Grizzly zabiják

Grizly

• Austrálie

Akční / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2015, 86 min

Překrásná krajina a celkem ucházející hororová odbočka od duchařin a found footage žánrů, které si podmanily několik posledních let. Hodně to připomíná animal horory na přelomu tisíciletí, kterých tehdy vznikalo mnohem víc, ať už šlo o tygra zabijáka, vlky zabijáky, hady zabijáky, včely zabijáky atd. atd. Ačkoli film má svoji atmosféru a medvídek se celkem povedl (vypadal vícekrát živý než digitální), tak film obsahuje nespočet trapných scén, otřesný scénář a herecké výkony děsivější než samotný grizzly. Billy Bob Thornton katastrofální. Víc jak 50% z toho fakt nevymáčknu.(26.2.2015)

Dobrodružných dramat, ve kterých hraje důležité housle mohutná hnědá šelma, není moc. Tenhle se nicméně může, stejně jako třeba starší a samozřejmě lepší Na ostří nože, pochlubit dostatečnou dávkou napětí a na finanční možnosti tvůrců i solidními „medvědími“ scénami. Jeden takový se vydal lovit lidské maso, a protože je situace stále vážnější, musí někdo vyrazit do okolních lesů a něco s tím udělat. Souboj člověka s nevyzpytatelnou divočinou je ztvárněný docela poutavě, podporují ho zkušení herci. Stejně jako tvůrci se drží statečně a s ohledem na očekávání k naprosto průměrné spokojenosti. Za mě je navíc možná i lehce nadprůměrná. I díky pohledu na dvojici Piper Perabo a Michaela McManus!!(10.4.2015)

Hezké prostředí, vcelku i dobré uvedení do děje, ale na druhou stranu až příliš akce, která je dost často dost nepovedená. Ubral bych akční sekvence a přidal budování atmosféry - tím to u mě vyhrálo podobné Backcountry, které taky hodnotím o něco lépe. Tady sice není tak dobrá atmosféra, nicméně pár scén je bezpochyby velmi napínavých. Trochu ovšem skřípe reálnost některých střetů. 60%(1.7.2015)

Krásne nakrútené, pekný medvedík, dostatok akcie, sympatickí herci, nenudil som sa ani chvíľu. Tých novodobých animal hororov nie je veľa, naposledy ma takto chytili parádne Dark Water, Burning Bright či The Reef, tento je ďalší do zbierky. A konečne tohtoročná novinka, ktorá za niečo stojí, pretože boj o život v lesoch s vraždiacim predátorom sa proste neodmieta. (Na ostrie noža som videl... pamätám... je to výborný film, ale kto tomuto udelí odpad, ten ešte v živote skutočný odpad nevidel, pokojne môžem poslať pár tipov. Čus.)(12.2.2015)

„VÍŠ, TEN MEDVĚD, TO NENÍ JEN ÚZEMÍM, NEBO HLADEM... JE NAŠTVANÝ…“ /// Medvědi většinou nevědí, ale tenhle méďa ví. Jakmile mu do vokrsku strčí rypák člověk, nezná bratra! Hezký… medvídek není žádná vypelichaná atrapa, ujde i vobsazení (člověčí) a pak ta Aljaška… Příběh není jen vo zvířátkách, ale něco řekne i vo lidech, kteří si tam v lese hrajou na honěnou a baví. Jo, baví! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se na muchlovačku s medvědem. 2.) Jsem radši, když po medvědovi v lese zbydou místo tranzistoráků a foťáků střeva. 3.) Thx za titule ,,Sheffield358“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.5.2015)