Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tranquill
  *****

  "Já nejsem dáma, já jsem děvče!" Nataša Gollová je v této komedii snad nejsympatičtější dívkou pod sluncem :-) No a Oldřich Nový pro změnu hraje svou nejromantičtější roli, kam se hrabe Kristián :-) Ano, toto je jedna z nejkrásnějších starých černobílých komedií, která nebyla ani poznamenána válečnými časy...(6.3.2014)

 • Expendable
  *****

  Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale kam se hrabou dnešní české filmy na tuto klasiku. Tak nenásilné chování, povídání si o zajímavých věcech v podání skvělého verbálního projevu. Stejně jako snímek Kristián dokazuje, že pan Nový dokáže zahrát různé povahové rysy, skromnost, nerozvážnost, nejistota až k mírně namyšlenému zbohatlému floutkovi.(3.5.2016)

 • MapleLoops
  *****

  aaa to je moje srdcovka, Nataša Gollová a Oldřich Nový na mne jako právě poznávající se pár působí takovým krásně naivním,roztomilým dojmem, navíc co do komedie přidané trio povalečů a rozpadající se hotel zaměněný s luxusním hotelem první třídy, prostě klasika která nikdy neopustila místo v mém srdci. Vynikající koktejl romantiky, komedie, a dramatu který si zaslouží plný počet a jedinou vadou na kráse je trošinka naivity která vznáší stín nad jinak skvělým filmem.(21.3.2011)

 • sportovec
  ****

  Zdánlivě barvotiskový příběh byl režií i s očividnou chutí hrajícími herci rozehrán do bravurní veselohry, která sice nedosahuje kvalit KRISTIÁNA, ale ani za nimi příliš nezaostává. Ponuré prostředí chátrajícího hotelu se tak mění v takřka shakespearovské jeviště a nenudí ani salonní paralela skvěle zastávaná především nedoceňovanou Adinou Mandlovou. I trio Novotný-Pešek-Pivec, trio rázných, rozverných i dynamických mladíků, svou profesí se stále vracejících do neuspořádaných hospodářských a sociálních poměrů třicátých let, rázně tvrdí muziku. Přímo logem filmu je SLUNEČNICE Inky Zemánkové a ji doprovázejícího souboru Jaroslava Maliny, jednoho z nejproslulejších kapelníků a hitmakerů své doby. Rozvernost této veselohry nevychladla ani po desetiletích. Nevychládá ani divák všech generací, který ji zhlíží či již zhlédl.(20.10.2007)

 • kajda.l
  ****

  Příchodem slizkého Nového začně film uvadat, ale tentokrát si tuto vydařenou, rozvernou a vtipnou komedii nenechám pokazit. Díky fantastickému komediálnímu talentu slečny Gollové se rád někdy v budoucnu pobavím znovu. Škoda nevyrovnanosti snímku, první polovina je famózní, druhá slabší. Především groteskní scénky s namrznutým chodníkem film zbytečně natahují.(26.7.2015)

 • - Písničku "Slunečnice", která proslavila Inku Zemánkovou, napsal herec Josef Gruss. (Elisebah)

 • - Poslední film Čeňka Šlégla. (Kulmon)

 • - Film byl poprvé uveden na Filmových žních ve Zlíně 31. 7. 1941. Zdroj: Český hraný film 1930-1945, NFA 1998. (NFA.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace