Stává se mi stále častěji, že první polovina filmu je mnohem lepší než ta druhá. Je to dost možná způsobeno mnou samým a neschopností udržet se v pozoru po celou dobu, nebo skutečně takové spoustě snímků zkrátka docházejí baterky. Po vynikající první půlce se v jednu chvíli film stává skoro otrokem písně Slunečnice a poté až do konce to již zdaleka není tak zábavné jako na začátku.(1.5.2006)

Krásná, vkusná a milá komedie s tradiční porcí rozzářených úsměvů, až se dělají vrásky v koutku oka, jak se na onu dobu slušelo. Za jednu noc se zamilovat a chystat svatbu, to je přece pohádka :-) A libozvučná intonace plus luxusní akrobatický výkon pana Nového :-) metat takové kozelce, to není žádná legrace(4.3.2015)

Je málo černobílých filmů, který mám rád, ale zrovna tento, ne jenže ho mám rád jako černobílý film pro pamětníky, ale patří do mé top 10. Nataša Gollová a Oldřich Nový jsou skvělá dvojka. Akorát ten song Slunečnice mi lezl na nervy, já bych to osvěžil troškou diska :D. Chtěl by jsem žít v tak pohodovém světě ve kterém se odehrává právě Hotel Modrá hvězda a další tyto povedené snímky...(3.2.2009)

"Kdo byl Pipin Krátký?" " Nevím, ale Vy jste na mě krátký! " .Bravůrní komedie s úžasnými herci. Pešek a Pivec jsou prostě komici. Patřilo to k jejich mládí a způsobu filmového žertování té doby. Bylo inteligentní a etické narozdíl od dnešních komedií, které se podbízejí vylučováním tělních tekutin a projevy grkání, prdění a blití. Tady šlo o lehkost humoru. a to mi žalostně chybí. Kdy užý někdo natočí zase něco tak geniálního jako naše staré komedie? Áááách jóóó. :-))(21.2.2012)

Několik dobrých hlášek a scén, jedna kultovní píseň, ale ne vždy to drží pohromadě, ne všechny scény jsou vtipné a zajímavé, natahované to je jak moje pět let staré trenky a tentokrát to ani mezi Novým a Gollovou tak nejiskří jako jindy. Možná za to můžou poněkud neujasněné typy postav, kdy se můžou mávnutím proutku měnit, jak scenáristu zrovna napadlo. Typický film "na rybu" - rychlokvaška na uvedení do kin před Vánoci.(16.4.2017)

• - Antonín Novotný se v tomto snímku objevil před kamerou naposledy. Škoda! Po válce nastoupil kariéru úspěšného chemika. (Kulmon)

• - Poslední film Čeňka Šlégla. (Kulmon)

• - Dům, který představoval Hotel Modrá hvězda se nachází v Praze v Charvátově ulici č. 6. (Kulmon)