Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• Tsuki

Poučení z této pohádky: "Pokud někoho okradete a zabijete mu partnera, pak řešením je zabít i jeho." (jak řekl po zhlédnutí můj přítel a musím s ním souhlasit). Čekala jsem, že tento film bude slabší, ale tohle jsem opravdu nečekala. Byl to pro mě šok, jaký pohádkový paskvil spatřil světlo světa. Netuším jaký je původní divadelní muzikál (snad dává větší smysl...), ale tohle bylo upřímně něco strašného. S tím, že je dohromady splácáno několik pohádek, přičemž žádné není dán dostatečný prostor, abychom chápali příběh a pohnutky postav, s tím bych se ještě vyrovnala, ale že se tady všechny jednotlivé postavy chovají jako příšerní a téměř zlí lidé (včetně Popelky, Karkulky, pekaře a pekařky...), to se skousnout nedá. Možná až na Lociku tam má každá postava chvíli, kdy člověk musí kroutit hlavou nad jejím chováním. Kdyby to byla parodie, tak možná chápu, ale skutečně parodicky tam působila pouze pěvecká scéna dvou princů v agónii. Na zbytek se nedá koukat jinak než s nepochopením a nechutí. Všechny postavy jsou nehorázně protivné. A bohužel, na to, že je to muzikál, dojem nespravila ani hudba, právě naopak. Už první písnička byla příšerně dlouhá, otravná a monotónní.... a co hůř, brzy jsem zjistila, že téměř všechny písně tam znějí stejně a nemají pořádnou melodii (spíš jde o zpívané dialogy). Takže ani hudba film nepovýšila. Zbývají pouze někteří herci, kvůli kterým by to snad mohlo stát za vidění (a za to jediné dávám jednu hvězdu). Jenže ani Meryl Streep nedokázala spravit to, jak její postava čarodějnice je špatně napsaná. Od začátku do konce to nedávalo smysl. Dvě dlouhé ztracené hodiny mého života. ~(1,3)~(7.12.2017)

• playboxguest

Upřímně... nesnáším klasické pohádky, a to ani když je obalíte do moderního hávu, třeba seriál Once upon a time je pro mě hotové utrpení. Tady se mi líbila snad jen část s Karkulkou, kde byl v písničce už vyloženě okatě zdůrazňován fakt, že původní pohádka poukazuje na dívku s první periodou, jíž se chystá přefiknout o dost starší chlap. Písničky neznělé, příšerné, bez šťávy, to vám fakt připadá, že sledujete americkej remake Tří bratrů. Nechápu jak tohle mohlo u režiséra mého nejmilovanějšího Chicaga vůbec projít. Samotný film jsem si i po odpuzujících trailerech pustila výhradně kvůli hercům, ale jak mě má těšit jejich přítomnost, když se co písničku tvářej jako "Tohle zpívat nebudu, tohle zpívat nechci, jsem tu za trest".(15.3.2015)

• Chickenka

Obrovské zklamání! Na film jsem se těšila už od léta, kdy jsem zhlédla trailer a byla nadšená, že muzikál Into the Woods převedli i na filmové plátno. Ale to, co z očekávaného filmu udělali, mě zaráží. Film by měl obrovský potenciál hemžící se samými známými jmény, kteří deklarují, že film by měl být zárukou kvality. Ale opak je pravdou. Jedná se o neskutečnou slátaninu, už po prvních minutách jsem se začala nudit a měla jsem co dělat, abych to vydržela až do konce (nezachránily to ani písničky). Nehledě na to, že některé postavy (ano, přesně ty, Karkulko!) mi byli nesympatické a působili až moc uměle a přehrávaně. Prostě čeho je moc, toho je příliš!. Film rozhodně nedoporučuji ke zhlédnutí nikomu.(27.1.2015)

• Zíza

Já mám opravdu ráda takovéto věci – zpívání, nové provedení pohádek a tak dále a tak dále. Jenomže tohle bylo tak nudné, písničky laciné a "nechytlavé". Už v polovině jsem to chtěla vypnout, ale vydržela jsem do konce, ačkoliv stále tuším proč. Asi jsem doufala v něco víc, ale pořád to nepřicházelo a nepřicházelo, až tam najednou byly závěrečné titulky a mě rozbolela hlava. Kdybych na to šla do kina, asi bych brečela, že jsem vyhodila peníze tím nejnemožnějším způsobem, co to šlo.(25.1.2015)

• Enšpígl

Když si vymaluju pokoj padesáti odstíny šedi, automaticky to ještě neznamená, že se ze mě stane bohatej sadista a tady to samé. Smícháním několika pohádek s vynikajícím hereckým obsazením se rozhodně nevytvořila supepohádka a všechno scénarista pokřtil závěrečnou snahou o tvůrčí inovaci, to i holčíčí lakování nehtů je proti tomu vrcholně záživná záležitost.(13.2.2016)

• - Lucy Punch (Lucinda) si zahrála zlou sestru Popelky také ve filmu Zakletá Ella (2004). (Alatiel)

• - Jedná se již o 4. muzikál v režii Roba Marshalla. (jezurka42)

• - Počas natáčania, keď mala Meryl Streep (čarodejnica) skočiť na stôl, potkla sa o svoj kostým. Celý štáb sa s hrôzou pozeral, ako padá na betónovú zem, iba Emily Blunt ako jediná nestratila duchaprítomnosť a chytila ju. (milealelia)