Vynikající Nataša Gollová v roli majitelky zchátralého hotelu. I zde, stejně jako ve filmu Eva tropí hlouposti ji zdatně sekunduje Oldřich Nový, tentokrát v roli nápadníka. A pozadu nezůstávají ani pánové Pivec, Pešek a Novotný - Vy jste pozůstalí? Ne, my tady spíše pozůstáváme. Nestárnoucí komedie.(16.9.2010)

"Kdo byl Pipin Krátký?" " Nevím, ale Vy jste na mě krátký! " .Bravůrní komedie s úžasnými herci. Pešek a Pivec jsou prostě komici. Patřilo to k jejich mládí a způsobu filmového žertování té doby. Bylo inteligentní a etické narozdíl od dnešních komedií, které se podbízejí vylučováním tělních tekutin a projevy grkání, prdění a blití. Tady šlo o lehkost humoru. a to mi žalostně chybí. Kdy užý někdo natočí zase něco tak geniálního jako naše staré komedie? Áááách jóóó. :-))(21.2.2012)

Stará herecká garnitura chrlí hlášky, včetně pana Futuristy, který se zde objeví na 45 vteřin. Martin Frič si pohrává s postavami, dává jim volnost a díky tragickým omylům je nechává procházet parádními dobrodružstvími, ta které se nemusí stydět ani pes Goro. O to smutnější je fakt, že pro dva herce tímto filmem skončila herecká kariéra. Jeden ji ukončil dobrovolně a druhý nuceně, ale to jsou jiné příběhy.(20.3.2011)

Hotel Modrá hvězda je velmi hezkým filmem z dob dávno minulých. Popravdě jsem na černobílé, československé filmy nijak zvlášť nebyl, ale musím se přiznat, že Hotel Modrá hvězda to změnil. Zprvu jsem si myslel, že mne nemůže překvapit, ale opak byl pravdou. A přibývajícími minutkami se mi jednoduchost příběhu začala líbit. Prozřel jsem a zjistil, že i starší a komornější snímky mají co nabídnout. Hezký film z doby minulé, s úžasnou písní.(21.5.2009)

Nataša jako majitelka hotelu ne zrovna prosperujícího s husím brkem za klobpukem. A trojice spolubydlících L.Pešek,J.Pivec a A. Novotný. Do toho O.Nový ,který v tom hotelu se hodlá oženit ,jenže jeho vyvolená A. Mandlová ,jako vždy rozmazlená snobka čeká na něj ve stejnojmeném hotelu ,ale na jiném místě. Za zmínku stojí role strážníka v podání Jára Kohouta a opilého Ference Futuristy.(18.12.2007)

• - Antonín Novotný se v tomto snímku objevil před kamerou naposledy. Škoda! Po válce nastoupil kariéru úspěšného chemika. (Kulmon)

• - Poslední film Čeňka Šlégla. (Kulmon)

• - Film byl poprvé uveden na Filmových žních ve Zlíně 31. 7. 1941. Zdroj: Český hraný film 1930-1945, NFA 1998. (NFA.cz)