Kevin Costner září v Disneyho snímku McFarland, USA, dojemném filmu jeho oblíbeného žánru sportovních dramat, založeném na skutečném inspirativním příběhu outsiderů triumfálně překonávajících obrovské překážky. Když trenér Jim White přijede učit na střední školu, kterou navštěvují především Latinoameričané, poměry nejsou nejjednodušší. Když však trenér objeví výjimečné běžecké schopnosti chlapců, věci se mění. Kromě jejich talentu to je síla rodiny, vzájemné oddanosti a pracovní morálky, která je transformuje do šampionů přespolního běhu a pomáhá jim dosáhnout jejich vlastního amerického snu. Zažijte tuto povzbudivou oslavu lidského ducha v dramatu McFarland, USA. (Filmbox)

dom1niq

McFarland je neuveriteľne motivujúci film. Tým chlapcom mexickým proste nešlo nefandiť. Popri neuveriteľne ťazkej práci na poli, sa dokázali venovať aj tak náročnému športu, ako je cezpoľný beh, len aby niečo dokázali a mali o niečo lepšie vyhliadky do budúcnosti. Kobúk dole pred nimi. Celkovo film okrem športovej časti taktiež nahliada do života latinskoamerickej komunity, ich rodinnej súdržnosti a vytrvalosti. ()

hony23

Začíná finále celostátní ligy v přespolním běhu a po startovním výstřelu všichni SPRINTEM vyrazí vpřed! Takhle to dopadá, pukud film o běhání točí někdo, kdo nikdy neběhal... Jinak sledujeme typický film z prostředí školského sportu, kdy svérázný trenér převezme bandu outsiderů a nemakačenků a udělá z nich nejen nejlepší sportovce ve státě, ale ještě své přátele, což zajisté dojme nejednoho diváka. Kevin Costner se tu ale po dlouhé době objevil v roli, která mu sedne a se svými muchachos nás za pokřiku DONDÉ ESTÁ ZAPATERIÁ na dvě hodiny i přes všechny výtky slušně zabaví. ()

Fajung

Jedna z najlepších športových drám, ktoré som videl a možno TOP 3 za posledných 5 rokov. Krásne, skutočné, reálne. Malo to srdce, malo to príbeh, myšlienky, motiváčný nádych, a človek má po dopozeraní výborný pocit, ktorý pretrvá. Mrzí ma trošku hodnotenie tohto filmu, ale zrejme to je zapríčinené, aj slabšou reklamou na film, ktorý sa odvíja od menšieho rozpočtu, ktorý je pochopitelný v danom žánri. Avšak, v tomto prípade výnimka potvrdzuje pravidlo, a USA MCFarland je čiernym koňom medzi športovými drámami, a nájde si svojich fanúšikov, rovnako ako si našiel mňa. Costnerovi sedia filmu tohto typu, je v nich ako doma a herci ala mexicanos odviedli dobrú prácu. Jednoduchý príbeh v silnom prevedení. To sa dnes tak často nevidí. 90% ()

bonovox

Takéto filmy amíci jednoducho vedia. Príbeh o silnej vôli prekonávať všetky prekážky, ktoré prináša život a šport. Costner tieto postavy dokonale zvláda a mal by sa ich držať aj naďalej. ()

rytir1

Podle Csfd sem čekal 5ti hvězdičkový filmík, ovšem zde ani zdaleka není Costner tak skvělej jako s Draft day. Ovšem i tak je vidět, že tenhle žánr umí. ()

Radek273

Přecitlivělý děj možná až zbytečně bere pozornost, nicméně jde přeci jen o Disney. Každopádně snímek o běhání a ještě na základě skutečných událostí nakonec převládli. ()

tomino28

Je to americký sportovní film natočený podle skutečné události v hlavní roli s Kevinem Costnerem a není to o americkém fotbalu - to je úspěch číslo jedna! Možná proto, že hlavními hrdiny jsou kluci z Latinské Ameriky. A pokud jste někdy běhali, budete mít pro všechny postavy ve filmu mnohem větší pochopení. Jinak se jedná o pohodový snímek, který ničím neurazí, nijak zásadně nepřekvapí, a nabídne pár (až příliš) srdceryvných momentů, ale ty jsou podávány v únosné míře, takže nezkazí celkový povedený dojem. ()

jjjerry

Perfektní Kevin Costner. Velmi dobrý scénář, perfekní hudební doprovod. Po konci snímku jsem měl chuť se jít proběhnout ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

A4finity

Uznávám, že se film drží už poměrně zajetých, možná i trochu ohraných vzorců sportovních filmů z prostředí střední školy, nicméně z té dlouhé a někdy trochu už nudné řady 100% vystupuje a hlásí se právem o místo v popředí. Skvělé, naprosto uvěřitelné herecké výkony a to nejen od očekávaných charakterů, daly velice solidní základ celé dojemné hispánské přehlídce. Vyzdvihnu především Carlose Prattse, kterému role padla jako ulitá a nádherně vystihl celou proměnu postavy. Velice zdařilý snímek, který si určitě zaslouží pozornost. ()

tomas.malo

Ak niečo Disney stále vie dobre točiť, tak sú to športové filmy podľa skutočných udalostí. A tento rozhodne nie je výnimka! ()

durkes

Filmy o športe, a ešte dobre spracované podľa skutočných udalostí, ma vždy dostanú. Túžba po víťazstve, morálne kecy okolo toho, to je moje. Takže opäť jeden z vydarených filmov, kde z outsiderov sa stanú hrdinovia. Kevin Costner opäť chytil dych a jeho výkonu som uveril. Fajn pocity z víťazstiev v športe i živote sú nenahraditeľné. Som spokojný a uronil som aj slzu. ()

raru

Sto krát videné so starnúcim Kevinom Costnerom,ktorý tu mal byť skôr starý otec vzhľadom k svojmu veku. ()

Snakefinger

Další z nekonečné série kdy chudý ke slávě přišel. Nedá se upřít profesionální přístup a ve finále i velká dávka napětí, to vše ovšem přikryto plachtou patosu a klišé když chudáci mexičani pracují do úmoru na poli a pak si jdou pro radost zaběhat. Kevin Costner ale předvádí dost mdlý výkon. ()