Jackass: Děda Mizera

• USA Jackass Presents: Bad Grandpa (více)

V přestrojení za chlípného staříka si Johnny Knoxville může dělat spoustu legrace z každého, kdo má tu smůlu, že se mu přimotá do cesty. (Netflix)

scroochy

Zlatý Jackass... Pár dobrejch fóru by se našlo, ale většinu můžete vidět v traileru. Jackass těží z rozmanitosti, tady je to všechno na jedno brdo. ()

dr.Orlok

Bad Grandpa, v titulu sice lákající na značku Jackass, čerpá v tomto celovečerním filmu mnohem z více z Boratovského přístupu, kdy jsou jednotlivé skeče zapojeny do zamýšleného scénáře. Narozdíl od něj se ale tvůrcům buď nepodařilo vyprovokovat nějaké zabavnější reakce od neherců (s několika výjimkami jako například maminka na dětské soutěži krásy která jako jediná z celého sálu začne tleskat, aby se po prvním tlesknutím zarazila, a se studem složila své ruce v klín), nebo scény ustřihli příliš brzo. ()

MATADOR

Devadesátiminutový road trip s dědkem, který se ničeho nebojí. Má to myšlenku, občas to donutí vyprsknout smíchy, ale taky docela nudí na svou stopáž. Přesto díky, dědku! ()

Zhago

Za část s "karolínskou slečnou krásy" bych dal klidně 100% ale jinak solidní průměr s několika vtipnými scénami, které ale jen tak tak drží po hromadě a to že na scénáři pracoval Spike Jonze to neomlouvá. Každopádně kluk, který hrál maého Billyho je výbornej... ()

JohnMiller

In memory of Ryan Dunn. Irving Zisman je presne ten starý dedko ktorý nás sprevádzal všetkými časťami Jackassu. Svoje charizma starého tvrdohlavého a zatrpknutého a neznesiteľného dedka nestratil. Pri sledovaní mi vadilo že sa s toho tvorcovia snažili spraviť príbeh aj keď očividne išlo o skrytú kameru ktorú film sám o sebe nepopieral. Keď však nad tým popremýšľam nový Jackass by som s toho nechcel. Dcéra Irvinga Zismana putuje do vezenia, a jej syn billy sa tak dostáva do rúk otca flákača a dopesmokera ktorý sa nachádza na druhej strane Ameriky.Starkému práve zomrie žena takže ako on sám vo filme poznamenal "je konečne voľný" tak zoberie svojho vnuka za otcom. To by bol tak zhruba načrtnutý príbeh ostatné situácie sú vyslovene "Jackassovské". Nechcem tu filozofovať nad tým či boli situácie do ktorých sa dostal Knoxwille hrané alebo boli spontánne (niektoré doslova nebezpečné) no mne sa zdali realistické takže faktor hrania hercov som akosi nezaznamenal. či už išlo o drsných motorkárov alebo černošských striptérov. Nehodnotím vyššie ako hociktorý Jackass no za odvahu a risk vyraziť s tým do kín majú odo mňa tvorcovia uznanie. A teraz už čakám na celovečerný film: Party Boy ()

stuntmanMIKE

čo povedať... je to neskutočná kravina, ale tak ma pobavila miestami svojou absurditou, že nemôžem inak... Ide o veľmi veľmi jednoduchý humor, kde si človek musí zabudnúť mozog v šuplíku takže nehľadať za tým Larsa ;) ()

GILLWANDER

Občas som sa na tomto omyle prírody aj zasmial, najmä pri scéne kde mu visel vercajch zo slipov alebo keď sa vykládil na stenu v reštike. Dosť ma hnevá, že tvorcovia vysúvajú do takejto zlátaniny aj dej, ktorý bol príliš základný a vôbec nie zaujímavý. Malý chlapec ma dosť často vynervoval, no pri závere kde sa predvádzal ako little miss ma proste odrovnal. Taká suchá americká až rodinná blbosť pre tých, čo majú radi polomŕtvu zábavu. Ja uprednostňujem niečo, čo nie je len nonstop trápne a zábavné možno len tak v Dysneylande. Vtipné asi tak 10-15 minút. 55% ()

SonG

To nejvtipnější už jsem viděl v traileru, bylo tudíž naprosto zbytečné koukat na celovečerní film. Navíc jsou gagy (dá se tomu říkat "gagy"?) dost nudné, chvilkami mi připadlo, že nekoukám na Knoxvilla, ale na nějaké ubohé lidi, co Jackass parodují. Bad Grandpa nesahá klasickém Jackassům ani po kotníky. ()

Chen

Koncept, kdy jsou jednotlivé momenty propojeny jakýmsi příběhem, zbytečně ubírá filmu na dynamice, více mi vyhovuje, když jsou prostě poskládány na sebe nenavazující scény s různými paky z Jackass za sebou. Nepřekvapivě, většinu top gagů jsme viděli v traileru, takže film už skoro ničím nepřekvapil a línější tempo není to pravé ořechové. ()

M.i.k.e

nejsem zrovna fanda Jackass a Bad Grandpa není vtipný (a smutný) proto co pánové zrovna na plátně vymýšlejí,ale díky reakcím okolí,nad kterými občas zůstává rozum stát.Pokud by byla poštovní úřednice ochotna poslat dítě poštou,je to ve finále víc zarážející,než vtipné a takový je vlastně celý film.Na konec ale musím uznat,že jsem se celkem zasmál,takže minimálně v tomhle směru byl úkol splněn...60% ()

Aljak

Nebolo to až tak zlé akoby som čakal, ale čo sa týka Jackass, tak už to nie je to čím to bývalo. Celovečerný film s epickým dejom - to nie je podľa mňa vhodný formát pre tento štýl, aj keď jediné, čo držalo príbeh a jednotlivé scénky pokope bolo putovanie autom naprieč štátmi USA. Ale pomer vydarených a nevydarených by som povedal, že bolo tak 1:1. Niektoré až nasilu morbídne a nechutné, iné zase celkom primerané a aj celkom vtipné (najmä súťaž kráľovnej krásy). Neodporúčam sledovať trailer skôr ako film, lebo väčšina z tých TOP scénok sa objavuje už tam. ()

Havaj8

Tomuhle se dá doopravdy říct Jackass The movie, ne jako ty ostatní sestříhy vtípků. Sice to asi nedosahuje takovejch kvalit, jako když ty kousky dělá víc lidí, ale Johnny Knoxville v roli senilního dědy si to vychutnal dobře, může si dovolit cokoli, s tim, že na něj nikdo nemůže, kdo by chtěl zbít 80-letýho dědka. A já se bavil víceméně celej film (posrání v restauraci, striptýz v baru, nákup v McDrivu), paráda. ()

Nach

Na jednu stranu musím ocenit příběhovou stránku, která zde funguje i přes skutečnost, že je to celé založeno na nečekaných situacích pro kolemjdoucí, co se "náhodou" připletou do chystané scénky jíž jsou vlastně sami účastníky. Též musím ocenit masky, neboť Johnny Knoxville nejen vypadá jako stařec; on jím opravdu je. Na druhou stranu vtipy jsou ohrané, často nechutné, stereotypní. Defakto se za postavy a jejich chování neustále stydíte a občas se i uchechtnete. Takže ve výsledku velice slabý průměr. Na hranici mírného podprůměru. 60% ()

Abes

Někdy hloupoučké, někdy trapné, a to především snahou budovat příběh. To že se nějaký příběh snaží vyprávět nahodilým občanům je v pořádku a funguje to, ale že se snaží vyprávět příběh i divákovi, to strašně vyrušuje. Jednou zafungují vydařené frky, jindy pobaví zámořská mentalita ale to důležité je, že se člověk baví skoro furt. ()

wohna

Jasně, srovnání s Jackassem je na místě, ale je důvod? Není. Jediný, co má Bad Grandpa společnýho s Jackassem, tak je režisér Jeff Tremaine, herec Johnny Knoxville a jeho alter ego Irving Zisman, podobný typ humoru a toť vše. Má to aspoň "příběh" (berte to dost s rezervou). Je to prostě celovečerní film a ne série několika vtipných scének, jako tomu bylo o Jackassu. Tady dejme tomu ty vtipné scénky musely být nějak začleněny do filmu, musely dávat smysl, proto jich bylo pramálo, ale zas pokud byly, tak byly fakt dobrý. Já se opravdu bavil. Scény se skrytou kamerou prostě nemaj chybu. Miluju Jackass, a Bad Grandpa mě taky baví! Jsem rád, že se chlapi odhodlali a natočili ho. R.I.P. Ryan Dunn. ()

mike007

"Jsem možná starý, abych zamíchal omáčku, ale pořád můžu olízat lžíci". Nadržený děda měl skvělý hlášky, ale ty visící varlata a skříplého ptáka v automatu si mohl nechat od cesty ... :-) ()

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021