Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Facerr

Asi na mě budou někteří nadávat, ale připodobnil bych to kultovnímu Honu na ponorku. V tomhle případě jde o trochu pestřejší záležitost, bohužel na úkor dramatičnosti. I tak ale pecka podívaná. ()

DonBraso

Film splnil nad očekávání žánr akční film.Donovan Marsh natočil akcí nabitou podívanou,kterou leckterý blockbuster strčí hravě do kapsy.Tady je prostě jedna strana taková a druhá je jen USA.S tímhle divák prostě už od první chvilku musí počítat a pak dostane skvěle nabité torpédo.Je velmi příjemný,že jednotvárnost je zde pěkně vykompenzovaná,že akce je i na souši a ne jen pod vodou.Tomuhle tleskám ve stoje.Na nějaký sterotyp tím pádem není pomyšlení.Scénátistické epopeje jsem hodil do koše,protože do vosího hnízda se nemá šťourat a mohlo by se něco velkýho stát.Takže,že zde si Rusové pálí do svých je vcelku legrační,ale v koutknu mozkové kůry to vlastně i díky Nyqvistovi je možné:) Já si chtěl pustit na neděli prostořekou akčňárnu u které vypnu a zde se to podařilo až nečekaně dobře. ()

srolyma

Skvělý akčňák, který udržel napětí doslova od začátku do konce. Vyvážený mix ponorkové a klasické suchozemské akce, spousta vojenské techniky, velkolepá podívaná. Místy trochu béčkově naivní a přestřelené, ale to k tomu prostě patří. ()

DanielP.

Nápad dobrý, zpracování na počáteční příšerné klíčování nakonec celkem slušný, ale klišé o tom, že voják udělá sám víc než vrchní velení je tak naivní až to bolí. Odpočinkový film s trochou zajímavé akce dobrý, Gerard Butler mi tam upřímně nesedí, ale neurazí. Marsh toho moc nenatočil, ale je v něm potenciál. ()

jack_scott

Hezké obsazení, ale jinak jen normální akčňák v hezkém prostředí ponorek. Ale zápletka převratu a následný děj...to je tupost. 45% max. ()

yazik

Když si odmyslím tu americkou nadřazenost a vzor cností, kterými je tento počin obdařen, tak musím říci, že jsem se vážně bavil a film si užíval naplno. Gerard skvělý. Za mě plný počet. ()

honzic

Trochu fantazijní scénář s velkým propagandistickým podtextem ve stylu USA mírotvůrců země. Na druhou stranu má spád a i přes přehnané počítačové efekty, jež mají do reálných záběrů daleko. je to film, na který se dá koukat. Hodnocení: 60 % ()

blondboss

Tak, ako som očakával politicko-špionážny akčný thriller, tak som dostal len béčkový akčný výplach, ktorý v zásade nič nové nepriniesol a bol venovaný skôr milovníkom ponoriek ako skutočným filmovým fajnšmekrom. Gerard Butler mi tu celkom sedel, aj keď viem si ho predstaviť aj v omnoho lepších snímkoch. Oldman za mňa trošku prekvapenie, že v takomto type filmu vôbec hral, ale budiž. Celkovo je to len ťažký priemer, ktorý vyšumí z hlavy čo nevidieť. 50 % ()

JenYu

Tak to mě hodně bavilo!! Zachmuřenej Gerard (role mu sedne jako ulitá), atraktivní prostředí (byla jsem v ponorce, tak si dokážu ten prostor představit), stísněnost, napětí a všudypřítomný dráždivý zvuk sonaru... A taky uvěřitelnost (samozřejmě v rámci žánru) a můj oblíbený opomíjený Toby Stephens. Jediné výtky mám k nekonzistentnímu dorozumívání Rusů - přece mezi sebou nemluví anglicky, a k postavě kapitána lodi (kam se poděl?). Jinak ale velmi pěkné pokoukání. ()

Kushina

Hned na začátku filmu mě sralo to, že se snaží američani z rusáků zase největší zlo. Naštěstí to nebylo tak ostrý a udělali zmrda jen z jednoho sociopata a ze zbytků rusáků hodné lidi, co spoluprací a vlastně to skončilo tak, že američani a rusáci byli jako jedna rodina. Tak se mi to líbí. Jinak k samotnému ději celého filmu bylo to napínavé, akční, spousta stříleček. Super. 60% ()

Popinodan

No jasně,byla to pohádka pro dospělí. Ale jako nadupanej akčňák to fungovalo dost dobře. Akce od začátku do konce,Butler skělej jako vždycky v podobnejch filmech,přehlídka bojové techniky,pěkné lokace,svižné tempo,...prostě paráda. ()

veverysiak

Prepánaboha, nechce sa mi veriť, že Gary a Gerard zobrali tento džob, je to strašidelná mindžovina, a to aj napriek tomu, že pri takýchto žánroch sa vôbec netreba zamýšľať, akurát hltať, na efekt je to urobené celkom slušne, lenže takýchto naspídovaných strieľačiek a naháňačiek je na trhu do aleluja, aj keď bez hviezd prvej a druhej kategórie, takže 40%. ()