Kevin Costner září v Disneyho snímku McFarland, USA, dojemném filmu jeho oblíbeného žánru sportovních dramat, založeném na skutečném inspirativním příběhu outsiderů triumfálně překonávajících obrovské překážky. Když trenér Jim White přijede učit na střední školu, kterou navštěvují především Latinoameričané, poměry nejsou nejjednodušší. Když však trenér objeví výjimečné běžecké schopnosti chlapců, věci se mění. Kromě jejich talentu to je síla rodiny, vzájemné oddanosti a pracovní morálky, která je transformuje do šampionů přespolního běhu a pomáhá jim dosáhnout jejich vlastního amerického snu. Zažijte tuto povzbudivou oslavu lidského ducha v dramatu McFarland, USA. (Filmbox)

Figu

Po dlouhatánské době supr zážitek z životopisné story se sportovní tématikou. Také skvělým Costnerem a Bello! Doják jak má být, který si určitě zaškatulkuji, jako jeden z nejpovedenějších v roce 2015. Jinak musím podotknout, že to jak se po posledním závodě zachoval trenér White, to je ta skutečná síla, víra a hrdost!!! Závěr filmu, kdy nám o třicet let starší hoši - skuteční běžci z McFarlandu vyklusávají, je tou nejúchvatnější třešničkou na dortu! 90% ()

Martin741

Opat jeden z tych pozitivnych filmov , i ked existenciu tzv. americkeho sna po financnej krize uz dost spochybnujem. Tu vsak nejde az tak o tzv. americky sen, ale o volu a silu prekonat prekazky a stat sa v niecom dobrym. Tuna konkretne ide o to, ako par latinoamerickych chlapcov naucit behat a a vitazit v kadejakych sutaziach - uz sa ani nepamatam, jaxa to presne volalo. Kazdopadne pozitivny film o tom, ze sa oplati mat sen a ist si za nim : 80 % ()

bourec

Je vidět,že film točila ženská.Minimum vtipnejch scén,je to plný dojemnejch výlevů,co se týče napětí,tady taky nic,nejdramatičtější je asi scéna z mostu,a to je dost chabý,navíc když je jasný ,že žádná trága se nestane.Nebavilo,a to vůbec.40%. ()

ProNotor

Mám ve své podstatě rád sportovní filmy, viděl jsem jich hodně a tento mě hezky překvapil. Trenér našel tým běžců složený z latinoamericých chlapců, kteří jsou zvyklí tvrdě makat na polích, ale i tvrdě trénovat, nemají problém s kázní ani autoritou, ale vše berou s humorem a ve všem si najdou zábavu. Velice se mi líbil konec, že z této školy nebyla jen jedna generace běžců, ale že dosáhla úspěchů i v dalších letech. ()

laik_60

Vôbec nejde o Costnera, ani o spústu amerického pátosu a klišé, ide o dej pravdivý príbeh, čo chlapci dokázali v podmienkach skôr slumových ako amerických, a záver filmu to len potvrdil, čo dokáže vôla a chcenie. Ach jo !!! ()

Juto

Film s dobrou náladou, ktorý možno beží na vopred určenej trati, ale srdce, ktoré na ceste ukazuje, je to, čo z neho robí víťaza. 7/10 ()

Icefist

Tradiční Disneyho sportovní pohádka v klasicky slušivém kabátku. Costner je pro podobné role jako zrozený a není se co divit, že i další o(b)sazenstvo kolem něj se podařilo zvolit vhodně. Příběh umí upoutat a tak se i přes veliké množství klišé dá hodnotit nadprůměrně. Sice jen mírně, ale nadprůměrně. 60 % Oblíbená část- Joseho školní práce ()

majo0007

Bez debaty, Kevinovi "športovky" pasujú! Takúto story ste možno videli xkrát, kde sa z lůzrov stanú winneri, ale furt sa na to dobre pozerá. Každopádne 4* zaslúžene, ja som si dal k filmu papuče, popcorn a vychladeného Kelta, a držal som tým harantom palce! ()

Tosi

McFarland je staromódní, rodinný, inspirující, srdečný film (snad jsem nic nevynechal), se sportovní tématikou, kde odhalení konce trvá asi první minutu, přesto byl dobrý a nenudil mě. Kevin se zdá našel na stará kolena svoji novou parketu ve sportovních filmech, inu proč ne, figuru má furt dobrou, chrup se zdá být rovněž v pořádku, takže klišé neklišé, vstávat a cvičit. ()

viperDavid

Mám rád sportovní filmy, zvláště ty podle skutečné události. A opravdu ty co se povedly a to je jeden z nich. Nenechte se mílit místama trapným scénářem alias promlouvám ti do duše. McFarland je opravdovým filmem s opravdovým závěrem ()

Johnny.ARN

Silno motivačné. Po dopozeraní som mal chuť vybehnúť minimálne na Vinohrady a cestou spať očesať nejaké pole aspoň plné kukurice. Mexikánci síce hrdo spievali národnú hymnu USAA, ale gény nezapreli. Páčilo sami, že tam nebol žiadny neger, ktorý by to povyhrával, ale ostalo to na domácej pôde. U Costnera mi chýbala nejaká silná motivačná reč, ale z budúcich gangstrov vykresal cezpoľných bežcov s výdržou a odhodlaním. Prelínajú sa tam rôzne línie, postavy si taktiež svoje užijú a to teplo priam až cítite. Lepšia motivačka podľa true story. 3 z 5 ()

Mrkvič

Pěkný příjemný lidský příběh o začleňování do cizí kultury. O sport tu vlastně ani tolik nejde, ale i tak je sportovní historie městečka famózní. Někomu nemusí sedět americká hymna, ale byla zahrána skvěle. Někomu nemusí sedět tlouštík, co tak překvapivě běhá, ale zde to výjimečně nevadí, protože ta postava má z mnoha jiných pohledů hlavu a patu. Prostě takhle to má vypadat, když i fůra klišé je převálcována vykreslenýma postavama a příběhem. ()

Ryuuhei

Skvělý, moralisticky nepřehnaný film! Jak mě normálně zhlédnuté filmy v poslední době neberou, tadyto mě chytilo už od začátku. A sportovní téma vůbec nevadilo - ba naopak. Kolik filmů je o běhu? (Mimo běh Forresta Gumpa, samozřejmě.) Citlivě, až dojemně podáno. Už od okamžiku, kdy se kouč sám snažil pochopit život svých svěřenců tím, že se do něj byť jen dočasně zainteresoval. Velmi hezky vyobrazen život chudé, latinskoamerické komunity v kontrastu s rčením „když se chce, tak to jde.“ Odcházel jsem od filmu na pokraji řevu. 95% ()

Kmotr76

Vůbec jsem tomu nevěřil, ale celkem mile mě to překvapilo. Není to nic světoborného ani nového, jedno klišé střídá druhé a pár momentů opravdu k nevydržení (přeci jenom, občas je fakt znát, že to je Disney). Musí se nechat, že to nepostrádá, ani napětí, ani emoce. Pohodový film. ()

rockwoman

Vítej v McFarland, Blanco. Pokud si chceš získat jejich důvěru a pozornost, musíš mít velké srdce jako oni. Kevin Costner v roli, která mu opravdu slušela. Pěkný film a stojí za to přečíst si i pár rozhovorů se skutečným Jimem Whitem. Na společné fotce s Kevinem Costnerem mi připomíná Clinta Eastwooda. :-) ()

venison

Klasické sportovní americké drama s happy endem, které Hollywood každý rok vychrlí několik.. Trenérský outsider Kevin Costner trénuje menšinové běžce.. Rozhodně neurazí, ale existují i lepší sportovní dramata made in USA.. ()

hanagi

Nejen sportovní film, ale hlavně sociální drama, což mě bavilo nejvíc. Jak mohou takto živořit lidé v úrodné oblasti, kde neustále něco dozrává, kde se stále něco sklízí? Tady není nedostatek práce, ale je tak podhodnocená - vždyť imigranti z Mexika jsou rádi i za to. Škoda jen, že zajímavý příběh se drží osvědčených pravidel a snaží se jen a jen o to, jak diváka dojmout. A tak zamáčknu slzu a přiznám, že mě na chvilku taky dostali. Project 52 Films by Woman. ()

progression

Klasické sportovní drama podle skutečné události. Kevin Costner si roli trenéra, který se shodou okolností z trenéra amerického fotbalu přeškoluje na trenéra přespolních běžců, evidentně užívá, Ale není to zdaleka jen film o sportu, ale především o vztazích rodinných i sociálních. Připadá mi, že "ryzost" sportovních výkonů, charakterů i mezilidských vztahů je velice často nepřímo úměrná ekonomickým i sociálním poměrům, ze kterých zúčastnění vyšli. Je tomu tak i v tomto filmu a bohužel to čím dál tím častěji platí i v reálné skutečnosti a netýká se to zdaleka jen sportovců. O peníze přece jde až v první řadě a to ostatní jde bohužel až na vedlejší koleje. V tomto filmu ti "ryzí" hrdinové i díky těm "hodnotám navíc" uspějí, ale ve skutečném životě bohužel nebývá vždycky happy end. Nevím proč, ale při sledování filmu se mi několikrát vybavila rodina Hmongů z vynikajícího Eastwoodova filmu "Gran Torino". Film tématicky dost odlišný, ale ten motiv charakterů, soudržné rodiny i vzájemných vztahů se od hispánských rodin v tomto Carově "sportovním" snímku ani tak moc nelišil. ()

Mishqo

80-85% ... Športových filmov typu "from zero to hero" je už požehnane veľa a preto by si tvorcovia mali dvakrát rozmyslieť či sa do danej tématiky pustia. Nie je nevyhnutné prísť s niečím úplne novým, ale predať to tak, že to človeka osloví, zabaví či dojme, či už s využitím klíšovitých schém alebo bez nich. McFarland je zapadnuté kalifornské mestečko poblíž mexických hraníc, ktorého populáciu tvoria z veľkej časti mexickí imigranti a ich potomstvo. A tu prichádza horkokrvný muž (Costner) s poslednou šancou na zamestnanie a snaží sa vyformovať niečo z miestnych stredoškolákov, no zároveň brať ohľad na ich spoločenské nastavenie a kultúru. Mňa to oslovilo, miestami zabavilo a koniec koncov aj dojalo. ()