poster

Sezóna zabíjení

 • Belgie

  Killing Season

 • slovenský

  Sezóna zabíjania

 • slovenský

  Súboj zabijakov

Thriller / Drama / Akční

USA / Belgie / Bulharsko, 2013, 91 min

Scénář:

Evan Daugherty
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • erased
  ***

  Málokdy se stává, že v akčním filmu nejvíce vynikají dialogy. Ústřední dvojice ale své slovní přestřelky zvládá na jedničku. Na rozdíl od těch doslovných přestřelek. Akce je zde totiž v kontrastu s krásnou přírodou přepálená do takové míry, že vyloženě ruší od jinak povedeného zbytku. Osobně bych tak bez problémů oželel nekonečné a repetitivní vzájemné nahánění, a spokojil se s hodinovým úvodem do kratší, ale střízlivější a více naplňující závěrečné akce. Ty zajímavé postavy minulostí sžíraných vojáků by to bez problému utáhly. Ale to už by se asi Killing Season blížil stylu Tarantina, a s takovou bych beztak remcal ještě víc. Takto prostě do konce nedotažený průměr s několika vynikajícími scénami.(22.3.2014)

 • Ouwen
  ****

  "Story se točí okolo Benjamina Forda a Emila Kovace. Kdysi Ford měl misi v Bosně, kde vyvraždil se svojí jednotkou skoro celej oddíl a rodinu Kovace. Ten však přežil a žije pro pomstu. Najde si bydliště Forda, někde v odlehlém lese, vodopády oku lahodící a poklidná atmosféra. Tu však vcucne souboj mezi veterány. Dočkáme se krátkého hand to hand comba, pár brutálních scén a skvělého férového konce. Celý film je podepřen zajímavými dialogy, charizmatem obou borců a solidní muzikou."(21.9.2014)

 • SaNcHeZ_cz
  *

  Dvě herecké legendy a jeden z největších lůzrů poslední doby na režisérské stoličce, jak tohle může dopadnout? Ti z vás co viděli trailer, zděste se, je to ještě horší. Sezona zabíjení není ničím jiným než přehlídkou toho, jak vypadá vyloženě špatný film od začátku do konce. Prachmizerný scénář sází na prvoplánové detaily, rádoby progresivní vývoj děje a ideologické pozadí. Ani jedno z toho mu nevěříte, zejména díky faktu, že herci hrají jak kdyby jim někdo po dobu natáčení vyňal mozek a řekl "Teď to zahraj jak nejhůř to půjde, ať je trocha srandy." Bohužel všichni okolo se tváříli superseriozně a supervážně. Uff. Sezona zabíjení nenabízí vůbec nic, proč se na ni podívat. Je tak špatná, že je až vtipná ale ne tak vtipná, aby stálo za to tu hodinu a půl protrpět u tak mizerného filmu. [20%](16.7.2013)

 • gogo76
  ***

  Veľmi lákavé herecké obsadenie v trochu podivne ladenom a dosť nevierohodnom príbehu. Ťažko povedať, čo na tomto scenári obidve hviezdy videli, ale fakt je, že Travolta neprežíva práve šťastné roky a DeNiro ma už dlhodobo neprekvapuje výberom blbostí, na aké je ochotný prikývnuť. Meno Emil Kováč znie v prvom rade slovensky, možno česky, ale minimum takýchto mien nájdete v Srbsku alebo Bosne. Mohlo by sa jednať o nejakého syna, vnuka či pravnuka z početnej 70 000 slovenskej menšiny žijúcej v Srbsku, ale vysvetlené to tu nieje. Tento malý prešľap sa dá prehliadnuť. Film však nefunguje ani ako akčný film, ani ako thriller o prežití. Je tu niekoľko zaujímavých momentov , ale film ako celok je pomerne nepresvedčivý. Veľmi, veľmi pochybujem o tom, že by nejaká americká jednotka robila v Bosne takéto popravy. Slabé tri hviezdy a film na jedno pozretie. 50%.(2.3.2014)

 • Rocky62
  ***

  Pomstychtivá ofenzíva rivalitních veteránů, v níž se oba účastníci snaží skrze nelítostná muka prosadit svá vlastní přesvědčení o válce. Johnson se na každém kroku usilovně snaží o inovaci, avšak jeho intenzivní úsilí má z nějakého důvodu negativní dopad na výsledek filmu, jehož námět měl bezpochyby velký potenciál. Charaktery postav jsou skvěle načrtnuté a k výkonům hvězdných protagonistů nelze namítat téměř nic. Obzvláště ruský Travoltův přízvuk je neodolatelný. Naturalistické rány na těle zkrášlují celkový vizuál a v kontextu s přírodními scenériemi dodávají prostředí ještě větší tvrdost tamních podmínek. Bohužel tento výčet pozitiv nemá nejmenší šanci odstranit nálepku prachobyčejného béčka. Rádoby poetické smýšlení o válce v Bosně je bohužel bez efektu. Úderná jednohubka na večer, nic víc, nic míň. 60%(21.7.2013)

 • - Okrem viacerých miest v americkom štáte Georgia prebiehala menšia časť natáčania aj v metropole Bulharska, v meste Sofia. (MikaelSVK)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 29. června 2013 na FF v Karlových Varech. (Stoka)

 • - Mučenie, ktoré predvádza Benjamin (Robert De Niro) na Emilovi (John Travolta), sa nazýva waterboarding. (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace