poster

Čarovný les

 • anglický

  Into the Woods

 • slovenský

  Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

Externí recenze k filmu (7)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér zde postmoderní eklektickou hru s pohádkovými konvencemi posunul směrem k dospělejšímu, tíživějšímu a psychologičtějšímu vyznění. A to tak radikálně, že mu to mnozí mají za zlé. Nepatřím k nim a naopak jsem velmi příjemně překvapen, do jak odvážného počinu se studio Disney pustilo. Pro děti…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "První část Čarovného lesa je poměrně vtipně a originálně namíchaný drink, který osvěží, rozveselí a navodí až menší poblouznění. Jakmile se přehoupneme do druhé poloviny, čeká nás taková ledová sprcha, že nám vytluče téměř vše pozitivní z hlavy. Místo pohádkového happy endu a dobré nálady nás čeká…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Lukáš Novotný) ***

  "Chtělo to ale celý záměr buď dotáhnout do konce, nebo naopak včas zabrzdit a nechat Popelku a spol. dozpívat přesně tak, jak bychom od pohádky čekali. Na půli cesty nikdo nezůstává rád. A už vůbec ne v lese." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "A ak čakáte na odpoveď, či sú Príbehy z lesov určené pre vás, odpoveď musíte hľadať v sebe. Máte radi atypické muzikály, ktoré nemajú problém prevrátiť koncept naruby? Pretože po technickej a hereckej stránke ide o dobre zvládnuté dielo, ale natoľko špecifické, že by ste si mali návštevu kina dobre…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Do oněch dvou třetin se mi Čarovný les docela líbil a bavil jsem se u něj. Ta poslední třetina mi ale zážitek zkazila, protože film se během ní stačil totálně rozpadnout, zmagořit a přeměnit se v jedno velké WTF, které bylo už jen dementní, hloupé, otravné, nesmyslné, zbytečné, zbytečně natahované,…" (více)

 • Generace21.cz (Jana Leichterová) ***

  "Čarovný les už prošel zkouškou ohněm jako divadelní muzikál, úspěch byl téměř zaručen. Tak proč druhá půlka filmu vypadá, jak kdyby nás někdo přenesl do mysli psychicky chorého člověka, kterému právě došla antidepresiva? Nepotřebuji americký happy end, ale ráda bych, kdyby se mnou filmaři hráli fér." (více)

 • TotalFilm.cz (Jaroslav Kejzlar) ***

  "Nevyvážené poloviny jsou jednoznačnou chybou režie. Tam, kde má být Čarovný les cyničtější a teprve odhalit všechny trumfy, místo toho vyměkne a soustředí se jenom na moralistické vyznění. První hodina je skvělá, ale na konci odcházíte z kina zbytečně unavení. Že by Rob nechtěl konzervativní…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace