Konzultant

The Counselor

The Counselor

Konzultant

Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2013, 117 min (SE: 138 min)

• M.a.t.t.

30%. The Counselor si určite nájde priaznivcov, ktorí v ňom budú vidieť niečo viac. Za mňa však takmer celé zle. Pseudofilozofická fraška, kde dialógové výmeny nedávajú zmysel a nemajú ani opodstatnenie vo vývoji postáv či samotnej zápletky - ktorá mimochodom vôbec nedáva zmysel. Výsledok koncu ho zachraňujú výhradne herci a občasný náznak atmosféry. Nie je to ani tak vina Ridleyho Scotta, ktorý odvádza obstojný štandard, skôr Cormaca McCarthyho, s ktorým nie som úplne za jedno, ale predsa ma prekvapil, že to vie aj oveľa horšie.(2.2.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Otázka, zda strejda Ridley dokáže svým filmem nudit, byla právě zodpovězena. Dokáže a to kvalitně. Vidět to v kině, tak bych svou přibližně stopadesátikorunu oplakával hodně dlouho. Takhle mi slzy zůstanou v nosním slzovodu, ale přiznám se k tomu, že kdyby Malkina tak rafinovaně nevyšpulila svého sumečka na čelní sklo, tak by mi tento snímek zmizel z vyrovnávací paměti dřív než za tři, dva, jedna, teď ... O čem to vlastně bylo? Už ani nevím.(28.3.2014)

Hezky zabalená prdlačka, která mi voněla hlavně díky atmosféře kina na Waiheke (bod pro nás, =woody=) a díky hereckým výkonům. Chápu, že když kvůli ničemu jinému, tak kvůli nim stálo za to Konzultanta natočit. Akorát Andílek Cameron by si měla krapet upustit rtíky, neboť to vypadá, že je ve volném čase půjčuje dětem do bazénu jako rukávky. Co touhle odrážkou ve filmografii chtěl říct pan velkotovárník Ridley nevím, každopádně se docela těším, až Exodem zamíří zpátky do svého rajonu. Jo a ještě abych nezapomněl - miluju tyhle překlady... (Waiheke Island, NZ)(3.1.2014)

• novoten

K hlášení o senilním Scottovi se neuchýlím, protože uživatelů kopírujících podobně velkoústá prohlášení z cizích recenzí na loňského Promethea tu je dost a dost. Pravdou ale zůstává, že moje zklamání je pořádné. Ne snad že by Ridley zapomněl točit - on jen není z Konzultanta vůbec znát. Celé je to jen McCarthyho do sebe zahleděný scénář, zhmotněný do líně se převalujících dialogů, ohraničený dost dobrou podružnou pointou a velmi proměnlivě obsazený. Zatímco Fassbender s Pittem táhnou úplně všechno, Cameron Diaz se stává castingovým přešlapem, jaký snad nepamatuji. Každé gesto či slovo působí tak nuceně a prkenně, že veškerá menší pozitiva (soundtrack, akční pablesky) jsou téměř zapomenuta. Vzhledem k tvůrčímu týmu se mi nechce věřit, že jdu takhle nízko, ale když i já, který se příběhem velmi rád nechám zmámit, na první dobrou prohlédnu skrz nahodilé střípky až na konec, je něco špatně.(27.11.2013)

Konečne sa Ridley Scott vrátil z "bláznivej dovolenky" späť a podobne ako vo filme Americký gangster si zobral na mušku jednoduchosť a silu príbehu, ktorá bez podpory efektov a akčných hrdinov v čisto klasickom prevedení odhalila charakter a vlastnosti ľudí. Táto rovnica, keď chamtivý advokát spadol do vlastných sračiek a nestal sa z neho hrdina, ale naopak došlo k odhaleniu jeho úbohosti a neschopnosti mi tento krát ozaj sadla. Výsledok bol jasný, ženy vedia byť neskutočné mrchy a kto ma veľa chce mať ešte viac. Famózne vyznelo zapojenie každého herca do úzkeho kruhu intríg, kde takmer každá rola je vyrovnaná. Jasne hlavnú rolu dostal M. Fassbender, no u mňa svojou postavou a výkonom najviac bodoval B.Pitt a hneď po ňom ženské herečky Cruz a Diaz. Zostarnutá Diaz podala asi svoj najlepší herecký výkon. Škoda momentu, že práve spomínaný Westray (B. Pitt) sa stal obeťou smrtiaceho strojčeka, ale pevne som veril, že vopred spomínaný teoretický výklad sa bude realizovať. Je to film z dielne, pri ktorom nesmiete stratiť ani okamih a ktorý dokonale a pri tom reálne podáva celý životný príbeh, čo niektorým nemusí inklinovať. Ja dávam zaslúžených 80%.(10.3.2014)