Sezóna zabíjení

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate

Travolta a De Niro v belgickém filmu amerického režiséra o mečování dvou zálesáků za zenitem? Komentářů je tu zatím pomálu (a do torrentového šílenství tomu asi nebude jinak), ale ve většině z nich se prská. Takže byste asi dokázali najít v současném programu film, který má všechno to, co Sezoně chybí, že? Já to třeba nesvedu. Nevím, kdo má na starosti sestavu našich kin, ale je nejvyšší čas vyměnit trenéra. Lesní koncert pro srbský luk a americkou flintu si užijete, pokud dokážete vnímat a ocenit, když někdo dělá film se zaujetím.(6.7.2013)

Pochopil jsem zde nepříliš "dotažený" záměr autorů. Oba herci vynikající, jako prakticky vždy, jenže to nestačí. Zraněné duše vojáků z příšerností, které páchali, samozřejmě ano, ale ten konec mohl být jiný, mohl být promyšlenější, mohl dostat tento snímek mezi top, kdežto takhle z toho vychází jen průměr, očekávatelný průměr. Škoda.(1.11.2013)

Takový ten malý komorní survival ala Rambo, Muž proti muži, nebo The Hunted. Bohužel z posledně jmenovaného si to vzalo i to nejvíce negativní, tedy přiblblou a nevěrohodnou sondu do války v Bosně, ze které následně čerpá celý scénář a kde má být patrný onen myšlenkový přesah, který zde ve finále jednoduše není. Kdyby to byla čistě syrová záležitost boje o přežití, bylo by to o stupeň lepší, protože jak De Niro, tak Travolta jsou pošušňáníčko.(17.8.2014)

• honajz

Možná kdyby to dostal do ruky David Mamet, udělá z toho alespoň trochu solidní drama. Ale takto pojato jde o kýč. Příroda, Bůh, válečné násilí omezeno na patetické glosy a komentáře jak z National Geographic. Tolik prostřelených míst by ve zdraví nedal ani mladý člověk, takže i zde film selhává. Ano, tvůrci chtěli říct, válka je zlá, zabíjení je zlé, jsme přece lidi, napijme se spolu a na život. Jestlipak ale ten film pouštěli cílové skupině? Tedy americkým výrobcům zbraní a kongresu? A co oni na to?(16.9.2013)

Škoda toho debilního scénáře. Oba váleční veteráni měli asi tak milion příležitostí toho druhýho zabít, místo toho řešej blbosti (no spíš Travolta), dokud jeden z nich toho prvního nějak neoblafne a dá mu na kasu...a takhle je to na střídačku skoro celej film. Moc se mi nelíbila ani kamera, která působila dost sociš a celý to působí tak nějak lehce lacině + k tomu packal Mark Steven Johnson, kterej z toho nedokázal vydolovat snad ani jednu vyloženě napínavou nebo poutavou scénu. Stejně ale byla radost dívat se na slušně hrajícího Travoltu (sice sem mu nevěřil tu část, kdy mluvil o svý rodině a k tomu mi průběžně připomínal mrože, ale jinak nezahrál špatně) a hlavně De Nira, kterýmu jsem fandil. Pokud máte chuť na slabou kopii původního Ramba, do toho, ale moc od toho nečekejte. 5/10(19.9.2013)