SeventySeve

Hodne prehnany sladak od zacatku do konce. Ja se na to bohuzel dival jen kvuli oblibe Sci-fi, romance tam na me bylo az moc. Pritom od lasky k nenavisti chybi jen krucek a takova pomsta systemu s pristupem ke vsem vasim osobnim udajum by mohla byt zabava, nicmene to by byl uz jiny zanr. ()

greenwitch

V současné době by se za vztah s virtuálním partnerem každý styděl a ostatní by si klepali na hlavu. Jenže, co vlastně dělá opravdu hodně lidí, když sedí denně u PC a četuje, čučí do FB a chodí na seznamky? Mnohdy vzniknou vztahy, kdy dva se zamilují a vyznají si lásku a přitom se nikdy neviděli, tak jako v tomto filmu. A nebo hraní her typu Sims jsou velmi podobnou náhražkou reality. Hlavního hrdinu Theodora virtuální partnerka Samantha ve chvíli, kdy byl sám a v depresi, natolik zaujala, byla na něho milá a vstřícná, že se do ní zabouchl. To by snad ještě šlo. Problém nastal, že partnerka fyzicky neexistovala. Náhrada v podobě dívky, kterou ukecala virtuální partnerka Samantha na sex s Theodorem, se nezdařila. A vztah se nakonec logicky rozpadl. Hlavní pravdivost toho filmu vidím v tom, že by si každý měl uvědomit, kam jde vývoj lidstva. Nepřeháníme to s tou technikou, internetem, iPody, tablety, chytrými mobily? Nevěnujeme moc času trávením u PC na internetu? Až na ty příšerné kostýmy je tento film velmi pravdivým pohledem do budoucnosti ani né daleké. ()

Likan7

Film v sobě skýtá krásný přesah o odcizení lidí v moderní době. Stále více se upínáme k počítačům, tabletům, monitorům, mobilům, až zapomínáme jaké to je s někým skutečně mluvit, vnímat ho, nebo ho milovat. To si takhle jeden romantický samotář vytvořil pomocí nového programu tu Svou...a zamilovali se do sebe. Po vizuální stránce tento film snad nemá chybu. Každý záběr by z fleku mohl být plakátem pro nástěnku před kino. Záleží jen a pouze na divákovi, jestli na tuhle hru vjemů přistoupí, a nechá se unášet krásným a upřímným příběhem moderní doby. Já jsem na to přistoupil, a posledních 15 minut mě semlelo :-) Víc takových snímků! ()

Petula009

Přiznám se, že jsem se na tenhle film těšila. Čekala jsem smutek, radost, melancholii a pocit, že s tím, co se stane na konci, člověk nic neudělá. Možná se s filmy až moc ztotožňuji ale ty pocity mi přišly, na snímek s utopickým námětem, celkem reálné. PS. Nevím, kdo a jak vymýšlel kostýmy ale toho člověka bych profackovala. ()

0L0V0

Veľmi silný emocionálny zážitok o vzťahu medzi mužom a ženou, kde žena vlastne je len operačný systém a chlap sa do toho operačného systému zamiluje. Čo viac si želať? Pekne natočené, je to trošku melancholické, ale poslednej pol hodine to chytí za srdce a cítite v tom bolesť, žiaľ aj zármutok, čo všetko obsahuje niekoho milovať, milovať niekoho, s kým nikdy nemôžete byť spolu. Presne takéto pocity vo mne evokuje tento snímok. 80% Veľmi podarená psychologická dráma o vzťahoch. ()

RAY~

Nebylo to ani sci-fi, ani romantický. Spíš mi to připadalo jako příběh čtyřletýho kluka, kterej se zamiloval do svýho plyšáka. ()

Simomon

Důležité je si přiznat, že Her je čistě romantický film (nikoli Sci-Fi). Hlavní postavou je takový sympatický hypster, který se zamiluje do umělé inteligence svého operačního systému. Ta má svoji vlastní osobnost, nemá ale fyzickou podobu. Což je samo o sobě neskutečně atraktivní téma. (Nikoli však originální, něco podobného jsem již viděl v jedné epizodě Black Mirrors). Ve filmu se po celou dobu- a to velmi povedeně- koketuje s myšlenkou, že se dva lidé dokáží upřimně milovat i bez toho, aniž by se navzájem reálně stýkali. A kolem toho se točí dějová linie, která sleduje jen vztah mezi hlavními postavami. Ty si projdou klasickým vývojem každé romance- budování> krize> usmíření. A jako ano, mně se to líbilo, ale největší problém vidím v tom, že film má silnou zápletku, ale strašně slabé vyznění. Ke konci totiž přijde moment, kdy je divákovi naznačeno, že se dozví, že vše je třošku jinak, než se zdálo. Bohužel, vše je ihned osvětleno, příběh podivně ukončen a napětí z překvapivého konce se tedy nekoná. A to je prostě škoda. POSLEDNÍ SLOVO: Hezký romantický film, ale nic víc. Až někdo natočí alternativní konec, dám za pět. Takhle jen velmi silné 3/5.* ()

BDMarty007

Někdo pravil, že je to těžká hipsteřina ... a měl úplnou pravdu. Kníry, kalhoty s vysokými pasy, pletené svetříky, brýle s kostěnými obroučkami ... Estetická stránka je ale velmi zajímavou složkou filmu. Hezký design, téměř minimalistický, přesto spousta barev, opravdu vymazlené po estetické stránce. Těžko popsat, ale i jenom kvůli tomu stojí za to film vidět. Základní myšlenka filmu je velmi relevantní téma. Není to téma nové, ale s vývojem technologií nabývá najednou na aktuálnosti. Pro film je zdrojem mnoha zajímavých rozhovorů a momentů. Nicméně to celé plyne až příliš pomalu a v podstatě se toho zas moc nestane. Rozvláčností mi to připomíná některé ruské klasiky. Je to film zajímavý, jiný, ale na můj top list se nedostane. Trochu jsem se při tom také bavil představou, jak by to vypadalo, kdyby to vzal do rukou Woody Allen. Ne že by se mu hlavní hrdina trochu nepodobal... ()

bono22vox

Sladce smutná futuro romance s přesvědčivě vykreslenym světem budoucnosti, která dost vypovídá hlavně o současných problémech se vztahy a s intimitou, je přehnaně upovidana, ale taky podmanive nasnimana... One man show Joaquina Phoenixe, doporučuji ()

sehe

Potvrdzujem plny počet.Veľmi,veľmi blízka budúcnosť.Joaquin Phoenix v neodolatelnych nohaviciach,ako super citlivý,nezny,zamilovany,osamely muz zamilovany do OS systému je famozny. ()

markotter

Dobrý nápad nestačí. Pokud se Vám třikrát za film podaří skoro usnout a víte, že nejste unavení, něco je špatně. A tady to špatně vychází přímo z podstaty příběhu. "Ona" jenom mluví. A i když si Theodor taky občas popovídá s živými lidmi, o tom to není, a na udržení 100 % pozornosti nestačí. Ale zajímavé nápady tam byly - třeba ten se sexem ve třech. Ale ruku na srdce; myslím, že pokud by takový chytrý OS jednou existoval - a jako že bude - nebyl by pro něj asi být problém vytvořit virtuální 3D Samanthu tak jako toho pitomce, co běhal Theododorovi před očima v té počítačové hře. ()

balcazar

Začalo to výborne. Vzťah s počítačom - zaujímavá a originálna myšlienka, dialógy tak úprimné, citlivé a uveriteľné, až som tomu sám neveril, že jeden film môže taký byť. Pokračovalo to však do takej roviny a miery, že mi neskôr tieto vymenované veci, ktoré boli do určitého momentu pozitívne, začali byť smiešne, čo ubralo na zážitku z filmu. Cítim však, že si "Her" pozriem ešte minimálne raz a hodnotenie môže ísť hore. ()

kubal18

Celé mi to přišlo, od těch humusáckých kalhot co tam všichni nosili, přes zastřihnuté číčolechty, jako sedmdesátkové východoněmecké péčko, akorát léta páně 2070. Bože, jestli ještě někoho napadne větší krávovina než vymrdat svoje XPéčka, natočte to, pojďte s tím do kin a na csfd budete mít krásných 77%. ()

ER

Je to hodně o přístupu k látce-pokud jste velmi citliví,anebo máte problémy v lásce či sociálním životě,pak příběhu budete nakloněni a v mnohém,co zažívá hlavní postava,budete souznit. Ti ostatní na tom budou o něco hůře,neboť uchopit fakt,že se někdo zamiluje do hlasu resp.počítačového OS,je hůře uchopitelný. Na druhou stranu je evidentní,,že se tak začíná již v dnešní době dít a virtuální svět nás začíná ovlivňovat více,než si sami připouštíme.Jak se říká "pomalu,ale jistě" a přesně i tak plyne stopáž filmu a příběh,což může občas malinko nudit.Ale Naštěstí je tu brilantní Joaquin,který zvládá jakoukoliv hereckou roli s naprostým přehledem a grácií. Rozhodně jde o pozoruhodný film,který si u mne zasloužil ještě jedno podívání. ()

BAJOHA

Nejprve jsem byl zcela ohromený touto benevolentní ženou, ukrývající se v operačním systému! Musím poznamenat, že i já bych uvítal při nějakám samostatném trajdání takovouhle společnost ! Bohužel ke konci mne NEtrochu zklamala... Tenhle film je jinak velká pecka, která stojí za shlédnutí tj. 5 hvězd ! ()

neo93

Úžasně zajímavý film, který má v sobě tolik myšlenek. Může člověk milovat někoho resp. něco, co vlastně nevidí, jen slyší pouhý hlas, který k němu mluví ? Bude opravdu někdy v budoucnu tak vypadat náš život, že budeme se přátelit, flirtovat a spát ve společnosti různých mobilních, počítačových systémů ? Dokážeme vytvořit takovou umělou inteligenci, která bude podle našich potřeb ? Výborně zpracovaný snimek s vystříbenou hudbou a se skvělým Joaqinem Pheonixem v roli osamoceného rozvádějící se ho muže, který najde lásku s hlasem Scarlett Johansonn tam, kde by ji nečekal. ()

dudo0606

Veľmi zaujímavá myšlienka, námet, príbeh ale spracovanie mi hrozne nesadlo. Keby to spravili naopak, že hlavnou hrdinkou by bola žena, alebo keby aspoň sympatickejší muž, tak by to bolo lepšie. Vytvorili z neho strašne úlisne, slizko a pedofilne vyzerajúceho starého mládenca podľa mňa. Vôbec sa mu to nehodilo. ()

E lan

Rozhodně ne nezajímavý film. S trochou děsivé vize, která nepřijde v dnešní době nereálná, bohužel. Na druhé straně je film mírně rozvláčnělý a až druhá polovina ho táhne nahoru. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz