Čarovný les

• slovenský

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

Napriek zlým recenziám, som sa nenudil. Samozrejme, keby film skončil svadbou bol by asi podstatne údernejší, ale tento príbeh je práve o parodovaní klasických rozprávok, takže musel pokračovať v trochu absurdnej rovine niekam inam. Pravdou je, že pesničky (bez rýmovania) moc nefungujú – možno len výstup Meryl a záverečná žmýkačka citov majú potenciál ostať v pamäti o niečo dlhšie. Slušná výprava, triky, obsadenie i nekorektný humor mi stačili, aby som Čarovný les ako film na jedno pozretie nezavrhol...(9.1.2016)

• Vxxx

Chmmm. Pohádky miluji, Disneyho zbožňuji a muzikály mi vykouzlí úsměv na tváři. Maryl Streep, Johnny Depp, Anna Kendrick a Emily Blunt. Na ty jsem se tak moc těšila! Dokonce i na Daniela Huttlestona, který je snad jediný dětský herec, který mi, díky Les Mis, neleze na nervy. Ale tohle byla, vážení, katastrofa! Začneme od toho nejzákladnějšího. Je to muzikál. Ale ta hudba?! Šílený. Všechny písničky uřvané, absolutně jednotvárné, splývají do hromady a většinou jsou úplně zbytečné. Kdyby místo nich normálně mluvili a napsali tam 3-4 songy jen tak na zpestření, bylo by to pro všechny lepší. Všichni herci, snad až na malého Jackla tam vypadali jak kdyby už chtěli být doma v posteli a ne na place natáčet takovou kravinu. Navíc, když už si říkáte, že to konečně končí a všechny postavy dostanou svůj happyend... a BUM! Máte před sebou dalších 40 minut běhání po lese, hledání obrů.. a kdo ví čeho ještě. Ten film je nekonečný, sama se divím, že jsem ho dokoukala. Zvlášť ta holka co hrála Karkulku. Je to její první film a já osobně doufám, že poslední. Otravný xicht, otravný hlas. A ještě jednou bych chtěla zdůraznit jak je ta hudba příšerná :D .. A vysvětlí mi někdo, jak po tom, co pekařka uřízla Rapunzel vlasy je zase Rapunzel měla, aby si vyzdvihla do věže prince? A pak je najednou zase neměla v té bažině... To jsem nepochopila. Skoro jako by tam byla chyba střihu a přehodili scény, ale je to divné... 1* Fakt pohroma :( A to mám věci tohoto typu velmi ráda! :((27.3.2015)

• dr.horrible

Takýto fail už Disney nevyprodukoval dlho. Pesničky .. no povedzme. Hviezdne obsadenie, Marshall, parodovanie rozprávok... Jeden sa až pýta, jak to mohlo všetko takto zdegenerovať?!(3.2.2015)

• depony

Po všech zajímavých rolích, za které Meryl byla nominována na Oscara, by v případě této výhry šlo o největší omyl a urážku jejího umu. Už dlouho jsem nezažil nic tak ... neosobního, nezajímavého. Herecké obsazení bylo poutavé, jejich charaktery vůbec. Nekonečné dvě hodiny a pět minut. Zde mohu maximálně nedoporučit ...(24.1.2015)

• MoiJe

Divadelné, plné hviezd, zo 2 dobré nápady, no nevedelo udržať pozornosť. V divadle by ma to podľa všetkého bavilo, ako film to ale nie je žiadna výhra a pre mňa celkom sklamanie. Piesne sú len OK a všetky tak nejak podobné jedna druhej.(17.1.2015)

• - Původně měla hrát červenou karkulku Sophia Grace Brownlee. Týden před začátkem natáčení však byla nahrazena Lilly Crawford. (jezurka42)

• - Snímka je prvou filmovou adaptáciou broadwayského muzikálu či hry v histórii spoločnosti Walt Disney Company. (beso74)

• - Počas natáčania, keď mala Meryl Streep (čarodejnica) skočiť na stôl, potkla sa o svoj kostým. Celý štáb sa s hrôzou pozeral, ako padá na betónovú zem, iba Emily Blunt ako jediná nestratila duchaprítomnosť a chytila ju. (milealelia)