Před deseti lety byli nejslavnějšími scannery Cameron Vale a Kim. Jejich syn David je už od té doby vysokoškolák. Neví ještě o svých schopnostech, protože žije na venkově u nevlastních rodičů. Policista Wayne Forrester, toužící po moci, však mladíkovi otevře oči a snaží se jeho schopnosti využít pro vlastní cíle. V zájmu svých plánů - vytvořit svět bez kriminality - zavraždí prostřednictvím Davida jednoho gangstera a manipuluje i s primátorkou města. Nakonec však sám David přijde na to, že s ním Forrester hraje falešnou hru. Společně se sestrou Julií se obrátí proti zkorumpovanému policistovi... (Intersonic)

cariada

Telepati opět na scéně, triky pokročili, ale fádnost děje zůstává. Polda se snaží lidi se schopnostma využívat ke svému prospěchu což se mu vymstí. Kouknout se na to dá, ale nic moc to ve vás nezanechá, prostě průměr. ()

Juto

Slušné pokračovanie.Dej je v podstate rovnaký. Skener chlapa nechápe svoje sily, zdokonaľuje svoje schopnosti a nakoniec vstúpi do skenovacej vojny so zlým skenerom. 6/10 ()

SeanLSD

Christian Duguay bol už vtedy výborný režisér, a nezdráham sa povedať, že formálne je tento film minimálne o triedu lepšie spracovaný než Cronenbergov originál. Príbeh je síce ďaleko lineárnejší a priamočiarejší, ale zase logicky nedrhne, žánrovo tiahne a baví, a remeselnú zručnosť ocení divák hlavne pri akčných scénach, ktoré sa David naučil až na staré kolená (hoci popravde ho nikdy ani veľmi nezaujímali). Popritom je ale neuveriteľne čiernobielo klišoidný a v podstate vôbec neprekvapí na rozdiel od prvého, síce o dekádu staršieho dielu, ale so zvratmi zaujímavými ešte aj v dnešnej dobe.___ Pre náročnejšieho diváka sú tak SCANNERS II absolútne nezaujímavým dielom – niečo veľmi podobné ako sa prihodilo ROBOCOPOVI. II je väčšia, akčnejšia, remeselne lepšia, ale pre človeka, ktorý už videl viac filmov a na B-čkach si neulieta, vlastne nič originálne na rozdiel od nadčasovej jednotky. Problém vidím hlavne v tom, že prišiel neskoro, 10 rokov je príliš a v 1991 to bolo už predsa len o niečom inom... PS - Dej pritom až prekvapivo pripomína MŔTVU ZÓNU (zvláštnou schopnosťou obdarený/postihnutý mladík vďaka nej pomôže odhaliť zločin a potom sa dostáva do konfliktu s komplexnou mocenskou štruktúrou), vtedy už ale tiež postaršou... ()

Danny F.

Ale tot se už nepovedlo. Žádné krvavější scény. Explodující hlava už je okoukaná. Děj prachobyčejný. Mě to dost nudilo. 35% ()

Han22

S bídou dvě hvězdy. Čekal jsem béčko a to jsem dostal, jenže nečekal jsem nudné béčko. V podstatě jde o to, že mladík David se dostává do soukromé armády ambiciozního policejního šéfa Forestera, který se snaží urvat tolik moci kolik může. David brzy prohlídne a postaví se proti němu. Příběh, zpracování i dialogy působí jako esence všech béčkových sraček co jsem sledoval na Nově v 90. letech a přijde mi že ubylo i té akce - aspoň té povedené. Pár přestřelek a efektů se najde, ale nic co by stálo za zmínku, až finále mě trošku dostalo. Na dvě hvězdičky to zvedá charismatický záporák Drak (Raoul Trujillo) a hlavně sympatický hrdina, přičemž v bloňdatém hezounovi bych teda budoucího Rodneyho McKaye z Atlantis fakt nepoznal. ()

Paldiny

Prvá polovica provokatívna, človek si až kladie otázku, k čomu bol druhý Scanners natočený, veď sa v ňom nič zaujímavé a najmä hororové nedeje. A to zápletka o zneužívaní telepatov neznie nijak špatne. Od momentu návštevy príbuzných film dostáva nový náboj. Zlí ukážu svoje najhoršie stránky a najsmelejšie ambície. S dojemnými odchodmi aj stretnutiami sa dokonca viete vcítiť do kože postáv, Scanneri predstavia novú zbraň, kde ovládnu nielen myseľ, ale tiež telo a vyvrcholenie si príjemne potyká s napätím. Vynikajúce záverečné „bago“ so slizkým záporákom je najvydarenejším momentom celého filmu. Aj vďaka nemu druhá a lepšia polka doháňa zameškané a vyrovnáva účet na príjemný priemer. ()

rsimonyi

Paldini to popsal přesně, telepatické souboje telepatů jsou skvělé a padouchům se dostane, co zaslouží. K tomu Davidova sestra ho naučí dívat se cizíma očima a ovlivňovat lidi i na dálku. Důstojné pokračování skvělého prvního dílu. ()

zdeny99

Už to není taková nuda jako u jedničky, ovšem také to není nic oslnivého. Výhoda dvojky je ta, že se objasní, jak vznikly scanneři. Matkám v těhotenství byl podáván jakýsi prášek a ten zapůsobil na nenarozené děti tak, že se z nich narodili telepati. Jedním z nich je David, který je využíván místním policejním náčelníkem, aby získal moc a odstranil lidi, kteří mu k ní brání. Maskami a triky film odpovídá přelomu 80. a 90. let a na tu dobu jsou i vydařené a vkusné. Ovšem stále je film takový utrápený, mdlý, nikterak zábavný. [380. hodnocení, 34. komentář, 57%] ()

molcan2

Tak trochu viete, že pokračovanie Cronenbergovho filmu, ktoré nerežíroval Cronenberg, bude pravdepodobne veľkým krokom nadol, ale je to väčšie, ako som očakával na základe hodnotení ľudí, ktorých sledujem!  Je to všetko fajn a dostatočne zábavné a je tam veľa výbuchov hláv, ale nebolo tam dosť telesného hororu a to som asi naozaj chcel. Príbeh vyzerá, akoby ho vymýšľali za pochodu, čo bolo fajn, pretože sem tam hodia hlavu krvácajúcu zo všetkých otvorov a ja som bol spokojný. Mne stačí málo gore a som celkom spokojný táborník. Herec, ktorý hrá zlého skenera predvádza jeden z najlepších Eye Acting, aký som kedy videl! Každá emócia zahraná priamo cez orbitky kde je teraz za to ocenenie! ()

drankeryth

Tento film sa mi zdal o nieco lepsi, ako jednotka. Tu bolo tej akcie viacej a preto to u mna vyhrava oproti prvemu dielu. Aj spodobnenie zdeformovanych hlav boli okraslene vkusnym sposobom, ktory sa mi velmi pacili. Pokracovanie urcite stoji za to pozriet si ho. ()

Rathalos

Po vybornej jednotke prichadza dvojka,ktora ma az tak nezaujala,skor ma nudila a spal som pri nej,ale zase nebolo to zle,povedal by som taky priemer,ktory do sveta dieru neurobi...:-) ()

djbarrel

Podobně jako jednička, i dvojka má své nedostatky. Ty se projevují hlavně tím, že hororová stránka filmu je neskutečně mdlá. Je to spíš takový akční sci-fi a ještě hodně béčkový. Několik scén opět navnadilo, ale jako celek se to utápí v šeďi a nudě. Scénář sice poměrně solidní, herecké výkony také, ale málo se tlačilo na pilu a dva třri "scanners" souboje to nezachrání. 65 % ()