Kikinn_

"There was something sexy about that girl,maybe because Im lonely" Film do kterého se dokážete zamilovat,ale také není pro každého. Má to dlouhé rozhovory a táhne se to ,ale pokud tento styl máte rádi opravdu doporučuji. První věc je muzika ,která je velmi dobře vybraná v daných situacích. Cinematografie je fakt fakt krásná a zvyšuje to hodnocení. Také se mi líbil myšlenka filmu a varování před AI o které v době když se to natáčelo se vědělo fakt málo. To je ta úžastná věc která mě fascinuje do teď. Vidět jak svět bude vypadat pravděpodobně za možná i 5 let je velmi děsivá a přeci tak krásná dokud se AI nevymkne kontrole. 8,5/10 Doprdele ten film je fakt dobrej ale má to pár blbých scén já jsem tak doufal že to bude v mých oblíbených. Fakt to zabolí :( hlavně songa "song on the Beach prostě masterpeace co tam ten režisér pokazil ()

SirAduard

Wow, připadám si při psaní recenze jak AI, která nedokáže přesně vyjádřit své pocity, po tak silné emocionální bombě. Proto se omlouvám, že nezvládnu vystihnout mou euforii, ale tak lidský a naplňující zážitek jsem od sci-fi opravdu nečekal. Jakoby by to nebyla vůbec fikce, ale skutečný příběh ze života. A díky za to překvápko, neboť scénář takhle od srdíčka se málo kde vidí. ()

JimmyMcNulty

Nedaleká budoucnost, Phoenix hraje obyčejného chlápka s knírem, kterému nadbíhají Amy, Rooney, Olivia a on raději dá přednost OS (i když má hlas Scarlett). Takhle to zní hodně divně, ale přitom ve filmu to funguje a všechno vypadá přirozeně a normálně. To je asi největší devíza Jonze. Dokáže udělat z prapodivných věcí věci normální. Hodně netradiční film, který bych nakonec o nějakých 20 min zkrátil, ale zásadně nikdy nenudil. 85%. ()

hajner

Keď už nič iné, tak to bolo prinajmenšom zaujímavé. Ale bol to poriadny úchyl ale dnešná mobilná doba k tejto budúcnosti speje. ()

PhobiaCZ

Námět filmu to je zajímavý, ale doufám, že tímto směrem se lidstvo ubírat nebude. To by ten svět byl opravdu zvláštně potrhlý, kdyby po něm běhali lidé zamilovaní do svých OS, závislí na handsfree. Na druhou stranu to více otvírá trh s periferiemi. Jsem zvědav, kdo jako první vymyslí bezdrátovou vagínu... ()

Eviian

Dechberoucí! Jeden neví, co budoucí generace čeká, upřímně doufám, že to look ála Earl a příšerný vkus na oblečení tedy nebude:) Každopádně bylo opravdu příjemné vidět Joaquina Phoenixe po všech těch sebedestruktivních charakterech v tak sympatické a citlivé roli. Navíc jeho dokonalá herecká symbióza se Scarlett bez Scarlett. ()

Appendix

Výborná komedie z nevšedního prostředí a prakticky budoucnost pro půlku z nás. Celý proces sbližování má opravdu kvalitu. Nevím co by tomu šlo vytknout. ()

fcapab

Těžko se dají popsat pocity, které jsem sdílel s Theodorem. V pohledu dnešní doby to byla paralela se závislostí lidí na facebooku a hrách a utíkáním do virtuálního světa, který se stává (už nejen) osamělým jedincům tím reálnějším. Hezká, zároveň absurdní až hrozivá představa nedaleké budoucnosti, kam se řítíme. ()

Plembiss

Velmi silné čtyři. Škoda, že se film nedrží zásadně vztahu Sam a Teda, ale i reakce okolního světa na OS. Ke konci tak sráží počáteční kouzelnou intimitu filmu. ()

KcarlosK

Poselství je jasné a srozumitelné. Obávam se jenom, že zůstane nevyslyšeno. Dnešní společnost už je příliš zdegenerovaná. Raději budou mít 1000 přátel na Xichtoknížce, než jednoho skutečného. Celkově krásně depresivní filmeček. Ale za pár dní už si na něj nevzpomenu. ()

Major776

Bohužel se slovům, která jsou ve filmu vyřčena nedá věřit. Je to jen výplod fantazie a představ a nic z těch rádoby plnoobsažných slov není skutečně pravdivé a nedá se to cítit. Určitě to v divákovi nechá silný emotivní zážitek, plně tomu věřím a hodnocení tomu také odpovídá, ale prozrazuje to jen lidskou touhu po LÁSCE. Dnes je toto slovo zaměněno za slůvko sex. A ten má s vesmírným orgasmem opravdu málo společného. Závěrečná scéna je jediná přirozená scéna z filmu. ()

Grahamea

Ťažko mi je na srdci keď vidím ako tie klišé odrhovačky typu Špinavý trik a 12 rokov otrokom zbierajú ceny... Tento film dokáže tlmočiť svoje posolstvo, vyvolať osobnú túžbu a zapnúť divákovi mozgové závity ale aj prebudiť veľkú dávku empatie. Chápem, niekomu môže prekážať pomalé tempo a komorný charakter ale pozorovať herecký výkon Joaquina Phoenixa, to ako brilantne stelesňuje postavu Theodora je dostatočnou kompenzáciou. Môj úžas však neplynie len zo spomínaného hereckého výkonu ale aj z veľmi trefne zasadenej témy. Svoju víziu budúcnosti podal Spike Jonez veľmi šikovne a to cez emócie... A to výtvarné spracovanie!!! Takýchto filmov, ktoré sa pohrávajú s pestrou škálou emócií diváka, rozprávajú za indivíduá a nie inštitúcie si želám na scéne viac. ()

Krachen

Joaquin a Oskaři jsou důvody, proč jsem se dívala. Hlavní postava mi dost připomínala Leonarda z Big Bang Theory, ale nepůsobila komicky. Theodor je citlivý, jemný, smutný a má rád hry. Do sci-fi dokonale zapadá. Co jiného je budoucnost, ve které lidé hledají tak hlubokou intimitu, že k ní nepotřebují tělo? Ta budoucnost je čistá a mírumilovná. Zajímavá vize i s těmi kalhotami. ()

mar.vin

Svet budúcnosti: prosté životy ľudí obohatili operačné systémy. Odrazu má každá zblúdila duša možnosť pocítiť lásku, imaginárnu prítomnosť osobnosti pomocou slov chápajúcich žiaľ, poukazujúc na novú nádej, lepšiu budúcnosť, možnosť cítiť šťastie. Ale dokáže takýto spôsob nahradiť pocit ozajstnej blízkosti milovanej osoby? V skutočnosti to bol veľmi smutný film, ktorý poukazoval na to čo ľudia dokážu spraviť, aby pocítili kúsok nehy. Každý potrebuje oporu a preto v kritickej situácii siaha aj po imaginárnom prchavom šťastí, ktoré napokon zanecháva len tlejúce prázdno. ()

PersilVanish

Super herecký výkon v podání "Federera". Nemastný neslaný film, kde scénář byl napsán snad za hodinu, ale jako mínus to neberu. Prostě průměr nic víc nic míň... ()

sihuri

Tak nápad to byl dobrej....jenže ty dvě hodiny nebyly pořádně využitý a tak nad tím nápadem začala převažovat nuuudaaa ()

natalkas

Tomuto filmu není co vytknout. Přesně ukazuje, co se z nás za pár let stane. Místo se skutečnými lidmi budeme žít s operačním systémem. Když někomu ten příběh vyprávíte, řekne si jenom "o můj bože další kravina o budoucnosti" NE!!! Všichni, kteří denně používají, ať k práci nebo pro zábavu, mobilní telefony a počítače (přinávám se jsem jedním z mnoha těchto lidí) by si teenhle film měi pustit a aspoň na chvilku se zamyslet....co se s náma stane, jak moc nás všechny ty moderní technologie ovládají... Srdeční záležitost ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz