Sezóna zabíjení

Súboj zabijakov

Thriller / Drama / Akční

USA / Belgie / Bulharsko, 2013, 91 min

Evan Daugherty

Rozpočet $-miliónovTržby USA $39,881Tržby Celosvetovo $1,006,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $962,355 //počet predaných kusov 55,660Tržby za predaj DVD v USA $2,434,754 //počet predaných kusov 146,056║ na moje prekvapenie to starci v zbrani dobre zvládli, akcia v medziach ale dobre ušlo to má to niečo do seba, príbeh v pohode, aj keď je to banalita ale neotrávi, lovenie lukmi potešilo /60%/(25.7.2013)

Pochopil jsem zde nepříliš "dotažený" záměr autorů. Oba herci vynikající, jako prakticky vždy, jenže to nestačí. Zraněné duše vojáků z příšerností, které páchali, samozřejmě ano, ale ten konec mohl být jiný, mohl být promyšlenější, mohl dostat tento snímek mezi top, kdežto takhle z toho vychází jen průměr, očekávatelný průměr. Škoda.(1.11.2013)

JE OTÁZKOU CTI LOVCE, ŽE CHRÁNÍ SVOU KOŘIST, LOVÍ SPORTOVNĚ A CTÍ STVOŘITELE V JEHO STVOŘENÍCH...... /// Kdo je lepší – srbskej nebo americkej veterán? Vono nakonec nejde ani tak vo to, kdo je důstojnější protivník, jako spíš o vyprávění, ve kterým hlavní roli hraje vyprchávání světla z vočí (nejen těch zvířecích). Chybou zřejmě bude, že na rozdíl vod všech těch dobrodružno-thrillerovejch survivalů, tenhle sází spíš na takový ty kecy plný filosofování vo válce, který pak vedou k pokání. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo či snad nudilo, ale BACHA(!), mě takový to vokecávání vobčas baví. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Travoltu si užiju i když debilně šprechtí srbským přízvukem. 2.) Páč na festival do Varů nemůže Honza dovýst špatnej film! (Nebo snad …?) 3.) Jsem plukovník český armády a válčil jsem v Jugošce. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(18.7.2013)

• schizmo

Často se sám sebe ptám, co vede uznáváné herce ke kývnutí na předem jasný provar. Je sice pravda, že jak Travolta, tak DeNiro jsou už patřičně vysloužilé inventáře hollyvoodské produkce, ale zkušenosti nabrané věkem by měly být zárukou určité dávky soudnosti. Jenže tahle rovnice nemusí platit vždy bez výhrad, takže se nám otevírají staré rány a křivdy přesunuté z bosenské války někam do amerických lesů a počáteční myslivecký dýchánek se předvídatelně mění v boj na život a na smrt. Jenže je to jako na houpačce, chvíli má navrch jeden, chvíli zase druhý a tenhle model se opakuje tak často, že to začne nudit a unavenej konec tomu taky nepřidá. Za světlé momenty považuju několik hodně brutálních scén s prostřelenou pusou nebo věšení do průvanu za díru v noze. Naopak aby autoři docílili balkánsky černé kštice u 60ti letého Travolty, museli mu nabarvit i kůži na hlavě :D.(25.5.2014)

Travolta a De Niro v belgickém filmu amerického režiséra o mečování dvou zálesáků za zenitem? Komentářů je tu zatím pomálu (a do torrentového šílenství tomu asi nebude jinak), ale ve většině z nich se prská. Takže byste asi dokázali najít v současném programu film, který má všechno to, co Sezoně chybí, že? Já to třeba nesvedu. Nevím, kdo má na starosti sestavu našich kin, ale je nejvyšší čas vyměnit trenéra. Lesní koncert pro srbský luk a americkou flintu si užijete, pokud dokážete vnímat a ocenit, když někdo dělá film se zaujetím.(6.7.2013)

• - Okrem viacerých miest v americkom štáte Georgia prebiehala menšia časť natáčania aj v metropole Bulharska, v meste Sofia. (MikaelSVK)

• - Celosvětová premiéra proběhla 29. června 2013 na FF v Karlových Varech. (Stoka)

• - Projekt pôvodne niesol názov Shrapnel a režírovať ho mal John McTiernan. (m.a.t.o.)