Jackass: Děda Mizera

• USA Jackass Presents: Bad Grandpa (více)

V přestrojení za chlípného staříka si Johnny Knoxville může dělat spoustu legrace z každého, kdo má tu smůlu, že se mu přimotá do cesty. (Netflix)

playboxguest

Uznávám, že pojící části za moc nestály, ale byla to holt jen povinná vata mezi scénkama se skrytou kamerou, u nichž jsem se, především díky parádním reakcím nezúčastněných zúčastněných, dosyta nasmála. Dědouš byl mou oblíbenou postavou už v klasických jackassáckých koncepcích a ani tady si nedělá ostudu a do důchodu bych ho jen tak nehonila. Krátce řečeno vtipná skrytá kamera v nevtipném slepenci, ale to je holt nutné zlo, sama bych stěží vymyslela lepší řešení, jak dát jednotlivé skeče dohromady. A u kdejaké komedie jsem se zasmála daleko míň. 50% ()

-OverLord-

Ne moc klasičtí Jackass, což někomu možná vadí, ale už zpočátku to bylo přece jasný. Je fakt, že mi tam občas chybělo přeskakování ze scénky na scénku bez zbytečné vaty a snahy udělat z toho film, což se povedlo tak napůl. Fajn ale je, že je to ve výsledku celkem slušnej road movie se spoustou skopičin, keců a emocí (ať už jen hraných). Musím ale pochválit skrytou kameru, protože si nepamatuju scénu, která by se jim nepovedla přesně tak, jak bylo v plánu - a možná ještě líp. A doporučuju prodlouženou verzi, je to větší prdel. ()

Rominator

Je docela škoda, že skoro všechny nejlepší scény nabídl trailer a samotný film již ničím zásadním nepřekvapí. V UNRATED verzi je navíc scéna, kde se Johnny Knoxville jako Irving Zisman pokouší ukrást oblek, který bude mít na pohřbu své ženy a prodloužená byla akce s tučňákem... ()

Adam Bernau

Divný, hnusný, primitivní prázdný "kvazireportážní" film trapných fekálních skečů pro nudící se puberťáky ohavně ubíjející svůj prázdný čas. Tak proč mi to připadá jako jedna z nejoriginálnějších a nejpřínosnějších komedií, co jsem z tohoto tisíciletí viděl? ()

pornogrind

Jackass mám rád, ale podle mě tahle forma ( Jackass formou filmu )nebyla zrovna nejšťastnější. Příběh je vedlejší, nepodstatnej a hlavně zbytečnej. O to víc mohlo být času na klasický Jackass fóry, který tu sice byly, ale na úkor příběhu jich tady bylo o to míň. ()

kingik

Irving Zisman je děda v nejlepších letech. Anebo si tak přinejmenším připadá. Je věčně nadržený a v hlavě se mu klubou (extrémní) nápady, které okolí přívádějí k šílenství. Nikdo však ani v nejmenším netuší, že pod dokonalou maskou vitálního 86 letého seniora se skrývá vůdčí osobnost "ulítlé" partičky Jackass a tedy nikdo jiný než Johnny Knoxville. Náctiletí ve svých řadách vítají jednoho uličnického dědu, který sebou přináší řadu vtipných a pohoršujících situací a pod jehož maskou, za kterou si maskéři zaslouženě vysloužili neproměněnou oscarovou nominaci, byste jen stěží hledali protagonistu Jackass eskapád. Ostříleného vtipálka si opět vzala pod svá produkční křídla jeho mateřská MTV a produkční dohled si nad ním vzal osobitý režisér Spike Jonze, který společně s ním a s režisérem Jeff Tremainem sepsal scénář. Formou skryté kamery se v podstatě odvíjí celý film. Na nahrané situace reaguje nic netušící okolí v supermarketu, kde děda se svým vnukem nakupují za "pár prstů", ve striptýzovém klubu plném černochů, jehož návštěvníky děda poctí svým vystoupením a vše vyvrcholí účastí na soutěži dětské královny krásy. Děj není ani tak podstatný, protože o něj ani nejde a výchozí situace, kdy děda dostane do péče svého osmiletého vnuka, kterého veze od jeho nezvedené matky k nezodpovědnému otci přes půl státu, v podstatě slouží jen jako vlasec, na který jsou navlékány jako korálky, různé extrémní, pohoršující a pořádným trapasem zavánějící situace. Hlavní podstata tkví v tom, že od seriozně vyhlížejícího seniora je to opravdu na pováženou se na veřejnosti obnažovat, nechat svého malého vnuka požívat v parku alkohol, anebo ho převléknout v závěru za holčičku s lascivním tanečním číslem, které šokuje všechny přítomné. Je to jen výběr z mnoha kulišáren, které si neohrožený vtipálek zbavený vlastní identity připravil, avšak jeho solo přejde v kolovrátkový sled očekávaného, a pro příznivce znalé kousků odvázané partičky šílenců, už svým způsobem viděného. Rozhodně nelze tvrdit, že se film dá odsledovat s kamennou tváří, ale jelikož celovečerní stopáž je pro uměle vytvářené komické situace značně ošemetná, tak není výjimkou, kdy se divákova pozornost po počáteční euforii výrazně otupí a omezí se jen na závěrečné odpočítávání a odfajfkovávání hrubozrnných gagů, kdy se nevynechá nic z fekálního humoru. Reagovat stále stejně a pozitivně na nejrozličnější mix komiky specializující se především na hrubozrnnost, ani není dost dobře možné. A navíc si myslím, že se tentokrát Knoxville držel trochu více při zdi, než je u něj obvyklé. Film by se pro lepší vyznění musel sledovat na etapy. Stačilo by vidět přibližně dvacetiminutový sestřih toho nej z Dědy Mizery a je hotovo. Jenže takové rozdělení na sestříhané úseky je pochopitelně nepřípustné a film s tím rozhodně nepočítá. Zřejmě by nachytané okolí lumpačiny prováděné v civilní podobě členů Jackass prohlédlo, než by jeden řekl "Osel", a tak už se zkrátka muselo sáhnout po nějaké inovaci. A co jiného může být vtipnějšího, než když vysušený a troufalý děda bez studu provádí uličnické kousky o nichž nikdo nemá ani páru, že jsou předem připravené. Starého člověka si přece jen nikdo tolik netroufne osočit, což je právě výhoda v tom, že trapas pána v požehnaném věku se přímo zdvojnásobuje a okolí je ještě více konsternováno, když normálně vyhlížející stařík provádí nepřístojnosti, než když by to byl kdokoliv z oblíbené extrémní partičky v mladém věku. V závěrečných titulcích si může divák prohlédnout, jak nahrané situace byly připravovány, a i to, co se do filmu nevešlo. Nezbývá, než extrémnímu seniorovi, který zvysoka kašle na slušné chování, držet pěsti, aby to ve zdraví přežil, a aby mu nikdo nevyčinil za jeho přehnanou drzost vůči svému spořádaně chovajícímu se okolí. Následky by v tom případě byly skutečně fatální. Příště trochu přidat na extrému, prosím. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

DJ Obelix

Už dlouho jsem tak neváhal nad hodnocením filmu jako u Dědy mizery. Takto silně koncentrované a záměrné trapno nevydýchá hned tak každý. Film samotný je poté směsicí více či méně zdařilých scének před skutečnými lidmi (tedy - neherci) + nějakou tou povinnou vatou okolo. Vtípky vycházejí tak v 50 % případů, takže by se slušelo dát tři hvězdy, ale za závěrečnou scénu na soutěži krásy, která je jednou z nejvtipnějších filmových scén posledních 20 let, musím hvězdičku přihodit... ()

Carol Pifková

Vôbec z toho nemuseli robiť film, stačili obyčajné dokrútky. A ani som to ako film nebrala, pretože to na mňa ani tak nepôsobilo. Rozhodne pobavilo, čakala som niečo horšie ale ako film proste ee. ()

Frajer42

Já tenhle pokleslý humor miluji a bavil jsem se nadmíru dobře. Už v samotném Jackass patřily scénky s dědouškem Irvingem k tomu vůbec nejlepšímu. Ten malej harant také nemá chybku. Poslední taneční vystoupení je parádní. V průběhu celé stopáže se střídají scénky dobré s perfektními. Když nepočítám vatu mezi nimi, která netrvá dlouho, tak nelze najít jedinou chybičku. Dlouho jsem se u ničeho tolik nenasmál. Knoxvillovi tohle sedí a já mu moc děkuji za prodloužení života. Tak proč nedát 5*, že? ()

MikeCool

Zapomeňte na klasický Jackass ve stylu "Hi, I'm Johnny Knoxville and this is...". Namísto toho Jeff Tremaine, jakožto režisér Jackass-ové ságy, zapojil do nejnovější novinky Bad Grandpa klasický filmový příběh (děj), což absolutně ztrácelo na efektivitě celého filmu. Na druhou stranu musím uznat, že samotný závěr mě pobavil a s hodnocením jsem si najednou nebyl tolik jistý, nicméně převládl většinový, spíše negativní pocit z celého průběhu děje (příběhu). Bohužel musím konstatovat, že tohle nejmíň povedený Jackass. ()

Kothy

Tenhle Jackass film se podle mě moc nepovedl. Humor v něm je stupidní a místy až trapný. Smál jsem se snad jenom při scéně s tučňákem. Celé je to jako road movie s Johnnym Knoxvillem, který hraje dědka. Ten se snaží přepravit svého vnuka do Severní Karolíny za jeho otcem. Po cestě naráží na různé neobvyklé situace. Konec je docela předvídatelný. Ale nic extra to není... Dědek si chce hlavně vrznout. "Chtěl bych vagínu." :D ()

SeBig

Čekal jsem, že se zasměju víc. Po druhém shlednutí už mě to lehce nudilo. Hodně jsem se zasmál u toho jak posere zeď. ()

Chrustyn

Blbečky z Jackass party, mám docela rád, ale popravdě mě nikdy nenapadlo, že by mohli vytvořit celovečerák z jedné ze svých "atrakcí". V tomto případě, hlava této sebranky Johnny Knoxville, který se vydává za vulgárního dědka, kterému není nic cizí. Film je zpracován ve stylu "Borata" a minimalistický příběh (odvoz vnuka napříč státem) je zasazen do reálného světa a reální, nic netušící občané, jsou vloženi do nečekaných situací (krádeže, ničení majetku, sexuální narážky) a v mnoha případech do překvapivě funguje a pobaví (dětské taneční vystoupení je výborné). Jen na celovečerák je těch skutečně vtipných situací málo a mezi nimi je řada hluchých míst a pokusů o příběh. Ale zasmál sem se... ()

heyda odpad!

Achjo, poslední dobou se vůbec neumím trefovat do filmů. Tohle jsem vydržel jen do poloviny a pak jsem to vypnul, nedalo se to. Jackass scénky mě občas baví, občas iritují, tady jsem doufal, že půjde o seriózně pojatou komedii a né směsku otravných scén s otravným dědkem, který je navíc dost katastrofálně namaskovaný. Odpaaaaaad..... ()

VášaVF

Určitě jedna z těch lepších současných komedií. Ve stylu Borata, ale bohužel ne tak kvalitní a dobrý, přesto lepší než tři hvězdičky, ale určitě ne pět. Pro odvážnější diváky to bude příjmených 92 minut, který utečou jako voda. ()

BMW12

Další Jackass film. Tentokrát je Johnny Knoxville převlečen za dědu a spolu se svým vnukem cestují po Americe a dělají si srandu z lidí. Je to natočeno jako celek tzn. má to příběh. Ale ty scény co tam předvádí ty jsou fakt vynikající, celej film jsem se musel smát :-D ()

Pítrs85

Ahahaha, tak tohle už je moc. Poslední Jackass filmy už mě moc neberou, ale tenhle hodnej děda... to mělo vážně koule (ehm). A ten malej kluk by měl dostat Oscara :-)) ()

HellFire

Tuctově natočený pokus o Jackass s příběhem, kde veškerý humor pramení z pokusů ztrapnit hlavní postavy nebo nic netušící oběti, nejlépe na místech s co nejvyšším počtem osob, aby mohli tvůrci natočit co nejvíce reakcí. Problém je však ve velmi mizerném provedení a povaze či způsobu uchopení vtipů (90 % z nich jsou narážky na sex z úst 80letého děduly), protože za celý film jsem se zasmál dvakrát. Spíše jsem se cítil trapně za všechny zúčastněné. Kdyby alespoň fungoval vztah mezi ústřední dvojicí, tak bych mohl říct, že scéna u konce, kdy se děda pro klučinu vrátí má nějaký emocionální dopad, ale takhle sem se spíše plácl do čela. ()

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021