Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

TheRoller

Malé mesto má aj svoje nevýhody - prídete do kina s pocitom, že už idete neskoro, nikde ani živej duši, prídete za tetou, ktorá predáva lístky a tak nejako inštinktívne vycítite, že niečo nie je v poriadku, keď displej, na ktorom si vyberáte rad a sedadlo je vypnutý. Ani to vás neodradí, veď ste sa sem netrepali len tak zo srandy. Nahodíte šarmantný úsmev mladého medika, ktorý skôr pripomína snahu pedofila zbaliť dvanástku, odkašlete si a tým zdvorilo naznačíte, že existujete a už vás nebaví tam trápne postávať, teta s enormným entuziazmom preruší čítanie, pozrie na vás, vy si vypýtate lístok a ona neveriacky, po chvíľke povie: "Potrebujem aspoň šesť, sedem ľudí, inak nemôžem premietať," a akoby tónom odvety dodá: "Vy ste prvý..." Človek si s pocitom "well, fuck..." sadá na sedačku a čaká na zázrak, rozmýšľa, čo sa deje s tými dnešnými ľuďmi a zrazu, akoby božou rukou (dík, Diego) príde matka s dcérou a tesne pred avizovaným začiatkom filmu tri mladé slečny, pravdepodobne zvedavé na "toho z Maroon 5". Bum, je nás presne šesť, lístok si preberám s výrazom "BURNT, who's the king now, bitch?", vchádzam do sály a z obrovskej nevýhody, ktorá ma takmer stála tento film sa razom stala výhoda - celé kino pre šesť ľudí, bomba! Čo sa týka samotného filmu, príjemne prekvapil a preskočil nastavenú latku, ktorá sa chvíľu na svojom mieste zatriasla, ale nakoniec sa podarilo a všetci boli šťastní. V prvom rade ide o film, ktorý ani neviem ako prešiel - začal, ja som po x-týkrát spadol do lásky s Keirinkou a ani som sa poriadne nestihol zadívať a už bol koniec. Veľmi sa mi páči, ako John Carney na seba napájal príbeh - najskôr prídenie k bodu v bare, kde sa stretáva Keira s Markom z oboch strán, potom spomínanie Keirinky cez mobil a notebook a celkovo jednotlivé prechody scén. Má to prvky Once, ale ani náznakom ho nekopíruje a to ma veľmi potešilo. Originálne, v niektorých momentoch by sa dalo povedať až autentické (štýl kamery "rovno do xichtu" alebo "som tesne za tebou", celkové zobrazenie New Yorku). Na tento film Carney potreboval hlavne jednu vec - skvelé obsadenie a to aj mal. Mark Ruffalo je od Prekliateho ostrovu asi môj najobľúbenejší herec z kategórie "nie tak známy masám" a tu bol popri Keire skvelý. Mos Def s malou rolou, ale taktiež nie príliš známy sympaťák. Levine ako neherec herecky taktiež prekvapením, spomínané zábery "rovno do xichtu" síce nič moc, ale stále lepší ako niektorí, čo sa tým živia normálne a nehanbia sa s tým priznať (čus, Andrew Garfield). Navyše spievať chlapec naozaj vie, ak teda práve neskuvíňa akoby mu dali testes do klepca. Zvyšok obsadenia taktiež veľmi príjemný, vrátane vychádzajúcej hviezdičky Hailee Steinfeld. No a najlepšie nakoniec - Keira - bez skrývania dôvod, prečo som to musel vidieť vo veľkom. Tá žena je z roku na rok krajšia a krajšia a ju z roku na rok žeriem viac a viac a vôbec sa za to nehanbím. O hereckom výkone snáď nemusí padnúť ani zmienka, super. Spev viac než dobrý, zároveň asi najväčšie a najpríjemnejšie prekvapenie. Čo viac si priať, keď k tomuto všetkému hovorí Keira so svojim prízvukom? Slová "kánt" (akože can't) a "dáns" nikdy nezneli tak sladko. Asi jediné "sklamanie", za ktoré si pravdepodobne môžem sám, je, že až dlho, takmer až do konca (ako som spomínal, ubehlo to neskutočne rýchlo a vôbec som nemal pocit, že to ide skončiť) som mal pocit, že Keira a Mark skončia tak nejako spolu. A oni nič. Zostal som dosť perplex, lebo to logicky celkom aj vyplývalo. Chápem možný zámer vyhnúť sa klišé, ale práve tu by mi to veľmi sedelo, celkom sa k sebe hodili. Prakticky celý film som sa usmieval (ešteže tam bolo tak málo ľudí), ale momentov, na ktorých sa dalo vyslovene zasmiať bolo veľmi málo, čo je škoda. Ale hudbu milujem, filmy o hudbe milujem, filmy o hudbe s úžasnou hudbou tiež. A taký je aj Begin Again! (pocitovo) 95% filmu hrá hudba a od prvého tónu po posledný je nádherná. Ihneď si idem kúpiť rozdvojku na slúchadlá a hľadať svoju Grétku. Krásna myšlienka, dôkaz, že hudba sa dá robiť aj pre potešenie, nie len pre peniaze, tak šup pančuchu pred mikrofón a pusťme sa do toho! Nevidieť to v kine, nemať až tak veľmi rád hudbu a nebyť do Keiry, bolo by to trošku nižšie. Takto krásnych 90%. Begin Again, teším sa, keď sa stretneme again. Najlepší moment: Kapela nahráva v uličke s deťmi; Keira a Mark sa prechádzajú v tónoch Franka Sinatru po New Yorku. () (méně) (více)

zigíš

ano, na odiv se možná až přespříliš teatrálně inscenuje (!) na stranu druhou; radost z prostého muzicírování u mě převažuje veškeré negativa na pozitiva ..a pokud jim věřím, je to dobré ()

Pedross800

I FEEL GOOD! Zamiloval jsem se.... na první poslech....absolutně, bezhlavě.Hned první písnička mě dostala a až do konce jsem se nechal unášet pozitivní energií a úžasnou Keirou a jejím hlasem a taky perfektním "producentem" Markem Ruffalem.....a NEW YORKEM! Netušil jsem, že umíš tak fajn zpívat děvče! Nejen ty, ale i okouzlující NY a hlavně TY SONGY mě zvedly z křesla a já v ruce s notasem si začal poskakovat a tančit :-) Kašlu na nějaký příběh a nějaká klišé, důležitý je pocit a já.........I FEEL GOOD! ()

V.Silver

Jsem na vážkách - nemám rád Keiru, ale hraje tady docela slušně, děj byl vlastně o ničem a až na pár vychytávek je film absolutně nezajímavý, ALE ta muzika byla perfektní a jako muzikantovi se mi líbilo její spojení s obrazem. Abych to podal naprosto srozumitelně: John Carney natočil skoro dvouhodinový videoklip s parádním obsazením. Je to taková příjemná jednohubka, která ale nemá žádný větší přesah a kromě dobrého soundtracku po í nezbude nic. 60% ()

FrajerTom

Mark Ruffalo jako Hank Moody ve světě hudby ;o) Přejmeně odlehčená romantická komedie, která se netopí v tradičním přeslazeném patosu. P.S.: Scéna, ve které se hlavní postavy poprvé setkají, je naprosto dokonalá!! ()

kklepkaa

Nějak jsem nepochopila český "překlad" názvu filmu... ale což, tady už se člověk ničemu nediví. Film nebyl žádné terno, ale rozhodně má své kouzlo a soundtrack ho posouvá na jinou úroveň. Příjmně mě překvapila Keira Knightley. Měla jsem jí zaškatulkovanou jako příjemnou herečku historických filmů, ale v těch reálných nic moc... tady mi rozhodně sedla :-) ()

strelenaL

Love song je moc milý film. Jehož soundtrack jsem si velmi oblíbila. Především jsem jej chtěla vidět kvůli zpívající Keiře. ()

Autogram

Pocitový film s pesničkami? Ale to by pesničky museli za niečo stáť a dej by musel vo mne vyvolávať aspoň nejaké pocity. Nevyvolal žiadne, ani dobré ani zlé a to je celkom najhorší výsledok. ()

jefff

Krásný a originálně natočený film s jednoduchým a přehledným příběhem a s několika sympatickými postavami. Ruffalo zahrál free producenta fantasticky, Keira také nebyla špatná a Levin hrál sám sebe, takže mu to šlo docela obstojně. Písničky taktéž moc pěkné a dokreslují atmosféru filmu. ()

P1tr

Písničkářské filmy jsou sázkou do loterie, neboť u nich nestačí vychytat pouze příběh a postavy, ale je potřeba vše doplnit chytlavými písničkami, což se ne vždy podaří. Tvůrci Love Songu naštěstí věděli jak na to a přináší nám ohromně sympatický snímek, ve kterém jsou skvělé pisničky a velmi zajímavé a lidské postavy, ke kterým si snadno najdete cestu a budete jim přát jen to nejlepší. Hlavní výtkou je neobjevný příběh, který ale právě díky dobrým songům a sympatickým postavám překousnete, obzvláště díky zjištění, že ačkoliv děj není příliš originální, nejde alespoň o očekávanou a klišovitou love story. ()

pavcas

Bylo to takový milý, sympatický, Keira celkem umí zpívat,ale nic na světě mně nepřesvědčí, že se tenhle horší klon Natalie Portman někdy naučí hrát! Ta holka absolutně nemá na to,aby hrála role romantickejch hrdinek, protože jí to prostě nikdo nevěří, nemá to jiskru a bylo vidět, že jí to nevěří ani Mark Ruffalo, kterej je jinak na tyhle role kovanej. Aspoň že Adam Levine nám tam pěkně zazpíval a kulisa New Yorku byla dokonalá. ()

Sdoom

Velmi milý a příjemný film ze života, který se vždy velkým obloukem vyhýbá klišé a patosu. Takových filmů je dnes opravdu málo a za to má Begin Again můj velký obdiv. Děj je sice poměrně jednoduchý a zas tolik se toho za těch asi 100 minut nestane, ale v tomto případě to tolik nevadí. Mark Ruffalo i Keira Knightley jsou natolik výbornými herci, že i potenciálně slabší pasáže vytahují do minimálně mírně zábavné roviny. Jediný, kdo mě tam trochu otravoval, byl Adam Levine, kdyby tvůci vybrali někoho jiného do jeho vedlejší role, možná bych přemýšlel i o plném hodnocení. Takhle to je za pěkné 4 hvězdčiky. (Blu-ray, orig.) ()

sedm.1

Love Song je vážně velmi podmanivou hudební romantikou, i když ta romantika tam vlastně ale asi nehraje až tak zásadní roli, spíš je to tedy především skutečně hlavně o té hudbě, o bezmezné lásce k ní a až, v dobrém slova smyslu myšleno, fanatickém přístupu k tomuto oboru lidského umění. Každopádně, podstatné zde je, že tento snímek funguje vážně snad ve všech směrech a prakticky mu nemám vůbec co vyčíst. Ústřední zápletka sice není kdovíjak originální, ovšem úplný závěr je přes svou happyendovost netuctový a poměrně nečekaný, jinak má ale určitě spád, je nenudící, funguje zde jak dramatická, tak emoční složka, atmosféra hudebního prostředí a New Yorku je podmanivá, všechny písničky jsou pak opravdu až nečekaně chytlavé a prostě povedené, a veškeré postavy jsou opravdu sympatické a výrazné, a to i díky skutečně perfektnímu castingu, v čele se super výrazným a ještě víc sympatickým Markem Ruffalem, a křehoučkým mazlíčkem Keirou Knightley. Závěrem musím ale nutně ještě podotknout, že si myslím, že se nejedná o úplně mainstreamovou podívanou, jelikož si tento snímek určitě vyžaduje přeci jen vnímavější a náročnější publikum, aby si ho mohlo užít opravdu naplno. Love Song pro mě každopádně znamená velmi příjemný a působivý filmový zážitek, který si zaslouží obdiv. ()

charlie_ando

Velmi výjimečná věc, která se mi nestává příliš často, aby z každého filmového políčka čišela obrovská dávka energie a života. S režisérem a scénáristou Johnem Carneym se mi to stalo už po druhé. Dovolte mi tady jednu nostalgickou vzpomínku na čas dávno minulý. Pamatuji si, jak jsem promítal poprvé jeho film "Once" a můj úžas z toho malého/velkého filmu byl takový, že jsem málem zapomněl založit do promítačky poslední díl a nakonec jsem rozsvěcel světla v sále, až když skončil poslední obrázek. Nevadilo to, nikomu se nechtělo zvedat. Stalo se to znovu, ale tentokrát s jeho novinkou "Begin Again". Už jsem sice nestál za promítačkou (škoda…), ale skvělý zážitek se dostavil znovu. Love song je stejný a přitom je jiný než Once, je živelnější a přímočařejší, ale přitom pod povrchem probublává hloubka a niternost každého pocitu a pohledu, protože tady se nehraje, tady se žije. Osobité kouzlo znásobuje citlivá kamera Yarona Orbacha, která jako by vlastně nebyla a člověk si připadá, jako kdyby chodil s herci po ulicích New Yorku. Sledujeme tak příběh o dvou zrazených lidech, kteří jsou ztraceni v ulicích velkoměsta, ale vzájemně se obdarují a dají tak svým životům znovu smysl. Keira Knightley s kouzelným britským přízvukem je talentovaná textařka a zpěvačka Greta, která hledá novou cestu po rozchodu. Mark Ruffalo je hudební producent Dan, který má svá nejlepší léta v branži dávno za sebou, rozpadla se mu rodina a podléhá opojnému kouzlu alkoholu. Tahle zdánlivě nesourodá dvojice se dá dohromady a s partou nudících se muzikantů točí na jedinečných místech "Velkého Jablka" desku. Mezi oběma hlavními představiteli funguje skvělá chemie a skvěle se doplňují. Malý kouzelný písničkový film se svěží atmosférou, který rozdává pozitivní energii plnými hrstmi. ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky