nechat se jen v opravdu svižném tempu unášet vážně dynamickým béčkem, v áčkovém provedení. Hunter Killer opravdu od prvních minut nabere parádní tempo, napínavý a dramatický děj se odehrává jak na souši, tak pod vodou a doslova nadšený jsem byl z opravdu působivého vygradování, které mělo fakt koule. Fajn bylo i několik nečekaných zvratů, postavy vesměs též byly zajímavé, a to i díky docela hvězdnému obsazení, a co se akce týče, ani jí nelze příliš co vytknout, měla grády, působila nápaditě a chvílemi dokonce až velkolepě. Kvalita samotných efektů pak měla sice kolísavější úroveň, ale označovat je za nepovedené by určitě též nebyla pravda. Co bych chtěl vytknout, tak atmosféra jistě mohla dosahovat zcela jiné úrovně a samozřejmě pár scén, kdy tedy nemyslím již výše zmiňovanou technickou a reálnou uvěřitelnost, jako spíš momenty s ruským prezidentem, či ty z americké základny, to fakt skřípalo, až to bolelo. Celkově se ale jinak prostě jedná o skutečně zábavnou jízdu, kterou si lze s pořádnou dávkou tolerantnosti užít opravdu na výbornou, což mě se povedlo :-). ()

MsUtahraptor

Víte, jak se pozná, že Rusáka napsali Amíci? Oslovuje svoje podřízené jménem a příjmením, protože otčestvo je hold příliš složitý koncept pro jednoduchou zápletku, kde i nepřátelského prezidenta zachrání skvělí chlapci od hvězd a pruhů! Jedna hvězda za ty hezčí uniformy, jedna za Švédem hraného Ruského sympaťáka a poslední za to, že nakonec nesklouzli do stereotypního "My ti hodní, oni neschopní.". ()

iXtr3m3

Krásny návrat do ranných 90tych rokov a to so všetkým dobrým aj zlým. Dokonalá ukážka učebnicovo spracovanej látky počnúc nádhernými nájazdami kamier, skvelými lokáciami a výpravou na súši, vysokokvalitným spracovaním interiérov aj exteriérov ponoriek aj lodí. Perfektný pomer medzi ponorkovým trilerom a akciou na súši. Casting vyšiel na jednotku. Atmosféra príjemne graduje, hudobný podmaz dokonale dopĺňa a podporuje celý snímok. Zaradil by som to bok po boku filmov ako Boening 747 v ohrození, či sérii Prepadnutie v Pacifiku. Ani jeden z filmov nebol v ničom prelomový, ale oba snímky si veľmi rád kedykoľvek pozriem a to xkrát. Rovnaký pocit mám aj z Hunter Killera. Je mi jasné, že to nie je žiadny prelomový trhák. Ale je to setsakra dobre spracovaný a vyvážený akčný trilerík so sympaťákmi aj pod vodou aj na súši vo veľmi veľmi zručnom spracovaní. Na to, aké to má malé hodnotenie, musím priznať, že mňa to veľmi ale naozaj veľmi milo prekvapilo a veľmi rád sa budem v určitých časových úsekoch k tomuto filmu v budúcnosti vracať. V podstate keď si to tak vezmem, tak všetkých posledných 5 filmov Gerarda Butlera bolo pre mňa dobrých(Olympus Has Fallen, London Has Fallen, Geostorm, Den of Thieves, Gods of Egypt) a teraz sa k nim pridáva aj Hunter Killer. Naozaj pekný výlet 20-25 rokov dozadu a to myslené ako kompliment. Tak ako pociťujem nostalgiu voči rokom osemdesiatym, čo je srdcovka, tak pociťujem podobnú nostalgiu aj voči perfektným akčným rokom deväťdesiatym. Teraz je doba bezmenných a zabudnuteľných rýchlokvasených hrdinov, toto mi pripomína návrat k časom Slya, Arnieho, Willisa, Seagala do dôb, keď boli najväčšími hviezdami. ()

666Carnage

Akční ponorková jednohubka s Gerardem Butlerem. Film je to jednoduchý a točí se okolo vztahu Ruska a USA. Nějaký generál v Rusku se rozhodne udělat převrat unese prezidenta a potopí americkou ponorku. A tady máte zápletku celého snímku. Pak jsou tu souboje ponorek a 4 členného komanda v Rusku. Dalo se na to koukat a docela to uteklo ale tohle je ten snímek, na který rychle zapomenete. Mihli se tu známější herci jako Oldman, Common nebo Nyqvist ale jak říkám snímek pouze na jedno shlédnutí. 60% ()

WathanajX

Kdyby ve filmu nehrál Toby Stephens a zrovna jsem na něj nenarazila na HBO asi bych se k takovému druhu filmu asi nikdy nedostala. Klady: Jak už jsem zmínila na filmy tohoto druhu nekoukám a ani je nijak moc nevyhledávám. Toby Stephens, Gerald Butler a další mě ale donutili. Film je opravdu skvěle obsazený a postavy výborně zahrané. Čeho jsem se bála byla ponorka a to, že se celý děj bude odehrávat jen v ní. Naštěstí je tu ale druhý tým se svou misí na souši což mě vážně potěšilo. Milovníci zbraní a techniky kolem nich si tu rozhodně přijdou na své a musím uznat, že i mě se nakonec tento žánr docela zalíbil. Vizuálně také dobře zpracované se spoustou akce, takže se divák opravdu nenudí. I když je film takový trochu jednodušší a malinko nelogický dokázal, že jsem byla napnutá jak kšandy. Zápory: A je to tu zase. Stále a pořád dokola se opakující potyčky mezi amíky a rusáky. Já nevím tohle tahle neustálá strkanice, která je akorát námětem ke spoustě béčkových filmů mi už přijde únavná ne-li trapná. Další trapností byla postava americké prezidentky nebo nesmyslné obsazení Garyho Oldmana. Vážně proč a co tam vlastně dělal? O pár klišé bych ubrala a byl by to vážně skvělý film. Hodnocení: (4*) hlavně za herce a podmořskou podívanou ()

Hanys_

Náběh hodně dobrý. Vlastně ještě nahánění ponorek torpédy bylo hodně zábavné. Pak se ale s každou další scénou stával Hunter Killer ne tím zábavným béčkem, ale hodně mizerným céčkem s efekty jak od Asylum (a ukazoval, že se za to vůbec nestydí). Co v tomhle dělal Gary Oldman, moc nechápu. ()

Strandmon

Máte občas pocit, že v životě děláte uplně debilní rozhodnutí, ale furt se vám něco děje a vy se prostě nenudíte? Nejspíš ne, ale je to přesne příklad tohoto filmu. Scénář sice není úplně vyladěný, ale nejsou zde prostě žadná hluchá místa, všechny scény jsou zábavné a to, i když nejde zrovna o akci (které je zde ovšem dost a je velmi kvalitní). Sakra a to přece nemůže nudit. Herci jsou skvělí. Sekvence z ponorky extrémně napínavé a dokonce i záporák vás příjemně nasere. No a představa, že americká vláda v dnešní době osvobozuje ruského prezidenta ze zajetí je taky rozhodně zajimavá. PS. Největší frajer byl ten kraváťák, co se nakonec s prostředníčka nahoře odpálil dvouma granátama. Byla to podmořská jízda. ()

Jaro_slav

Takovej Top Gun pod vodou. Stejně jako Top Gun je to poplatný době. Přesně řečeno je to poplatný právě právě tý době, kdy vzniknul Top Gun. Jenže zatimco Top Gun má s odstupem času pro svou naivitu bezmála status legendy, tady to nejspíš nehrozí – je to totiž poplatný době, v níž už jedna legenda natočená byla. Podobně jako v Top Gunu se tu spousta věcí odehrává nelogicky. Jednou z nejenelogičtěji se odehrávajících věcí tohohle filmu je skutečnost, že v něm hraje Gary Oldman. Bohužel to ale neni tak zábavně blboučký, aby si to vysloužilo plnej počet. Což Top Gun je. S odstupem času, žejo. Tady na to s odstupem času člověk akorát zapomene. Na rozdíl od Top Gunu. Žejo. Lepších 50 % – hlavně za ty cool záběry na digitální ponorky a skutečný Tatry 815. ()

Magika82

Hlavně nepřemýšlet! Toť zásadní bod k tomu, aby si divák vychutnal tuto filmovou jednohubku. A co lze na tomto snímku hodnotit 80%? Vedení dějové linie, Výborné. Herecké výkony, Velmi dobré. Digitální triky, Výborné. Exteriéry, zvláště krajina a záběry z hlubin vod slaných, Výborné. V jednoduchosti se ukrývá síla, naplněno na Výbornou... Leč znovu připomínám: Pro vychutnání si odpočinkového lehce vojenského a akčního snímku, něco na zobání, dobrou kávu či kvalitní čaj, zhasnout, nenechat se rušit, a nezapínat centrum logiky v mozku, především v otázce geopolitické a pravděpodobnostní... Takže 80%, a příjemný večer s tímto filmovým snímkem... ()

filipvrbik

Je to dobrý film, s dobrými efekty - a to je za tři....Jako oddychovka dobré, je tak sice pár přestřelek, ale hrůzostrašný thriller to rozhodně není, Gerard Butler jako jako kapitán ponorky působí věrohodně..Bohuřel měl snímek vzniknout před 30ti lety, to by byla naprostá bomba..Dneska jen 60% (ale na jedno podívání rozhodně jo) ()

bobstock

Efektní ponorková ptákovina o podivné výměně ruských vůdců, kdy ten správňák má vzevření ala nebožtík Kennedy a jeho zlý nástupce je klasicky putinovský vybledlý ksicht s bambulí místo nosu. By mne zajímalo kolik tužek u toho sám Vladimir okousal. Na můj vkus příliš ulítlé do hrdinsko-americké blbiny s drahými efekty, které jsou ke své smůle dost často poznat, jináč záběry ze cvičení US námořnictva hezoučké. Předlohy jsem nečetl, ale podle toho, co jsem viděl, já radši chytřejší Clancyho špionáže a hry na studenou válku. 45% ()

majec4

Ponorky vo filme si pozriem velmi rad a so skvelym Butlerom dvojnasobne. Toho chlapa som si v poslednych filmoch opat celkom oblubil. Ked odhliadnem od tej zapletky, ktora je teda poriadne pritiahnuta za vlasy, tak Hunter Killer je super akcnak na vecer, ked nemate naladu na nic zmysluplne. Akcia obstojna, torped bolo celkom dostatok, kamera v pohode. Pacilo sa mi, ze dej nebol len o ponorke, ale aj aj inom time. Cakal som blbost a dostal som zaujimavu blbost, ktora usla ako voda. Bonus pre mna bol, ked moja snubenica na konci filmu zahlasila: "Tak toto bol riadne dobry film." Co dodat? ()

Echelon1

Mať znovu tak 10-12 rokov, bol by som v absolútnom vytržení. Niekedy som mal dojem, že moje detské hry a predstavy vložili do tohto filmu. Ponorky napravo, lode naľavo, torpéda tam, rakety sem, vážne výrazy a delikátne rozhovory ruského a amerického kapitána, absurdné boje, technológie a "taktiky", (slabé CGI či kulisy aj dnes, alebo dopletené techniky národov, nesprávne modely a nekonečné výmysly len pre účely filmu...). Ale čo už, totálna námorná B-rozprávka so všetkými správnymi ingredienciami. ()