Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

vieriX

Bečko, které v podstatě už od začátku nemělo nějaké vyšší ambice z herců stojí snad jen za zmínku Laurence Fishburn a Bill Paxton jinak zbytek je naprosto neznámých. Atmosféra ledové země a krytu kde žijí lidi je vcelku depresivní a snaží se navodit atmosféru strachu. Daří se to jen tak část filmu, ale rozhodně tu jsou pěkné části hlavně jak se hlavní hrdinové prozkoumat vzdálenou stanici, která se odmlčela a kdo co nechtěl hlavní důvod jsou zbytky přeživších z kterých se stali kanibalové toužící po krvi. Za sebe bych shlédnutí doporučil pokud moc nebudete uvažovat. ()

Echoes

Hlavní záporák byl dobrý kanec! A potenciál to taky mělo, ale tak dementně bych to nezpracoval snad ani já... ()

mikhail

Premárnená šanca. Postupom času sa to zvrhne na čistú vyvražďovačku. Keby to bol pilot k novému seriálu, tak dám 3*. Pretože potenciál na kvalitný seriál tam je. ()

Pitryx

Skvělá věcička s hezkými záběry. Děj dobře napínavý, ale bohužel s několika nesmysly, nebo chcete li, nevysvětlenými věcmi. Například to jak se útočníci dostali přes most vyhozený do vzduchu. Jasně, každý most někam vede, překonává překážku, která se dá obejít. Ale záběry ukázaly, že je tam strž a jak se přes ni dostali tak rychle? No, třeba to přeletěli, hihihi. Těchto podivností je ve snímku více, a pokud si jich nebudete všímat, budete se jen a jen bavit. Herci se rovněž vytáhli a to i přes to, že scénář byl, řekněme upřímně, poněkud „jednoduchý“. Prostě mně se film líbil a zcela jistě mrknu někdy podruhé. 201409098536/9413 ()

XXXXXXXX

Připadalo mi to jako 30 dní dlouhá noc bez částí, odehrávajících se v noci. Místo upírů to máme smečku pomatenců, i když chuť na lidské maso mají obě skupiny. Potěšila závěrečná bitka a efektivní využití pilky na kosti, nebo co to bylo. No a nepřečíst si anotaci, co že to vlastně vyvolala ty nehostinné podmínky, tak na to teda nedojdu. A největší zabiják? No přece kašel... ()

johnsnow

Je síce pravda, že efekty sú nič moc ale čo sa týka prevedenia, krvavosti a akcie, tak za málo prachoch veľa muziky. navyše so skvelým Fishburnom a Zegersom, plus svinským Paxtonom a tým holohlaým ľudožrútom. Koniec taký kus divnejší ale na silné 3* to stačí bohate. ()

Leonora

Ničím nevyčnívající béčkové postapo. Má to hlavu, ale patu ne, je to bez konce. Asi to mělo navnadit ke sledování budoucího pokračování. Nenavnadilo. Krom toho, fakt bych někdy ráda viděla nějaký postapo, kde kanibalové nejsou totálně vymaštěný hyperagresivní zvířata. Tihle byli jak obšlehnutí z Firefly. Jako chápu, že konzumace masa asi rozhodí hormonální rovnováhu směrem k testosteronu, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

DoubleJack

Typické béčko. Scénář to nemá, herecké výkony šílené, kulisy levné jako boty od Vietnamců a podkreslující hudba rušivá. Kdo se v béčkách cíleně nevyžívá, nebo si nemůže po promítání dovolit sezení s psychiatrem, odeberte si jednu hvězdičku a radši se tomu všemu vyhněte. ()

Blazkowicz

Konečně jsem si pořídil Frostpunk, takže jedu sérii tématických filmů. I přes docela nízké hodnocení to nebylo nejhorší. Nic extra tam k vidění není, celý rozpočet beztak šel na to zamrzlé město. Velká škoda že film nepokračoval dál a nebylo vidět jak skončí ta jejich cesta. O kanibalech mohlo taky něco padnout a nechce se mi vůbec věřit, že v té zimě přežily bez pořádného oblečení, když mají zdegenerovaný mozek. 3-* ()

mArtinko5MB

Zombie tematika letí svetom. Áno, aj Renfroe sa nechal uniesť a nedopadlo to až tak zle (v porovnaní s dnes sledovaným Assault on Wall Street). Síce to boli zombikovia, ktorí vedeli hovoriť, rozprávať, rozmýšľať (ono bohvie, čo to nakoniec bolo :D), ale v konečkom dôsledku som to dopozeral na prvý krát. V podstate som čakal niečo podobné, nič svetaborné. Veď ono tu existuje stovka podobných postapokaliptických filmov. Musím však pochváliť dĺžku filmu, všetko je priamočiaré, nič sa nepreťahuje a poteší tých 95 min, ktoré zbehnú celkom rýchlo. 60% ()

a0001

95 minút nezáživnej nudy, neoriginality, delenej stravy, zombie mäsožravcov verzus hrdinných bylinožravcov. ()

baclajean

Laurence Fishburne, ktorý sa preslávil úlohou Morpheusa v trilógii Matrix, sa tentokrát predstavil v postapokalyptickom filme zasadeného do prostredia večného snehu. Divákovi akosi neprekáža, že FIshburne zahynie, pretože tým zachráni svojich "spolukolonistov", a navyše ostatní herci ho svojimi výkonmi dôstojne zastúpia. Bill Paxton, známy zo snímku V tyle nepriateľa, sa tentokrát ukáže ako záporák, no napokon predsa len nájde cestu k dobru a k nebeskej bráne ho bližšie posunie čin, keď v uzavretej miestnosti strelí do propánbutánovej bomby, aby tým zničil hordu valiacich sa nepriateľov, túžiacich po ľudskej krvi. Film nepatrí k top trhákom, no jeho pozretie za stratu času rozhodne nepovažujem :-) ()

Facerr

The Colony je sice béčko jako vyšitý a dlouho na něj vzpomínat nebudete, ale musím vyzdvihnout sympatický herce, dobrou kameru, která zaostřila bez cukatůry vždycky tam, kde bylo potřeba a navíc docela přesvědčivou apokalyptickou vizi. Chyběl tu lepší závěr, ale pravděpodobně už došli prachy:). ()

mata77

Toto je taká vtákovina, až strach. Tvorcom by som určite odpustila lacné digitálne triky, keby mal film nejakú pointu, lenže ono je to odfláknuté od podlahy až po strop. Prvú pol hodinu sa nedeje takmer nič a túto časť pokladám za stratu času. Postavy stačilo predstaviť v úvodných titulkoch a krátkych záberoch s fotkou, čo by bolo určite efektnejšie ako to, čo predviedli v tejto časti. Nasleduje veľmi zvláštna hodina filmu, ktorá vo mne vyvolala zmiešané pocity očakávania, sklamania, frustrácie a nudy. Záver to celé pribil dvestoukou klincom do steny zo sádrokartónu. Jednu hviezdu dávam za modré oči Kevina Zegersa. ()

Kuker_Benny

...už jsem pak i přestal sledovat, kdo komu a jak vykrádal nápady a scény. Nějak se to tak jen svezlo po povrchu, přesně jako po sněhu, kterého bylo hodně a hodně. ()

PeterMC

Davam 3* len z dovodu oblubenosti zanru, film vsak neprinasa nic nove, len recykluje osvedcene postupy ktore ale mozu "hrat" jedine prvodivakovi, ktory na klise nieje zviknuty. Chcel by som (mozny spoiler) sice chladnokrvnych, ale inteligentnych kanibalov, ktori maju strategiu a su zmiereini s moralkou aka za danych podmienok vznikla a vyuzitie celeho ludskeho potencialu na prezitie, proste realnost (napr. mrazenie potravy a pod) nie smecku hladnych vlkov, ktora je robena na efekt...a hlavne hrdinov, ktori nebudu vyzerat ze prave vysli od kadernika a vizazistu. Hrozne akym smerom sa filmy zacali uberat, aj v celkom dobrom novom lesnom duchovi so mal pocit ze sa pozeram skor ma modelov ako na hercov ... ja viem iny pribeh :) ()

schluke

Tak tohle byl hodně špatnej film. Zbytečnej až to bolelo se na to koukat. Jednu hvězdičku za konstrukce co změnili pošasí. Všechno ostatní v tomto hrozném kousku byl odpad. ()