Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Michael2807

Na Carrie jsem se těšil už někdy od února, jelikož jsem věděl, že ji ztvární Chloe, která mě nezklamala snad v žádném jejím snímku (pomineme-li Movie 43) Schválně jsem si před tím přečetl knihu a byl zvědav, jak to bude vypadat na plátně v dnešním kabátu. Dlouho se mi nestalo, že film, na který se dlouho těším, dopadne podle mích očekávání. Carrie se to ale povedlo. I po přenesení do dnešní doby, se krásně zachovala idea S. Kinga a i přes pár drobných nepřesností, se jedná o kvalitně zfilmovanou knihu. ()

Corpsegrinder

Závěrečnej masakr slušnej ale jinak se tohle na původní Carrie příliš nechytá. Obsazení je strašný a vůbec se do toho filmu nehodí. ()

Litvicek

Že se vždycky umí na scéně ukázat nějaká posedlá osoba, která naruší rovnováhu mezi dobrým a špatným koncem. To je prostě k posrání. Musím uznat, že jsem si závěrečné krveprolití užil ze všeho nejvíc společně s Carrie, prostě ten pocit, když všichni imbecilové dostanou to, co jim patří. Nicméně ačkoliv se mi film líbil, souhlasím s místním hodnocením, né každému se to může líbit a většině to může případat nudné a nezajímavé ale já jsem byl docela mile překvapen. Není to film, který si pustím jednou za pul roku, nicméně jednou za rok či dva, to neuškodí. Chloe ukazuje, že s ní do budoucna můžeme počítat na oskarového adepta, určitě bych ji to přál, protože tenhle výkon byl nehorázně vynikající. Ostatní herci/herečky skvěle sekundovali, výborné. 4 hvězdy. ()

kedl

Je škoda, že Chloë mezi těmi svými šestadvacetiletými spolužáky, vypadá jako adolescent. Nic proti Chloë nemám, mám jí rád, ale koho proBoha napadlo jí tam protlačit, když nemůže nic ukázat? V takových filmech ty kozy musí prostě lítat, což ale tady nehrozí, jelikož to točila nějaká feministka. Bejt Carrie v rukou nějakého slušného řemeslníka, mohlo z toho být nadprůměrné pokoukání, takhle jen 5/10. ()

Gogo333

Po přečtení pár recenzí a kometářů jsem se bál, že to bude další slabý remake, ale ono je to nakonec dost povedené. Moretz je výborná, stejně jako Julianne, byl jsem rád za Judy Greer, kterou delší dobu nebylo nikde vidět. Film mě chytl a bavil, což jsem nečekal. 70% ()

Hanys_

Originál jsem neviděl, knížku jsem četl někdy na základce, a asi i proto jsem z téhleté Carrie prostě nadšený. Kimberley Pierce by se měla za kameru stavět častěji. 8.5/10 ()

MaaaR@

Vím, že zfilmovat Kingova díla není jen tak, ale když už pominu všechno ostatní...co dělá v hlavní roli Chloë Grace Moretz?! Nechápejte mě špatně, hraje výborně, ale proboha, kdo četl alespoň část knihy (a že od scénáristy a režisérky by to bylo vcelku příhodné) pochopí, že Carrie nemůže bejt pěkná roztomilá tvářička, jestli to má alespoň trochu fungovat. Masakr ve škole nebyl špatnej, všechno ostatní ale postrádá jakoukoli atmosféru. ()

MareT.

Ja se rozhodl dat i tu 4*. Kdo videl original nebo cetl knihu, tak nemuze plakat nad "malym" pribehem sikanovane holky, ktere rupne v bedne na prom vecirku. Vztah s matkou je vyobrazen opravdu silene, clovek citi pro Carrie az do sameho konce a jak zacne radit na konci, tak vam i prijde lito nekterych tech studentu. Original nepovazuju za vrcholne dilo a tak si myslim, ze remake se povedl a ma sve misto pod sluncem. ()

LittleMonste

Carrie prostě chtěla být normální.... chtěla mít normální život, přátele a milující matku....a všechny tyhle sny zůstaly nenaplněny. Nepřijde mi jako vyloženě špatný remake, ale ..ale. Hororových prvků se dočkáme asi v poslední půlhodince a i těch pár triků mi přijde na rok 2013/14 celkem průser. Při přípravách na ples jsem si říkal, jestli náhodou nekoukám na další verzi Popelky. (55%) ()

dopita

Mám rád tenhle příběh. Stephen King napsal hromadu lepších knih, ale Carrie je moje srdeční záležitost. Především ze dvou důvodu. Jednak je pro mě přitažlivé téma telekineze, ale hlavně se mě hodně líbí téma pomsty, která, díky schopnostem hlavní hrdinky, v jednom malém městečku způsobí doslova peklo. Zkrátka žádný sraní s těma šmejdama který se Carrie vždycky posmívali, a že to odsere i mnoho nevinných, je podružné. Původní film Briana DePalmy mě nikdy nebavil, takže moje očekávání ohledně nového filmu byly veliké. Nejedná se o žádné veledílo, ale špatnej film to rozhodně není. Je škoda, že závěrečné běsnění, které Carrie rozpoutá se soustředí pouze na onu osudnou tělocvičnu. V knize to odsrala půlka města a mrtvých bylo hodně přes čtyři stovky. Ve filmu to vypadá, že pochcípali jen studenti. Tady mohl bejt film mnohem šťavnatější. Asi nebyly prachy, nebo odvaha, nebo co... Na druhou stranu, pomsta Carrie na Chris a Billym je výrazně lepší než v knize, tu jsem si fakt užil. Jinak film není bez chyb, ale leccos zachraňuje herecký obsazení (Julianne Mooreová je tradičně skvělá), solidní řemeslná zručnost režisérky a obstojná atmosféra filmu. Bylo by to za tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že se jedná o příběh Carrie, musím jednu přidat. ()

Pat.Ko

Tento film sa mi veľmi páči. Je to lepšie ako originál z roku 1976. Špeciálne efekty sú dobré a hudba je tiež príjemná. Carrie hrá skvelú úlohu, miestami veľmi presvedčivá a trochu strašidelná. Od prvej minúty do poslednej si tento film získal moju pozornosť. Všetka česť patrí ľuďom, ktorí tento film natočili. Pôvodný scenár zostáva nedotknutý a pridali niekoľko zaujímavých vecí. Pôvodná Carrie hrala zbytok veľmi dobre, ale špeciálne efekty neboli také veľkolepé. Nepozerajte sa na hodnotenie (57%). Moja obľúbenkyňa Chloe ani tu nesklamala, je proste skvelá. Treba aj pochváliť Julianne Moore, ktorá svoju rolu zvládla viac než dobre. ()

marnold

Piyrszo polowka byla jakotako, dalo se tam dac wiyncyj tych scen z domu, kapke psycha przidac. Ale drugo? Przegnanie przeefektowane a strasznie przedwidatelne. A ku tymu eszcze tyn amerycki koniec z pomnikym..? ()

lucijelucije

No tak je zřejmé, že S. King je výborný spisovatel, a měl to štěstí, že dost snímků podle jeho předlohy bylo natočeno úspěšně..Carrie je příběh, který by se četl sám a s pořádným napětím. Ovšem natočit tokovou věc už zase taková výhra není. Nemyslím si, že bych se nudila, a ani si nemyslím na druhou stranu, že by to byl nějak zvlášť strhující horor. Ale rozhodně se na tento film nekoukalo zase tak špatně, i když určité obavy byly. CH. G. Moretz je mladá a velice talentovaná herečka, a zahrála svou roli na výtečnou, pravda je, jak už tady bylo zmíněno, že zrovna ona je na roli mladé a šikanované dívky až moc velkoryse pěkná, ovšem za to její "matka" v podání skvělé J. Moore byla velice přesvědčivá a šel mi zní teda pěkný mráz po zádech. A tak to mělo být, kdybych neměla její obličej před sebou, asi bych si ji ve své fantazii představovala přesně takhle =) Takže pěkná troječka.. ()

Perverz

Tak tohle nefungovalo. Slabý děj, nevýrazné herecké výkony vedlejších postav, bez gradace. Nudné, vyumělkované postavy. Nesmyslné, ploché. Jako bych na tomhle filmu neviděl žádnou práci. Nic. Plusy? Julianne Moore se nezapře. Role pošahané matky to ona umí. Ale nic víc nenajdu. Čekáte na řezbu hodiny Há na plese? Nic. Pár rychlých záběrů, zkrvavená Chloë v póze negra na kreku s křečovitýma rukama. Kimberly Pierce, víte že marníte jejího talentu a času na vaších píčovinách? Místo aby zabředla do role ve které může ztvárnit svůj um. Koukatelné to sice je, ale pocit odfláknutého filmu který skončil jako by se ani nic nestalo se mísil s pocitem že tohle točit byla naprosto zbytečná námaha. ()

Prochy38

Moc mě nebere hodnocení ostatních, proto se fakt nezdráhám nasadit 5*. Už dlouho jsem z kina neodcházel s podobným pocitem. Úžasné. Neznám knižní předlohu mistra Kinga, ani jsem neviděl jediný z předchozích snímků. Dnešní efekty jsou úplně jinde a pro tuto tématiku již jako stvořené, takže bylo jen na tvůrcích, jak moc si s tím pohrají. A? Pohráli bravurně! Děj je podle ostatních tak nějak známý. Pro mě nebyl, proto jsem si to užíval až do posledních chvilek. Ch. G. Moretz je ve svém věku neuvěřitelně talentovanou herečkou. A i když třeba nějak moc krásy nepobrala, herecká duše už jí musí navždy zůstat a těším se na další velké role (v Kick Ass jde spíše o srandu). Obrovskou práci pro atmosféru filmu udělala ale J. Moore. Jedna z mých nej hereček. Tady se fakt vyznamenala. Geniální výkon! Až děsivý, opravdu. Rád jsem viděl J. Greer, která je taky moc šikovná. I mládež se herecky neznemožnila. Opravdu jsem nečekal zázraky a o to více byl potěšen! Škoda zbytečné poslední scény, kdy praská náhrobek, trochu to vzalo na vážnosti.... ()

Teabag

Chloë Grace Moretz i Julianne Moore byly moc dobré, ale jinak je Carrie tak slabá jako třikrát vylouhovaný čaj. Horor, aby v tom jeden pohledal, a drama se pro mělkost postav nekoná... ()

Sufferer

Remake od A po Z. V tom zlom slova zmysle. Ani De Palma nemal v rukách moment prekvapenia, a predsa zvládol do diváka behom čakania na finále zasiať nepokoj. Kimberly Peirce síce Carrie učesala do modernej podoby, vyše hodinu sa však jej film tvári ako tínedžerská komédia o škaredom káčatku, ktoré by ste na ples rozhodne vziať chceli, ba ešte cestou domov s potešením vyprášili na zadnom sedadle. A to je zle. ()

peetriss

Nejedná se vyloženě o špatný film, kdoví zda bych nepřidal ušmudlanou čtvrtou hvězdičku, kdyby nebylo De Palmova originálu, ale to už se nikdy nedovíme. Nové Carrie především chybí trocha inovace a nápaditosti, protože se jedná prakticky o totéž, co jsme v originále viděli. Kosmetický "dobový" update (mobily, Youtube, internet, současná hudba) na tom nic nezmění. Opakuje se tak také neduh De Palmova filmu, kdy po velkou část filmu sledujeme nudnou teen vyprávěnku, kde se téměř nic neděje. Chloë Grace Moretz v titulní roli je opravdu snaživá, ale typově nedobře obsazena, protože vypadá příliš dokonale, abychom ji odstrkované a ponižované káčátko věřili. Toto je chyba castingu, nikoli Chloë osobně. Výborná je Julianne Moore. Celkově jsem se však přímo nenudil, něco do sebe nová Carrie má, vyvrcholení funguje dobře, jen to chtělo přijít s něčím inovativním. V sortě novodobých remaků poměrně obstojné dílo. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek