Sezóna zabíjení

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate

Koňská hlava Travolta s plnovousem pomalu jako Diktátor a nohu táhající, snad tisíciletej De Niro se nahání kdesi po divočině a vyřizují si účty z Kosova. Jedná se o velmi průměrný survival s několika dost slušnýma torture scénama a jakš takš zvládnutým gore, což ale jaksi nestačí na víc než o chloupek lepší tři kousky. Začalo to ve Varech, za půl roku to očekávám ve všední den hned po telenovele na TV Nova. 65%(15.7.2013)

"Story se točí okolo Benjamina Forda a Emila Kovace. Kdysi Ford měl misi v Bosně, kde vyvraždil se svojí jednotkou skoro celej oddíl a rodinu Kovace. Ten však přežil a žije pro pomstu. Najde si bydliště Forda, někde v odlehlém lese, vodopády oku lahodící a poklidná atmosféra. Tu však vcucne souboj mezi veterány. Dočkáme se krátkého hand to hand comba, pár brutálních scén a skvělého férového konce. Celý film je podepřen zajímavými dialogy, charizmatem obou borců a solidní muzikou."(21.9.2014)

• Madsbender

Ťažký duševný súboj medzi striedmymi 2* a slabošskými 3* na úrovni 50%. MSJ vie natočiť peknú prírodu, to sa musí nechať, ale v chladnokrvej story o strete dvoch veteránov, ktorí si to rozdajú "na život na smrť", a u ktorého očakávate brutálny progresívny survival, je to málo. Hlavne keď akciu, prenechanú z nepochopiteľných dôvodov laminátu a pružným kusom dreva, s ktorými by som dal scenáristovi preplesk, zahrabe pod haldy nezáživných, obohraných vykecávačiek o krutosti a nezmyselnosti vojny, čím všetkým si museli prejsť a koľko ďevočiek pri tom znásilniť. Fakt to ešte niekoho vôbec zaujíma? Aspoň že je tam občas slušná výplňová brutalitka, ale keďže som nikdy nevsádzal na brutalitu ako nosný dejový prvok, môžu sa z tých nezáživným konceptom rádoby drsného manhuntu v pekných lesíkoch nechať pochovať aj s tou Travoltovou falošnou briadkou. Samozrejme nechýba priteplený happyend, pretože v hollywoodskom scenári nemôže ani jeden z takýchto extra klasa hercov zomrieť! Aspoň, že to utrpenie netrvalo dlho. Asi jediná skutočne zaujímavá vec na filme je okrajové, nenápadné odkazovanie na vojnovú snímku Lovec jeleňov, kde si hlavnú rolu zahral práve De Niro. 40%(24.2.2014)

Nebylo to zas tak zlé, ale na to, že zde hrají takoví velikáni jako je Niro a Travolta, tak jsem čekal rozhodně víc. Hra na kočku a na myš měla spoustu děravých a zvláštních míst. Zejména jak jeden druhého mohl x-krát odrovnat, ale vždy se z toho dostali. Bylo to dost natahované, chybu bych viděl zejména ve scénáři. Čistý čas filmu 80 minut byl dostačující, a tak jsem to bez problémů vydržel. Záběry na přírodu opět ve FULL HD rozlišení pěkně vynikly, ale mrzí mě, že nemohu film, kde hrají dvě herecká esa, ohodnotit více hvězdami a procenty. 66%(19.8.2013)

Křivda, staré účty, útrapy válečných veteránů. Tvůrce šíleného Ghost Ridera zřejmě zamlada obdivoval prvního Ramba. Krásná příroda, slušivý vizuál, sympatická atmosféra. Alespoň pro první desítky minut to platí měrou vrchovatou. Jakmile však pánové dopijí posledního panáka německého bylinného likéru a starší z nich si rozmyslí vystřelit na vysokou, přijdou i některé ne úplně jisté momenty. Scénář ležel dlouho ladem. Tématika konfliktu v bývalé Jugoslávii holt netáhne. Tvůrci na to ale jdou trochu jinak. Samotný první ozbrojený konflikt na evropském území po druhé světové válce totiž tvůrci nechávají na druhé koleji. Zajímá je vyřizování účtů mezi veteránem americké armády a členem srbského komanda, kteří se už jednou potkali. Divák tu přitom nedostává odpovědi na to, kdo se vlastně provinil víc. Což by možná ani tak nevadilo, kdyby se nám nedostalo tak obsahově prázdného vyprávění bez nějakého údernějšího sdělení. Nakonec je to tak JEN řadový thriller. Přelévání na toho, který má momentální převahu, je nesmírně jednoduché, oba bývalí vojáci se prostě jen střídají, kdo koho právě poslal k zemi. A ten, kdo je zrovna nahoře, obdaruje diváka rádoby emotivním proslovem životem nasraného chlapa. Díky bohu za herce. Přízvukem sympaticky obohacený Travolta, který film představil letos v létě i na karlovarském filmovém festivalu a který si svou přirozeností a spontánností doslova podmanil drtivou většinu tamních diváků, mi do role vážně sedl. Stejně tak prášky proti bolesti hojně zobající De Niro, který se před minulostí i současností v podobě právě narozeného vnuka skrývá v lovecké chatě mezi horami a stromy. Právě oni tahají tuhle zálesáckou báchorku do poměrně slušných čísel!!(1.9.2013)

• - Mučenie, ktoré predvádza Benjamin (Robert De Niro) na Emilovi (John Travolta), sa nazýva waterboarding. (SeanBean)

• - Okrem viacerých miest v americkom štáte Georgia prebiehala menšia časť natáčania aj v metropole Bulharska, v meste Sofia. (MikaelSVK)

• - Projekt pôvodne niesol názov Shrapnel a režírovať ho mal John McTiernan. (m.a.t.o.)