Čarovný les

• slovenský

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

Tak teraz neviem. Bola to paródia na kultové rozprávky ktoré som v detstve videl? (Jack a fazulka, Popoluška, Červená čiapočka, Zlatovláska Locika.) Nech nežeriem dám za 4*. Spievajúcu Emily a Annu vždy zhltnem aj s navijakom ; ) a potešila aj Lilla Crawford (spievala naozaj pekne). Príbehu zásadne nie je čo vytknúť. Má to dosť pekné svetlé stránky, i temné. Trocha smutné trocha veselé. Dajaké posolstvo tiež nájdeme ... akurát škoda, že tie melódie boli dosť podobné...(18.1.2015)

• chelseaman22

Tři nominace na zlatou sochu hnusného chlapa pro film, jež svou debilitou zjevně uchvátil parchanty hollywoodské smetánky. Lze respektovat fakt, že Meryl je prostě třída, ale jaký hlupák v Palo Altu vsunul do algoritmu pro selekci nominovaných složenou podmínku ?! Neuvěřitelná slátanina sraček, jež se snaží alespoň ve zpěvu napodobit Bídníky. Pokud Meryl vyhraje toho zlotého trumpetu, tak si na ní počkám před Wall-Martem a vrhu po ní předčasně uzrálý hrozen! odpad!(16.2.2015)

Na tenhle film jsem si cíleně vzal do kina polštářek, že se u něj pěkně prospím, než vyrazím za lepším. No jo, jenže já zapomněl, že on Marshall není žádný muzikálový bažant a i když podle plakátu vypadá Čarovný les jako reklama na galavečer The most cool person in Hollywood, sáhl jsem nakonec místo po polštářku po arašídech. (Febiofest 2015)(6.4.2015)

• baribal

Tři bratři made in US (alespoň co se týče muzikálového konceptu a poslepování několika pohádek). Jako téměř vždy se amíkům nedá vytknout nic ve výtvarné a obrazové stránce, která z čarovného lesa dělá opravdu místo, kam byste na houby asi nešli. Další pozitiva už hledám obtížněji, osobně mám k muzikálům na plátně negativní vztah a tohle je bohužel další ukdákaný film, který by bez zpěvu byl mnohem lepší, děsivější a zároveň vtipnější, protože v muzikálu můžete vtipy pointovat maximálně tak do podoby rýmů. Co se týče postav a herců, tak se ani nedivím, že režisér sehnal takový ansámbl hvězd, muzikál v hollywoodu táhne. Pro mě je to bohužel na škodu, lituji velmi malého prostoru Johnnyho Deppa, který by se svojí postavou dokázal vyhrát mnohem lépe. Průměrný film, který zachraňuje krásné prostředí čarovného lesa a "neklasické" ztvárnění příběhu, jehož jednotlivé fragmenty každý dobře zná (červená karkulka, jack a obři, atd.).(12.1.2015)

"Pane pekaři, zachránil jste nás !! Nate !!" - "Opravdu ??" - "Jistě !! Třeba mi babička ušije novou pláštěnku z té vlčí kůže.." ;) Dost Deppresivní pláštěnka..;) A široko daleko ten nejhorší Depp za dlouhé roky, zvlášť v kontrastu k opravdu výborné Ann Kendrick, která prosvětluje celou tuhle umanutě manýristicky temnou, byť vizuálně podmanivou, podívanou Roba Marshalla, který se snad ještě veze na vlnách Disneyho podivna.. Nicméně přes všechny výtky platí Čarovný les za velmi příjemné překvapení, zejména v tom smyslu, že to vlastně mohlo dopadnout mnohem mnohem hůře..(11.3.2016)

• - První čtení scénáře proběhlo již v říjnu roku 2012, natáčení pak probíhalo přibližně 4 měsíce od září do prosince roku 2013. (jezurka42)

• - Natáčení probíhalo v anglických lokacích Doveru, Hambledenu, Waverley a také v ateliérech Shepperton v Middlesexu, kde v polovině října roku 2013 filmování začalo. (jezurka42)

• - Původně měla hrát červenou karkulku Sophia Grace Brownlee. Týden před začátkem natáčení však byla nahrazena Lilly Crawford. (jezurka42)