Sezóna zabíjení

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate

Ty úvodní tři minuty si klidně mohli odpustit. Travolta vypadá opravdu zle. CITÁT - Lov. Jedu na lov........... Prvních půl hodiny je to takové oťukávání, ale pak to začne. Pravda při dvou scénách jsem trochu zavíral oči, já mučení moc nemusím. Ale tady se to dá vydržet. CITÁT - Už se připozdívá.......... Vždycky mě překvapil ten dějový zvrat. Jak se tak říká "Každý chvilku tahá pilku". CITÁT - .....a vy víte, jak rád mluvím.......... Má to dobrou hudbu (zazní i Johny Cash) a povedené ozvučení. Zvláště scéna v kostele okolo 66 minuty je dobrá. CITÁT - Požehnej mi otče, ale neodpouštěj...... A i kamera si udělá pár krásných záběrů. Dokonce jsem uvažoval o pěti hvězdách, ale to by asi nebylo fér. Nakonec celkem velká spokojenost a povedený koncert Travolta vs. De Niro.(2.7.2014)

• pornogrind

Tenhle film rozhodně nenaplnil mé velké očekávání. Čekal jsem parádní akční řežbu dvou veteránů a ejhle. Spíš než akčňák nadupanej pořádnou akcí je to ukecaný nudný drama. Dialogy stojí za vyliž prdel a scénář je předvídatelnej až to bolí. Závěrečnej Happy End byl tím posledním hřebíkem do rakve. Dvě hvězdy za trochu té akce (která mohla být rozhodně lepší) a hlavní představitele, kteří v rámci stupidního scénáře zahráli co mohli.(4.10.2015)

Ale jo, u mě dobrý ... Za málo peněz hodně muziky (dva honořáře a úplatek ochráncům přírody ..). Oldschoolový pomalý, dusný, exploitační survival thriller. Duel dvou perfektně vycvičených bývalých vojáků v rozhlehlých lesích Apalačských hor. Už příroda je super. Drsný souboj mezi frajery mezi herci je fakt paráda a konečně jsem se u filmu pořádně bavil. Je to sice takový malý, komorní akční thriller, ale je to dobré, kvalitní a potěší.(17.8.2013)

• mzss1

Festivalový film. No, říkal jsem si, že je škoda, že toto nešlo do kin normálně než na nějaký festival. Jenže po shlédnutí jsem si uvědomil, že film za moc nestojí. Neříkám, že je to blbost, ale zvláštní film bez nějaké atmosféry. To už některé béčka mají lepší atmosféru. Jak to shrnout ? Lehce zběsilá akční naháněčka uprostřed zapadákova, jakési přírody. To je vše. Hlubší kvality snímek nemá. Úvod dokáže pěkně zaujmout, cca úvodních 5 minut mě chytne, ale pak se to ponoří do šílené nudy, kdy 1/3 snímku je děsně ukecaná a ani v této neakční části mě nic nezaujme. Nedá se to nějak více okecávat. Následující 2/3 filmu se také táhnou, sice se furt něco děje – tím myslím, že dva protivníci se nahánějí a vždy vítězí jeden a pak zase druhý. Jako, že jeden zraní toho druhého a pak naopak. Musím pochválit herecký výkon Johna Travolty, který opět exceloval. De Niro byl zde dost suchý a bez nějakého zaujetí. Nevím no, co se týče těch pastí a způsobu či pokusu zneškodnění protivníka, tak mě zaujaly dvě věci. První je De Nirova past jak visí za jednu nohu zkrvavenou a druhou věcí je první větší Travoltovo zraněí – to mě dostalo, nechci vykecávat více. Poslední 3/3 je podobná jako ta druhá. Celkem divný konec, ale už mě to bavilo více. No film celkově má dobré nápady, i je vše dobře natočeno, sice lacině. Ale myslím si, že to není vyloženě akční film. Spíš taková dost ujetá naháněčka po lesích. Takže co zaujme nejvíc ? Asi pár dobrých nápadů k zneškodnění toho druhého protivníka, herecký výkon Travolty atd. Celkový dojem není nejhorší, ale je to slabota. I velká nuda mezi akcí. Hudba téměř žádná. Takže už nic slohově nebudu rozebírat. Výrazně podprůměrný snímek, který nestojí ani za 1 shlédnutí. Takže u mě je to ve finále na rozmezí mezi 1 a 2 hvězsou. Tentorkát zaokrouhluji nahoru. Nenašel jsem tam nic co by mě výrazně bavilo, ale zase ne nějaký otřesný zápor. Chybou bylo, že se film na poměrně krátkou stopáž dost únavně vlekl. Proto hodnotím jen na 30% = **(21.7.2013)

Do belgických lesů za penzijním připojištěním. V lese, jo, v lese na jehličí, si penzisté Travolta s De Nirem proti sobě rádi akčně zacvičí. A režisér, který to všechno točil skrytý za trnkovým keřem se nakonec nevydal po pytlácké stezce a vzal to rovnou čarou pod Jezevčí skálu. A souboj o nejzvadlejšího ptáka v lese může začít aneb každý chvilku v lese tahá pilku. Travolta loví De Nira a pak zase De Niro loví Travoltu. Souboj to bude napínavý, posléze mírně stereotypní, jeden se bude snažit přechytračit toho druhého a akční manévry v naturalistickém podání si divák užije do sytosti a také se občas objeví sekvence ve které budou oba protagonisté tak trochu zmateně před divákem kličkovat jako vyplašená lesní zvěř. Travolta se ve své další šílené herecké kreaci nebál být ještě ošklivější, než ho známe z jiných namaškařených rolí a v kombinaci se směšným srbským přízvukem vytvořil bizarní postavu traumatizovanou minulostí. De Niro hraje s podmračeným kukučem x - tou variaci svých postav, která se kupodivu v jeho podání nedá označit za obehranou a v podstatě rozporuplné postavy mu jdou nejlépe. Jen ta psychologie postav zakopla asi o bludný kořen a do filmu se už nějak nevešla. Ono ani od akčního harcovníka Marka Stevena Johnsona nějaké psychologické výlevy nelze moc očekávat. Sází na akci a film sice roztahuje zápletku až do utahání, ale je to tak zručně natočené, až se to přehoupne ke konci, který mezi vynalézavé nepatří. Ve výsledku jsem se s těmito lesními manévry dobře bavil, ale Travolto s De Nirem pro jistotu nelezte už do belgických filmů sic jsou vám vaše kariéry drahé. To penzijní připojištění za to nestojí. Mé hodnocení: 80%(25.7.2013)

• - Projekt pôvodne niesol názov Shrapnel a režírovať ho mal John McTiernan. (m.a.t.o.)

• - Okrem viacerých miest v americkom štáte Georgia prebiehala menšia časť natáčania aj v metropole Bulharska, v meste Sofia. (MikaelSVK)

• - Mučenie, ktoré predvádza Benjamin (Robert De Niro) na Emilovi (John Travolta), sa nazýva waterboarding. (SeanBean)