Sezóna zabíjení

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate

Filmu zdar! Vypadá to, že na zatím průměrného režiséra se posadilo unavené štěstí.. Teprve druhý Daughertyho celovečerní scénář se mu povedlo rozehrát v opravdu silné a propracované, duchovní drama! Přízvuk Johna Travolty je vypiplaný stejně jako vous; Robert, který uvízl v rolích nevrlých tchánů a flanelových košil, vystřihnul výkon, jaký od Lovce jelenů nepamatujeme! Slovo, které můžeme ve spojitosti s tímto malým velkým BELGICKÝM filmem skloňovat ve všech pádech, je "koncert". Koncert dvou veteránů pole filmového a ve filmu válečného; koncert Chrise Younga, jenž tuto intimní "zpověď" v chrámu panenské přírody posouvá na nezapomenutelný zážitek.. Mějte se i vy filmově.. ;-) Woo.(29.6.2013)

Travolta a De Niro v belgickém filmu amerického režiséra o mečování dvou zálesáků za zenitem? Komentářů je tu zatím pomálu (a do torrentového šílenství tomu asi nebude jinak), ale ve většině z nich se prská. Takže byste asi dokázali najít v současném programu film, který má všechno to, co Sezoně chybí, že? Já to třeba nesvedu. Nevím, kdo má na starosti sestavu našich kin, ale je nejvyšší čas vyměnit trenéra. Lesní koncert pro srbský luk a americkou flintu si užijete, pokud dokážete vnímat a ocenit, když někdo dělá film se zaujetím.(6.7.2013)

Prvotné vojenské uvedenie do problematiky síce nestálo za veľa, ale nástup harmónie súžitia veterána a očarujúcej prírody mi teda ulahodilo. Niekoľko sekundový záber do tváre De Nira, bolo ako otvorenie knihy z ktorej môžte čítať, ktorá síce prezradila jeho vek, ale zároveň istú nespokojnosť. Príbeh dosť ležérne zaváňal jednoduchou pomstou a opakovaným prelínaním misiek váh z jednej strany na druhú o tom ktorý z dvojice má situáciu pod kontrolou. Týmto sa film stával bohužiaľ neatraktívnym a zároveň to bolo asi aj jeho najväčšou slabinou. Na druhej strane však Mark Steven ponúkol dobré a detailné sfilmovanie situácií spôsobujúcich bolesť ako v prípade, keď si Benjamin Ford cez ranu prevliekol drevený kolík. V tento moment kamera vôbec necúvla, nikto to nevystrihol a celé to bolo slušne odprezentované. Navyše ak si vezmete, že takmer celý film účinkujú len dvaja herci je to film hodný uznania. Po dlhšej dobe film držiaci sa pri zemi, nenáročný na efekty, ale za to účinne pôsobiaci a tak a sa prikláňam k 70%.(6.1.2014)

JE OTÁZKOU CTI LOVCE, ŽE CHRÁNÍ SVOU KOŘIST, LOVÍ SPORTOVNĚ A CTÍ STVOŘITELE V JEHO STVOŘENÍCH...... /// Kdo je lepší – srbskej nebo americkej veterán? Vono nakonec nejde ani tak vo to, kdo je důstojnější protivník, jako spíš o vyprávění, ve kterým hlavní roli hraje vyprchávání světla z vočí (nejen těch zvířecích). Chybou zřejmě bude, že na rozdíl vod všech těch dobrodružno-thrillerovejch survivalů, tenhle sází spíš na takový ty kecy plný filosofování vo válce, který pak vedou k pokání. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo či snad nudilo, ale BACHA(!), mě takový to vokecávání vobčas baví. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Travoltu si užiju i když debilně šprechtí srbským přízvukem. 2.) Páč na festival do Varů nemůže Honza dovýst špatnej film! (Nebo snad …?) 3.) Jsem plukovník český armády a válčil jsem v Jugošce. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(18.7.2013)

Páčia sa mi všetky tunajšie komentáte o béčkovosti. Ale ono je to úplne rovnaké béčko ako bol napr. ŠTVANEC či NA OSTRIE NOŽA. Čiže dvaja chlapi si idú po krku. Chybou je, že tu to tým najlepším začína (prvé stretnutie, začiatok lovu, prežitie v divočine...) a postupne súboj stráca šmrnc. A pri tom by stačil jeden finálny súboj na nože a bolo by... Obaja herci, krásna krajina a napokon solídny (myšlienkový) záver mi stačili na znesiteľnú outdoorovú zábavu...(25.8.2014)