Čarovný les

• slovenský

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

Bohužel, nefunguje to tak, jak by mělo. Souhlasím s venalce, stačí se podívat na první polovinu filmu. S čím jsem měla největší problém, bylo vynechávání scén, které jsou v těch pohádkách zkrátka pohádkové- Popelku vidíme vždycky utíkat z bálu, nikdy ji nevidíme tančit s princem (a propos, princové, oba dva, jsou na facku, to nefungovalo ani jako parodie..), hrabivého Jacka vidíme slézat stonek fazole, ale nespatříme svět obrů v oblacích, atd. atd... Červené Karkulce bych hned jednu natáhla, jak je nesympatická a ani čarodějnice Meryl nesplnila účel. Jakmile mám takové násilné představy už při sledování, nevěstí to nic dobrého. Jediní sympoši mi tak zbývají Emily Blunt a James Corden, kvůli kterým jsem se na Čarovný les dívala, slabý průměr.(6.11.2015)

• pankreminek

Muzikál s jednou jedinou dobrou písní. Marshall se vzdal svého prověřeného stylu, kdy muzikálová vystoupení odděluje od hlavní dějové linky a místo toho se rozhodl nasrat zpívání, kam to jenom jde, což fungovalo v Bídnících, ale ne tady. Pro mě asi nejhorší zklamání roku 2014, jako největší plus beru Deppovo cameo.(24.1.2015)

• Malarkey

Asi jeden z těch nejzbytečnějších muzikálů, co kdy Amíci vůbec dokázali natočit. Jedna hvězdička je za nádherné digitálno, které vytvářelo moc hezké pohádkové prostředí. Tím to ale končí. Nic dalšího si nezaslouží ani ta kopa herců, kteří se zde předvedli. V podstatě bych Čarovný les porovnal s českým filmem Tři bratři, s tím, že Tři bratři měli alespoň hezkou muziku. Amíci totiž smíchali všeobecně nejznámější pohádky od bratří Grimmů, kterým rok co rok obnovují kabátek, protože ždímat se dají vysloveně do nekonečna. Karkulka, Sněhurka atd…K tomu přidali pár naprosto nezajímavejch melodií, brutálně nudné texty a herce, kteří si tohle mohli vysloveně odpustit. Dvě hodiny muzikálového pekla.  (13.10.2015)

• becki_tu

Nic jsem od toho nečekal a přesto jsem byl zklamán. Marshall měl sice k dispozici slušný herecký ansámbl, ale co je to platné, když scénáristům došly nápady už po první hodině, během níž více či méně vkusně recyklovali známé pohádkové příběhy. Druhá hodina je už vyložená nuda, podpořená stále opakujícími se monotónními hudebními výstupy a stereotypním prostředím lesa. Místy se to dokonce zvrhává v nechtěnou parodii a těžko si představit, že u toho děcka vydrží celé dvě hodiny. Většinou mě moderní hollywoodské pohádkové adaptace baví, ale tohle byl krok vedle. PS.: Pedofilní vlk v podání Deppa se musel dětem obzvláště líbit.(20.3.2015)

• Stanislaus

"Nesuď knihu podle obalu" aneb "Hvězdné obsazení není vždy zárukou kvalitního filmu", o čemž jsem se přesvědčil u této muzikálové polízanice, která absolutně vůbec nenaplnila moje očekávání, která ve mně vzbudil trailer. Celkově mi to přišlo takové hloupé a ujeté, nicméně v tom špatném slova smyslu, a abych byl upřímný, tak si nemohu vzpomenout na nějakou výraznější píseň, která by mi zůstala v hlavě, což je u filmu tohoto žánru vcelku problém. Zkrátka snímek lákající na pěkný obal, který ale ve většině směrech přinesl pouze zklamání.(14.5.2015)

• - Natáčení probíhalo v anglických lokacích Doveru, Hambledenu, Waverley a také v ateliérech Shepperton v Middlesexu, kde v polovině října roku 2013 filmování začalo. (jezurka42)

• - Původně měla hrát červenou karkulku Sophia Grace Brownlee. Týden před začátkem natáčení však byla nahrazena Lilly Crawford. (jezurka42)

• - Film je natočen podle slavného broadwayského stejnojmenného muzikálu autorů Jamese Lapina, který se podílel na scénáři, a Stephena Sondheima, který stojí za hudbou a texty písní. (kudelicek)