poster

Sezóna zabíjení

 • Belgie

  Killing Season

 • slovenský

  Sezóna zabíjania

Thriller / Drama / Akční

USA / Belgie / Bulharsko, 2013, 91 min

Scénář:

Evan Daugherty

Střih:

Sean Albertson

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Křivda, staré účty, útrapy válečných veteránů. Tvůrce šíleného Ghost Ridera zřejmě zamlada obdivoval prvního Ramba. Krásná příroda, slušivý vizuál, sympatická atmosféra. Alespoň pro první desítky minut to platí měrou vrchovatou. Jakmile však pánové dopijí posledního panáka německého bylinného likéru a starší z nich si rozmyslí vystřelit na vysokou, přijdou i některé ne úplně jisté momenty. Scénář ležel dlouho ladem. Tématika konfliktu v bývalé Jugoslávii holt netáhne. Tvůrci na to ale jdou trochu jinak. Samotný první ozbrojený konflikt na evropském území po druhé světové válce totiž tvůrci nechávají na druhé koleji. Zajímá je vyřizování účtů mezi veteránem americké armády a členem srbského komanda, kteří se už jednou potkali. Divák tu přitom nedostává odpovědi na to, kdo se vlastně provinil víc. Což by možná ani tak nevadilo, kdyby se nám nedostalo tak obsahově prázdného vyprávění bez nějakého údernějšího sdělení. Nakonec je to tak JEN řadový thriller. Přelévání na toho, který má momentální převahu, je nesmírně jednoduché, oba bývalí vojáci se prostě jen střídají, kdo koho právě poslal k zemi. A ten, kdo je zrovna nahoře, obdaruje diváka rádoby emotivním proslovem životem nasraného chlapa. Díky bohu za herce. Přízvukem sympaticky obohacený Travolta, který film představil letos v létě i na karlovarském filmovém festivalu a který si svou přirozeností a spontánností doslova podmanil drtivou většinu tamních diváků, mi do role vážně sedl. Stejně tak prášky proti bolesti hojně zobající De Niro, který se před minulostí i současností v podobě právě narozeného vnuka skrývá v lovecké chatě mezi horami a stromy. Právě oni tahají tuhle zálesáckou báchorku do poměrně slušných čísel!!(1.9.2013)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Nebylo to špatný. John Travolta už není žádný rodinný tatínek ( Kdopak to mluví ). Za těch pár let se z něho stal vycvičený,akční hrdina s drsným výrazem v tváři. Killing season není ničím vyjímečný film,zápletka je jasná od začátku do konce, je velice předvídatelná, ale naštěstí je lehce strávitelná a příjemně koukatelná díky dvoům příjemným hercům. Já osobně bych však více přitvrdil při lovu na kočku a myš. 65%(14.7.2013)

 • Segrestor
  **

  Po takovém filmu máte chuť koupit kuši a najít toho typa, co si na vás tohle vymyslel. Ono to hraní si na kočku a na myš, kdy se nikdy neví, kdo je kdo, je sice fajn, ale nesmí to být tak okatě blbé. Vždycky, když došlo na "výměnu mečů", vršily se na sebe strašné taktické chyby, že nemůžu jinak, než jít s hodnocením dolů. Uvedu příklad. Lovený DeNiro se ukryje ve starém kostele. Lovec Travolta tam za ním vleze a samozřejmě spadne do pasti. DeNiro na něj shodí hromadu starých trámů. Travolta ležící na zemi odhazuje brokovnici. DeNiro má teď úžasnou příležitost získat převahu, ale on nechá brokovnici ležet a někam se odkutálí. A tak je to pokaždé. Prostě to začne brzy rozčilovat, cítíte z toho, že se oba tak strašně málo snaží, aby se ty role mohly lehce opět prohodit. Jestli mysleli, že divák bude žasnout nad takovou genialitou, udělali to moc ledabyle. Ten film by na to měl, ale pokaždé cosi chybí. A Travoltovi jsem srbského mazáka prostě nevěřil. Podle mě spíš celý film zkazil, i když měl dobré momenty. Tedy spíš chyba castingu, než Travolty samotného. Dávám lepší dvě hvězdy, ale už to nechci nikdy vidět. A to ani nemluvím o tom, že to není ani akční ani thriller...(3.7.2014)

 • Spiker01
  ***

  Těžko říct, na koho vlastně ten film cílil. Jako taková festivalová jednohubka posloužila Killing Season asi dobře, ale jinak je to takové nemastné neslané. Ano představují se zde dvě známé tváře a nebýt nich, asi by to ani nemělo smysl se na to mimo festival dívat. Ostřílený Robert De Niro a John Travolta se silně východoevropským přízvukem. To je partička. Sice to moc nedává smysl (proč sakra čekal 18 let a nevyrazil hned po zotavení!?), ale hlavní je, že si daj do držky...50%(5.9.2013)

 • Enšpígl
  **

  Tady asi někomu spadla na hlavu nezralá hruška. Co to mělo jako bejt ? Pokus o vytvoření konkurence terminátorovi ? Nejdřív jeden propíchne šípem druhýmu nohu, pak druhej propíchne prvnímu šípem hubu a dal si chlapci vesele skotačej po lese, ubližijou si, nadávaj si a toulaj se krajem a jestli nezemřeli, dělaj to dodnes.(7.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace