Horor / Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2016, 92 min

• qxkamo

Zhruba polovicu filmu sa skutocne nic nedeje, podarilo sa mi 2x zaspat a ked sa to konecne zacne rozbiehat, tak je koniec. Scenarista mohol prvu polovicu skratit na 5 min. a vyuzit druhu polovicu filmu na celkom dobry akcny sci-fi triler. Btw, s hororom to nema nic spolocne. Nebudem spoilovat, ale prave ten koniec pomohol vyhnut sa hodnoteniu Odpad.(14.12.2016)

• Frajer42

Spoilery! Tvůrcům se pravděpodobně dost líbil film Ex Machina, který se rozhodli ze značné části okopírovat. Přidali pouze pár bezvýznamných obětí, vyměnili prostředí za podstatně ošklivější a umělou inteligenci zde nevyrobili za použití tranzistorů, nýbrž použili kmenové buňky. To vše vedlo k výrobě dějové linie, která se mi ani přes velice kvalitní herecké obsazení nijak závratně nelíbila, byla dosti nedomyšlená a částečně i nelogická. Divákovo oko potěší zřejmě jen pár akčnějších scén. Celý snímek mě neskutečně iritovala ošklivka Kate Mara jejím pokusem o herectví, až jsem se v závěru dozvěděl, že toporné herectví měla v podstatě v popisu práce. Vzhledem k tomu, že reprezentovala umělou inteligenci. Naopak mě dost potěšila účast Rose Leslie, která je sexuálně atraktivní a Tobyho Jonese, který je vše, jen není sexuálně atraktivní. S přimhouřeným okem pálím dvě hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Asia_Power a uživatel AlistairMir.(21.1.2017)

Podarené, vkusne obsadené a výborne zahrané. Na Lukeho Scotta, na jeho prvý film, obrovské prekvapenie, ktoré ma držalo v napätí viac, ako jemu podobná Ex Machina. Morgan jednoducho ponúkol viac, hlavne čo do osobnosti a psychológie jednotlivých postáv. Je prirodzené, že Ridley dohliadol na projekt a pán režisér sa za to vôbec nemusí hanbiť. Výborný štart do Lukeho kariéry, a keď sa rozhodne ostať pri tomto žánri a štýle, tak sa rozhodne máme načo tešiť. P.S.: Kate Mara pekný "comeback". :)(22.1.2017)

• Fr

,,MORGAN NENÍ „ONA“. JE TO „TO“. HYBRIDNÍ BIOLOGICKÝ ORGANISMUS…“ /// Vyprávění vo A.I. 4tý generace má zajímavej casting, kterej dělá co může, aby předvedl citový vazby k experimentu. Ovšem vypravěčský trumfování mezi postavama, žádnej diváckej orgáč nepřináší, takže se na to snažej dát zapomenout počtem mrtvol v závěrečný hororový půlhodince. Bonusem má bejt K. Mara, udivující útlým pasem, vyvinutou práskačkou, malou nožkou a tím, jak chce bejt drsná. Že by aspoň tohle stálo za zapamatování? Zapomeňte. Nefunguje ani závěrečná pointa. Takhle to hold dopadá, když uměláka učíte lidskejm vlastnostem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám, kam mě dovede láska k parchantovi. 2.) Stará začala učit uměláka nový kousky. 3.) Thx za titule „westside“ /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(29.12.2016)

Keď vynechám pár nelogičnosti (prepichne ju brucho, postaví sa a bije sa ďalej? A následovne nemá na svetri ani škvrnu? Alebo vidí ako jej zomrie kamarátka a len stojí a pozerá sa do blba?) tak je Morgan výborný akčný sci-fi thriller s dobrou zápletkou, kvalitnými ženskými súbojmi (miestami pokazili strih, ale pozerať sa na to dá) a dobrými hereckými výkonmi (sústredená A. T-Joy, drsná Kate Mara). Film si drží aj napätie, ktoré je od polovice filmu až do konca, takže film vôbec nenudí. Uvažoval som aj nad štyrma, no je tam veľká kopa nelogických vecí a dialógov a spackaný záver film, ktorý sa snaží byť chytrý (no a nevychádza sa mu to). Na jedno pozretie to stojí, ďalšie neplánujem. BTW: od hororu to má predsa len ďaleko. 65%(23.5.2017)