Vánoční zlo

• USA Christmas Evil (více)

Bílé vousy a červený kabát? Drž se od něj dál! Milý Santo! Nevím, jak začít. Vždy jsem Tě měl moc rád a těšil se na Tvou návštěvu. Ale když jsem tě tehdy v noci viděl, jak svlékáš a saháš na maminku, byl jsem moc smutný. Proč jsi mi to udělal? Jsi špatný Santa Claus! Ale teď už jsem dospělý a JÁ teď budu rozdávat dárečky a trestat zlobivé dětičky a zlé lidi. Mám jich dlouhatánský seznam a všichni dostanou co si zaslouží. Protože JÁ jsem teď ten jediný a pravý Santa. A já jim všem ukážu! (oficiální text distributora)

destroy83

Veliké zklamání, snímek částečně zachraňuje hlavní postava psychopatického (vánocemi zmagořeného) zaměstnace továrny na hračky; ta je zahraná bravurně. Ostatní je ovšem hodně slabý podprůměr. Příběh je prezentován dost nudným způsobem, ostatní herecké výkony jsou hodně prkené a konec devastuje celý film. Najdou se i světlé stránky, již zmíněná hlavní postava, pár pěkně provedených vražd a zajímavý námět. Podtrženo sečteno; dávám dvě hvězdy. ()

majo25

Milé deti, na tento film so Santom by ste sa asi nemali dívať. Červená totiž nebude len farba jeho kostýmu. Zvláštny, povedal by som až zábavný vyvraždovací psychologický triler, hlavnou postavou ktorého je magor zbláznený do Vianoc, ktorému ešte k tomu poriadne prepne. Pod rúčkou noci obdarúva deti a vraždí dospelých. Robí to ale zábavnou formou, ťažko ale povedať, či to bol zámer tvorcov. Atmosféra takmer nulová, preto nemôžem ísť vyššie, ale ako predvianočné navnadenie ujde. ()

vendysek odpad!

Nepochopitelně špatné. Smích z filmového utrpení. Vidět tenhle počin v čase vánočním, tak chápu i název. ()

jefff

Horor to sice není, zato solidní psychothriller určitě. Není to film pro každého, někomu sedne jinému ne. Já však u něj zíral napnutý až do konce. Bohužel jediné co film dost sráží je samotný závěr, který celého ducha filmu příšerně zdevastuje. Až na tuhle vadu sem byl spokojený. ()

Han22

Chlápek uvidí jak mu Santa ošahává mámu, hrábne mu a v dospělosti se rozhodne být Santou. Se vším všudy - sleduje děti, které zlobí a které je hodné, sbírá pro ně dárky, pokouší se prolézt komínem, na auto si namaluje sáně a při řízení práská imaginárním bičem na imaginární soby. A asi tak 2x ve filmu někoho zabije, protože moc zlobil. Jako horor to tedy nefunguje déle než 5 minut, jako drama je to velice stupidní a navíc to obsahuje dva opravdu šílené WTF momenty. První když obyvatelé nahání Santu a jdou na něj s pochodněmi (ve velkoměstě roku 1980!) a druhý když se na konci dodávka vznese a odletí k měsíci. Nemám sice moc rád americké Vánoce se Santou, nicméně vraždící Santa může být fajn (viz třeba Futurama), ale tohle byla bohužel šílená kravina. A všiml jsem si jednoho pravidla - tyhle neznámý sračkový horory vždycky natočí někdo kdo si předtím ani potom nikdy ani neškrtne. ()

MickeyStuma

Santa Claus z opačné strany barikády, na kterého je potřeba dát si setsakramentský pozor. Vánoční televizní horor o chlapíkovi, který měl v dětství, ostatně jako každý, své představy o Santu Clausovi, avšak když se jednou na něj tajně o štědré noci díval, uviděl něco, co ho silně traumatizovalo a prostě mu z toho, jednoduše lidově řečeno, v hlavě jeblo. Námět na pořádný slasher, avšak to by se právě nesmělo jednat o televizní produkci. Zklamání z tohoto počinu je snad větší, než počáteční nadšení lecjakého hororového fanouška. Po dějové stránce se jedná především o portrét duševně narušeného muže, ve kterém se v první polovině všeho dějství nejeden divák sám utluče nudou. Po překlenutí poloviny příběhu si však už konečně obléká kostým Santa Clause a začne etuda jeho posedlosti. Zvrácenosti v čase vánoc daného jednotlivce je tedy učiněno za dost, ale pro svou přílišnou pomalost a výrazným psychologickým aspektům nijak zvlášť nenadchne. Dlouho není jasné, jestli se skutečně jedná o horor, nebo jen o nepovedený psychologický film. Motiv příběhu není špatný, jen je špatně zrealizovaný. Kdo je od srdce dobrý, povede se mu dobře. Kdo je však špatný, povede se mu špatně. A o to se tento Santa osobně postará. Kam však až zajde? Zabiják sice je ve své akci dostat intenzivní, ale obětí není tolik, jak by se na řádný slasher patřilo a slušelo. Ono je tady vůbec hodně věcí, které prostě nefungují, jsou zbytečné a nemají patřičný tah na branku. Ne, tento film dokáže akorát tak zkazit filmovou hororovou vánoční chuť. ()

Leoric

Tenhle film je zkrátka už tak úchylný, že nechápu jediný smysl jeho vzniku. Jeffrey DeMunn hraje svou roli přesvědčivě, ale sledovat nalepování vousů s téměř orgastickým výrazem a jeho vývoj s odpověďmi typu dobré/špatné, dárky/smrt..eh.. Tento film je buď už takové umění, že by jej docenilo snad jen studio Kroměříž, či spatlanina, na kterou se zkrátka nedá koukat:) ()

BLabaKAn

Chlápek co má rád hračky, Vánoce a nemůže se dočkat štědrého dne, až se bude moci převléknout za santu. Když už konečně nastane tento den, tak se stějně nic moc neděje, akorát scéna před kostelem mě pobavila. Hlavně ta scéna s cínovým vojákem. Jediné co film trošku drželo je hudba, jinak je to nuda a je to celkem o ničem. ()

JesterKruger odpad!

Tenhle film je mou noční můrou, po tomhle hororu (Tohle není horor, ale nesmyslná málo brutální nudná stolice) Jsem se dlouho nekoukal na žádné horory, které jsem neviděl, protože jsem se bál, že budou tak nudné a bezvýznamné jak tohle. Celý tenhle film, je pro mě koukání do stěny (I ta stěna je vlastně lepší). Herci sice byli v poho, ale děj je příšerně nudný, a nechápu proč se z kluka stal psychopat jenom kvůli tomu, že si všimnul, jak si Santa užívá s jeho mámou. Hrozný odpad tohle. Tohle je skutečně Nejhorší horor co jsem kdy viděl. To i Arachnia, Vetřelec vs. Lovec, nebo Arachnid jsou milionkrát lepší než tohle. Tohle je fakt zlo. ()

Kosi..

Skvělej vánoční film (ačkoliv vlastně moc ne horor). Opravdu viděli ostatní uživatelé stejnej snímek? Patrne ano :/  "Slabý scénář? Debilní konec? Příšerný snímek? Ztráta času?" Dovolím si nesouhlasit. Naopak, tenhle film je nebývale originální a zvláštní: Má skvělej námět i scénář, padnoucí hudební podkreslení, výbornýho Brandona Maggarta v hlavní roli Santa Clause a dechberoucí neamerickej konec. ()

antragus

OK, kdo nakupoval od Řitky, většinou věděl do čeho leze… Ale i tak tohle zase byla bizarnost toho nejhrubšího zrna. Bez urážky, ale oba bratříčci vypadali, jakoby si jejich rodičové při výrobě trochu přihnuli vánočního punče, jinak si je nemůžu vysvětli ani vzhledově, ani jednáním. I ten normálnější měl maximálně na jednookýho krále. Příběh raději nerozebírat, v některých záběrech logiku nehledat a některé věci, co vypadaly nedořešeně taky radši neřešit. Co tam například měla dělat ta scéna s protahováním se komínem, kterej byl trochu úzkej? Na zasmání málo, na horor by tam už byla logičtější i reklama na mlíko. Co se castingu a hraní týče, asi po prvních deseti minutách filmu jsem se už jenom ptal jak moc musí být herec na dně, případně jak moc musí chtít prorazit, aby vzal i něco takhle děsnýho. Výkony i zpracování odpovídají kvalitě snímku a ta odpovídá mému hodnocení. A mezi náma a Řitka video – natahování filmu na DVD ze skákající videokazety sice dodalo zážitku na romantice, na kvalitě bohužel ne… PS: Santa mě za tohle asi nepochválí, ale k nám stejně chodí Ježíšek… :-P :-D ()

uprchlice

Vánoční zlo je opravdu zlo! Od začátku filmu bylo VŠE špatně. Od herců, ke scénáři, po naprosto ubohý režisérský počin. Nevím, který Idiot to vymyslel, ale musel to být velice narušený člověk s inteligencí šimpanze. To, co vyplodil v této stupidní blbůsce je do nebe volající. V celém filmu se prakticky nic neděje. Začátek je jako vánoční pēčko a pokračování je ještě horší. Hlavní hrdina pracující v továrně na hračky má z dětství špatnou vzpomínku na Santu Clause, když na štědrý večer viděl , jak mu klátí mámu. No a tak mu v dospělosti rupne v bedně a začne vraždit každého, kdo potřebuje dostat na prdel. Neříkám, že námět je špatný, ale bohužel se toho měl ujmout někdo s narušenou osobností jako je pan režisér. Díky bohu, že se to nedostává na vánoce do televize, jinak by to opravdu byly zlé vánoce! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis