Jméno

What's in a Name

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2012, 110 min

• venca163

Existujou užvaněný konverzačky a pak existuje tohle. Vydržel jsem asi 20 minut a celejch 1200 sekund z toho jsem nezvednul oči z titulků. Tohle už je moc, sorry. Možná kdybych uměl líp francouzsky, ale takhle to bylo pro mě už za hranou formy "film". Pokud mam koukat 2 hodiny na gauč, kde je 1 ženská a 3 týpci, tak se tam musí o dost míň mluvit (*odkašlání*). (radši nehodnotim)(30.12.2018)

Nesnáším Francouzštinu, ať se na mě nikdo nezlobí, ale lovení něčeho divného zezadu z krku není ani romantické ani sexy. Začátek byl divný a pomalý...nicméně jen kdybych byl debil tak bych tomuto nedal 100% a plnej počet hvězd. Drama řízlé komedií. Výměna dialogů rychlá jak kulometná palba, s důrazem a výrazem jaký jsem dlouho v ničem neviděl. Scénárista, režisér a samozřejmě herci...výborně. A poděkovat chci i tvůrci titulků, u tohohle si fakt musel máknout a zároveň to nebylo odfláklé a velice chytré, vtipné...tudíž děkuji "the.body" . Vztahy, tak jak je znáte, odstíny šedi...žádná černá nebo bílá a film který je potřeba vidět.(27.2.2014)

Vybrúsené dialógy. No, trochu o tom zapochybujem. Skôr súbor odhalených kostlivcov v skrini a ventilovanie potlačovaných pocitov v rámci konverzácie skupinky najbližších priateľov. Tá para z hrnca, to uvoľnenie napätia nemuselo byť tak prudké, pokiaľ by sa to, čo je nazývané skvelou konverzáciou, a v skutočnosti bolo len normálnym rozhovorom, odohrávalo stále a na nenútenej, uvoľnenej báze. Žiaľ politická korektnosť jazyka, čo sa týka spoločnosti a vzťahov je u Francúzov úspešne implantovaná tak, že v bežnom dialógu sa obrusujú hrany až to vedie k neúprimnosti a zastieraniu skutočných pocitov. Raz za čas teda dôjde k eskalácii a celá faloš vypláva na povrch náhle a prekvapivo. Zhora naordinované ohýbanie reči, vyhýbajúce sa akémukoľvek náznaku konfrontácie, diskriminácie, či nevhodnej propagácie vedie k podobne absurdným scénkam, aké vidieť vo filme. Len ma prekvapilo akú zanietenú dôležitosť naši galskí bratia venujú politike, ako ich dokáže rozžeraviť nevhodná politická narážka. V rámci hesla, že každý má nejaké maslo na hlave sa ujde postupne každému z chlapov porcia krivého charakteru diktovaná biblickými hriechmi (pýcha, smilstvo, nesvár, lživý jazyk) či neskôr pápežom vyhlásenými siedmymi smrteľnými (lakomstvo). V tomto parciálnom rozdelení krivostí charakterov však tiež vidieť podobnú korektnosť (nik nie je čistý, sme si rovní aj v hriechu) aká sa dnes tak účinne presadzuje. Samozrejme, pár výmien názorov nepostráda švih a dá sa absolvovať najmenej jeden výbuch smiechu. 63%(23.9.2014)

Případné díry způsobené sporadickými hluchými nevypointovanými místy jsou v mém případě předem zaplněny vše maskující a mému uchu lahodící francouzštinou. (Vážně, i čteni telefonního seznamu řečí ze země galského kohouta ve mně vyvolává extázi). Skvělé dialogy s humorem hodným i divadelního prostředí a Voilá - pět hvězd čistých.(22.4.2014)

• mat.ilda

V zabydlené, typicky francouzské klícce se schyluje k společenské večeři, které předchází intro, jež si nezadá s otravností cedulky rubové strany trička na holých zádech. Poměrně snesitelněji se začne jevit předkrmová konverzace, kterou si však nelze příliš užít pro kostrbaté podání přátelských a rodinných vazeb, díky kterému hrozí únik dalších informací a až s hlavním chodem a duchem Hitlera, který je natolik živý, aby zde stále působil a byl příčinou malých válek, přichází divácky nejzajímavější hlavní bitva, kde se dosud nevyřčená smýšlení o druhých proderou na povrch a stanou se vařící polévkou, chrstnutou do tváře spolustolovníků. Avšak ani drsnou upřímností, ani konejšivým koncem nebylo zabráněno pocitu prázdně znějících deklamací, budících představu vztahů jen naoko, a proto se i přes občasnou zábavnost nepovedlo konverzační ťafky dobře prodat. P.S. Proč je slovo bordel považováno za neslušné, když je ve Francii zcela legální? :-)(3.6.2013)