Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

Folky

Příběh sice moc nefunguje a film by určitě chtěl zkrátit, celkově mě to ale hodně bavilo a několik scén si zapamatuju. ()

Rathalos

Celkom vydarena ceska krimi komedia,ktora ma pobavila,hlavne Ondrej Sokol,ten bol vyborny a koniec bol fakt podareny,necakany...:-) ()

Harry_

Hořká komedie, chvíli crazy. Občas zbytečná vulgarita (na Suchoše to furt naštěstí nemá). Věrohodné záběry maloměsta, méně věrohodný závěr. Ale nemusí být vše jednoznačné a elementární zamyšlení film vyprovukuje. 70 % ()

Yancl

Takhle .. pokud bych si měl vybrat hrstku těch "lepších" filmů české produkce posledních deseti let, KRÁSNO bych tam s radostí zařadil. Ondra Sokol to uměl natočit s jakýmsi moderním přístupem, který je mi blízký. Řada scén nepostrádá opravdový humor a člověk se fakticky zasměje. Ano, jsou tam hluchá místa a občas to postrádá logiku, ale celkově vzato, není to špatný film a o to víc, na české poměry i zábavný. A Ondra Sokol je sympaťák s hereckým talentem :-) [66%] ()

horovska

Pár opravdu vydařených vtipů a situací a skvělá kamera bohužel nezachrání špatný scénář a naprosto nevyváženou dějovou linku. Příběh je ze čtyř pětin času velmi statický a je to spíše jakési náladové podobenství návratu dvou kamarádů do místa, se kterým je spojují vzpomínky na prožitá dětská a asi i studentská léta. Druhý probíhající děj je tak trochu kriminální, ale je spíše v pozadí. Když se pak na konci filmu strhne až tarantinovská přestřelka, je to sice směšné - a asi mělo být - ale vzhledem k okolnostem děje, kdy se celou dobu hraje o to, kdo zavinil smrt matky Michala, promícháno s drsnými v scénkami, patřícími spíše do vážného psychologického filmu - to všechno už působí jako guláš smíchaný se švestkovými knedlíky...Skvěle vystihuje mé dojmy komentář Marigolda. ()

Ozzy2 odpad!

Ne, koukám na to 20 minut a fakt to nejde.Sokol je fakt ještě větší ubožák, než jsem si díky Partičce o něm myslel. ()

anitae

To byl teda materiál, splácanina všeho možnýho. Ocení asi jen milovníci Sokola a Šumperku, mě žádná z postav za srdce opravdu nevzala. Divný recepční v divném hotelu, a jestě divnější policajt a pohřebák...dlouho nic a pak pět mrvol...ufff...2* ()

Black-star

Jako prvotina, OK. Ale jinak nic moc, kromě pár vtipných situací a skutečně humorných vtipů, je to ve smyslu taky o ničem. Roden se mi ale líbil opět hrál takového zvláštního úchyla. No a pak se mi taky líbil konec :-D Ale celkový dojem hodně zaostává za očekávaným... ()

Aleix

Jako NEfanda Ondřeje Sokola jsem se vcelku bavil a to musím uznat ,že si to pan režisér napsal na míru... Vtipný pasáže s Davidem Matáskem a skvěle sehraná role Jany Pehrové. Jinak lidem ze Šumperka se to asi líbilo víc (byl jsem na tom v tamním kině) a možná kdo zná region a atmosféru města v tom uvidí víc kouzel , za mě 50 % ()

MilesTeg

Viděno před 3 hodinami a s dozníváním všech praštěných fórků v hlavě mi to atmosférou připomínalo Fargo, jen takové malé a česko-šumperské a na rozdíl od mé přítelkyně, kterou konec nadzvedl a jako obvykle prohlásila, že větší blbost už dlouho neviděla (to ovšem říká pokaždé, naposled před týdnem po Dědictví 2), já si to docela užil. A skvělý Matásek :-) ()

radeckator

Šumperk nejsou Bruggy a Ondřej Sokol není Martin McDonagh i když asi chtěl. Takový zvláštní patvar, toto dílko. Chvílemi si film hraje na psychologické drama, obratem to zabije pokusem o komedii, pokus o komedii prázdnou pasáží atd.. Přišlo mě, že Sokol měl strach, že už další film nedostane šanci natočit a tak radši splácal rovnou hned dva do jednoho. I tak je to lehce nad průměrem oproti současné české tvorbě z poslední doby. ()

waska

Pár slibných a zajímavých momentů, pár vtipných situací, ale nemůžu si pomoct polovina filmu mi přišla vyloženě nudná. ()

Veronica27

Ze začátku mi to přišlo, jako takové dvou hvězdičková relaxovka, ale Ondřej Sokol tomu dodával jakýsik šmrnc, takže ještě jednu přidám . ()

markotter

Já bych tak moc chtěl, aby se to Ondřejovi Sokolovi povedlo - tuším v něm totiž dřímající potenciál. Bohužel - nepovedlo. Nejhorší na tom je ta nuda. ()

mogul01

Největší a zároveň defakto jediné zklamání ve Varech (viděno na festivalu 2014). Ke konci jsem musel odejít z kina na autobus, takže posledních 20 minut, jsem dosledoval později doma, ale nijak mě to nevadilo. Napínavé to není, na postavách mi nezáleží a humor je velmi slabý. Ani žánrově se to nedá zasadit, přemýšlím, co vlastně chtěl režisér natočit. Myslel jsem, že Sokol se předvede ve větší parádě, škoda. ()

kwaicheng odpad!

Žel, Sokol je dement. Žel podruhé, co mohlo být zajímavé téma s naznačeným potenciálem (utopená matka, návrat na rodnou hroudu atd. zůstalo totálně nevyužito. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST