Hotel Modrá hvězda je velmi hezkým filmem z dob dávno minulých. Popravdě jsem na černobílé, československé filmy nijak zvlášť nebyl, ale musím se přiznat, že Hotel Modrá hvězda to změnil. Zprvu jsem si myslel, že mne nemůže překvapit, ale opak byl pravdou. A přibývajícími minutkami se mi jednoduchost příběhu začala líbit. Prozřel jsem a zjistil, že i starší a komornější snímky mají co nabídnout. Hezký film z doby minulé, s úžasnou písní.(21.5.2009)

Jů já tak miluju Natašu Gollovou! Nekonečné kouzlo Oldřicha Nového, česká klasika, u které jsem se smála jako dítě a baví mě to pořád stejně. Určitě doporučuji, z filmů pro pamětníky je to určitě to zábavnější, kdo ty černobílé filmy nemusí a chce nějaký zkusit, spolu s Eva tropí hlouposti je tato kvalitní komedie vhodná! Mimochodem, Slunečnice mi zní v hlavě vždy několik dní :-D(13.4.2013)

"Kdo byl Pipin Krátký?" " Nevím, ale Vy jste na mě krátký! " .Bravůrní komedie s úžasnými herci. Pešek a Pivec jsou prostě komici. Patřilo to k jejich mládí a způsobu filmového žertování té doby. Bylo inteligentní a etické narozdíl od dnešních komedií, které se podbízejí vylučováním tělních tekutin a projevy grkání, prdění a blití. Tady šlo o lehkost humoru. a to mi žalostně chybí. Kdy užý někdo natočí zase něco tak geniálního jako naše staré komedie? Áááách jóóó. :-))(21.2.2012)

Historie naší domácí tvorby je velice pestrá a bohatá. Když přeskočím počáteční éru němých filmů, je mým koníčkem sledování filmů od 30. let až zhruba po první polovinu 90. let (ovšem zde shledávám světlá místa jen skutečně mimořádně). Tzv. filmy pro pamětníky ve kterých zářili herecké hvězdy tehdejší doby jako Vlasta Burian, Oldřich Nový, Jaroslav Marvan, Theodor Pištěk, Hugo Haas, Čeněk Šlégl a spousta dalších považuji za absolutní vrchol naší tvorby, který doposud nebyl (a předpokládám, že nikdy nebude) překonán. A Hotel Modrá hvězda patří na pověstný piedestal hned vedle těch nejlepších Burianových filmů.(22.6.2014)

Bohužel jsem neměl možnost srovnání tohoto remaku s původním filmem, takže z tohoto hlediska nemohu film posoudit. Ale podle mého jde o svěží dílko s dobrými dialogy, záměnou a legračními situacemi. Není třeba zde hledat hlubokomyslné věci, prostě jde o to se dobře pobavit. A to film zcela jistě dokáže.(29.9.2015)

• - Poslední film Čeňka Šlégla. (Kulmon)

• - Dům, který představoval Hotel Modrá hvězda se nachází v Praze v Charvátově ulici č. 6. (Kulmon)

• - Antonín Novotný se v tomto snímku objevil před kamerou naposledy. Škoda! Po válce nastoupil kariéru úspěšného chemika. (Kulmon)