Čarovný les

• slovenský

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

Námět by měl parádní potenciál, ne že ne. Povedla se hlavně ta vize čarovného lesa jako obdoby Las Vegas, kde zůstane vše, co se tam stane. O to větší škoda, že Into the Woods tak nemilosrdně zabíjí forma "muzikálu bez písniček". Zatímco jinde by každá hlavní postava dostala vlastní hit s chytlavým refrénem, tady se musí spokojit leda tak s vlastním aranžmá (pokud se zrovna jmenuje Popelka), které má patrně veškeré repliky automaticky dělat okřídlenými. Jak tohle vůbec někomu může přijít jako prima nápad, to mi je fakt záhadou. Achjo.(27.5.2015)

• depony

Po všech zajímavých rolích, za které Meryl byla nominována na Oscara, by v případě této výhry šlo o největší omyl a urážku jejího umu. Už dlouho jsem nezažil nic tak ... neosobního, nezajímavého. Herecké obsazení bylo poutavé, jejich charaktery vůbec. Nekonečné dvě hodiny a pět minut. Zde mohu maximálně nedoporučit ...(24.1.2015)

Bohužel, nefunguje to tak, jak by mělo. Souhlasím s venalce, stačí se podívat na první polovinu filmu. S čím jsem měla největší problém, bylo vynechávání scén, které jsou v těch pohádkách zkrátka pohádkové- Popelku vidíme vždycky utíkat z bálu, nikdy ji nevidíme tančit s princem (a propos, princové, oba dva, jsou na facku, to nefungovalo ani jako parodie..), hrabivého Jacka vidíme slézat stonek fazole, ale nespatříme svět obrů v oblacích, atd. atd... Červené Karkulce bych hned jednu natáhla, jak je nesympatická a ani čarodějnice Meryl nesplnila účel. Jakmile mám takové násilné představy už při sledování, nevěstí to nic dobrého. Jediní sympoši mi tak zbývají Emily Blunt a James Corden, kvůli kterým jsem se na Čarovný les dívala, slabý průměr.(6.11.2015)

Dlouho jsem neviděla film, který by takhle elegantně skloubil několik pohádek dohromady. Přidejte k tomu výborné herecké osazenstvo, které umí zpívat, a mohli byste mít vyhráno. Jenže je tu malý problém - tenhle film není moc soudržný a chvílemi se tváří jako milá parodie, a chvílemi je to vážné dospělácké drama, kde se objevují témata jako nevěra, opuštění vlastního dítěte nebo smrt. Do té dospělácké verze se film překlopí hlavně v poslední třetině (s obryní), která je tu jaksi navíc a docela kazí dojem z filmu. I tak ale palec nahoru za snahu přinést něco originálního. 70 % PS: Nejlepší je mile nadsazená scéna s duetem dvou princů Krasoňů: https://www.youtube.com/watch?v=YmixlJ79ZF0 (hlavně sledujte, jak si pánové trhají ty košile!).(13.2.2015)

• Aleee89

Ach jo. Rob Marshall má na kontě kvalitní muzikály, Meryl Streep je moje nejoblíbenější herečka, a přesto z jejich spojení vzniklo dílo, které kdyby světlo světa nespatřilo, asi by nikomu nechybělo. Jak jsem kdysi měla ráda Deppa, tady mi lezl i po tu krátkou chvíli, co se ve filmu objevil, na nervy. Vždyť hraje pořád stejně a je stejně divný. Snímek smotal několik pohádek dohromady, což by ani nevadilo, ale ve výsledku to udělal tak blbě, že to působilo přinejmenším překombinovaně. Kdyby ke konci děj nekomplikovali obryní z nebes, která terorizuje vesnici, a děj prostě uťali, asi by to pomohlo. Na to, že se jedná o muzikál, písničky nic moc. Celkově se Čarovný les nepovedl, byl zdlouhavý a nudný. Škoda.(19.7.2015)