Sezóna zabíjení

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate

Těžko říct, na koho vlastně ten film cílil. Jako taková festivalová jednohubka posloužila Killing Season asi dobře, ale jinak je to takové nemastné neslané. Ano představují se zde dvě známé tváře a nebýt nich, asi by to ani nemělo smysl se na to mimo festival dívat. Ostřílený Robert De Niro a John Travolta se silně východoevropským přízvukem. To je partička. Sice to moc nedává smysl (proč sakra čekal 18 let a nevyrazil hned po zotavení!?), ale hlavní je, že si daj do držky...50%(5.9.2013)

Pochopil jsem zde nepříliš "dotažený" záměr autorů. Oba herci vynikající, jako prakticky vždy, jenže to nestačí. Zraněné duše vojáků z příšerností, které páchali, samozřejmě ano, ale ten konec mohl být jiný, mohl být promyšlenější, mohl dostat tento snímek mezi top, kdežto takhle z toho vychází jen průměr, očekávatelný průměr. Škoda.(1.11.2013)

Málokdy se stává, že v akčním filmu nejvíce vynikají dialogy. Ústřední dvojice ale své slovní přestřelky zvládá na jedničku. Na rozdíl od těch doslovných přestřelek. Akce je zde totiž v kontrastu s krásnou přírodou přepálená do takové míry, že vyloženě ruší od jinak povedeného zbytku. Osobně bych tak bez problémů oželel nekonečné a repetitivní vzájemné nahánění, a spokojil se s hodinovým úvodem do kratší, ale střízlivější a více naplňující závěrečné akce. Ty zajímavé postavy minulostí sžíraných vojáků by to bez problému utáhly. Ale to už by se asi Killing Season blížil stylu Tarantina, a s takovou bych beztak remcal ještě víc. Takto prostě do konce nedotažený průměr s několika vynikajícími scénami.(22.3.2014)

• Dale

Len v americkom filme môže byť okolo pomsty také zbytočné divadlo a toľko blbých kecov. Trošku zvláštne zmýšľanie pomstiteľa, keď sa najskôr so svojim objektom skamaráti (to je ešte bežné), potom ho začne naháňať (tak to má byť), potom sa ale vymenia a naháňa lovený lovca (to už začína byť divné, hlavne ak je lovený 70-ročný dedko), potom sa zase vymenia, potom zase a zase a zase... až to začne byť nuda a nakoniec - POZOR SPOILER! - sa zase skamarátia. Zrejme to malo byť založené viac na hereckých výkonoch hlavných predstaviteľov a nie na akcii, preto tá hviezdna dvojica, aj keď obaja majú najlepšie roky dávno za sebou, takže tu nejaký extra herecký koncert nehrozí. Navyše mi Travolta ako Srb totálne nesedel, aj keď sa snažil. Ale Visnjic by bol na takú rolu príliš sympatický, Serbedzija zase pristarý, no Roden by sa mi tu hodil určite viac. Sklamanie.(7.9.2014)

Škoda toho debilního scénáře. Oba váleční veteráni měli asi tak milion příležitostí toho druhýho zabít, místo toho řešej blbosti (no spíš Travolta), dokud jeden z nich toho prvního nějak neoblafne a dá mu na kasu...a takhle je to na střídačku skoro celej film. Moc se mi nelíbila ani kamera, která působila dost sociš a celý to působí tak nějak lehce lacině + k tomu packal Mark Steven Johnson, kterej z toho nedokázal vydolovat snad ani jednu vyloženě napínavou nebo poutavou scénu. Stejně ale byla radost dívat se na slušně hrajícího Travoltu (sice sem mu nevěřil tu část, kdy mluvil o svý rodině a k tomu mi průběžně připomínal mrože, ale jinak nezahrál špatně) a hlavně De Nira, kterýmu jsem fandil. Pokud máte chuť na slabou kopii původního Ramba, do toho, ale moc od toho nečekejte. 5/10(19.9.2013)

• - Projekt pôvodne niesol názov Shrapnel a režírovať ho mal John McTiernan. (m.a.t.o.)

• - Okrem viacerých miest v americkom štáte Georgia prebiehala menšia časť natáčania aj v metropole Bulharska, v meste Sofia. (MikaelSVK)

• - Mučenie, ktoré predvádza Benjamin (Robert De Niro) na Emilovi (John Travolta), sa nazýva waterboarding. (SeanBean)