Mladý hudební skladatel Viktor Honzl marně hledá zaměstnání. Chce se otrávit, ale plyn mu byl pro neplacení účtů odpojen. V převlečení za staršího seriózního hudebního vědce získá Viktor práci v hudebním nakladatelství. Aby se mohl ucházet o Evu, dceru nakladatele Durdyse, která se mu velmi líbí, doporučí majiteli zaměstnat i svého synovce. Tím je pochopitelně on sám, ve své civilní podobě. Pro Viktora však nastanou velmi složité situace, když se v obchodě střídavě převléká za strýce a pak zase za synovce Viktora. Naneštěstí v podobě strýce připomíná Evině sestře Heleně profesora hudby Rokose, do něhož je tajně zamilovaná. Pan Durdys souhlasí se sňatkem Evy s Viktorem pouze pod podmínkou, že si zároveň strýc vezme Helenu. (NFA)

Babous

Dodnes mám před očima výjev blonďaté Adiny Mandlové, kterak kouká z naleštěného auta na Huga Haase při vážení. ()

vitekpe

Kvalitni komedie (misty hranicici az s zanrem grotesky), v hlavnich rolich s Haasem a Adinou, ktera tady vypada proste skvostne! Uplnej "holyvůd"... :) ()

klúčik

Martin Frič natočil peknú komédiu. Výborné herecké obsadenie na čele s Hugom Haasom a Adinou Mandlovou. Klasiku si vždy rád pozriem......80%. ()

Billie777

Úžasně vtipná a nadčasová komedie s geniálním Hugo Haasem. Jeden z mých nejmilejších prvorepublikových filmů. Ten nikdy nezestárne. Navíc ta Adina se svojí blond hřívou! Sice herectví né nijak extra dokonalé ale v žádném filmu jí to tak neslušelo. Ta by svým vzhledem z fleku strčila do kapsy i současné americké herečky. Příběh je to sice prosťounký ale to už je u prvorepublikových filmů běžné, důležité je, jak to je natočené. ()

wosho

Kvalitní komedie od Friče a Haase potěší každého milovníka prvorepublikové kvality. Jednoduchý námět (v rukou méně skušených tvůrců by asi vznikl maximálně průměrná oddychovka). Haas je ve své dvojroli skvělý. Ti starci mu šli na jedničku, že zastiňuje i sám sebe v roli svého vlastního synovce. Navíc Adina Mandlová byla ještě neokoukaná a mladá, na druhou stranu zase velice neskušená. Ale hrozně jí to tady sluší. ()

Rozjimatel

Prvorepubliková rodinná komédia v tom najlepšom svetle. Je to stále vtipné, nápadité, s výbornými dialógmi a hláškami a navyše tu vystupujú hneď dvaja moji obľúbenci danej doby. Hugo Haas tu v dvoj- až troj-role predvádza herecký koncert a Adina Mandlová vo svojej prvej významnej role sa rozžiaruje ako budúca herecká hviezda. A to iskrenie medzi nimi je parádne. ()

Mikino00

Velice podařená komedie s excelujícím Haasem, který svou dvojroli zvládá skvěle. Takový humor se mi z prvorepublikových filmů líbí nejvíce. Mandlová je zde překrásná. ()

neneka

Moji dva 'pamětničtí' miláčci: Hugo Haas a Adina Mandlová. A vtípky pronášené Hugo Haasem nadčasové.. ()

Brejlil

K oslavným komentářům lze sotva co nového dodat. Je pravda, že celá ta linie s penězokazem je poněkud nadbytečná a taky mi tak úplně neseděla hudba, ale to jsou jen malé skrvnky na kráse. Protože Haas přebije skoro každou vadu. Kam se ale hrabe na šílené obličeje Světly Svozilové. ()

waits

Haas udělal dobře, že Mandlové nabídl roli v tomhle filmu. Měl k tomu, pravda, i pragmatické důvody, protože si Mandlovou na debaty o filmu nastěhoval k sobě domů, kde spolu s Fričem projížděli přes den scénář. No,a na noc Mandlová už zůstala. Život je pes byl ohromný kasovní úspěch a posunul Haase mezi filmové hvězdy. I po těch letech vidíme proč - Haasovo herectví neuráží ani dnes a film je tak roztomilou komedií s Haasovou samomluvou a přeskakováním mezi rolemi skladatele a jeho imaginárního strýčka, že je člověku po jeho skončení tak nějak příjemně připitoměle veselo. ()

Vesecký

Jedna z nejlepších komedií Hugo Haase, možná až přespříliš reprízovaná. Jako partner Adiny Mandlové mě Hugo Haas zaujme většinou víc než salónní Oldřich Nový; snad si byli bližší i tím, že byli jeden čas životními partnery. Haas i zde ztvárnil postavičku muže, který se proklopýtává dost kostrbatě a neuměle životem, což je mně osobně blízké. Tenhle film je ještě trošku cítit počáteční fází zvukového filmu, kdy některé groteskní prvky vypadají dost primitivně, ačkoliv zámysl (viz inventura pod stolem) byl dobrý; bylo dost častým jevem v prvorepublikovém filmu, kdy jen nepatrná změna ve vizáži způsobila, že daná postava neměla být k poznání... Taková drobnost - v titulcích se objevuje Viktor Honzl dvakrát - jako strýc a synovec, přitom na svatebním oznámení má strýc jiné rodné jméno (myslím, že Antonín)... Ale mám ten film docela rád. ()

Dlubal David

Život je pes je, co se týká HAASOVÝCH veseloher, ta mému srdci nejbližší. Takovou energii a gagy a navíc v takovém množství jsem už v následných filmech neviděl... ■ Adinu MANDLOVOU zrovna moc nemusím, ale v tomto filmu jí to opravdu skvěle sedlo a výborně sekundovala. ■ Několik pozdějších filmů se snažilo zápletku tohoto filmu parafrázovat, leč bezúspěšně, aneb: když jeden dělá totéž, není to to samé, jako když druhý dělá totéž... ■ Někteří odborní filmoví kritici stavějí do porovnávací rovnice Vlasta BURIAN kontra Hugo HAAS, což si myslím, že je chyba, neboť každý z nich má úplně jiný druh humoru a zcela odlišný způsob, jak zaujmout diváka. ■ Tam, kde mi BURIANŮV humor přijde nudný až trapný, tak HAASŮV naopak břitký, ale zároveň jemný, a hlavně jeho sebeironie mi přijde přesvědčivá a svým způsobem okouzlující. ■ Život je pes patří mezi ty filmy, které si mohu pustit kdykoliv a vždy mi zvedne náladu. ■ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [95/100] ■ (H) Hugo HAAS [95/100] ● Adina MANDLOVÁ [80/100] ● Theodor PIŠTĚK [84/100] ● Světla SVOZILOVÁ [77/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) Okénko (1933) ● Mazlíček (1934) ● Ať žije nebožtík (1935) ● Mravnost nade vše (1937) ● Jedenácté přikázání (1935) ● Eva tropí hlouposti (1939) ● Roztomilý člověk (1941) ● Hotel Modrá hvězda (1941) ● Důvod k rozvodu (1937) ● Kristián (1939) ● The Nutty Professor (1996) ● On je žena (2005) ● Mrs. Doubtfire (1993) ● Tootsie (1982) ● Bílá nemoc (1937) ● Hinokio (2005) ● Hana zakari no kimi tachi e: Ikemen paradaisu (2007) ■ (Č) 15+ ■ (P) [TV] [PZ] [95/100] ■ (N) [2016] [Doma] [SD] [ϿϾ] [PZ] [95/100] ■ (CSFD) blackrainsportovecdopitakJeanneKulmonZloděj kolAegnorVeseckýNonnaxenopusSubjektiv ■ (C) [95/100] ()

jane1106

Půvabná veselohra s pro danou dobu úplně typickou absurdní zápletkou. Hugo Haas nevybočuje ze svého srdečného upřímného projevu (i když tak "trochu" klame své okolí:), Adině to v jedné z prvních rolí a ve výrazných outfitech moc sluší, Světla Svozilová je absolutně roztomilá jako starší, ale podstatně dětinštější ze sester a komickou mimiku tváře a "rucelíbání" Theodora Pištěka mám stále více v oblibě. Milá klasika. ()

MovieFive

Opět další z "vkusných" Fričových komedií, ve které by se dalo lehce sklouznout ke kýči, ale Frič celý film servíruje s obdivuhodnou noblesou, z každé scény vytěží tak akorát a vůbec, celý film bych označila za přesné dávkování všeho, co dobrá komedie potřebuje. ()

Mattezs

Tak tento film jsem viděl někdy k ránu úplnou náhodou a velmi příjemně mě překvapil. Haas hraje skvěle a ostatní o nic hůř. ()

t0ny

3 a půl. Nic nového, úžasné situační vtípky střídají trošku nudnější a natahovanější scénky, ale kvůli ústřední dvojici, která ony společné scény ani nemusela hrát, nemůžu jinak, než se pousmát a zaokrouhlit nahoru :) P.S. Tak by měl dnes vypadat Václavák! ()

Véronique

Jedním slovem vynikající - tento film je ve svém žánru opravdu jednička. Výborně namíchaný "koktejl" herců - skvělá trojrole Huga Haase, Adina Mandlová, která je zde NESKUTEČNĚ ATRAKTIVNÍ (to pohazování bohatě blonďatou kšticí - nepoužila to náhodou o pár let později Nataša Gollová alias Eva tropící hlouposti, ovšem s kšticí plavou a řidší?:) a spolu se Světlou Svozilovou tvoří sice naprosto odlišný, ale dobře fungující sesterský tandem. Těmto třem výborně sekunduje přísný a láskyplný otec Theo Pištěk, který by pro své dcerušky udělal vše (i jim posílal jménem ctitelovým květiny). O chytlavou hudbu se postaral bratr Huga Haase Petr, na ději se vyřádil i Hugo a postavil-li se k tomu za kamerou Mac Frič, bylo(a stále je) zaděláno na filmovou legendu. Smekám. I dnes, po téměř 70 letech, působí tato crazy komedie živě a moderně. Nedílná součást "Zlatého fondu české kinematografie". ()

Biopler

Hugo Haas je veľmi príjemným a sympatickým hercom a klobúk dole pred jeho zmenami v hlase v dvojrole, ktorú stvárnil. Sledovať jeho nápady ako vykľučkovať zo zapeklitých situácií, ktoré si sám pripravil, bolo zábavné. Ujek Pištěk tiež na mieste. Príbeh sa však utápa sám v sebe a ako taký nie je zaujímavý. Aj kvôli tomu, že komédia si robí z diváka dobrý deň - myslím to keď Viktor vystúpi z auta v momente keď je slečna pod autom a ona ho "akože" nepočuje a pritom jej ujde - mi snímok už v závere nechutil a záver bol už jasný a povinný dojazd čo je škoda. ()

Ozzy2

Pro mně jedna z nejlepších prvorepublikových komedií.Hugo Haas byl pan herec, schopen zahrát cokoliv.Kam se na něj hrabe Burian, kam se na něj hrabe Bittner. ()