Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• Aleee89

Ach jo. Rob Marshall má na kontě kvalitní muzikály, Meryl Streep je moje nejoblíbenější herečka, a přesto z jejich spojení vzniklo dílo, které kdyby světlo světa nespatřilo, asi by nikomu nechybělo. Jak jsem kdysi měla ráda Deppa, tady mi lezl i po tu krátkou chvíli, co se ve filmu objevil, na nervy. Vždyť hraje pořád stejně a je stejně divný. Snímek smotal několik pohádek dohromady, což by ani nevadilo, ale ve výsledku to udělal tak blbě, že to působilo přinejmenším překombinovaně. Kdyby ke konci děj nekomplikovali obryní z nebes, která terorizuje vesnici, a děj prostě uťali, asi by to pomohlo. Na to, že se jedná o muzikál, písničky nic moc. Celkově se Čarovný les nepovedl, byl zdlouhavý a nudný. Škoda.(19.7.2015)

Jo filmové pohádky teď jedou, ovšem Into the woods na to jde poměrně od lesa a je takovým podivným mišmašem těch nejklasičtějších pohádek. Což se mi na jednu stranu líbilo, že se povedlo v rámci možností najít překlenovací most a jednotlivé příběhy pospojovat do sebe. Už méně sem byl nadšen, že se jedná o muzikál, ovšem potud dobré, jednotlivá skladba písní je celkem nápaditá a místy i chytlavá. Režisér Rob Marshall navíc krom standardní filmařiny přišel i s několika, veskrze nenápadnými, ovšem povedenými nápady a celkem se mi i líbilo, jak je to natočené. Ovšem je to až příliš natažené, 2 hodiny jsou až přespříliš a film této stopáže nedokáže patřičně využít. Zákonitě se tak musí dostavit nuda a zážitek sráží určitá linearita snímku, který už po představovacím začátku ničím extra nepřekvapí. Jednou a dost. PS : Johnny Depp byl ovšem perfektní, ne že ne! ...50%(24.3.2015)

• Zíza

Já mám opravdu ráda takovéto věci – zpívání, nové provedení pohádek a tak dále a tak dále. Jenomže tohle bylo tak nudné, písničky laciné a "nechytlavé". Už v polovině jsem to chtěla vypnout, ale vydržela jsem do konce, ačkoliv stále tuším proč. Asi jsem doufala v něco víc, ale pořád to nepřicházelo a nepřicházelo, až tam najednou byly závěrečné titulky a mě rozbolela hlava. Kdybych na to šla do kina, asi bych brečela, že jsem vyhodila peníze tím nejnemožnějším způsobem, co to šlo.(25.1.2015)

Je to sice hrůzostrašný znásilnění všech známých i neznámých pohádek, navíc otuplovaný muzikálem, ale já zas nemám až takovou potřebu se rozčilovat. Nějaký impotentní doslovný remake čehokoliv (klasické pohádky) by mě asi zvednul odulé mandle mnohem víc. Než se zjevili obři, bavil jsem se fakt dobře, pak už to uvadá, ale důvodu jít pod průměr fakt nemám. Nominace Meryl Streep na plešouna byl ovšem pěkný omyl. 50%(16.3.2015)

• Botič

Do tohohle lesa snad ani vkročit nechcete. V okamžiku, kdy všechno směřuje k momentu „…a žili šťastně až do smrti.“ najednou přeskočí deska, pohádkové postavy začnou umírat, princové být nevěrní a z filmu se stane naprosto nekoukatelný a otravný paskvil. Into the Woods možná funguje na divadelních prknech, ale stříbrné plátno mu nesluší.(7.2.2015)

• - Film je natočen podle slavného broadwayského stejnojmenného muzikálu autorů Jamese Lapina, který se podílel na scénáři, a Stephena Sondheima, který stojí za hudbou a texty písní. (kudelicek)

• - Předtím, než byla do role Jackovi (Daniel Huttlestone) matky obsazena Tracey Ullman, ucházely se o tuto roli Allison Janney a Kathy Bates. (jezurka42)

• - Kulisy, ktoré predstavovali les, boli také veľké a realistické, že sa v nich Anna Kendrick (Popoluška) a Chris Pine (princ) skutočne stratili. Zachrániť ich museli až asistenti produkcie. (milealelia)