Grizzly zabiják

Grizly

• Austrálie

Akční / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2015, 86 min

Konečně jsem se dočkal parádního hororu s medvědem. Dokonale se hodící krajina, sympatičtí herci, medvěd velkej jako kráva (a ještě víc) , houstnoucí atmosféra, krev, vnitřnosti, super kamera (útoky médi jsou hodně na pána) a závěrečné zúčtování bez chybičky. Tady se to prostě povedlo všechno jak nejlíp to šlo, silně podhodnocenej film, hlavně když vezmeme v úvahu jaké "medvědí horory" tomuto kousku "konkurují". BRUM !(27.8.2016)

|50%| Tak jsem se rozhodl, že si tento film pustím. Nevěděl jsem, do čeho jdu, takže jsem nic extra neočekával. Zhruba jsem dostal to, co jsem tak nějak odhadl. No, rozhodně měl snímek navíc, ale nevadí. Na zabití pátečního večera to bylo účinné. Zezačátku se vše vyvíjelo celkem nadějně, až v posledních třetině a posledních minutách to vše klesalo. Nějaká velká brutalita, no záleží, jak se to vezme, pár zabitých obětí medvědem tu máme, ale moc mě to neděsilo. Co se týče režie, tak technická stránka byla dobrá, sice jsem v některých scénách viděl dost zdigitalizovanosti, ale dalo se to, kamera ok a všechno ostatní bylo dobré. Jedním s dalších důvodů proč jsem se do tohoto díla pustil, byl režisér David Hackl. V mé oblíbené sérii Saw dělal v prvních dílech stříhače a pátý dokonce skvěle zrežíroval. No, toto je něco jiného samozřejmě. Herecké obsazení bylo slušné, i ta atmosféra se zezačátku dobře rozjížděla, jen prostě po skončení filmu jsem si vše sešrotil v hlavě a vyšel mi čistý průměr. Film, který nemá žádnou zásadní chybu, ničím ale moc neoslní. Vyvraždovačky medvědem byly dost rychlé, třeba ke konci mě zaujalo jak medvěd svou obet zakousl do obličeje. Nějaká napínavost bohužel chybí, především v přestřeleném konci. Jako neodsuzuju konec jako blbost, ale je to taková paráda, která se často ve filmech stává. Jeden vylévá palivo okolo medvěda, pak se to zapálí, medvěd přes ohen přelítne a nakonec zlého medvídka zakuchnou. No, humorně jsem to popsal, jinač to nešlo. Hudba byla celkem fajn, nebyla zde moc potřebná tedy. Takže myslím, že jsem napsal vše podstatné, co jsem chtěl, jako jednohubka to jednou bohatě stačilo.(7.3.2015)

• -bad-mad-wolf-

Asylum získalo o něco větší rozpočet, nebo to vážně bylo tak hrozný? Bylo. Od odpadu dělí Grizzlyho vlastně jen několik sympatických známých tváří a sem tam atmosférický záběr severoamerického lesa. Všechno ostatní jsou rodinná klišé, nechtěná prča, nepovedené digitální tríčky a především velkorysá DEBILITA.(7.6.2015)

• choze

Potenciál a snad i ambice na medvědí ČELISTI tu byly, ale i přes snaživý scénář, silné obsazení a solidní obrazovou a zvukovou stránku se ani jedno nepodařilo naplnit a zůstalo u vypulírovaného béčka. Scenárista sice zaplétá postavy do vztahové sítě mnohem zajímavější, než na co jsme u béčkových hororů zvyklí, plus vybavuje hlavního hrdinu tajemnou minulostí, ale cítil jsem k nim to samé co k těm ze zmíněných videoslátanin - všechny mi byly ukradené a polovině jsem přál smrt. A staří harcovníci Thornton a Glenn vyfasovali buď medvěda démonizující figurky, na jejichž naplnění jim stačilo jen 10 procent jejich charizmatu (Thornton) nebo neměli vůbec co hrát (Glenn). To hlavní hvězda - medvěd - má celý film plné tlapy práce a pravidelně si ho užíváme, přičemž působí maximálně přesvědčivě (pokud vedle živého medvěda úřadoval i někdo v medvědím kostýmu nebo triky, nepoznal jsem to), ale jeho útoky by se mi víc líbily zabírané ve frajersky dlouhých celcích, než v rychle nasekaných detailech.(30.3.2015)

• schizmo

Mě ty trailery jednou přivedu do hrobu. Jeden z nejočekávanějších hororů za poslední dobu právě díky navnazujícímu traileru není ničím jiným, než nepovedenou kontrastující mozaikou nedotaženého scénáře, sotva uvěřitelných hereckých výkonů, krásné přírody a především celé kompilace efektů, které jsou buď totální top (především gore scény) nebo totální fraška působící jako nepovedené počítačové simulace z třeti-ligového dokumentu o dinosaurech. Pokud mluvíme o gore, tak je tady na co koukat - noha prorvaná klackem vypadá jak živá, stejně jako BB Thornton s utrženou půlkou xichtu. Pokud mám i nadále spoilerovat, tak nejčastější scéna, kterou ve filmu uvidíte, je jak se banda zdrhajících lidí (paradoně většinou policajti) netrefí do medvěda o velikosti slona. Samotný závěr je už jen přehnanej hrot, kterej působí jako scéna z filmu Gigakrakatice vs. žralokosaurus, s docela podobnou produkcí jako bonusem. Jednoznačné zklamání...(24.2.2015)

• - O projekt prejavil záujem aj Adrien Brody, ktorý ho chcel produkovať a zahrať si aj jednu z hlavných úloh. Dokonca sa stretol aj s Gerardom Butlerom, aby ho získal do úlohy brata. Neskôr o projekt stratil záujem. (beso74)

• - Pôvodný názov projektu Red Machine je odkazom na environmentalistu a dokumentaristu Timothyho Treadwella, známeho pod prezývkou Grizzly Man, ktorý veľkú časť svojho života prežil medzi medveďmi. O svojich zážitkoch rozprával aj v show Davida Lettermana. Tam sa zmienil aj o medveďovi, pred ktorým mal skutočný strach a rešpekt a dal mu meno "The Big Red Machine". V roku 2003 sa vydal Treadwell spoločne so svojou priateľkou do národného parku Katmai, kde ho zabil s najväčšou pravdepodobnosťou práve tento grizly. (beso74)

• - Postava menom Kaley (Michaela McManus), dostala svoje meno podľa scenáristovej kamarátky Kaley Cuoco-Sweeting, známej zo seriálu The Big Bang Theory (od r. 2007). (beso74)