Koupil jsem upíří motocykl

Komedie / Horor

Velká Británie, 1990, 101 min

Dirk Campbell

Dean Friedman

Děsivý tento film moc není, ale to se z principu dalo očekávat. Každopádně solidně nabušený dějem a s minimem trapnosti. Kdo má rád osmdesátkovou poetiku brakových (ne)hororů, ten bude spokojený. V zásadě z podobného ranku jako Zabijáčkí klauni z dalekého vesmíru - režie taky není moc jistá, tvůrce si to vynahrazuje ale nápady a láskou k braku.(2.1.2011)

Motorka je pekelný stroj. Stačí si během léta pustit kdykoliv zprávy na Nově a určitě tam nějaký ten mrtvý motorkář bude, takže je mašina na dvou kolech určitě ideální volbou, aby ji posedl nějaký ďábel. I Bought a Vampire Motorcycle je příjemná hororová komedie, která nabídne pár nechutných fórů (Snový souboj s vlastním hov... však víte s čím) a pár opravdu povedených (Většinou když je na scéně kněz), kdy se krví a utrhnutými končetinami nešetří. Navíc k tomu hraje fajn retro hudba a efekty, kdy se motorka vylepšuje na zabijácký stroj jsou dobře zvládnuty (Celkově můžu technickou stránku pochválit). Herci jsou fajn a tak nevidím nějaký větší háček v tom proč bych téhle ,,volovině" nemohl napálit hodně silné 3*(17.10.2008)

,,Kde má hlavu?",,Vyberte si, ležej támhle." Úsměvný horůrek s lookem 80.let o ďábelské motorce je o něco slabší, než Upír z Feratu, Christine či Blood Car, ale průměrná režie i mizerné herecké výkony jsou vyváženy hezkým masakrem, kdy vzduchem létají - prsty, ruce, nohy i hlavy, kdy jedna z obětí je vysáta kovými brčky a další je rovnou přetržena v pase. Jasně, kreslený démonek na začátku je k popukání, ale to je i motorkář, co je naražen na kovový plot a gejzírem krve domaluje nedotažené sgrafity. Humoru sice není příliš, zato je místy pěkně černý...A navrch pan Hovínko útočí! Žádná bomba, ale pobaví.(30.8.2013)

• eraserhead666

Ano, někdy i sympaticky znějící název může znamenat jen fakt, že to bude naprostá blbost. Ale já si nedám říct a nedám. Tohle bylo hlavně díky hloupému scénáři, strašně špatným (ne)hereckým výkonům a ultrablbému českému dabingu jako bonus skoro utrpení dokoukat. Vydržel jsem jen zuby nehty, protože jsem čekal alespoň na kratičkou scénku, kvůli které by to za to stálo. Nestálo.(1.5.2013)

Uhodená, šialená hororová komédia, o jednej motorke, ktorá dostala chuť na krv a ktorú sa dá zastaviť pomocou cesnaku a krížou. Jeden motorkár si ju kúpi ale pritom riskuje svoj život, motorka jazdí sama v noci a zabíja každého, na koho natrafí. Ten farár nemal chybu stou svätenou vodou a plno ďalších ujetých vecí na ktoré sa určite musíte pozrieť 60 percent.(6.2.2009)