poster

Čarovný les

 • anglický

  Into the Woods

 • slovenský

  Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomick
  ***

  Námět by měl parádní potenciál, ne že ne. Povedla se hlavně ta vize čarovného lesa jako obdoby Las Vegas, kde zůstane vše, co se tam stane. O to větší škoda, že Into the Woods tak nemilosrdně zabíjí forma "muzikálu bez písniček". Zatímco jinde by každá hlavní postava dostala vlastní hit s chytlavým refrénem, tady se musí spokojit leda tak s vlastním aranžmá (pokud se zrovna jmenuje Popelka), které má patrně veškeré repliky automaticky dělat okřídlenými. Jak tohle vůbec někomu může přijít jako prima nápad, to mi je fakt záhadou. Achjo.(27.5.2015)

 • depony
  *

  Po všech zajímavých rolích, za které Meryl byla nominována na Oscara, by v případě této výhry šlo o největší omyl a urážku jejího umu. Už dlouho jsem nezažil nic tak ... neosobního, nezajímavého. Herecké obsazení bylo poutavé, jejich charaktery vůbec. Nekonečné dvě hodiny a pět minut. Zde mohu maximálně nedoporučit ...(24.1.2015)

 • VenDulin85
  ***

  Bohužel, nefunguje to tak, jak by mělo. Souhlasím s venalce, stačí se podívat na první polovinu filmu. S čím jsem měla největší problém, bylo vynechávání scén, které jsou v těch pohádkách zkrátka pohádkové- Popelku vidíme vždycky utíkat z bálu, nikdy ji nevidíme tančit s princem (a propos, princové, oba dva, jsou na facku, to nefungovalo ani jako parodie..), hrabivého Jacka vidíme slézat stonek fazole, ale nespatříme svět obrů v oblacích, atd. atd... Červené Karkulce bych hned jednu natáhla, jak je nesympatická a ani čarodějnice Meryl nesplnila účel. Jakmile mám takové násilné představy už při sledování, nevěstí to nic dobrého. Jediní sympoši mi tak zbývají Emily Blunt a James Corden, kvůli kterým jsem se na Čarovný les dívala, slabý průměr.(6.11.2015)

 • HoneyBunny
  ****

  Dlouho jsem neviděla film, který by takhle elegantně skloubil několik pohádek dohromady. Přidejte k tomu výborné herecké osazenstvo, které umí zpívat, a mohli byste mít vyhráno. Jenže je tu malý problém - tenhle film není moc soudržný a chvílemi se tváří jako milá parodie, a chvílemi je to vážné dospělácké drama, kde se objevují témata jako nevěra, opuštění vlastního dítěte nebo smrt. Do té dospělácké verze se film překlopí hlavně v poslední třetině (s obryní), která je tu jaksi navíc a docela kazí dojem z filmu. I tak ale palec nahoru za snahu přinést něco originálního. 70 % PS: Nejlepší je mile nadsazená scéna s duetem dvou princů Krasoňů: https://www.youtube.com/watch?v=YmixlJ79ZF0 (hlavně sledujte, jak si pánové trhají ty košile!).(13.2.2015)

 • Aleee89
  **

  Ach jo. Rob Marshall má na kontě kvalitní muzikály, Meryl Streep je moje nejoblíbenější herečka, a přesto z jejich spojení vzniklo dílo, které kdyby světlo světa nespatřilo, asi by nikomu nechybělo. Jak jsem kdysi měla ráda Deppa, tady mi lezl i po tu krátkou chvíli, co se ve filmu objevil, na nervy. Vždyť hraje pořád stejně a je stejně divný. Snímek smotal několik pohádek dohromady, což by ani nevadilo, ale ve výsledku to udělal tak blbě, že to působilo přinejmenším překombinovaně. Kdyby ke konci děj nekomplikovali obryní z nebes, která terorizuje vesnici, a děj prostě uťali, asi by to pomohlo. Na to, že se jedná o muzikál, písničky nic moc. Celkově se Čarovný les nepovedl, byl zdlouhavý a nudný. Škoda.(19.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace