Nataša Gollová se svým zjevem roztomilého a ztřeštěného diblíka nezklame v žádné své roli. Komedie plná omylů a nedorozumění dokáže zpříjemnit filmový večer. A já jako host v Hotelu modrá hvězda, nejlépe ve IV. okrese, nejsem snob a preferuji útulnou, domáckou a přátelskou atmosféru, jsem se cítila jako v bavlnce. Do uší mi hrálo příjemné "Jako slunečnice každýým dnem, otáčí se za sluncem. Tak já stále hlavu svou otáčím jen za tebou..", šampaňské teklo proudem a měla jsem skvělou společnost. To vše za babku. Doporučuji se ubytovat.(21.2.2020)

Můj nejoblíbenější hotel. Je krásné vracet se do něj a pokaždé v něm potkat okouzlujícího Oldřicha Nového a krásnou Natašu Gollovou, jak spolu romanticky, znovu a poprvé stolují v jeho staré a útulné hale, obletováni trojicí sympaťáků Peškem, Pivcem a Novotným, a před vchodem se pokaždé nechat rozřehtat vtipným Ferencem Futuristou. A přestože je zima a venku bílý sníh, najde se jen málo tak hřejivých míst, jako je tohle.(19.5.2020)

Krásná, vkusná a milá komedie s tradiční porcí rozzářených úsměvů, až se dělají vrásky v koutku oka, jak se na onu dobu slušelo. Za jednu noc se zamilovat a chystat svatbu, to je přece pohádka :-) A libozvučná intonace plus luxusní akrobatický výkon pana Nového :-) metat takové kozelce, to není žádná legrace(4.3.2015)

Prostě klasika, co k tomu dodat, jedna z nejlepších komedií z doby okupace, role ušitá na tělo Nataši Gollové, typický milovník Oldřich Nový (jeho milostné vyznání Nataše ovšem považuji za nejslabší scénu filmu), stejně tak chladná Adina... Pak ovšem trojice squatterů - hele, ono to existovalo už tehdy - Pešek, Novotný, Pivec (i ten svazek Novotného a Mandlové byl trošku slabším místem, pokud o tom člověk víc uvažoval). Inka Zemánková a její Slunečnice. Opilý Ferenc Futurista na kluzkém ledě a ponocný (?) Kohout. Frič prostě tohle uměl a vznikl film, který je promítán často, ale s úspěchem.(17.7.2015)

Opět stejná romantická komedie o nesmělém laškování mezi dvěma osůbkami v čele s bezchybným Oldřichem Novým . Ten chlap byl v tu dobu pro ženy bohem, doufám že se to poštěstí i mě. Jen škoda že film mě nepobavil tak kvalitně, jako jiné snímky s tímto protagonistou. - 6/10 -(1.3.2015)

• - Dům, který představoval Hotel Modrá hvězda se nachází v Praze v Charvátově ulici č. 6. (Kulmon)

• - Poslední film Čeňka Šlégla. (Kulmon)

• - Písničku "Slunečnice", která proslavila Inku Zemánkovou, napsal herec Josef Gruss. (Elisebah)