Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)
Thriller / Drama / Akční
USA / Belgie / Bulharsko, 2013, 91 min

Benjamin Ford je americký veterán války v bývalé Jugoslávii. Již několik let žije v ústraní na své horské chatě, kde se pokouší skrýt před vlastní minulostí. Jednoho dne díky bolesti starého válečného zranění nohy usedá za volant svého jeepu a vyráží do města pro tlumící léky. Při cestě ho ve vydatném dešti zradí auto. V tu chvíli se vynoří z lesa neznámý cizinec a ochotně mu auto opraví. Je to bývalý člen srbského trestného komanda Emil Kovačevič, ten osnuje plán pomsty za kulku do zad, kterou mu za války uštědřil Ford. V prostředí odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství... (TV Nova)

POMO

Akoby si balkánsky stredoškolák, hltajúci prvého Ramba, splnil sen, a s dvomi hollywoodskými hviezdami nakrútil vlastnú, ultravážnu interpretáciu o démonoch histórie svojej krajiny. Dramaturgicky prvoplánový, technicky nemožný a často nechcene smiešny nositeľ inovatívnej myšlienky, že vojna je zlá. Rýdze béčko. ()

verbal

Dvě profláklé držky prostě nestačí, pokud scénárista zrovna čuměl s bandou yntelechtuánů na Ramba, když se rozdávala invence, a režisér je debil. A tak tu máme otylého pana Pomádu v roli bývalého, bezskrupulózního dozorce z ozdravovny pro bosenské muslimy, co vypadá, jako by ho orálně znásilnilo komando rozzuřených, nemytých Mormonů, až z toho s hubou plnou aft perfektně paroduje srbský přízvuk a zní jako Stojka, co zrovna přijel do Kanady požádat o azyl. Proti němu stojí sedmdesátiletý Bobík, jemuž uvěříte akorát to, že by po tom lese pajdal stejným způsobem, i kdyby neměl to prostřelené, atrofované lýtko a francouzské hole si nevzal jen proto, že by neměl jak držet luk. A tak si hoši střihnou unylou, funivou hoňku po Apalačských horách, potom celí zchvácení usednou na kámen, srovnají tep, shodnou se, že válka je kurva a domluví se na pravidelných, rodinných návštěvách. Oba už budou patrně pěkně v prdeli, že musí štěkat ve slaboduchých, nízkorozpočtových belgických sračkách a měli by se začít pomalu rozhlížet po nějakém idiotském sitcomu, který by jim zajistil penzijní připojištění. ()

Malarkey

Jelikož Robert De Niro a John Travolta jsou pro mě herci prvního stupně, nenechal jsem se dlouho přemlouvat a film zkusil. I námětem by se mohlo jednat o takovou vzorovou honičku lovce a kořisti. Začátek pak začíná u chlastu, kde Robert a John spolu vypijí flašku jägera, aby pak zjistili, kdo je kdo a hra může začít. V druhé polovině filmu se pak nahání po Apalačských horách (no spíš je to Bulharsko) a kdyby je tam viděl nějakej Indián (nebo Bulhar) asi by zakoulel očima a odešel opačným směrem. Sem tam nějaká tma, nesmysl, kravina, ale ve výsledku se mi líbilo to nadšení obou herců sejmout se navzájem a tak jsem jim uštědřil slabší tří hvězdu. ()

Enšpígl

Tady asi někomu spadla na hlavu nezralá hruška. Co to mělo jako bejt ? Pokus o vytvoření konkurence terminátorovi ? Nejdřív jeden propíchne šípem druhýmu nohu, pak druhej propíchne prvnímu šípem hubu a dal si chlapci vesele skotačej po lese, ubližijou si, nadávaj si a toulaj se krajem a jestli nezemřeli, dělaj to dodnes. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $39,881Tržby Celosvetovo $1,006,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $962,355 //počet predaných kusov 55,660Tržby za predaj DVD v USA $2,434,754 //počet predaných kusov 146,056║ na moje prekvapenie to starci v zbrani dobre zvládli, akcia v medziach ale dobre ušlo to má to niečo do seba, príbeh v pohode, aj keď je to banalita ale neotrávi, lovenie lukmi potešilo /60%/ ()

• V prvej verzii scenára bol dej zasadený do 70. rokov. (m.a.t.o.)
  • Původně mělo jít o volné pokračování thrilleru Tváří v tvář (1997), když ale z projektu vycouval Nicolas Cage, byli tvůrci nuceni příběh přepracovat. (Olík)
  • Celosvětová premiéra proběhla 29. června 2013 na FF v Karlových Varech. (Stoka)