Grizzly zabiják

• USA Into the Grizzly Maze (více)

James Marsden, Thomas Jane, Piper Perabová a Billy Bob Thornton se představí v akcí nabitém dobrodružství, které se odehrává v aljašské divočině. Když začne v místním městečku řádit nelítostný medvěd grizzly, šerif se vydá do lesa hledat svou manželku ekoložku. Místo ní zde však narazí na svého bratra, bývalého zločince, se kterým si už dávno nemá co říct. Oba se brzy ocitnou na útěku před obrovským medvědím zabijákem. Z lovce se stává lovná zvěř v tomto thrilleru o síle přírody a pachu krve, který zvedne diváky ze židlí. (Cinemax)

panvasik

Grizzly zabiják je zábavný popcorn u které jsem se bavil od začátku do konce. Příběh je střelený, akce jebnutá a Grizzly vyšinutý. Spousta CGI a spousta blbostí, které bych normálně odsoudil, ale když vidím co vidím, tak se nad tím jenom zasměju a jdu dál. Herecké obsazení je z nějakého záhadného důvodu lepší, než by si film zasloužil a vrtá mi hlavou, jak je možné, že se k tomuto filmu dostali takoví herci. Jsem z tohoto filmu víc nadšený, než o rok staršího Backcountry, které zase jelo spíš na chytřejší scénář a pěknou kameru s přírodou... Neskutečná prdel 7/10 ()

KUFI odpad!

Nekoukatelnej zvratek. Bezprostredne po utoku medveda (kterej odbehne pokazdy pryc jako psík) vzdy nasleduje rozhovor jako by se prave nic nestalo. Jako by prave nezautocil trimetrovej grizzly zabijak, ale vypelichanej jezevec. Usetrete si cas a rovnou si pustte Backcountry. ()

Ondr@932

Konečně po dlouhé době zas jednou zvířecí horor, který byl docela solidní akorát moc ukecaný a tak to s titulkami nebylo moc vhodné ... Takže doufám, že brzy bude dabing. 70% ()

dalziel

Šesť pitomcov s Cibulkou...…😱 Vysoká inteligencia Grizzlyho je našťastie iba náhodná, avšak blbosť hlavných hrdinov je nanešťastie trvalá 😁 To snáď točili a strihali na smartfóne... lebo bohužiaľ to vyzerá veľmi lacno a až priveľmi B-čkovo.Škoda toho potenciálu. ()

Hpatrik

No, velmi slabé. Postavy se chovají úplně nelogicky, medvěd se pohybuje nepozorovaně a neslyšně jako kočka a objeví se vždycky, když je zapotřebí nějaká laciná lekačka. O scénáři radši nemluvit. To je ale docela škoda, protože námět je zajímavý, obsazení pěkné, i ta divočina je hezky natočená a sem tam uchvátí opravdu nádhernými záběry. ()

Torgal

Obsadenie nad očakávania zvučné, ale zrejme kvôli nemu nevyšli peniaze na šikovnejšieho režiséra. V porovnaní so survivalom v Na ostrí noža tragicky podané útoky medveďa (ktorý sa pohybuje ako duch i keď má pol tony) s šablónovitými postavami. Scenár na začiatku nadhodí zopár tém (pytliaci, podplatený šerif), ktoré nevedú vôbec k ničomu, ale aj tomu honu na predátora chýba šťava. 4+/10 ()

Ivo

Tak začněme pozitivně nějakými těmi plusíky: 1. krásná aljašská příroda. 2. krásná aljašská příroda. 3. krás .. pardon ... chtěl jsem říct Lorne Malvo 4. hmm, nic dalšího už mě nenapadá :) A teď z opačného konce: 1. ve skoro hlavních rolích dvě plastové navoskované modelky (jedna bez uší), které při náročných dálkových pochodech v tamních lesích působily asi stejně autenticky a věrohodně jako třeba slon nebo palma tamtéž 2. záludný sadistický mega medvěd staticky se vzpínající a chrabře řvoucí jako za dávných časů Gappa nebo Gamera kontra Gaos :) 3. silní choleričtí bratři v teplém triku statečně a téměř nezranitelně bojující tváří v tvář a drápem v dráp s dotyčným zlým medvědem též prostřednictvím účinných chvatů, vpichů a kontaktních soubojů (zanechávajících na kůži hrdinů i po komplexním mnohatunovém zalehnutí pouze pár drobných škrábanečků) včetně klasických "nečekaných" bubu prodloužení finálového zápasu. 4. dementní doprovodné dialogy a mechanicky odpadávající červeně naporcované okolní figurky. 5. na nějaký aspoň trošku decentní konec už zjevně nezbyly peníze, tak se to useklo v terénu skoro v půli věty. Takže asi tak, no ... ()

helraiser

Hodně dobrá medvědí podívaná. Super prostředí, to je prostě krása pohledět. Místy slušně napínavé a pěkně krvavé a i ti medvědi vypadají pěkně. Herecké obsazení solidní. Kdyby takhle vypadal každý ekohoror, tak by to byla krása. Opravdu moc pěkný film, který rozhodně stojí za to vidět. Tohle se prostě povedlo a můžu s klidným svědomím doporučit. ()

zberatel

Dalsi macko zvany Bart, velky, silny a beha rychlejsie ako vy :) Skoda len tej odflaknutej CGI krvi. Svojho starsieho brasku uz neprekona, takze ked chcete vidiet v plnej sile jedineho a PRAVEHO medvedika BARTA, pozrite si THE EDGE z 97ho :). ()

bakeero

Slabé 3*, ale dám je. Úchvatná příroda, ucházející medvídek, překvapivě silná herecká sestava z bývalých hvězd druhé kategorie. Škoda, že se to nepovedlo víc. Detaily na Filmfanatic.cz. ()

Demonic189

Skvelo obsadená bečkova kokotina, z ktorej som si odniesol iba jeden poznatok - naši hlavní hrdinovia mali asi menšie poruchy zraku, lebo namiesto medveďa vždy triafali vedľa stoja halúzky a kmene stromov (s blížiacim sa koncom smiech naberá na intenzite). Zle zrežírované (film pôsobí ozaj televízne), zle zahraté, zle napísané - až na pekného macíka teda slabota. ()

gemi

V osmdesátkách by to byla pecka. Dneska je to špatný vtip. Debilní film s debilními postavami, kterým vévodí "superlovec", jenž má sice hubu plnou keců, ale neumí pořádně střílet, jde na lov medvěda s koněm (?!) a tím medvědem se nechá akorát sežrat. ()

Baron Noktur

Po všetkých stránkach hotová tragédia s neskutočne zle zrežírovanými scénami, smiešnym chovaním postáv a biednym pokusom o vykreslenie charakterov. Z filmu je cítiť, že film bol poriadne prestrihaný, čo je škoda, pretože s pridaným pôvodným obsahom z toho mohol byť fakt dobrý film. Takto ale nie. Najlepšie na celom filme je hudba a niekoľko pasáží dobre vykreslenej atmosféry. Musím ale povedať, že od druhej polovici sa film zlepší a s priblížujúcim sa koncom dokáže zaujať, no otrasný záver to opäť všetko pochová. ()

Likan7

Co přimnělo tak známé herce, aby se psali takový kravině proboha? Pokaždý, když přišel na scénu někdo nový, jsem byl překvapěnější, protože Marsden, Thorton nebo Jane jsou celkem známý tváře. Všichni tu běhají po lese, jeden má dokonce koně, a 80 minut stopáže je honí nasranej terminátorskej medvěd, který chce všechny sežrat. Všichni se chovají jak totální dementi, na konci medvěda neskolí ani skvělý počítačový oheň a vy jen čumíte co se to na obrazovce děje. Hrůza, nuda, blbost, která si nezaslouží ani Vaši pozornost, natož tyhle solidní herce. ()

Armin82

Klasické Béčko či Céčko. Stačí obsadit nějakou tu pěknou ženskou, pohlednýho chlapa, nacpat tam známější jméno, trošku zabrknat na nervy a máme tu další z mnoha průměrných filmů, kterých USA vyprodukuje desítky ročně. Scénář děsnej a nelogickej. BBT chce zabít Grizzlyho, kterej jde nesmyslně po hlavní čtyřce a stále jde svou cestou, nechápu. Přitom se najednou objeví vedle nich, nechápu. Grizzly se chová jako člověk a sleduje oběti, není vidět, je tajnej, nechápu. Na konci je 10 cm od jedné z protagonistek a jen na ní řve a nic, kdyby byl tak hladovej, jak se celej film zmiňuje, tak by s ní honem rychle zacvičil. Všechny předchozí oběti Grizzly sejme, BBT se na konci objeví s maskou Bishopa z Vetřelců jakoby nic, nechápu. Marsden si to s Grizzlym dá 1v1 a má jen pár škrábanců,nechápu. Efekty hrozný, počítačově nezvládnuté,prostě bída. 40% za krasnou přírodu, Thomase Janea a pohlednou Michaelu McManus :) ()

Acrobat

Priroda je istiacim voditkom, kde umiestnit partiu ludi s prekombinovanymi osudmi proti zvieratu, ktore si z nevysvetlitelneho dovodu zmylilo potravinovy retazec, zaobali do pozeratelneho faktu. Lesikom si ideme medveda si chytame. Ten bezi ozlomkrky, ani Bob ho netrafi. Drvi ich nastastie takmer vsetkych, slusne krvavo, sekvoja je nemym svedkom. Hackl ale nechce sokovat alebo vyuzit prekvapenia, a tak okrem prepichnutej nohy a rozdrvenej hlavy, sa serviruje rychly spad obycajnych lesnych potuliek. A je tam medved. (Videne 21.3.2020, Markiza archiv) ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)