Reklama

Reklama

Čarovný les

  • USA Into the Woods (více)
Trailer 2

Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav. (Falcon)

(více)

Videa (35)

Trailer 2

Recenze (387)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Asi jeden z těch nejzbytečnějších muzikálů, co kdy Amíci vůbec dokázali natočit. Jedna hvězdička je za nádherné digitálno, které vytvářelo moc hezké pohádkové prostředí. Tím to ale končí. Nic dalšího si nezaslouží ani ta kopa herců, kteří se zde předvedli. V podstatě bych Čarovný les porovnal s českým filmem Tři bratři, s tím, že Tři bratři měli alespoň hezkou muziku. Amíci totiž smíchali všeobecně nejznámější pohádky od bratří Grimmů, kterým rok co rok obnovují kabátek, protože ždímat se dají vysloveně do nekonečna. Karkulka, Sněhurka atd…K tomu přidali pár naprosto nezajímavejch melodií, brutálně nudné texty a herce, kteří si tohle mohli vysloveně odpustit. Dvě hodiny muzikálového pekla. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Já mám opravdu ráda takovéto věci – zpívání, nové provedení pohádek a tak dále a tak dále. Jenomže tohle bylo tak nudné, písničky laciné a "nechytlavé". Už v polovině jsem to chtěla vypnout, ale vydržela jsem do konce, ačkoliv stále tuším proč. Asi jsem doufala v něco víc, ale pořád to nepřicházelo a nepřicházelo, až tam najednou byly závěrečné titulky a mě rozbolela hlava. Kdybych na to šla do kina, asi bych brečela, že jsem vyhodila peníze tím nejnemožnějším způsobem, co to šlo. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Nápaditá i příjemně nadnesená cesta na křižovatku všech pohádek, která zapomněla skončit. V mírné ironii to totiž nestárnoucí Meryl, neselhávající Anně Kendrick nebo objevu jménem Lilla Crawford zpívá a hraje o pořádný kus lépe než od zdánlivého konce do konce úplného. Právě onen originální pokus znamená konečné selhání, protože se v důsledku až zoufale míjí účinkem. Vážnější nota se totiž dočká jen velmi podezřelé pointy, vedlejší postavy zmizí z děje a zápletky ze samého prologu už se neobjeví. Ve chvíli, kdy princové rozervaně pěli "Agony!!", jsem doufal, že bude i zbytek fungovat emocionálně podobně střídavě jako svého času Kouzelná romance. O to zaraženější jsem teď na půli cesty. A tam nikdo nezůstává rád. A už vůbec ne v lese. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $128,002,372Tržby Celosvetovo $213,116,401Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,056,678Tržby za predaj DVD v USA $12,442,264║ Režisér Rob Marshall nie je niekedy ani len slušný rutinér. Niekedy proste len strašne tápa a v tomto muzikály to je čistý boj. Herecky na prvý pohľad by človek povedal, že nadmieru slušné obsadenie ale moc tu až tak nemajú čo hrať, prílišná dejová pasivita a okukanosť. K tomu zubatá Kendricková ako popoluška je dosť priestrel, to nevyšlo. Okrem slušných kulís a ako tak masiek, sa tu moc na čom nie je vyžiť. Ponurá atmosféra a čoraz viac čudesný dej moc toho nedajú. /40%/ ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když si vymaluju pokoj padesáti odstíny šedi, automaticky to ještě neznamená, že se ze mě stane bohatej sadista a tady to samé. Smícháním několika pohádek s vynikajícím hereckým obsazením se rozhodně nevytvořila supepohádka a všechno scénarista pokřtil závěrečnou snahou o tvůrčí inovaci, to i holčíčí lakování nehtů je proti tomu vrcholně záživná záležitost. ()

Galerie (252)

Zajímavosti (22)

  • První název filmu byl do češtiny přeložen jako Cesta lesem, později byl však změněn na Čarovný les. (kudelicek)

Související novinky

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Svět hudby přišel o jeden z velkých talentů. Ve svém domě v americkém Roxbury včera zemřel oceňovaný textař a hudební skladatel Stephen Sondheim. Médiím zprávu předal umělcův právní zástupce.…

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho…

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním…

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

19.07.2013

Původně si měl v hvězdně obsazeném pohádkovém muzikálu Into the Woods od Disneye zahrát jednoho z princů, ale nakonec před komerční jistotou upřednostnil dva menší, ale ambicióznější projekty. Prvním…

Reklama

Reklama