Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

seko0408

Z tohto hororu zle sny mat nebudete ;). Vzhladom na to, ze je tu malo krvi a malo nechutnych hororovych scen pri ktorych zvykneme odvracat zrak (alebo zatvarat oci), odporucam si tento film pustit s vedomim ze je to drama a nie horor. Milovnikov hororoveho zanru to usetri sklamania a ostatnych potesia trocha drsnejsie scenky :P. Hlavnym hrdinkam sadli role dokonalo. Povodnu Carrie som nevidel, takze nemam moznost porovnavat. ()

H4ku11

Tak do bolo šliapnutie riadne vedľa. Minútu a pol trvajúce promo video z kaviarne v NY je oproti filmu, na ktorý láka, filmový skvost. Ten dej a výkony bol najväčší a najstrašnejší horor, čo sa dal vidieť. ()

Imrwere

Kdo si hraje s ohněm, spálí se. Ovšem, kdo si hraje s Carrie, bude litovat, že si raději nehrál právě s ohněm. Aneb jak může takové dobírání a čikanování posléze dopadnout? Kdo čekal klidný konec bez msti, je blázen. Chloe naprosto dokonalá, její herecký výkon byl bravůrní a co se týče filmu, začátek mě vůbec nebavil a měl jsem tendenci jej vypnout. Ještě, že jsem to neudělal. O několik málo minut později jsem se nedokázal od obrazovky odtrhnout a nakonec by mi vyjímečně ani nevadila delší stopáž, pokud by plátno bylo nacpáno takovou vydatnou atmosférou a akcí, jako tomu byla závěrečná zhruba dvacetiminutovka. Za sebe dávám 80% ()

Všelicos

Jeden z mála filmů, který mi přišel lepší, než poměrně mdlá a nezajímavá knižní předloha. Jen Carrie mi přišla příliš hezká, na druhou stranu asi chtěli, aby byla divákovi sympatická - no nevím. *** ()

Nethar

Knižní předlohu jsem četl, vyplácaný štěstím jsem z ní nebyl, ale špatné to taky nebylo. Už je to dávno, takže nevím, jak hodně se film od děje odchýlil, pár změn tam myslím bylo. Hlavní z nich, jestli se nepletu, že Carrie byla ošklivá uhrovitá dívka, Choë je hezká, ale aspoň je film zábavnější, že? ;-) Jinak normální zpracování námětu, žádný zázrak, strachy jsem se neklepal. Julianne Moore je správně trhlá (to ona je často). Slabší tři. ()

geimz

Toto vôbec nie je zlý film. Je pravda, že Moretz je na Carrie príliš pekná, no divák na to vplyvom jej hereckého výkonu celkom rýchlo zabudne. Masaker na plese je dostatočne krvavý, no opäť mi, tak ako v pôvodnom filme, chýbalo demolovanie mesta. Rovnako je aj Carrie tu zobrazená ako taký kvázi spravodlivý anjel pomsty, kdežto v knihe sa z nej na konci stane viacmenej monštrum. Ale ok, príbeh musí byť podaný trocha stráviteľnejšie pre tuctového diváka. Každopádne jeden z tých lepších remakov. ()

Garch

Pouštět se přímého srovnání s původní "Carrie" nemá smysl. Nejvíc předělávku shazují přehnané triky, kdy zhruba od zlomové scény na pódiu, přes komixové zastavení auta, sklouzává remake do úsměvné trapnosti. ()

Jaro_slav

Co přimnělo tolik dobrejch herců na tenhle projekt kejvnout? Julianne, Judy, Chloë, Barry a koneckonců i Ansel - a kdyby to netočil debil, pardon, blbka, mohlo to dopadnout zajímavě v dobrym slova smyslu. Takhle je to zajímavý tim, jak zoufale to nefunguje. Chjoo. ()

Klajnik

Představte si tu nejhorší ufňukanou blbou píču a dejte jí schopnost k zabití celého ročníku. Víte, většina lidí si za šikanu může sama. Jsou tak zdegenerovaní, že je společnost nesnese a začne jim to dávat najevo. Carrie je prostě kráva a přestože za to jaká je může její matka, tak to nic nemění na tom jaká je ona sama. Divak jí zkrátka nemůže fandit a když začala vraždit bylo mi to proti srsti. Ona by měla být zavražděna, ale film z ní udělal oběť/zlomenou hrdinku. Kdyby se na ní pohlíželo jako na zaujatéto, nenávistného člověka, tak by to bylo hned o něco zajímavější. King tohle v předloze vystihnout určitě dokázal. Tady se nikdo v vnitřními pocity nestaral. Na druhou stranu to její řádění alespoň dobře vypadalo, což se o starší adaptaci říct nedá. Pokud pominu posledních 40 krvavých minut, tak se jedná doopravdy o peklo. Chloë Moretz je nesnesitelná. Casting je opravdu jedno velké neštěstía jsem rád, že to tak cítí většina lidí. Hlavní herečka svým výstupem schazuje celý film. Buď jsem se jí smál a nebo jí přál šikanu. Je neskutečné jak debilně se tváří/chová. Iritující - to snižuje dojem celému filmu (zvlášť když nám film ukazuje, jak na Carrie pohlížet). Ve filmu se člověk orientovat dokáže. Jen je to odfláklé, nevěrohodné a vycucané z prstu. Většina herců to zahrála docela dobře, jen to jsou tvářičky do nějaké středoškolské nízkorozpočtové sračky typu "Panna nebo Orel". Tyhle xichty se do adaptace kingovky nehodí. Jediná vhodná herečka je Julianne Moore, která ve filmu fakt válí. Sicr hraje fakt mrchu, člověka ale baví. máme tu 2 velmi nesympatické postavy (matka/dcera) - na Moore se ale dobře kouká a člověk jí to věří, Chloë je ale tragédie. 1/5 za dobře vypadající krvavé finále a Julianne Moore. Zbytek je jen velmi špatný film a prznění předlohy. Až příště budete adaptovat kingovku, tak dbejte na vnitřní rozpoložení postav. Samotný Stephen K. se tomu dost věnuje a celému příběhu by to dodalo na síle a věrohodnosti. ()

aLPaC

Rozhodně lepší než přeceňovaná Palmova "klasika". Chloe sice není tak ošklivá jako Špačková, ale co. Já si tohle užil. ()

sedlo03

Průměrný film o velmi dobré knížce. Klidně bych se nebál, stopáž trochu natáhl a přidal více a lepší pozadí příběhu. Na druhou vás tento snímek donutí nenávidět Julianne Moore a to se nestane jen tak. 4* za excelující Chloe, která mám před sebou neuvěřitelnou budoucnost. ()

DuanBerry

Carrie je film pro diváky, kteří opravdu nevědí co s časem a ještě mají mělko do kapsy. Trailer napovídal, že půjde minimálně o zajímavý snímek, výsledek stál za prd. Příčina Carriiných telekinetických schopností je jen lehce nastíněna a ve skutečnosti nemá pro děj žádný význam. Nudně se vlekoucí lineární děj vyvrcholil monstrosní krvavou megašou a já po celou dobu přemýšlel, jak tohle skončí. Jednou z možností, která mě napadla, se to skutečně završilo. A bylo to špatné a hodně hodně zbytečné. ()

Simgal

Původní verzi jsem neviděl, ale knihu jsem četl a musím říct, že se od ní film moc neliší. Není to možná nejlepší horor nebo nejlepší "Kingovka", například nová verze Žhářky by byla super, ale i tak jsem se u Carrie bavil. Normálně bych dal asi 3 hvězdy, ale za Chloë Moretz dávám o jedn víc. Tahle holka si mě prostě získala. ()

Steel32

Nečetla jsem knihu a neviděla jsem ani původní film. Nicméně nejsem zklamaná. Možná sem očekávala trochu víc, ale po tom co jsem slyšela, že všichni z toho byli zklamaní, tak mně se to nakonec líbilo, i když to nejsou takový jatka jako to vypadalo v traileru. Na začátek žadný dlouhý vysvětlování a je to i vcelku hezky natočený. Chloë i Julianne jsou naprosto perfektní, bez nich by to asi nebylo ono, atmosféru to má taky podařenou a konec filmu není ani přehnaný a ani nudný. ()

Eterninox

Těšil jsem se, jak Chloe zaválí, ale bohužel musím konstatovat, že jí role Carrie moc nesedla. Julianne Moore sice naopak jako fanatická mamka funguje velmi dobře, ale i zbytek osazenstva mi přišel nenápaditý a nevýrazný. Nejvíce ale na téhle adaptaci Kingovy klasiky hatí režie, která sice celkem pěkně buduje atmosféru, ale v zásadních momentech, které by měly být vypjaté, nervydrásající a/nebo brutální, jsem měl pochyby, jestli se náhodou nedívám na parodii, nebo alespoň nějaký throwback k dnes spíše směšným hororům 60.-70.let. 50% ()

Erik7595

Prečo nedať 4*? No dám ich. Mňa to od začiatku do konca bavilo, a i keď v prvej tretine film viac pripomínal Glee alebo HSM, tak sa to našťastie upravilo a záverečná polhodinka je veľmi slušným vyvrcholením, ktoré vygradovalo celkom fajn atmosférou, trochou napätia i nejakými krvavými zábermi. Veľká časť hodnotenia ovplyvnila asi aj moja menšia slabosť na krásnu Chloe Grace Moretz, ktorá by nebola škaredou, ani keby na ňu dali neviemčo. Bola tu vynikajúca, tak isto ako jej chorobne nábožensky založená matka Julianne Moore. Vedel som, že sa nebudem báť, že toto spracovanie nie je horor. ( neviem ako predchádzajúce, nevidel som). Ale pokoukáničko to bolo viac než fajn, tak teda dávam 4* (75%). ()

Illy

Nevadilo, neuráželo. Kingovu knihu jsem četl kdysi, starý film viděl taky kdysi, ale jen tak se na ně zapomenout nedá. Tenhle spíš televizní remake mi přišel docela v pohodě, všeobecný opovrhování nesdílím. Je to prostě průměrnej filmeček s fajn herci. ()

Silviaxx

Takmer žiaden remake sa nevyrovná originálu, ale keďže ja som ignorant starších hororov a originál som nevidela, tak je pre mňa "originálom" práve tento remake, ktorý sa mi dosť páčil. Julianne Moore bola v úlohe náboženskej fanatičky so sklonmi k sebapoškodzovaniu perfektná, a to isté platí aj o Chloe. Ten začiatok si ma maximálne predpripravil na masakerský plesový záver, ktorý som si vychutnávala, bol úžasne premakaný a zvýšil moje hodnotenie. V mojich očiach žiaden prúser. ()

j0nathan

Na remake Carrie jsem se moc těšil a a stejně jako většina uživatelů jsem byl zklamán. Bez napětí, atmosféry, šoku... Je to jako jídlo bez chuti. Jak týden bez neděle a ženská bez prdele. 2* jsou málo a 3* moc. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek