90% - Tato krásná pohádka se sladkými hereckými výkony mě vždy potěší. V ten laskavý svět, který je u filmů "pro pamětníky" tak často označován za naivní, je přece čas od času nutné věřit!(27.12.2007)

Tak sladká a milá Nataša Gollová.(25.5.2014)

Slušná crazy komedie, jejíž propracovaná zamotanost by se neztratila ani Západě, ovšem k plnému hodnocení mi chybí větší údernost vtipů, která se asi během sedmdesáti let zčásti vytratila. Nicméně Oldřich Nový a tentokrát hlavně Nataša Gollová jsou výborní.(28.10.2009)

Příjemná podívaná ( hlavně v dnešní době triků a akce ) na nedělní dopoledne, jejíž stáří filmu naopak prospívá (zraje jako víno ).(29.5.2007)

Skvost ! Příjemné pokoukáníčko, zasněníčko, pan Oldřich Nový jako nesporně nějvětší legenda našeho filmu.(26.8.2011)

• - Dům, který představoval Hotel Modrá hvězda se nachází v Praze v Charvátově ulici č. 6. (Kulmon)

• - Antonín Novotný se v tomto snímku objevil před kamerou naposledy. Škoda! Po válce nastoupil kariéru úspěšného chemika. (Kulmon)

• - Písničku "Slunečnice", která proslavila Inku Zemánkovou, napsal herec Josef Gruss. (Elisebah)