Konzultant

The Counselor

The Counselor

Konzultant

Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2013, 117 min (SE: 138 min)

• Bigrambo

Nikdy by mě nenapadlo, že se od režiséra formátu Ridleyho Scotta dočkám tak nudné podívané. Ovšem problém není ani tak ve Scottovi, jako spíše ve scénáři Cormaca McCarthyho. Ten nás vodí filmem, aniž by dal tušit role jednotlivých postav v obchodě s drogami a předhazuje jeden utahaný pseudofilozofický dialog za druhým. Asi nejlépe vystihl pocit z filmu vedle mě sedící divák, který si spokojeně pochrupoval… Ale abych jen nekritizoval, svým výkonem mě opět velice potěšil Javier Bardem (ten pán mě baví čím dál tím víc). A film také nabídne jednu nezapomenutelnou scénu, která mi v hlavě bude strašit ještě hodně dlouho :-)(28.11.2013)

• Davies182

Filozofii mám rád - a nikdy dříve mi z ní nebylo špatně. Ridley útočí s tunou nechtěně vtipných pseudointelektuálních keců, jimž vévodí hnusná, zmalovaná Cameron Diaz a její rozšklebený bobr. Fakt. McCarthy musel určitě cítit, že je scénář jedna velká, přestřelená, nafouknutá bublina... a že se vlastně tyhle kydy do filmu vůbec nehodí. Schválně počítejte, kolikrát si během toho v duchu řeknete "proč?". Tohle prostě měla být kniha, takže sorry. O jedinou zapamatováníhodnou scénu se zasloužil Pitt na vycházce městem (a možná i ten bobr), jinak až na technickou zručnost bída. Ti nejchytřejší odejdou ze sálu prozíravě již po dementním postelovém úvodu.(27.11.2013)

• IQ Tiqe

Film jsem měl vyhlédnutý už z dřívějška a neodradilo mě relativně nízké hodnocení kvůli zvučným jménům a Ridleymu Scottovi. Musm říct „bohužel“, protože děj mě poněkud minul. Nezapomenu akorát na gepardy, šukání auta a fígle s dráty. # [monitor, 5.1, extended] # příběh ** | hudba ** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu **(2.3.2014)

• mzss1

(22%) KONZULTANT je opravdu brak jak vyšitý. Jako uznávám, asi se to snaží vypadat inteligentně a Scottova režie vizuálně nevypadá nejhůř, v akci se tu najde pár zajímavých úmrtí, ale to je tak vše. První hodinu se tu nic neděje, jen se tu mísí jedna konverzace za druhou, v ději se divák ztratí hned. Nepřetáčel jsem to, vydržel jsem to až do konce, tak jako tak je to ale velká ztráta času. Herecké obsazení je opravdu pestré, ale nikdo mě zvlášť nezaujal. Možná v jedné scéně Javier Bardem. Pak možná brad Pitt nebyl špatný, ostatní jsou tu jen doplněním jmen na plakátku včetně hlavního herce M.Fassbendera, kterého mám rád, ale zde měl úplně zbytečnou a nezajímavou roli. Hudba? Té jsem si ani nevšiml. Takže, jak už jsem říkal, pár drsných a zajímavých úmrtí mě tu zaujme, jinak je to opravdu ztráta času. Dost diváků film nepochopí. To i já jsem měl co dělat abych to alespoň z 80% pobral.(30.11.2017)

• mat.ilda

Koukám, že všichni už jsou v Mexiku... nic pro mě, gringo, jako já, nemůže obstát v zemi, kde co ušmudlaný compañero, to myslitel a přeborník přes vyjadřování v jinotajích, i kdyby se mělo jednat o vycucnutí septiku, ale pokud se v té vysoké sofistikaci přesto každý nenašel, je tu ještě něco vycizelovaných samoúčelných erotických scén, včetně převratného zneužití čelního skla u Ferrari (???), okénko pro obchodníky s diamanty, poslední výkřiky bytové architektury, móda podle Armaniho a v nabídce nechybí ani nějaké to tělo o hlavu kratší, jako důsledek předraženého nájmu za život... Konečnému verdiktu neprospěly ani úsměvné naivity typu - jde po mně drogový kartel, profláknu místo schůzky do telefonu, jdu si změřit motorku do salonu, když její parametry najdu na netu.... a ne, neobměkčí mě ani potoky Fassbenderových slz, ani Pittova stylovost, ba ani zjištění, že s Bardemem používáme stejnou barvu rtěnky, trvám na tom, že jsem se dívala na skvělé herce ve špatném filmu a jen doufám, že to u Ridleyho Scotta ještě není příznak senility.(21.2.2014)

• - S rolí filmové Malkin byla v počátcích spojována Angelina Jolie. (Conspi)

• - Konzultant (Michael Fassbender) odhodí svoj mobilný telefón a požičia si od dámy iný, neskôr vo filme však používa opäť ten zahodený. (De Large)

• - Natáčení bylo přibližně na dva týdny přerušeno. Důvodem bylo úmrtí Tonyho Scotta, britského režiséra, producenta a zároveň bratra Ridleyho Scotta. Ridley Scott pauzu strávil s rodinou zesnulého bratra. (Dave_ff)