Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• baribal

Tři bratři made in US (alespoň co se týče muzikálového konceptu a poslepování několika pohádek). Jako téměř vždy se amíkům nedá vytknout nic ve výtvarné a obrazové stránce, která z čarovného lesa dělá opravdu místo, kam byste na houby asi nešli. Další pozitiva už hledám obtížněji, osobně mám k muzikálům na plátně negativní vztah a tohle je bohužel další ukdákaný film, který by bez zpěvu byl mnohem lepší, děsivější a zároveň vtipnější, protože v muzikálu můžete vtipy pointovat maximálně tak do podoby rýmů. Co se týče postav a herců, tak se ani nedivím, že režisér sehnal takový ansámbl hvězd, muzikál v hollywoodu táhne. Pro mě je to bohužel na škodu, lituji velmi malého prostoru Johnnyho Deppa, který by se svojí postavou dokázal vyhrát mnohem lépe. Průměrný film, který zachraňuje krásné prostředí čarovného lesa a "neklasické" ztvárnění příběhu, jehož jednotlivé fragmenty každý dobře zná (červená karkulka, jack a obři, atd.).(12.1.2015)

• playboxguest

Upřímně... nesnáším klasické pohádky, a to ani když je obalíte do moderního hávu, třeba seriál Once upon a time je pro mě hotové utrpení. Tady se mi líbila snad jen část s Karkulkou, kde byl v písničce už vyloženě okatě zdůrazňován fakt, že původní pohádka poukazuje na dívku s první periodou, jíž se chystá přefiknout o dost starší chlap. Písničky neznělé, příšerné, bez šťávy, to vám fakt připadá, že sledujete americkej remake Tří bratrů. Nechápu jak tohle mohlo u režiséra mého nejmilovanějšího Chicaga vůbec projít. Samotný film jsem si i po odpuzujících trailerech pustila výhradně kvůli hercům, ale jak mě má těšit jejich přítomnost, když se co písničku tvářej jako "Tohle zpívat nebudu, tohle zpívat nechci, jsem tu za trest".(15.3.2015)

"Pane pekaři, zachránil jste nás !! Nate !!" - "Opravdu ??" - "Jistě !! Třeba mi babička ušije novou pláštěnku z té vlčí kůže.." ;) Dost Deppresivní pláštěnka..;) A široko daleko ten nejhorší Depp za dlouhé roky, zvlášť v kontrastu k opravdu výborné Ann Kendrick, která prosvětluje celou tuhle umanutě manýristicky temnou, byť vizuálně podmanivou, podívanou Roba Marshalla, který se snad ještě veze na vlnách Disneyho podivna.. Nicméně přes všechny výtky platí Čarovný les za velmi příjemné překvapení, zejména v tom smyslu, že to vlastně mohlo dopadnout mnohem mnohem hůře..(11.3.2016)

• Foox

Po delší době je to tu zase, plejáda skvělých herců v nudné sračce. Brutální tempo první třetiny filmu poměrně baví, písničky pěkně načrtnou příběhy, jenže pak se to všechno spláchne. Interiéry začnou fackovat i nezkušeného diváka, v polovině filmu už je každé mluvené slovo spása a ochuzenost o klasické momenty z pohádek jen poškrábe nervy, jenže konec pořád v nedohlednu.(20.2.2015)

• salahadin

Velmi protivný a těžko snesitelný "muezzifilm". Asi nepochopím tvůrce, kteří na jednu - a ještě k tomu zcela nehezkou - melodii nechali přezpívat skoro všechny repliky herců. K tomu namíchali těžký střevní pačok z různých pohádek. Výsledek dopadl tak, jak obvykle dopadá velký nedělní oběd po několika hodinách trávení.(4.5.2016)

• - Snímka je prvou filmovou adaptáciou broadwayského muzikálu či hry v histórii spoločnosti Walt Disney Company. (beso74)

• - Film je natočen podle slavného broadwayského stejnojmenného muzikálu autorů Jamese Lapina, který se podílel na scénáři, a Stephena Sondheima, který stojí za hudbou a texty písní. (kudelicek)

• - Do role prince byl obsazen Jake Gyllenhaal. Ten však nakonec z projektu odstoupil kvůli dalším nabídkám, a tak ho nahradil Chris Pine. (jezurka42)