Silne podcenený snímok, ktorý si červené čísla určite zaslúži. Možno to je tým, že film na prvý pohľad pôsobí nesúrodo a mierne chaoticky, avšak vzhľadom na pointu a emotívne vykreslenie výbuchu a pádu hlavného hrdinu až na dno, už asi ani nemohla byť zvolená lepšia forma. Netvrdím, našlo by sa tu pár slabších miest a pár vopred ľahko predvídateľných situácií, ale ja by som to za veľkú chybu nebral. Navyše Ridley Scott vie ako navodiť atmosféru a dokázal to aj tu, od začiatku až do konca tak máme možnosť sledovať postupný úpadok nešťastného advokáta, ktorý vsadil všetko na jednu kartu a prehral, žiaľ stiahol so sebou aj všetkých svojich blízkych, pričom jeho obavy a strach ku koncu sa už dajú takmer nahmatať, tak tu pekne všetko eskalovalo. Možno by som len trocha viac rozvinul postavu Cameron Diaz, niektoré veci okolo nej sa mi zdali zahmlené a slabo vykreslené. Inak veľká spokojnosť. 80/100(2.6.2016)

• M.a.t.t.

30%. The Counselor si určite nájde priaznivcov, ktorí v ňom budú vidieť niečo viac. Za mňa však takmer celé zle. Pseudofilozofická fraška, kde dialógové výmeny nedávajú zmysel a nemajú ani opodstatnenie vo vývoji postáv či samotnej zápletky - ktorá mimochodom vôbec nedáva zmysel. Výsledok koncu ho zachraňujú výhradne herci a občasný náznak atmosféry. Nie je to ani tak vina Ridleyho Scotta, ktorý odvádza obstojný štandard, skôr Cormaca McCarthyho, s ktorým nie som úplne za jedno, ale predsa ma prekvapil, že to vie aj oveľa horšie.(2.2.2014)

Jeden z nejlépe obsazených filmů podzimu je konečně tady a jak, že to dopadlo? Ridleyho Scotta mnozí po Prometheovi obvinili ze senility, já mu ovšem dal ještě jednu šanci a troufám si tvrdit, že v tomto případě na straně tohoto režiséra chyba není. Začátek byl totiž velice dobrý. Krásné prostředí a obecně lokace, skvělá kamera, výborná atmosféra a v neposlední řadě skvělé výkony herců. Skvěle si to dává zejména Michael Fassbender a Javier Bardem mezi nimiž skvěle funguje ona pověstná chemie a charisma z nich čiší na kilometr. Dokud se mezi sebou přátelsky baví a víceméně přetahují (spolu s další hvězdou Bradem Pittem)o pomyslný vrchol divákovo zájmu (což je přibližně půlka filmu), tak opravdu naprostá paráda. Jeden skvělý dialog nebo výměna názoru za druhým. Později se to však zlomí a právě tehdy ve mě nastal zmatek, možná i z toho důvodu, že jsem pořádně nepochopil, o co (a hlavně proč) vlastně jde. Mnozí připisují vinu scénáristovi McCarthymu. Upřímně to ale vlastně nedokážu jednoznačně potvrdit. Možná jsem nedával dostatečný pozor a něco mi uniklo, protože mi připadalo, že konflikt stojí na velice chabém základu a není vlastně pořádně vysvětlený. Celkový dojem z filmu je ovšem výborný. Rozhodně to nesedne každému a kdyby role neuzmuly takto známé hvězdy hollywoodského nebe, zřejmě bych nebyl tak nadšený ani já. Tvůrci dokázali z hereckého obsazení opravdu vytřískat maximum a jelikož hlavní zápletka malinko pokulhává, je to vlastně ten jediný faktor, který vás táhne dál...75%...[29.11.2013_Cinema City_Flora](29.11.2013)

• Bigrambo

Nikdy by mě nenapadlo, že se od režiséra formátu Ridleyho Scotta dočkám tak nudné podívané. Ovšem problém není ani tak ve Scottovi, jako spíše ve scénáři Cormaca McCarthyho. Ten nás vodí filmem, aniž by dal tušit role jednotlivých postav v obchodě s drogami a předhazuje jeden utahaný pseudofilozofický dialog za druhým. Asi nejlépe vystihl pocit z filmu vedle mě sedící divák, který si spokojeně pochrupoval… Ale abych jen nekritizoval, svým výkonem mě opět velice potěšil Javier Bardem (ten pán mě baví čím dál tím víc). A film také nabídne jednu nezapomenutelnou scénu, která mi v hlavě bude strašit ještě hodně dlouho :-)(28.11.2013)

Od každého filmu R. Scotta očakávam dokonalosť, ale posledné roky akoby nebol vo svojej koži. Výborne sa pozerá na hereckú zostavu, každý odviedol slušnú robotu, ale film sa hlavne v prvej polovici strašne vykecáva a všetko tu žiari sexuálnym zdravím...C. Diaz som nikdy nemusel a možno práve preto som jej tú mrchu veril. Navyše bonus s roztiahnutými nohami a prilepenou "mačkou" na čelnom skle ma rozosmial. Na chvíľu som si predstavil moju manželku na našom, popri BMW, skromnom aute. Druhá polovica začína byť hustá, poteší i B. Pitt v menšej a asi najlepšej roli. Super scéna s obojkom v závere... Chcelo to viac pritvrdiť, menej kecať, pridať pár zmysluplnejších scén a lepšie zdôvodniť konanie niektorých postáv. Jednoducho na tak zvučné mená je tam až priveľa chýb, ale s tak dobrou hereckou zostavou si to i tak užijete. 60%.(13.4.2014)