Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

kebom

Atmosféra sa mi páčila, to by bolo asi tak všetko. Obrovské množstvo chýb (celodenný pochod v snehu do Kolónie 3 a típkovia na sebe nemajú trochu snehu a ani mokré topánky; zápalná šnúra od dynamitu zhasne dobrých 10 cm od nálože, útočníci sú už takmer pri nej - típek dobehne k náloži, zapáli a nálož vybuchne takmer hneď; vkuse sneží ale stopy v snehu sa dajú nájsť aj na druhý deň). Premárnený dobrý nápad. ()

ac3r

Dobrý film, který zabaví a nenudí, sympatické obsazení Morpheusem, Paxtonem nebo Charlotte, které ten účes sluší jak Jolie v 60 sekund :) Akorát na místní pseudoexpertos to není dostatečně nóbl, asi tak. ()

Wancohoff

tema, na ktoru som videl len tento rok zo 10 filmov.nuda nuda, a nic nove pod slnkom (snehom). a neviem ci som mal blby rip, ale odkedy je sneh modry?... ()

beniczech

Né že by mě to nebavilo, naopak, film jsem si celkem užil, nicméně jsem do toho šel s tím, že to bude béčko jako prase a taky, že bylo. Zpracování exteriéru a "monster" slabší, prostě vás to bije do očí a nic s tím nenaděláte. Nicméně sci-fi z blízké budoucnosti a postapokalyptické krajiny miluji, takže za mě osobně takové lepší béčko. /50%/ ()

JM87

Vždycky když vidím film, kterej mohl být dobrej, ale měl pár zásadních nedostatků, tak mě to zamrzí. Zvlášť, když si tam zahral jeden z mých nejoblíbenějších herců - Bill Paxton. Takže příště snad lepší casting, víc logických rozhodnutí a když x hodin sněží na stopy od sněhu, tak tam opravdu žádný nezbudou. ()

majec4

Miestami fakt zaujimavo mysleny film, no od polky tam bolo tolko blbeho spravania postav, ze ma to az vyslovene hnevalo. Mrzi ma to hlavne kvoli tomu, ze zo zaciatku sa mi to velmi velmi pacilo. Jedine stastie, ze tema postapo zasnezenej Zeme je proste tema, ktora sa mi paci a podobny film som asi nevidel. Nieco taketo s poriadnym rozpoctom by mohol byt neskutocny zazitok. ()

Tred2

Takový normální dobový "béčko". Prostředí je docela fajn, herci jsou o ničem, jejich postavy vlastně nepodstatný. Scénář maximálně jednoduchý. Většina důležitých momentů funguje, některé jsou zbytečně nucené, něco až úsměvné. Osobně jsem s daným žánrem "za dobře", takže mě to nijak nevadilo. Těch 90min tady uplyno hodně rychle. Ve výsledku, co mi vadí, je až přehnaná účelovost. Tvůrcům šlo čistě o to podat sci-fi thriller podle vzorce. Mně se nelíbí, že ve výsledku si po těch "průměrně užitých pár minutách" nemám co odnést. Chápu, že to tak úplně není účel, ale pro to, abych šel výš, bych potřeboval něco, co by se dalo vyzdvihnout. Něco, co bych si i 10min po projekci dokázal vybavit. Lepší 2, ale 2. ()

Matli

Není to tak hrozné, příběh je sice trošku divnej a hloupě jednoduchej, ale to prostředí a celkově exteriéry se mi docela libily. A hlavní záporák byl hodně dobrej (líčení i herecký výkon). 40% ()

LordBeeDoO

Film s dobrým začátkem se skvělou postapokalyptickou atmosférou. Do okamžiku než začne akce ... pak se film zvrhne ve stupidní vyvražďovačku bez jakéhokoliv smyslu, děje, nápadu, zajímavosti nebo zábavnosti. Doporučuju se podívat na prvních 20 minut a pak film vypnout, ušetříte si spoustu ztraceného času. ()

Bozvav

V podstatě děsná hovadina, kde kromně slušné muziky vázlo všechno. Dialogy, střih, pointa nebyla, děj od ničeho k ničemu. Přesto všechno se na to dalo koukat. Takové laciné Resident Evil. Za mne 40%. ()

Hapretor

Ze začátku velmi atmosférické se skvělými exteriéry. V druhé půli obyčejné vyvražďovací něco, co nudí a je stokrát omleté. Škoda, že ke konci docházel scénáristům dech. Trailer navnadil, film neuspokojil. ()

Ombak▼Penari

V zasadě mě to bavilo. Tedy lacinost z toho smrděla všemi směry, ale nijak extra mě to nevadilo. Zmrzlý svět vypadal docela působivě, to mě zaujalo asi nejvíce. Děj byl naprosto předvídatelný a neoriginální, měl jsem pocit, že koukám na zmrzlý Symptom Pandorum. První půlka s cestou přes zamrzlou krajinu byla zajímavější než druhá, sice akční, ale jinak dost tupá polovina. Ve výsledku ale pobavilo lépe než hromada konin, které se letos prohnaly kinem. To lepší z postapokalyptického žánru. ()

drankeryth

Nechcel by som na vlastnej kozi zazit nekonecny sneh a zimu, bez nadeje, ze raz sa ukaze slnko spomedzi mrakov. Hrozna predstava. Tento film to predklada na podnose v plnej krase. Film uz vlastnim trosku dlhsi cas a az teraz som po nom siahol, pretoze film zrovna nedostal vysoke hodnotenie, co ma odradzalo pozriet hned. Vobec nelutujem casu straveneho pri sledovani tohoto filmu, pretoze je to zaujimavy pribeh, hlavne v tej casti filmu, kde sa to toci okolo zachrany druhej kolonie. Tam uz film dostal vyssie obratky a uz kladasom smrdelo za zadkom samotna smrt. Celkovo sa mi film podobal na iny film a to konkretne 30 dni dlha noc. Bola tu urcita podobnost vo vsetkych smeroch, ci to bola zima, alebo to prostredie, kde naruseny ludia prahnu po krvi. Toto vsetko bolo fajn sklbene do jedneho suvisleho celku a o zabavu bolo postarane, aj ked takyto podobny film som uz videl, to mi vobec nevadilo, hlavne ze ma to bavilo pozerat do konca. Mr. Livingdead sa znova ukazal, ked tento film zaradil ako odpad. Toho cloveka nikdy nepochopim, bud to robi naschval, lebo toto neni prvy film, co tak kriticky ohodnotil. ()

Rockerman

Další postapokalyptická vize, tentokrát za méně peněz, ale nevadilo to, napětí je udržováno i bez velkých efektů. Trochu to připomínalo The Divide, ale tohle bylo přece jen o třídu níž. Vadil mi ten vynález, kterým bylo možno ovládat počasí. To by znamenalo, že "komanči" měli pravdu, vždyť oni chtěli poroučet větru, dešti :-). Určitě to stojí za shlédnutí. ()

pilarius

První hodina byla velmi dobrá, pak se to však zvrhlo v nehoráznou koninu. Děj jednoduchý, postavy bez vývoje a bez mozků, zaporáci téměř nepředstavitelně jaloví - bohužel ne tím vtipným způsobem. Souboj hlavních postav naprosto absurdní. Konec useknutý. Ach jo. ()

Wallis3

Ze začátku gradující napětí, když se hrdinové z jedené kolonie vydávají na pomoc, v závislosti na SOS volání, druhé kolonii. Člověk očekává, z jaké že to nákazy lidé mají strach. A pak se to vymkne z rukou a je z toho naprosto nevyužitý a nerozvinutý film... ()

helloween93

Kdyby tak měl tento film tempo jako posledních dvacet minut, to by byla podívaná. Bohužel ale nemá a (spoiler alert) Fishburne umírá po necelé hodině. No, aspoň ten Paxton byl v roli zbabělce dobrej. Celkově ovšem sterilní nuda. 2* ()

Rathalos

Nechapem,co mate proti tomu filmu,vyborna postapokalypticka atmosfera,pohodove herecke obsadenie,napinave,mrazive a nechyba ani akcia,ja som spokojny nadmieru...:-) ()