Grizzly zabiják

• USA Into the Grizzly Maze (více)

James Marsden, Thomas Jane, Piper Perabová a Billy Bob Thornton se představí v akcí nabitém dobrodružství, které se odehrává v aljašské divočině. Když začne v místním městečku řádit nelítostný medvěd grizzly, šerif se vydá do lesa hledat svou manželku ekoložku. Místo ní zde však narazí na svého bratra, bývalého zločince, se kterým si už dávno nemá co říct. Oba se brzy ocitnou na útěku před obrovským medvědím zabijákem. Z lovce se stává lovná zvěř v tomto thrilleru o síle přírody a pachu krve, který zvedne diváky ze židlí. (Cinemax)

tron

Netuším, ČO v scenári zaujalo takýchto hercov. Film síce pôsobí radikálne prestrihaným dojmom,ale neverím, že aj kebyže existuje výborná trojhodinová režisérska verzia, že by postavy boli lepšie. Toto je proste najtupšia charakteristika, aké je možná (mladík s temnou minulosťou, zato so srdcom na pravom mieste, odvážna a hluchonemá sexi dievčina, nekompromisný, ale spravodlivý policajt). Scény s nahnevaným a všadeprítomným medveďom sú hrôza, zlaté Na ostrie noža. Tu nič také. Z tohto medveďa nejde žiadny strach/rešpekt, občas je digitálny a mení veľkosť z bežnej na astronomickú. Scény, v ktorých niekoho zabíja, sú až na drobné výnimky (hlava) o ničom. Záhadne z deja preč miznú aj spočiatku dôležito sa javiace dejové linky (Indiánova manželka, skorumpovaný šerif, bezcharakterný podnikateľ, prostitútka s pasákom). Strašne vyzerá i strih: postavy kráčajú lesom, záber na vizuálne úplne inú časť lesa, v ktorej pomaly z laby na labu našľapuje medveď a mručí, herci predstierajú, že počujú mručanie, strih na medveďa, mručí, strih na zmätených hercov, utekajú. Na samostatnú kapitolu je aj ich správanie (postavy sú fyzicky na dne, jedna ťažko zranená, noc, niekde v okolí sa potuluje medveď. Objavia pytliacku chatu, plnú pascí a zbraní. Čo urobia? Utečú. Prečo? Aby si postavili stan uprostred lesa. Vezmú si niečo z chaty? Trikrát hádajte.). Najlepší je B.B. Thornton ako lovec a aj ten je o ničom. ()

verbal

Žádný malý grizly! Výpravě v doubravě se tentokrát ukáže pěkně přerostlá, krvelačná a agresivní svině a na pěšině po nich sice zbydou tranzistoráky a drahé foťáky, ovšem zasviněné vyhřezlými střevy, urvanými končetinami a prokouslými hlavami, takže je za maliny a med nesmění ani retardovaný zastavárník. Je opravdu milé sledovat, když ze Stokorcového lesa sem tam vyleze i něco jiného než ten kulturně zdegenerovaný infantilní zkurvysyn Pú, jenž už léta svou vyteplenou debilitou dělá z dětí latentní homosexuály snad ještě urputněji než TynkiWynki! Příjemné relaxační áčkové zooporno osazené sympatickými herci, erektilními prdelkami a půltunovým plyšákem, skvostně zakončené jeho opícháním. Škoda jen, že je ten Tedybér zase tak šablonovitě selektivní a rdousí jen ty největší zmrdy. ()

Fr

„VÍŠ, TEN MEDVĚD, TO NENÍ JEN ÚZEMÍM, NEBO HLADEM... JE NAŠTVANÝ…“ /// Medvědi většinou nevědí, ale tenhle méďa ví. Jakmile mu do vokrsku strčí rypák člověk, nezná bratra! Hezký… medvídek není žádná vypelichaná atrapa, ujde i vobsazení (člověčí) a pak ta Aljaška… Příběh není jen vo zvířátkách, ale něco řekne i vo lidech, kteří si tam v lese hrajou na honěnou a baví. Jo, baví! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se na muchlovačku s medvědem. 2.) Jsem radši, když po medvědovi v lese zbydou místo tranzistoráků a foťáků střeva. 3.) Thx za titule ,,Sheffield358“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

T2

Rozpočet $10miliónov║ dosť nezvládnuté béčko ktoré chce byť dramatické ako Čeľuste ale nie je a to ani z ďaleka, o napätie sa tu takmer ani nezakopne, dosť zamrzí nevyužité herecké obsadenie mnohých známych tvári, všetko to padá na zlej réžii /35%/ ()

ricci.s

Krásne nakrútené, pekný medvedík, dostatok akcie, sympatickí herci, nenudil som sa ani chvíľu. Tých novodobých animal hororov nie je veľa, naposledy ma takto chytili parádne Dark Water, Burning Bright či The Reef, tento je ďalší do zbierky. A konečne tohtoročná novinka, ktorá za niečo stojí, pretože boj o život v lesoch s vraždiacim predátorom sa proste neodmieta. (Na ostrie noža som videl... pamätám... je to výborný film, ale kto tomuto udelí odpad, ten ešte v živote skutočný odpad nevidel, pokojne môžem poslať pár tipov. Čus.) ()

• Pôvodný názov projektu Red Machine je odkazom na environmentalistu a dokumentaristu Timothyho Treadwella, známeho pod prezývkou Grizzly Man, ktorý veľkú časť svojho života prežil medzi medveďmi. O svojich zážitkoch rozprával aj v show Davida Lettermana. Tam sa zmienil aj o medveďovi, pred ktorým mal skutočný strach a rešpekt a dal mu meno "The Big Red Machine". V roku 2003 sa vydal Treadwell spoločne so svojou priateľkou do národného parku Katmai, kde ho zabil s najväčšou pravdepodobnosťou práve tento grizly. (beso74)
  • O projekt prejavil záujem aj Adrien Brody, ktorý ho chcel produkovať a zahrať si aj jednu z hlavných úloh. Dokonca sa stretol aj s Gerardom Butlerom, aby ho získal do úlohy brata. Neskôr o projekt stratil záujem. (beso74)