Zprávař 2 - Legenda pokračuje

• Česko Žvanilové (více)

Nejlépe hodnocený zprávař ze San Diega, Ron Burgundy, se vrací na hlavní zpravodajský kanál. Poté, co ho manželka Veronika připravila o práci, si Ron vezme na pomoc celý zpravodajský tým a vydá se do boje proti své nové rivalce. Ron Burgundy se s manželkou Veronicou a synem Walterem přestěhovali ze San Diega do New Yorku, kde si žijí na vysoké noze. Když se však šéf rozhodne povýšit Veronicu na moderátorku hlavní zpravodajské relace a Ron zůstane na dlažbě, všechno se změní. Zhrzený Ron míří zpátky do San Diega, kde pracuje na částečný úvazek v Podmořském světě. Pak ale přichází vykoupení v podobě muže jménem Freddie Schapp, který je výkonným producentem ve společnosti Global News Network - hlavního čtyřiadvacetihodinového zpravodajského kanálu. Ten najme Rona, aby dal znovu dohromady celý zpravodajský tým ve složení Champ, Brick a Brian, s nimiž se vrací dobýt New York, kde se musí popasovat s nočními směnami a velkou výzvou. Ron přijde s převratným novým nápadem jak změnit podobu zpráv, čímž se dostane zpátky do vrcholové hry. (HBO Europe)

Epco

Ferrell sa snaží s plných síl a v niktorých momentoch sa mu aj darý, ale stále nie a nie vyrať nad faktom, že sa jedná iba o recyklát časti prvej. A toto potvrdzuje aj záverečná bitka v parku, ktoré len abgrejduje počet spravodajských tímov a samozrejme počet cameí, ale neprináša nič nové a na nešťastie ani vtipné. Najviac zamrzí snaha tvorcov o problíženie sa masovému publiku, povinná rodinná línia a jej vyvrcholenie pôsobia ako prvý opak oproti krásne mimóznym etúdkam S. Carella a Kristen Wiig. A práve tieto by si zaslúžil priestoru čo najviac. ()

Ruslan odpad!

Totální nekomedie u který jsem se přemáhal jak jen to šlo. Vrchol nevtipnosti , který bych od Willa Ferrella nečekal. 5% ()

medveed

Návrat hrdiny, který navždy změnil tvář televizního zpravodajství, v podání mého oblíbence Willa Ferrella, se celkem povedl. Škoda závěru, který je, i na můj vkus, moc bláznivý. 65% ()

Qer

Druhý Zprávař vlastně vůbec není špatná komedie. Je sympatická a retro jako první díl, vracejí se staří známí hrdinové a najde se tam pár výborných gegů. ()

Tomulka

První zprávař byl koukatelný na rozdíl od druhého, který už jen vařil z vody a vše bylo jen chabě kopírováno. Žádná inovace nic. No v tomto filmu platí úplně přesně, že opakovaný vtip již není vtipem. ()

P@\/EL

Klasicky ujetá komedie s Willem Ferrelem v hlavní roli, která nabídne několik hodně vydařených gagů a srandovních situací. Hodně mě pobavila scéna, kde Ron večeří se skupinkou černochů a má plnou hubu drzích narážek. Osobně si však myslím, že filmu škodí poněkud delší stopáž s mnoha hluchými místy, mezi nimiž akorát zanikají ty povedené vtípky. ()

Pythonator

Vidím, že je to tady samý jednohvězdičkový pseudointelektuál či nechápavý ignorant. Zprávař dvojka nikterak nezaostává za jedničkou a dle mého je ještě lepší. Dokonale našlapaná komedie, u které jsem se několikrát pochcal smíchy, takže plena bodla. Rozhodně jsem takový nářez nečekal - bál jsem se, jak navázat na kultovní krásu. Lépe to už nešlo. Odkaz na legendární bitvu potěšil. Nová bitva je ještě našlapanější a přibyly i exploze a dělostřelectvo. Prostě nádhera. Melounek skoro nezestárnul a Ferrell frčí ty své frky jak jsme zvyklí. Dokonce i skvělý dement Carell dostal více prostoru, aby nás mohl oblažit dementním humorem. Film velmi trefně a vtipně zobrazuje absurditu programových schémat současných televizních zpravodajství. "Proč by se lidé měli dívat na to, co by měli vidět, když se mohou dívat na to, co chtějí vidět." Prostě geniální satira a kdo to nevidí, ať si vytáhne pravítko z prdele a jde se vycpat. ()

VesVes

Stále je to blbůstka, ale je o něco chytřejší než předchozí díl. Opět nechybí bitka zprávařů, tentokrát s větším kalibrem. Ale úplně nej je mimózní dvojka Brick a Chani. ()

charles3

Po "jedničce" jsem byl chvíli přesvědčený, že bitku zprávařských týmů s cameo rolemi několika hereckých hvězd hned tak něco nepřekoná. Mýlil jsem se, překonalo. Ale ta sestava z "dvojky" už se teda fakt překonat nedá! :-) ()

Ondak

Film je překvapivě vtipný, ale hemží se dost nekorektním humorem od urážek jiné barvy pleti až po urážení žen. Ale není to úplně extrémní. Finální "bitva" je správně šílená. Alespoň jsem se po dlouhé době u komedie i zasmál. Bohužel , ale místy byly vtipy trapné. Děj absurdní a téměř nepodstatný. Na konci potkáme i nějaké ty známé osobnosti , ale je to okrajové a vystupují zde cca 5 minut. Ani vlastně nevím jestli bych komedii doporučil. Spíš jde o druh humoru. Pokud zvládnete nekorektní humor a neuráží Vás, tak doporučuji. V opačném případě ruce pryč. ()

lineker

Will Farrell je svůj. Co na tom, že občas umí sklouznout do trapností, když při dalším fórku vám zase řádně nadzvedne bránici. Co mně nejvíc na filmu iritovalo byla délka stopáže. ()

luxus1

Neuvěřitelný comeback po (necelých) 10ti letech je zprávař zpět. Po ospalejším začátku se film příejmně rozjede a utekl ani sem nemrkl. Mě osobně bavil snad více než díl předchozí. Kontrovezní zprávy spousta skvělých herců a nějaký ten CRACK...mě to stačí ()

Dann99

"Mami,tati,prečo na seba tak kričíte.Šahala si zase otcovi na vlasy?" Takýchto hlášok tu je kopa.Iste nesadne to každému,ale mne áno.Medzi 4* až 5* ()

Ferguson

Plné nekorektního humoru (i když neškodného - ne tak tvrdého jako u Sashi Cohena) a absurdních scének. Postava Steve Carella je už trochu za hranou smyslu. Nicméně takové komedie už se moc netvoří a proto hodnotím vysoko. Jedničku miluje a toto je důstojné pokračování. Předpokládám, že potencionální trojku už budu nucen sledovat na tripu (jak se asi bude chovat Carellova postava!?). Když se zw Vaughana a Wilsona stali nudní a prázdní stažisti a ze Stillera ještě nudnější Walter Mitty (a navíc s posláním - pchee), tak Farrel (i když uznávám, že hodně divákům může připadat slizský) zůstavá poslední "krysou". ()

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (více)

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)